Jump to content

Recommended Posts

Od kiedy snooker, sporty motorowe nie wiążą się z wysiłkiem fizycznym umiejętność rzucania lotkami jest doskonaleniem umiejętności fizycznych, umysłem nie rzucasz tych lotek, więc caly czas musisz trenować i doskonalić się tym. Podobnie w snookerze. 

@mrozio11 ja NIGDZIE w swojej wypowiedzi nie powoływałem się na SJP. Ty to zrobiłeś twierdząc,że e-sport spełnia jej wymogi,. Sprawdziłem i nie. Jak mam to inaczej nazwać. To,że grupa graczy chce się dowartościować i uznawać się sportowcami nie zmieni się pewnych spraw, tak samo jak dwóch facetów nie urodzi dziecka chociażby by nie wiem co. Poza tym to z tej definicji wynika, choć nie jest to napisane wprost. 

Edited by wislok
  • Like 1

Jak widać jest coraz większy popyt na tego typu transmisje e-sportowe i coraz więcej stacji w to idzie. Czy to taka wielka tragedia, że o 22 pójdzie jakaś transmisja na żywo niż mieliby pokazywać powtórkę meczu czy magazynu? Nikt nikogo do oglądania nie zmusza, a dobrze, że jest urozmaicenie. Ja na przykład tego w ogóle nie oglądam, ale szanuje tych oglądających.

• Upvote 1

30 minut temu, mrozio11 napisał:

Szukając definicji sportu ani w sjp ani w aktach prawnych nie ma nigdzie wyszczególnionego tego, że sport musi odbywać się w świecie "realnym".

@wislok Nie, nigdzie nie stwierdziłem, że e-sport spełnia wymogi tej definicji, specjalnie zacytowałem sam siebie, bo chyba niedokładnie przeczytałeś.

Odnosiłem się wyłącznie do twojego stwierdzenia, że sport musi odbywać się w świecie realnym.

No dobra, bo widzę że dobierasz sobie dyscypliny jak ci pasują, wcześniej pisałeś o szachach jako o przykładzie sportu, dlaczego teraz o nich nie wspominasz? 😂 No i nie, sporty motorowe polegają na rywalizacji ale nie fizycznej, tam rywalizujesz za pomocą bolidu z rywalami, tak jak w e-sporcie rywalizujesz za pomocą pada, myszki czy czym tam chcesz.

Edited by mrozio11

Czyli skoro nie spełnia wymogów sportu nie powinny być pokazywane w kanale sportowym. Logiczny wniosek, którego nie potrafisz wyciągnąć. Efekty marnej edukacji jak widać.

Dla mnie nieprzypadkowo w TVP dziś mecz piłkarzy - ludzi z krwi i kości Manchesteru City z Kogutami,a nie City - Tottenham w FIFA19. Ciekawe dlaczego? Pomyśl to może znajdziesz odpowiedź. Zawsze rywalizacja ludzi, rzeczywistego człowieka, gdzie decydują jego umiejętności, głowa, fizyka, rywalizacja bezpośrednia  to jest essencja sportu , a nie rywalizacja ludzi z padem. Może poczytałbyś , posłuchał wywiady z ludźmi sportu to byś dostrzegł różnice. Szachy - tak to jest sport , mecze trwają długo i to wysiłek fizyczny jak i umysłowy wbrew pozorom. 

Edited by wislok
  • Like 1
  • Sad 2

A gdyby dwóch panów zagrało w piłkarzyki?;)

@wislok wycieczki personalne oczywiście ominę, przyzwyczaiłem się, że są ludzie którzy używają ich zamiast logicznych argumentów :)

9 minut temu, wislok napisał:

Zawsze rywalizacja ludzi, rzeczywistego człowieka, gdzie decydują jego umiejętności, głowa, fizyka, rywalizacja bezpośrednia

Ładnie pasuje do e-sportu, gdzie rywalizuje się z rzeczywistym człowiekiem i decydują tam wyuczone umiejętności.

11 minut temu, wislok napisał:

Szachy - tak to jest sport , mecze trwają długo i to wysiłek fizyczny jak i umysłowy wbrew pozorom. 

Wysiłek fizyczny bo mecz trwa długo? To jak będę grać pół dnia w grę komputerową to też będzie wysiłek fizyczny, dobrze że nam to wyjaśniłeś :)

12 minut temu, wislok napisał:

Dla mnie nieprzypadkowo w TVP dziś mecz piłkarzy - ludzi z krwi i kości Manchesteru City z Kogutami,a nie City - Tottenham w FIFA19. Ciekawe dlaczego? Pomyśl to może znajdziesz odpowiedź.

Dla mnie nieprzypadkowo w TVP we czwartek o 22 transmisja e-sportu. Ciekawe dlaczego? Pomyśl to może znajdziesz odpowiedź.

• Like 1

37 minut temu, wislok napisał:

Od kiedy snooker, sporty motorowe nie wiążą się z wysiłkiem fizycznym umiejętność rzucania lotkami jest doskonaleniem umiejętności fizycznych, umysłem nie rzucasz tych lotek, więc caly czas musisz trenować i doskonalić się tym. Podobnie w snookerze. 

Umiejętność na[beep]zielania myszką czy padem to też aktywność fizyczna. Dziękuję, dobranoc.

12 godzin temu, bober1 napisał:

Za kilka lat nie będziesz musiał jechać do Barcelony żeby zobaczyć ich mecz. Wystarczy że pójdziesz na stadion rodzimego klubu i hologram pojawi się na boisku i tak będziesz oglądać. Tak samo jest z e sportem 

Zgroza! Do Barcelony to sama przyjemność polecieć.

Rzadko zgadzam się z wislokiem, szczególnie w kwestii TVP, ale po prostu dla mnie rywalizacja w świecie wirtualnym nigdy nie będzie sportem.

A porównywanie gier komputerowych do szachów jest jakimś nieporozumieniem.

W szachach walczysz, rywalizujesz, w świecie rzeczywistym.

• Upvote 1

7 minut temu, gregor111 napisał:

W szachach walczysz, rywalizujesz, w świecie rzeczywistym.

A jak zagrasz w szachy przez internet to już będzie to inna dyscyplina? Inne zasady?

Edited by diabeu

Odpowiedź jest krótka- Bo Szkolnikowski nie rozumie,że to nie jest sport. 

@mrozio11 szkoda,że swoich wycieczek personalnych nie dostrzegasz typu- ludzie zamknięci na świat itd. Myślisz,że jak edytujesz post to załatwia sprawę.  Słabe zachowanie, najpierw obrażasz, poźniej edytujesz i udajesz ofiarę wycieczki personalnej. 

Zgoda z @gregor111 jeśli ktoś uważa,że hologram zastąpi mu Camp Nou no to powodzenia. 

To zrozumcie, że to NIE jest sport... Nikt ze środowiska nie nazywa tego sportem, to tylko logiczna nazwa aby od razu po zobaczeniu "e-sport" wiedzieć, że wiąże się to z rywalizacją, a nie zwykłym graniem w gry dla zabawy. Jak mieli to nazwać? "Playing games for money"?, "Zawody w grach komputerowych"? Tak się przyjęło przed laty, tak jest do teraz i żadne lamenty tego nie zmienią.

48 minut temu, wislok napisał:

Myślisz, że zawodowe granie w gry nie wiąże się z wysiłkiem fizycznym i doskonaleniem swoich umiejętności? Tak jak wczoraj wspominałem, cała masa zawodowych graczy dba o siebie lepiej niż większość społeczeństwa, bo bez odpowiedniej "fizyczności" nie dasz rady dzień w dzień trenować grania, bo Twój organizm odmówi posłuszeństwa. Profesjonalne granie nie ma NIC wspólnego z graniem dla relaksu po pracy. To wbrew pozorom ciężka, umysłowa robota, a dodatkowo wielogodzinna praca i pora to zrozumieć.

@Vinni no to jeśli nikt ze środowiska tak nie uważa to i niech użytkownicy typu @Zxcvbnm, @diabeu, @mrozio11 i inni też tak nie uważają. TVP Sport - to kanał sportowy - więc jeśli to nie sport co jak mówisz uważa samo środowisko to NIE MA MIEJSCA na tego typu treści w TVP Sport, bo to kanał SPORTOWY. To równie dobrze TVP Sport mógłby emitować Teatr TV. 

16 minut temu, wislok napisał:

Odpowiedź jest krótka- Bo Szkolnikowski nie rozumie,że to nie jest sport.

@mrozio11 szkoda,że swoich wycieczek personalnych nie dostrzegasz typu- ludzie zamknięci na świat itd. Myślisz,że jak edytujesz post to załatwia sprawę.  Słabe zachowanie, najpierw obrażasz, poźniej edytujesz i udajesz ofiarę wycieczki personalnej.

A może to Ty czegoś nie rozumiesz i to Ty się mylisz a nie Szkolnikowski. Odpowiedź w stylu, on nie ma racji i tyle.

Nikogo nie obraziłem, tylko opisałem moje obserwacje. Ludzie negujący e-sport po prostu zamykają się na nowości. Tak przed laty było z Szachami czy Dartem, też było gadanie że to nie sport, teraz jak widać nikt z tym problemu nie ma.

Edytowałem jednak post po przeczytaniu bo uznałem, że możesz te słowa źle zinterpretować a ja nie chciałem tutaj żadnych słownych przepychanek. To nas mniej więcej różni.

Uważam, że miejsce e-sportu jest w telewizji sportowej, tak jak innych tego typu rywalizacji. Sport to nie tylko wysiłek typowo fizyczny, z czym z resztą zgadzają się wszyscy w tym temacie jak widzę.

Edited by mrozio11
  • Upvote 1

Wg definicji SJP , na który się powołałeś by wykazać,że nie ma nic o świecie realnym wynika,że  rozgrywki e-sportu sportem nie są,więc nie powinno ich być w kanale sportowym. 

Przepraszam za to zdanie i tą wycieczkę personalną. Mam prawo do własnej oceny i uważanie,że jestem jakąś osobą zamkniętą, zacofaną itp. jest nie na miejscu. 

Edited by wislok

Za to ustawa o Sporcie z 2010 roku mówi m.in. że " Za sport uważa się również współzawodnictwo oparte na aktywności intelektualnej, którego celem jest osiągnięcie wyniku sportowego.

Tutaj już e-sport pasuje i raczej taką definicją bym się sugerował. Pisałem o tym w tamtym poście a definicja z SJP była tylko użyta jako przykład.

Edited by mrozio11

Na szczęście nie @wislok decyduje co można pokazać w stacji sportowej a co nie. Mnie e-sport ani ziębi ani grzeje. Ale jak pisałem wcześniej. Dla mnie nie ma różnicy np. między szachami normalnymi a tymi wirtualnymi. Tak samo np. w darcie trzeba umieć rzucić rzutką a w e-sporcie odpowiednio kontrolować przyciski na padzie.

Edited by diabeu
  • Thanks 2

Ja przyznaję się bez bicia, że nie należę do osób jakoś bardzo aktywnych fizycznie, lecz mam świadomość, że społeczeństwo powinno dbać o sport tak zwany masowy. Przede wszystkim by uprawiać go nawet nie wyczynowo, a amatorsko w celu dbania o zdrowie. W-sport może zrobić w tej kwestii ludziom krzywdę i ogólnie źle wpływać na funkcjonowanie. 

5 godzin temu, wislok napisał:

Dla mnie nieprzypadkowo w TVP dziś mecz piłkarzy - ludzi z krwi i kości Manchesteru City z Kogutami,a nie City - Tottenham w FIFA19. 

Jestem przeciwnikiem E-Sportu, ale z braku laku taki meczyk w FIFA19 z chęcią bym obejrzał, ale problem w tym, że nikt tego nie transmituje tylko jakiś LoL-y czy inne CS-y. 😛

Redaktorzy "Tygodnika Żużlowego" mają jeden powód mniej do narzekania na redakcję sportową TVP w swoich tekstach ;)

Ale macie problem ludzie..nie chcesz nie oglądaj jeden z drugim i tyle,lepsze to niż powtórki meczów po raz 1223445.

Tak, tylko wiele rzeczy na TVP Sport się w ogóle nie zobaczy nie mogąc obejrzeć tego "na żywo".

Edited by wislok
  • Haha 2

To konkrety proszę podać przykłady co to wczoraj mogli pokazać o tej 18? 

• Like 1