Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2019 o 10:45, diabeu napisał:

A muszę przyznać że fajnie ogląda się Ekstraklase na DailyMotion. Bez loga Canal+, czysty obraz, dobre HD jak na transmisję internetową.

Trzeba coś tam macherować przy IP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą włączyłem TVP Sport i zdębiałem. Jakieś durne strzelanki nazywające się e-sportem w telewizji publicznej. Brawa za promowanie zdrowego stylu życia. Sam kiedyś grałem, ale to urąga misji jaką powinna prezentować telewizja publiczna.

TVP jest do ZAORANIA.

Niech ja kiedyś przeczytam czy usłyszę w TVP, że dzieci obecnie siedzą przyklejone do smartfonów czy komputerów i są oderwane od rzeczywistego świata.

Edytowane przez gregor111
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregor111 napisał:

Przed chwilą włączyłem TVP Sport i zdębiałem. Jakieś durne strzelanki nazywające się e-sportem w telewizji publicznej. Brawa za promowanie zdrowego stylu życia. Sam kiedyś grałem, ale to urąga misji jaką powinna prezentować telewizja publiczna.

TVP jest do ZAORANIA.

Niech ja kiedyś przeczytam czy usłyszę w TVP, że dzieci obecnie siedzą przyklejone do smartfonów czy komputerów i są oderwane od rzeczywistego świata.

W takiej na przykład Danii publiczne TV2 ma prawa do transmisji Counter Strike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gregor111 napisał:

Przed chwilą włączyłem TVP Sport i zdębiałem. Jakieś durne strzelanki nazywające się e-sportem w telewizji publicznej. Brawa za promowanie zdrowego stylu życia. Sam kiedyś grałem, ale to urąga misji jaką powinna prezentować telewizja publiczna.

TVP jest do ZAORANIA.

Niech ja kiedyś przeczytam czy usłyszę w TVP, że dzieci obecnie siedzą przyklejone do smartfonów czy komputerów i są oderwane od rzeczywistego świata.

Niedługo w Ekstraklasie grać będzie więcej piłkarzy z zagranicy, bo młodzież zamiast uprawiać Futbol będzie uprawiać E-Futbol, a TVP zamiast Ekstraklasy kupi E-Ekstraklasę... :crazy:

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem E- sportu ,  choć inaczej. Jestem  przeciwnikiem uznawania tego za sport i emitowania tego typu treści w kanale tematycznym poświęconym sportowi. Jednak pamiętajmy,że E- sport w Polsce wypromował Polsat emitując w kanale sportowym i to ogólnodostępnym po kilkanaście godzin tego typu rozgrywek , a teraz utworzyła kanał poświęcony wyłącznie temu. Więc skoro TVP do zaorania to tym bardziej Polsat.  Choć nie podzielam tego typu argumentów, bo godzin transmisji sportowych/piłkarskich w TV jest znacznie więcej niż e-sportu i jakby ten fakt miał przełożenie bezpośrednie to by znacznie więcej dzieciaków ganiało za piłką niż grało w gry. Dawniej nie było telefonów, tabletów, laptopów, komputerów więc młodzież spędzała czas na świeżym powietrzu. Teraz już nawet dzieci mają osobiste laptopy, a tablety itd. jako prezenty to już norma, ale to wina rodziców i rodziny.. Z jednej strony się oburzamy tak jak tutaj ,a z drugiej sami przykładamy do tego rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignorancja wielu użytkowników poraża, ale jak wiadomo nie wszystko co przychodzi do głowy jest myśleniem od razu ;)

E-sport promuje się poprzez Internet, a nie przez telewizję. TVP i Polsat, a także Eleven wcześniej, po prostu stara się przekonać do siebie młodych odbiorców, którzy prędzej wybierają internetowe relacje, transmisje, streamy czy po prostu sami grają w gry, z których potem obserwują fragmenty, gdzie grają najlepsi w danej rozgrywce. To również spory biznes, właściwie możemy powiedzieć o tendencji wzrostowej względem wartości rozgrywek oraz transmisji z nich, a także samego organizowania nich. Także tego typu wybiegi to tylko kolejny dowód na to, że telewizja nie jest tak sprawna jeśli chodzi o reagowanie na pojawiające się nowe trendy, skoro relacje e-sportowe pojawiły się tak późno.

Już nie mówiąc o tym, że anonimowi użytkownicy mają skłonność do decydowania o tym, co jest sportem, a co nie... na szczęście ani nie mają do tego mandatu, ani kompetencji, zresztą i tak bez względu na to ta nazwa bardzo dobrze się przyjęła, bo jest niesłychanie adekwatna. 

Można chcieć dalej udawać, że rzeczywistość wokół nas się nie zmienia, ale ta prędzej czy później dotknie też i najbardziej zasiedziałych we własnych skansenach. TVP może mówić co chce, naiwni mogą się nabierać, ale nawet sama TVP wie, że musi w tym wyścigu o widza wziąć udział, czy to się komuś podoba, czy nie. 
 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania to każdy jest sportowcem, bo któż w nas nie grał w gry? Każdy z użytkowników może chcieć się dowartościować w ten sposób , nie wiem o jakich kompetencjach myśli przedmówca bo oczywiście ich nie wymienił. Zgadzam się,że miejsce e- sportu powinno być tam gdzie jego miejsce czyli w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee... to nie jest pójście za tokiem rozumowania, tylko sprowadzanie tego do absurdu. Choć gdyby tak spojrzeć z innej strony... równie zasadne byłoby to określenie na, powiedzmy, równie mocno przyciągające uwagę turnieje związane z Twierdzą Krzyżowiec czy Deluxe Ski Jump 3 (choć to byłby swoisty e-sport zimowy)... ;)

Nawet Wikipedia nam sprzyja, bo traktuje e-sport jako formę rywalizacji, w której przedmiotem zmagań są gry komputerowe... każdego rodzaju. Więc tak, każdy grający uprawia e-sport, tylko że nie robi tego profesjonalnie. Tak jak dzieciaki kopiące piłkę na dworze nie uprawiają tego "tradycyjnego" sportu profesjonalnie. Jak dla mnie więc nie ma żadnego problemu ze zrównaniem jednego z drugim.

Oczywiście nie chodzi o żadne dowartościowanie, bo to nie miałoby żadnego sensu. Tyle, że dyskusja na zasadzie "nie bo nie" jest zbyteczna i prowadzi donikąd. Kwestionowanie takich zjawisk jak e-sport pewnie z biegiem czasu będzie równie słuszne jak krytykowanie nocy, opadów atmosferycznych czy odmiennych orientacji sekusalnych.

Nikt nie zabiega też o to, by e-sport zastąpił ten "klasyczny" sport - dzięki umieszczaniu relacji z transmisji e-sportowych na kanałach sportowych mogą sobie obydwa żyć spokojnie w symbiozie. ;)

Nie rozumiem jednak tego jadu i tonu. Walka o widza wiąże się z koniecznością przeprowadzania zmian w ramówce. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność e-sportu kanały sportowe czy też mówiąc bardziej ogólnie nadawcy telewizyjni starają się zaproponować widzom suplement tego, co mogą dostać dzięki innym kanałom komunikacji. Więc nie, nie można zgodzić się z tym, że miejsce e-sportu jest tylko w necie. Równie dobrze kanały tenisowe powinny mieć miejsce tylko na kortach, a kanały bokserskie czy związane ze sztukami walki - w okolicach ringów, klubów bokserskich czy miejsc, w których zawodnicy mogą doskonalić swoje umiejętności w tych dziedzinach. Chodzi tu o pieniądze, a te też leżą na rynku e-sportowych, więc nadawcy chcą się po nie chylić i to będzie z pewnością narastać, powtarzam, bez względu na to, że paru osobom (nomen omen w internecie!) przeszkadza e-sport. Sam nie gram, ale sprawę rozumiem i staram się jakoś zrozumieć intencje. ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwa problemy- wikipedię możesz tworzyć Ty, ja - nie jest to żadne źródło naukowe, wiarygodne,a rojące się od błędów.  Spróbowałbyś w pracy licencjackiej czy magisterskiej powołać się na to źródło to wątpię by dopuszczono twoją pracę. Drugi problem- to znikoma oglądalność Polsatu Games pokazuje,że zainteresowani wolą śledzić to w internecie lub po prostu grają,a nie będą obserwować jak inni to czynią. Rynek o tym decyduje,a po prostu niektórzy na siłę chcą to wcisnąć do TV.  Trzecia sprawa- pozwolisz,że będę miał prawo do oceny, tak wolałbym aby TVP Sport zamiast E- sportu wyemitowało wczoraj o jeszcze znośnej porze mecz Igi Świątek,a nie,że e- sport wypycha tenis na 0:10.. Po czwarte- mam zbyt duży szacunek do sportowców , ich wysiłku, poświęcenia itd. by określać się mianem sportowca . Zwyczajnie 

 

Wracając do sportu. W TVP jest dzwoneczek, który informuje,że padł gol w spotkaniu Ekstraklasy. Komentatorzy informują o zmianach wyników w innych spotkaniach Ekstraklasy.

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwa problemy (cztery?) - po pierwsze w artykule o e-sporcie mamy odnośnik do... PWNu, który trudno podejrzewać o błędy. Tam mamy odpowiedź człowieka wywodzącego się z Uniwersytetu Pedagogicznego. Także pierwszy problem rozwiązany. Teraz drugi.

Ach ten wolny rynek i ta jego niewidzialna ręka, prawda? A jednak anomalie w postaci TVP, kanałów Polcastu czy innych kanałów wyraźnie profilowanych pod konkretnego widza wymykają się tej wizji. "Znikoma" oglądalność w tym przypadku może być uważana za jak najbardziej wkalkulowany i przewidywany... sukces. Przewaga medium, w którym się poruszamy sprawia, że teoretycznie moglibyśmy założyć, że tego typu treści w telewizji nie powinny nikogo przyciągnąć. A jednak widzowie się odnajdują... z biegiem czasu ich liczba również jest większa. Wokół kanałów oraz treści telewizyjnych o e-sportowym charakterze również zaczynają się tworzyć charakterystyczne społeczności. A więc ten rynek sławetny zweryfikował tak, że na rynku medialnym wytworzyła się luka, którą Polsat Games w odpowiedni sposób wypełnia, dlatego TVP reaguje. Drugi problem rozwiązany. Trzeci.

 

Oczywiście, każdy ma prawo do oceny. Nie mniej stawianie sprawy na głowie wymaga reakcji, którą tutaj propaguję. Sam jestem wielbicielem tenisa, ale jestem świadomy, że nie jest to tak popularna dyscyplina czy gałąź sportu pojmowanego bardziej ogólnie, więc rozumiem, że e-sport ma tu pierwszeństwo. Bardziej rozeznani w historii TVP Sport wiedzą, że przesuwanie transmisji tenisowych jest dość częstą praktyką, bez względu na to, czy zyskuje na tym e-sport czy cokolwiek innego. Swoją drogą to dość wymowne, że tak patriotycznie nastawione TVP woli (chyba w ramach tego "rynku", prawda?) pokazywać bardziej dochodową transmisję e-sportu niż mecz naszej Polki rodaczki! I czwarty problem.

Czy e-sportowcy nie poświęcają swojego czasu oraz wysiłku na to, by w swojej dyscyplinie wypaść jak najlepiej? Z jakiego powodu wyżej wartościujesz ten "klasyczny" sport od e-sportu? No chyba nie tym, że to po prostu wiąże się z wysiłkiem fizycznym... to byłoby absurdalne. Taki wysiłek psychiczny, próbowanie swojego charakteru występuje na tym samym poziomie (o ile nie wyższym!) w przypadku jednego i drugiego sportu. Mówiąc szczerze, sam osobiście mam więcej szacunku do ludzi realizujących się w e-sporcie niż takiego Kszczota, który ma jeszcze czelność mówić, że jest poszkodowany, bo jego sport jest (w jego mniemaniu) ważniejszy, lepszy i wymaga większej pracy od innych dyscyplin. W tym przypadku znowu pewnie ten "rynek" działa... i weryfikuje jego słowa w dość brutalny sposób. ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dane potwierdzające ,że E-sport przyciąga więcej widzów niż tenis ? Warto dodać,że to miała być retransmisja meczu tenisowego, gdyby była to live to jestem przekonany,że miałby pierwszeństwo.  Jednak wczorajsza transmisja e-sportu była czymś bardzo okazjonalnym, dotychczas jak znajdował się w ramówce to jako typowy zapychacz ramówki o 02.00 . Transmisje e-sportu są,ale na stronie sport.tvp.pl, a nie w TVP Sport, gdzie w tym samym czasie wielokrotnie mieliśmy chociażby tenis czy inne transmisje. Więc wniosek jest taki,że te sporty jednak wygrywają z e- sportem, czyli e- sport może staje się coraz bardziej popularny ,ale jeszcze nie na tyle by regularnie znajdował się w ramówce kosztem klasycznego sportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...