Jump to content

szymekskl

Users
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by szymekskl

 1. Tego niestety nie wiem... Jakby ktoś chciał zobaczyć sobie wszystkie archiwalne wyniki oglądalności Kevina, nawet te z CANAL+ i TVN to wrzuciłem je tutaj: Kevina rekordy oglądalności.
 2. szymekskl

  Eurowizja

  ^ Przypomnę tylko, że Cleo skończyła w finale na 5. miejscu w głosowaniu telewidzów i to jury nas tam ubiło, ale suma summarum był to całkiem przyzwoity wynik i jeden z najcharakterystyczniejszych występów na Eurowizji. Faktycznie, że po „My Słowianie” jej twórczość to straszna bida, ale nie odejmujmy jej tego sukcesu.
 3. szymekskl

  Eurowizja

  No jak Scott Mills się śmieje to faktycznie nie ma co dyskutować. Uważam, że brak awansu Polski przy jednoczesnym awansie SAN MARINO (!), Białorusi czy Estonii świadczy jednak o poziomie tego konkursu. A lubię to co roku oglądać, gdzie te czasy, kiedy wysyłaliśmy "My Słowianie"? To było coś. Wystep był dobry, TVP powinna trochę bardziej zainwestować w wygląd sceny, niby idziemy do przodu, ale zawsze czegoś brakuje. To było za ciemne. Szkoda, że nie będzie nas w finale. Kurski opowiadał, że wzorem Juniora należy wybrać wewnętrznie "prezeski wybór", więc jak nie chce się wycofać to niech już teraz namawia wytwórnie na szukanie utworu i wykonawcy na przyszły rok. Wygraliśmy chyba wszystkie możliwe Eurowizje - taneczną, dziecięcą, różne odmiany muzyczne, a ta główna coś nam nie idzie. Dwa lata z rzędu out, z wynikami zaczynamy wracać do czasów, kiedy wysłaliśmy chórzystki z "Jaka to melodia", a kraj taki duży.
 4. szymekskl

  Wiadomości

  Dużo hałasu o nic, ale można było się tego już spodziewać po tych zapowiedziach wideo, nagranych jak z ubiegłej dekady. Prawdziwą rewolucją było nowe studio "Faktów" wraz z charakterystyczną czołówką z kropkami i melodyjką (którą nawet można było usłyszeć w autobusie, bo ludzie mieli to na dzwonek telefonu ustawione), wtedy to było naprawdę wow i nawet dzisiaj by było. Późniejsze odświeżenia "Faktów" były w mojej opinii raczej niezbyt ciekawe i nie dorównywały poprzedniej oprawie. Nowe studio "Wiadomości" wygląda wizualnie gorzej od poprzedniego, a te wszystkie spektakularne efekty są przecież od dawna wykorzystywane w innych stacjach. Zadziwia mnie, że przy takich zapowiedziach nie przyłożyli się bardziej do oprawy graficznej - pasków, tekstów, fontów na ekranie. Wszystko nadal jest do bólu plastikowe i zalatuje taniochą, od samej czcionki po kolory, trochę "made in China". To tak, jak spółdzielnie ocieplają i malują szare bloki z wielkiej płyty nawalając kształtów i kolorów. Niby nowe, ale brzydkie. Moim zdaniem najbardziej gustowną i dopracowaną oprawę graficzną mają 'Wydarzenia". "Fakty" obecnie też są trochę jak z power pointa (szczególnie logotyp i to wejście na ekran), ale nadal lepsze niż "Wiadomości" pod tym względem.
 5. Nie oglądam tego programu, więc czy ktoś jest w stanie napisać w jaki sposób wytłumaczono widzom, że osoba, która odpadła w głosowaniu SMS pojawi się tam znowu? Przecież to jakaś kpina. Oni już w ogóle nie starają się zachować pozorów?
 6. Seriale w CANAL+, czerwiec: „Zasada przyjemności” będzie emitowana w niedziele od 21:00 po dwa odcinki (premiera 9/06) Szwedzko-polskie „Sanktuarium zła” (koprodukcja Canal+) w czwartki o 21:00 (premiera 6/06).
 7. ^ Nie "jakąś", TOP15 tygodnia w TVN7 jest za każdym razem zdominowany przez Sędzie Annę Marię Wesołowską / Sąd Rodzinny i, obecnie, Big Brothera.
 8. Jak zauważył @Pawop, starsze filmy w ramówce stanowią dodatek i nie jest to żadna niespodzianka w działaniu. Co miesiąc pojawia się się kilka takich tytułów, które wymieniają te, do których prawa się skończyły - w kwietniu będzie to m.in. "Komando". I nigdy nie miały one znacznika "premiera". A przede wszystkim: nie zastępują one premierowych emisji filmów i seriali. Czy to są zapchajdziury? Nie powiedziałbym. Jeszcze nigdy nie widziałem emisji "Transportera" czy "Szklanej pułapki" z mizerną liczbą widzów. A co do polskich filmów to temat był tu już wielokrotnie poruszany - koncesja.
 9. „Zimna wojna” będzie w maju. W ramach cyklu filmów pokazywanych/nagradzanych podczas ubiegłorocznego Cannes pojawią się tez m.in.: „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”, „Człowiek, który zabił Don Kichota” i „Prawdziwa historia”. Poza tym m.in.: „Drapacz chmur”, „Pierwsza noc oczyszczenia” i „Prawdziwe zbrodnie”.
 10. Niestety, takich rzeczy nie wiem.
 11. 10/04 będą jeszcze „Strażnicy cnoty”, 11/04 „Babskie wakacje”, 13/04 „Potworna rodzinka” i „Na pokuszenie”, a w drugiej połowie miesiąca „Pierwszy śnieg”, „Powiernik królowej”, „Śmierć nadejdzie dziś” oraz „Barry Seal: Król przemytu”.
 12. Od 7 kwietnia serial „Belfer” w Ale kino+. Emisja po 2 odcinki, w niedziele od 20:10.
 13. Dużo rekordów było w weekend. Z ciekawostek dorzucę, że w poprzednią sobotę (9 marca) premierowa emisja "Czerwonej jaskółki" w CANAL+ zanotowała wynik 204 tys., co też jest całkiem WOW.
 14. Ja zanotowałem, jak góral z Biblią w dłoni opowiadał o swoim chrześcijańskim podejściu do życia, po czym w wizytówce wypalił, że ze swoją partnerką generalnie się już długo dogadują i "nie planuje na razie wymiany". Żeby było śmiesznej, jego wypowiedź pojawiła się zaraz po jakichś tam ciepłych słowach tej szczęściary. Dzisiaj widziałem też kawałek odcinka (może jeszcze z ciekawości zobaczę jak wyglądają nominacje, żeby sobie porównać z poprzednimi edycjami i moje drogi z BB się rozejdą) i z tej dwójki, która była zagrożona odejściem, odpadła dziewczyna, ale wydaje mi się, że jednak gdyby głosować można było dopiero od wczoraj (a nie od tygodnia, opierając się na niczym właściwie) to wynik byłby inny, bo - delikatnie mówiąc - ona robiła znacznie lepsze wrażenie od tego chłopaka w tym domu. No, ale sądzę, że wśród głosujących pewnie było więcej dziewcząt, zatem głosy poszły na faceta. Takie same odczucia miało sporo komentujących na Twitterze. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj #BigBrother był w czołówce polskich trendów, więc Siódemka sobie trochę odmładza publiczność, bo ich serial też tam parę razy widziałem.
 15. Mam nadzieję, że łapię się pod definicję "wszystkich materiałów archiwalnych" Miałem przyjemność przez rok pracować w kanale VIVA Polska, w ostatnim roku, kiedy na antenie pojawiali się jeszcze prezenterzy. Całą moją historię ze stacją opisałem, więc jak ktoś jest ciekawy, jak wyglądało to od kuchni to może w wolnej chwili kliknąć: https://szymeksokol.pl/media/czasem-bywam-w-telewizorze/
 16. Ach, ok! Przyznam, że sam nie pamiętam czy w HBO GO informacja o kat. wiekowej pojawia się podczas oglądania czy tylko przy opisie filmu, ale chyba podczas emisji nic nie przeszkadza... Linearnie długo ich nie oglądałem, ale byłoby to dość ciekawe zjawisko zobaczyć planszę "film dozwolony od lat 18" przy emisji o 14:00, a tak "Słoneczny patrol" się też pojawiał.
 17. Przecież HBO nie podlega polskiej koncesji, nie pokazuje tych znaczków, a film ten latał u nich w każdej możliwej porze dnia... może chodzi Ci o "18" w jakimś serwisie VOD? Te znaczki w VOD przeszkadzają mi jeszcze bardziej niż w telewizji, bo tam nie są półprzezroczyste i nie mają wyciętej liczby, a białą, przez co jeszcze bardziej dają po oczach. Też jestem za umieszczaniem ich tylko przez chwilę, ale chyba nieprędko to się stanie. Myślę, że prędzej ktoś wpadnie na pomysł dorzucenia jeszcze czegoś na ekran niż usunięcia z niego oznaczeń. Ustalanie przez KRRiT kategorii wiekowych to niezbyt trafiony i przede wszystkim nierealny pomysł. BTW, czy wiadomo jak skończyła się sprawa ze skargą na wczesną emisję filmu "Wołyń" w TVP? Pamiętam artykuły na ten temat, ale nie znalazłem informacji o finale.
 18. Faktycznie głos kobiecy tam średnio pasuje. Nie tylko sam fakt, że mówi to kobieta, a uczestnicy do niej zwracają się per "Wielki Bracie", ale ten głos nie budzi, hm, respektu? Poprzedni Wielki Brat odpowiadał poważnym tonem, z namysłem, a tutaj taka luźna gadka koleżanki z kolegą (widziałem jedną scenę z pokoju zwierzeń). Wydaje mi się, że nawet słyszałem moment włączania mikrofonu, takie pyknięcie, jak czasami się słyszy w Sejmie np. przy różnych komisjach. Mam wyobrażenie, że siedzi tam sobie jakaś pani Krysia i przy kawce coś odpowiada. Mogli wziąć naprawdę ciekawy męski głos i byłoby w porządku. Zgadzam się też, że rozmowy uczestników są za cicho, scenę którą oglądałem musiałem podgłośnić, a później huknęła na mnie piosenka "Kim naprawdę jesteś". Mam wrażenie, że tyłówka z napisami została nagrana w SD? Przynajmniej tak była puszczona. Logotyp TVN7, a nawet belka z lokowaniem produktu była ostra, a napisy rozmazane i moim zdaniem nie wynikało to z tego, że płynęły z dołu ekranu do góry,.
 19. Weekendowa emisja na CANAL+ FILM (z piątku na sobotę o 1:20 i w sobotę o 21:50) powinna mieć już trzy wersje do wyboru - dubbing, lektora i napisy. Na razie proszę potraktować to z 99-procentową pewnością. Mam nadzieję, że pozostały procent do tego czasu zniknie . Przed filmem pojawi się wtedy dżingiel z informacją o ścieżkach.
 20. To jest błąd w tej notatce. Filmy na CANAL+ nigdy nie zaczynają się o 20:00.
 21. Włączyłem z ciekawości, żeby zobaczyć, jak prezentuje się to od strony technicznej i chyba w porządku? Lubię TVN7, zawsze kibicowałem tej stacji, chociaż to pewnie przez sentyment z RTL7 i wczesnych lat pod szyldem TVN, kiedy w ramówce było sporo fajnych seriali zagranicznych o w miarę normalnych porach. Oglądałem fragmentami, niestety nie udało mi się usłyszeć głosu Wielkiego "Brata". Na YouTube TVN jest materiał o Gulczasie i Manueli z powrotem w pokoju zwierzeń, ale głos tam jest raczej męski, a nie kobiecy, więc to chyba nie to? Co mnie zdziwiło to fakt, że chwalono się iż zgłosiło się 15 tysięcy osób, a do programu wybrano faktycznie mało zróżnicowaną ekipę. Irytuje mnie też, kiedy ludzie o sobie opowiadają, że - przykładowo - "są szaleni i są duszą towarzystwa" już w pierwszym zdaniu. Wolę, kiedy takie cechy po prostu wychodzą z człowieka naturalnie, a nie trzeba ich podkreślać na wejściu, bo taka wizytówka raczej mnie odrzuca i wiem, że czuję, że jedyną szaloną rzeczą, którą robi taka osoba, jest nadużywanie ikonki "xD" na messengerze. Tutaj kilka osób już na wstępie "zapowiedziało" jacy są. Programu oglądać nie będę, ale pewni zobaczę jak wyglądają nominacje, proces ogłaszania wyników i tak dalej.
×
×
 • Create New...