Jump to content

Recommended Posts

Ktoś mógł grać w szachy, jakiś chińczyk, makao czy coś... no bo chyba nie ten obrzydliwy i sztuczny (pewnie jakiś spisek jest...) e-sport! :P

• Upvote 1

Mogli pokazać chociażby spotkanie Igi  Świątek z Kristiną Pliskovą. bo nnestety powtórki nie mogłem uświadczyć. Dlaczego w TVP Sport jest miejsce na transmisje e-sportu,a nie ma na sport osób niepełnosprawnych.  Chyba,że to nie jest sport? 

• Confused 3

O... idealny argument. Muszę jednak rozczarować i zwrócić uwagę na jeden istotny szczegół - sport osób niepełnosprawnych po prostu nie przyciąga uwagi ludzi. Rywalizację takich osób trzeba szanować, zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach sportowych z różnymi niepełnosprawnościami trzeba oddać szacunek... ale uwaga, więcej ludzi chętniej zobaczy e-sport niż rywalizację osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że mogę pomóc. 

Szkoda,że nie mogę się o tym przekonać empirycznie, bo nikt tego w życiu nie sprawdził empirycznie. Dziwne,ze na zachodzie hale są pełne, transmisje w TV .a w Polsce nikogo by to nie interesowało bo tak twierdzi @Zxcvbnm Trudno by człowiek w Polsce dowiedział się o sporcie niepełnosprawnym , skoro TVP i 99,9 % mediów stosuje całkowite embargo informacyjne. 

• Confused 1
  • Upvote 1

Czyli jednak spisek? Zapewniam Ciebie, że są całe setki dyscyplin, które przyciągają tysiące zainteresowanych, ale nie są na tyle transparentne pod względem zasad czy atrakcyjne pod względem ewentualnej transmisji, żeby znalazły swoje miejsce na antenie telewizji. Jak wiadomo, do odważnych świat należy, dla ciekawych weryfikacji słów o popularności sportu uprawianego przez osoby niepełnosprawne rynek stoi otworem - wystarczy wystartować i się przekonać. ☺️

Czyli twierdzisz,że Polak głupszy jest od Niemca, Brytyjczyka, Szweda, Kanadyjczyka, Amerykanina itd  gdzie transmisje jak najbardziej są. Oczywiście masz prawo gardzić i uważać,że jesteśmy gorsi od innych i nie zrozumiemy zasad sportu niepełnosprawnych.

Edited by wislok

Tak tylko w ramach ciekawostki: na kanale YT, który ma TVP Sport, jest teraz transmisja z CS:GO, oglądana przez 24 osoby.

Kształtem ta rozmowa trochę przypomina polityczne przekomarzanki z fanatykami pewnego wąsatego Pana z muchą, bo ja o rybie, a ty o grzybie.

Proszę w takim razie zwrócić się do nadawców by ruszyli z takimi transmisjami! Ubolewam nad tym, że nie mam takiej mocy sprawczej i nie mogę wpłynąć na to, co się puszcza w eter, ale dostrzegam pewne osobliwe warunki rynku polskiego. Nie jesteś w stanie podważyć mojego zdania, więc zmieniasz front. Niby sprytne, a jednak nie. Mógłbyś przytoczyć jakąś ostatnią transmisję związaną ze sportem niepełnosprawnych? Jej odbiór społeczny? Jej wskaźniki oglądalności? No właśnie...

Mógłbym to odwrócić, mówiąc o tym, że nie rozumiesz e-sportu jako zjawiska składającego się na pewien szerszy proces zmian w społeczeństwach, jako kolejny efekt wynikający z globalizacji i postępu technologicznego.. ale obydwaj dobrze wiemy, że nie o to Tobie chodzi. Nie chodzi o przekonanie się czy po prostu dyskusję o racjach tylko takie zimnokrwiste stanie przy swoim.

Ja chętnie np. zobaczyłbym w telewizji karambol, squasha czy fistball, ale wiem, że to na dłuższą metę niestety nie byłoby opłacalne. To samo ze sportem niepełnosprawnych. W ramach czegoś równie cyklicznego i podobnego formą jak World Games sprawdziłby się doskonale, ale w dalszej perspektywie nie utrzyma widzów przy sobie. A e-sport nie dość, że dotyczy naprawdę rzeszy młodzieży, to jeszcze związany jest ze znacznie większymi finansami. I ewentualnymi zyskami. Wszystko jasne.

• Upvote 4

To wreszcie jakiś konkret dotyczący tej ogromnej popularności e=spprtu, bo pytam pytam,ale moje pytania były zlewane. 

Cytat

W świecie igrzyska paraolimpijskie cieszą się coraz większą popularnością – także te zimowe. Na dwa dni przed Ceremonią Otwarcia IPC ogłosiło, że prawa do pokazywania igrzysk zakupiło 47 nadawców, którzy zaprezentują paraolimpijskie zmagania dla 100 krajów świata. Spekuluje się, że obejrzy je więcej widzów niż podczas igrzysk w Soczi, a to oznaczałoby liczbę przekraczającą 1.4 miliarda widzów poza terytorium Rosji. W sumie paraolimpijskie Soczi było oglądane przez 2.1 miliarda widzów.

Jak tegoroczne zimowe igrzyska paraolimpijskie będą pokazywane w innych krajach?

Japońska Telewizja NHK, która niewątpliwie przygotowuje sobie grunt do zbliżających się igrzysk w Tokio w 2020 roku zapewnia swoim widzom 60 godzin przekazów.

Chińska CCTV również biorąca pod uwagę przyszłe zimowe igrzyska, które odbędą się w Pekinie w 2022 roku,  pokaże co najmniej 40 godzin z paraolimpijskich aren.

Igrzyska w 2024 roku odbędą się w Paryżu i francuska France Television, planuje 100 godzin relacji, o 40 więcej niż w Soczi.

Amerykańskie NBC Olympics pokaże 94 godzin, ale biorąc pod uwagę media społecznościowe i dedykowane strony internetowe w sumie na wszystkich platformach widz obejrzy 250 godzin.

Brytyjski Channel 4, który relacjonował trzy ostatnie igrzyska, planuje około 100 godzin przekazu.

Niemiecka ZDF i ARD 60 godzin, dwukrotnie więcej niż cztery lata temu.

Szwedzka SVT zapewni fanom zimowych sportów paraolimpijskich 120 godzin przekazu, o 30 więcej niż w Soczi.

Australijska telewizja Seven, trzy razy dziennie będzie prezentowała godzinny program relacjonujący wydarzenia z igrzysk.

Telewizja kanadyjska pokaże 125 godzin relacji, dodatkowo będzie można zamówić sobie przekazy.

Na igrzyska w Pjongczangu akredytowało się 810 przedstawicieli mediów, 23 % więcej niż w Soczi. Rekord zainteresowania medialnego już został pobity. Teraz czas na rekordy i sukcesy sportowców. XII Zimowe igrzyska Paraolipmijskie w Pjongczangu rozpoczną się 9 marca i zakończą 18 marca.

Tutaj akurat coś na potwierdzenie moich słów. Sport niepełnosprawnych jest trannsmitowany i to obszernie na świecie i coraz bardziej popularny. Mówisz i masz @Zxcvbnm . Dostałem pismo podpisane przez samego Jacka Kurskiego, interweniowałem w TVP, KRRIT, RMN. Więc jak nie masz wiedzy to nie zarzucaj bierności.

Edited by wislok

A gdzie Polska? Bo nie wiem, czy dostrzegasz fakt taki, że od samego początku mówimy o polskim rynku. Czemu nikt jeszcze nie spróbował? Kto taki złośliwy jest i nie chce spróbować? A może po prostu się nie op... ups, wydało się.

Popularność graczy, eventów, na których rozgrywają się turnieje, cała złożoność struktury, w jakiej poruszają się wszyscy aktywni e-sportowcy oraz zainteresowani tym tematem. Dwa lata temu w Krakowie odbyła się bardzo ważna impreza związana z rozgrywkami w CS:GO. Nie łatwo wypełnić TAURON Arenę, a przecież na całą rzeszę ciekawskich nie składają się tylko ci, którzy są tam na miejscu.

https://liquipedia.net/counterstrike/PGL/2017/Krakow
https://gamingsociety.pl/artykul/pgl-major-krakow-2017-final-galeria-763/

Szkoda tylko tego Twojego tonu. Zero jakiejkolwiek chęci zrozumienia. W związku z tym obawiam się, że jednak marnuję czas.

• Upvote 2

A gdzie ma być, jak się sportu niepełnosprawnych w Polsce nie pokazuje . Cóż to powód do wstydu,że osoby niepełnosprawne także w sferze sportu są dyskryminowane.Jestem osobą niepełnosprawną i wiem o czym mówię .

Nie wykazałeś ,że rosnąca popularność rozgrywek e-sportu przekłada się na widownię telewizyjną. . W czołówce nadawanych transmisji przez weekend ( weekend to od piątku popołudnie do niedzieli ) brak e-sportu 

Edited by wislok

47 minut temu, wislok napisał:

Dlaczego w TVP Sport jest miejsce na transmisje e-sportu,a nie ma na sport osób niepełnosprawnych.  Chyba,że to nie jest sport? 

Bo sport niepełnosprawnych nikogo nie interesuje i nikt nie będzie tego oglądał. Cała tajemnica. 

• Confused 1
  • Upvote 3

Interesuje chociażby mnie, więc przedstawiłeś już swój stosunek do mojej osoby. Jestem dla Ciebie nikim. Zostawiam to dla twojego sumienia. Może to twój ogólny stosunek do niepełnosprawnych? 

• Confused 3

Masakra, do Ciebie to chyba żadne rzeczowe argumenty nie docierają bo zaraz grasz na litość. A co do mojego stosunku do niepełnosprawnych to napiszę tak, pomagałem organizować Akademię Amp Futbolu więc chyba jest to jasne kto ma z tym problem. 

Sport niepełnosprawnych jako transmisje nikogo nie interesuje i to jest fakt, czysty fakt, magazyny, jakieś relacje tak ale transmisje na żywo nie. 

• Confused 1
  • Upvote 3

Na jakiej postawie wyciągnąłeś taki wniosek. Mnie interesują, więc kogoś interesują, widzisz twoja teza ,że nikogo została obalona. Jakoś na świecie interesują, dlaczego Polska miałaby się różnić od reszty  świata? Żadnych rzeczowych argumentów nie przedstawiłeś tylko powiedziałeś,że nikogo nie interesują, więc przepraszam nie może do mnie dotrzeć coś czego w twojej wypowiedzi nie było. Nikogo to nikogo, jak interesuje mnie to już niestety nie nikogo. 

Edited by wislok

Jeśli transmisji nie ma, tak jak na przykład przy Pjongczangu w zeszłym roku, gdy były tylko 7-minutowe programiki,  to nawet nie ma jak sprawdzić zainteresowania. Włoska telewizja publiczna potrafiła przeprowadzać z tej samej imprezy kilkugodzinne transmisje w Rai Due.

• Upvote 1

@Kirk Transmisje z Rio były, widocznie nie były zbyt chętnie oglądane skoro nie dali zimowych na żywo.

@kunkore pismo od TVP w ogóle takiego powodu braku transmisji nie podaje, więc nie wiem skąd wyciągnąłeś taki wniosek? Sposób realizacji tych ochłapów był żenujący, trudno nazwać to transmisjami, były to głównie gadające głowy. 

Kurski chwalił się że łącznie z dwóch anten w piku było ponad 5mln. On naprawdę jest oderwany od rzeczywistości. Skoro według niego taki mecz w piku oglądało ponad 5mln to reprezentacje Polski pewnie z 20.

On nie tworzy sobie tych wykresów , tylko dostaje je od Netii. To nie są twierdzenia Kurskiego,a dane, które otrzymuje od zewnętrznej, prywatnej firmy. 

Tymczasem aby nie być gołosłownym wrzucam ponownie pismo Prezesa TVP Jacka Kurskiego do przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego , które było wynikiem moich pisma do RMN. Zresztą pisałem także do KRRIT, TVP, a także innych mediów w sprawie tej imprezy. Dużym wysiłkiem było dla mnie śledzenie tej imprezy, dlatego nie będę sobie pozwalał na twierdzenie,że nikogo rywalizacja sportowców niepełnosprawnych nie interesuje. Ponadto co może potwierdzić @Kirk ze swej strony relacjonowałem w formie podcastu rywalizację sportowców w codziennej kronice. 

• Upvote 1

21 godzin temu, Zxcvbnm napisał:

Ja chętnie np. zobaczyłbym w telewizji karambol, squasha czy fistball, ale wiem, że to na dłuższą metę niestety nie byłoby opłacalne. 

Tak na marginesie, zauważyłem, że karambol i squasha pokazuje Eurosport 2. ;) 

• Upvote 1

21 godzin temu, wislok napisał:

Mogli pokazać chociażby spotkanie Igi  Świątek z Kristiną Pliskovą. bo nnestety powtórki nie mogłem uświadczyć. Dlaczego w TVP Sport jest miejsce na transmisje e-sportu,a nie ma na sport osób niepełnosprawnych.  Chyba,że to nie jest sport? 

Aha czyli powtórki lepsze niż coś live:crazy: to ja się nie dziwię,że ciągle mamy gnioty typu paradokument w tv zamiast czegoś nowszego lub ciekawszego.

Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice skomentują Maciej Iwański i Marcin Żewłakow.