Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zrozumcie, że to NIE jest sport... Nikt ze środowiska nie nazywa tego sportem, to tylko logiczna nazwa aby od razu po zobaczeniu "e-sport" wiedzieć, że wiąże się to z rywalizacją, a nie zwykłym graniem w gry dla zabawy. Jak mieli to nazwać? "Playing games for money"?, "Zawody w grach komputerowych"? Tak się przyjęło przed laty, tak jest do teraz i żadne lamenty tego nie zmienią.

 

48 minut temu, wislok napisał:

Od kiedy snooker, sporty motorowe nie wiążą się z wysiłkiem fizycznym umiejętność rzucania lotkami jest doskonaleniem umiejętności fizycznych, umysłem nie rzucasz tych lotek, więc caly czas musisz trenować i doskonalić się tym. Podobnie w snookerze. 

Myślisz, że zawodowe granie w gry nie wiąże się z wysiłkiem fizycznym i doskonaleniem swoich umiejętności? Tak jak wczoraj wspominałem, cała masa zawodowych graczy dba o siebie lepiej niż większość społeczeństwa, bo bez odpowiedniej "fizyczności" nie dasz rady dzień w dzień trenować grania, bo Twój organizm odmówi posłuszeństwa. Profesjonalne granie nie ma NIC wspólnego z graniem dla relaksu po pracy. To wbrew pozorom ciężka, umysłowa robota, a dodatkowo wielogodzinna praca i pora to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vinni no to jeśli nikt ze środowiska tak nie uważa to i niech użytkownicy typu @Zxcvbnm, @diabeu, @mrozio11 i inni też tak nie uważają. TVP Sport - to kanał sportowy - więc jeśli to nie sport co jak mówisz uważa samo środowisko to NIE MA MIEJSCA na tego typu treści w TVP Sport, bo to kanał SPORTOWY. To równie dobrze TVP Sport mógłby emitować Teatr TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wislok napisał:

Odpowiedź jest krótka- Bo Szkolnikowski nie rozumie,że to nie jest sport.

@mrozio11 szkoda,że swoich wycieczek personalnych nie dostrzegasz typu- ludzie zamknięci na świat itd. Myślisz,że jak edytujesz post to załatwia sprawę.  Słabe zachowanie, najpierw obrażasz, poźniej edytujesz i udajesz ofiarę wycieczki personalnej.

A może to Ty czegoś nie rozumiesz i to Ty się mylisz a nie Szkolnikowski. Odpowiedź w stylu, on nie ma racji i tyle.

Nikogo nie obraziłem, tylko opisałem moje obserwacje. Ludzie negujący e-sport po prostu zamykają się na nowości. Tak przed laty było z Szachami czy Dartem, też było gadanie że to nie sport, teraz jak widać nikt z tym problemu nie ma.

Edytowałem jednak post po przeczytaniu bo uznałem, że możesz te słowa źle zinterpretować a ja nie chciałem tutaj żadnych słownych przepychanek. To nas mniej więcej różni.

 

Uważam, że miejsce e-sportu jest w telewizji sportowej, tak jak innych tego typu rywalizacji. Sport to nie tylko wysiłek typowo fizyczny, z czym z resztą zgadzają się wszyscy w tym temacie jak widzę.

Edytowane przez mrozio11
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg definicji SJP , na który się powołałeś by wykazać,że nie ma nic o świecie realnym wynika,że  rozgrywki e-sportu sportem nie są,więc nie powinno ich być w kanale sportowym. 

Przepraszam za to zdanie i tą wycieczkę personalną. Mam prawo do własnej oceny i uważanie,że jestem jakąś osobą zamkniętą, zacofaną itp. jest nie na miejscu. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ustawa o Sporcie z 2010 roku mówi m.in. że " Za sport uważa się również współzawodnictwo oparte na aktywności intelektualnej, którego celem jest osiągnięcie wyniku sportowego.

Tutaj już e-sport pasuje i raczej taką definicją bym się sugerował. Pisałem o tym w tamtym poście a definicja z SJP była tylko użyta jako przykład.

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie @wislok decyduje co można pokazać w stacji sportowej a co nie. Mnie e-sport ani ziębi ani grzeje. Ale jak pisałem wcześniej. Dla mnie nie ma różnicy np. między szachami normalnymi a tymi wirtualnymi. Tak samo np. w darcie trzeba umieć rzucić rzutką a w e-sporcie odpowiednio kontrolować przyciski na padzie.

Edytowane przez diabeu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznaję się bez bicia, że nie należę do osób jakoś bardzo aktywnych fizycznie, lecz mam świadomość, że społeczeństwo powinno dbać o sport tak zwany masowy. Przede wszystkim by uprawiać go nawet nie wyczynowo, a amatorsko w celu dbania o zdrowie. W-sport może zrobić w tej kwestii ludziom krzywdę i ogólnie źle wpływać na funkcjonowanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wislok napisał:

Dla mnie nieprzypadkowo w TVP dziś mecz piłkarzy - ludzi z krwi i kości Manchesteru City z Kogutami,a nie City - Tottenham w FIFA19. 

Jestem przeciwnikiem E-Sportu, ale z braku laku taki meczyk w FIFA19 z chęcią bym obejrzał, ale problem w tym, że nikt tego nie transmituje tylko jakiś LoL-y czy inne CS-y. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli pokazać chociażby spotkanie Igi  Świątek z Kristiną Pliskovą. bo nnestety powtórki nie mogłem uświadczyć. Dlaczego w TVP Sport jest miejsce na transmisje e-sportu,a nie ma na sport osób niepełnosprawnych.  Chyba,że to nie jest sport? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... idealny argument. Muszę jednak rozczarować i zwrócić uwagę na jeden istotny szczegół - sport osób niepełnosprawnych po prostu nie przyciąga uwagi ludzi. Rywalizację takich osób trzeba szanować, zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach sportowych z różnymi niepełnosprawnościami trzeba oddać szacunek... ale uwaga, więcej ludzi chętniej zobaczy e-sport niż rywalizację osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że mogę pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie mogę się o tym przekonać empirycznie, bo nikt tego w życiu nie sprawdził empirycznie. Dziwne,ze na zachodzie hale są pełne, transmisje w TV .a w Polsce nikogo by to nie interesowało bo tak twierdzi @Zxcvbnm Trudno by człowiek w Polsce dowiedział się o sporcie niepełnosprawnym , skoro TVP i 99,9 % mediów stosuje całkowite embargo informacyjne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak spisek? Zapewniam Ciebie, że są całe setki dyscyplin, które przyciągają tysiące zainteresowanych, ale nie są na tyle transparentne pod względem zasad czy atrakcyjne pod względem ewentualnej transmisji, żeby znalazły swoje miejsce na antenie telewizji. Jak wiadomo, do odważnych świat należy, dla ciekawych weryfikacji słów o popularności sportu uprawianego przez osoby niepełnosprawne rynek stoi otworem - wystarczy wystartować i się przekonać. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz,że Polak głupszy jest od Niemca, Brytyjczyka, Szweda, Kanadyjczyka, Amerykanina itd  gdzie transmisje jak najbardziej są. Oczywiście masz prawo gardzić i uważać,że jesteśmy gorsi od innych i nie zrozumiemy zasad sportu niepełnosprawnych.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształtem ta rozmowa trochę przypomina polityczne przekomarzanki z fanatykami pewnego wąsatego Pana z muchą, bo ja o rybie, a ty o grzybie.

Proszę w takim razie zwrócić się do nadawców by ruszyli z takimi transmisjami! Ubolewam nad tym, że nie mam takiej mocy sprawczej i nie mogę wpłynąć na to, co się puszcza w eter, ale dostrzegam pewne osobliwe warunki rynku polskiego. Nie jesteś w stanie podważyć mojego zdania, więc zmieniasz front. Niby sprytne, a jednak nie. Mógłbyś przytoczyć jakąś ostatnią transmisję związaną ze sportem niepełnosprawnych? Jej odbiór społeczny? Jej wskaźniki oglądalności? No właśnie...

Mógłbym to odwrócić, mówiąc o tym, że nie rozumiesz e-sportu jako zjawiska składającego się na pewien szerszy proces zmian w społeczeństwach, jako kolejny efekt wynikający z globalizacji i postępu technologicznego.. ale obydwaj dobrze wiemy, że nie o to Tobie chodzi. Nie chodzi o przekonanie się czy po prostu dyskusję o racjach tylko takie zimnokrwiste stanie przy swoim.

Ja chętnie np. zobaczyłbym w telewizji karambol, squasha czy fistball, ale wiem, że to na dłuższą metę niestety nie byłoby opłacalne. To samo ze sportem niepełnosprawnych. W ramach czegoś równie cyklicznego i podobnego formą jak World Games sprawdziłby się doskonale, ale w dalszej perspektywie nie utrzyma widzów przy sobie. A e-sport nie dość, że dotyczy naprawdę rzeszy młodzieży, to jeszcze związany jest ze znacznie większymi finansami. I ewentualnymi zyskami. Wszystko jasne.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wreszcie jakiś konkret dotyczący tej ogromnej popularności e=spprtu, bo pytam pytam,ale moje pytania były zlewane. 

Cytat

W świecie igrzyska paraolimpijskie cieszą się coraz większą popularnością – także te zimowe. Na dwa dni przed Ceremonią Otwarcia IPC ogłosiło, że prawa do pokazywania igrzysk zakupiło 47 nadawców, którzy zaprezentują paraolimpijskie zmagania dla 100 krajów świata. Spekuluje się, że obejrzy je więcej widzów niż podczas igrzysk w Soczi, a to oznaczałoby liczbę przekraczającą 1.4 miliarda widzów poza terytorium Rosji. W sumie paraolimpijskie Soczi było oglądane przez 2.1 miliarda widzów.

Jak tegoroczne zimowe igrzyska paraolimpijskie będą pokazywane w innych krajach?

Japońska Telewizja NHK, która niewątpliwie przygotowuje sobie grunt do zbliżających się igrzysk w Tokio w 2020 roku zapewnia swoim widzom 60 godzin przekazów.

Chińska CCTV również biorąca pod uwagę przyszłe zimowe igrzyska, które odbędą się w Pekinie w 2022 roku,  pokaże co najmniej 40 godzin z paraolimpijskich aren.

Igrzyska w 2024 roku odbędą się w Paryżu i francuska France Television, planuje 100 godzin relacji, o 40 więcej niż w Soczi.

Amerykańskie NBC Olympics pokaże 94 godzin, ale biorąc pod uwagę media społecznościowe i dedykowane strony internetowe w sumie na wszystkich platformach widz obejrzy 250 godzin.

Brytyjski Channel 4, który relacjonował trzy ostatnie igrzyska, planuje około 100 godzin przekazu.

Niemiecka ZDF i ARD 60 godzin, dwukrotnie więcej niż cztery lata temu.

Szwedzka SVT zapewni fanom zimowych sportów paraolimpijskich 120 godzin przekazu, o 30 więcej niż w Soczi.

Australijska telewizja Seven, trzy razy dziennie będzie prezentowała godzinny program relacjonujący wydarzenia z igrzysk.

Telewizja kanadyjska pokaże 125 godzin relacji, dodatkowo będzie można zamówić sobie przekazy.

Na igrzyska w Pjongczangu akredytowało się 810 przedstawicieli mediów, 23 % więcej niż w Soczi. Rekord zainteresowania medialnego już został pobity. Teraz czas na rekordy i sukcesy sportowców. XII Zimowe igrzyska Paraolipmijskie w Pjongczangu rozpoczną się 9 marca i zakończą 18 marca.

Tutaj akurat coś na potwierdzenie moich słów. Sport niepełnosprawnych jest trannsmitowany i to obszernie na świecie i coraz bardziej popularny. Mówisz i masz @Zxcvbnm . Dostałem pismo podpisane przez samego Jacka Kurskiego, interweniowałem w TVP, KRRIT, RMN. Więc jak nie masz wiedzy to nie zarzucaj bierności.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Polska? Bo nie wiem, czy dostrzegasz fakt taki, że od samego początku mówimy o polskim rynku. Czemu nikt jeszcze nie spróbował? Kto taki złośliwy jest i nie chce spróbować? A może po prostu się nie op... ups, wydało się.

Popularność graczy, eventów, na których rozgrywają się turnieje, cała złożoność struktury, w jakiej poruszają się wszyscy aktywni e-sportowcy oraz zainteresowani tym tematem. Dwa lata temu w Krakowie odbyła się bardzo ważna impreza związana z rozgrywkami w CS:GO. Nie łatwo wypełnić TAURON Arenę, a przecież na całą rzeszę ciekawskich nie składają się tylko ci, którzy są tam na miejscu.

https://liquipedia.net/counterstrike/PGL/2017/Krakow
https://gamingsociety.pl/artykul/pgl-major-krakow-2017-final-galeria-763/

Szkoda tylko tego Twojego tonu. Zero jakiejkolwiek chęci zrozumienia. W związku z tym obawiam się, że jednak marnuję czas.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ma być, jak się sportu niepełnosprawnych w Polsce nie pokazuje . Cóż to powód do wstydu,że osoby niepełnosprawne także w sferze sportu są dyskryminowane.Jestem osobą niepełnosprawną i wiem o czym mówię .

Nie wykazałeś ,że rosnąca popularność rozgrywek e-sportu przekłada się na widownię telewizyjną. . W czołówce nadawanych transmisji przez weekend ( weekend to od piątku popołudnie do niedzieli ) brak e-sportu 

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...