Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tego dealu z F1 to ja serio nie rozumiem... Wiem, że właściciel praw to postanowił, wiem, że się oglądalność zgadza, wiem, że im pewnie wyszło w słupkach, że kasa nie idzie w błoto i może się nawet zwróci, no ale ludzie - transmisja od połowy? Wczoraj jeszcze się udało coś pokazać, bo końcówka była pełna dramatów, ale tak szczerze - kto to ogląda? Bardzo mnie ciekawi ten prawie półmilionowy tłum, bo to jednak jest pewien fenomen - nie interesuję się (gdybym się interesował, to bym siedział od kilku lat za grosze w Eleven), ale obejrzę sobie połowę wyścigu, bo akurat nic ciekawego nie ma w telewizji :) No kabaret!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środowe spotkanie Legii z Jagiellonią komentować będą: Dariusz Szpakowski i Marcin Żewłakow.

Wiadomo też, który mecz wybrała TVP w 29.kolejce Ekstraklasy. Będzie to mecz Wisły Kraków z Piastem Gliwicem, który emitować będą: TVP Sport oraz TVP 3. Komentatorami spotkania będą: Sławomir Kwiatkowski i Maciej Szczęsny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na wyniki F1 i to  jest gdzieś około 700 tysięcy widzów w TVP i Eleven, czyli tyle ile notowała F1 w Polsacie Sport bez Kubicy, więc efektu Kubicy nie  ma lub  nie jest tak duży jakby tego chcieli obaj nadawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wislok napisał:

1,2 mln meczu Ekstraklasy to nienajlepszy wynik. 

Jak wam tu pisałem, że będzie 800 tyś to żeście psy na mnie wieszali - jak to abonenci C+ zawistni lekko to ujmując. 

 

F1 to kolejna super inwestycja, pewnie przepłacili, a zaraz efekt Kubicy zniknie i będzie 200 tyś. 

 

Wow, co za kompromitacją szefów sportu w TVP.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spirit83 napisał:

Ale tego dealu z F1 to ja serio nie rozumiem... Wiem, że właściciel praw to postanowił, wiem, że się oglądalność zgadza, wiem, że im pewnie wyszło w słupkach, że kasa nie idzie w błoto i może się nawet zwróci, no ale ludzie - transmisja od połowy? Wczoraj jeszcze się udało coś pokazać, bo końcówka była pełna dramatów, ale tak szczerze - kto to ogląda? Bardzo mnie ciekawi ten prawie półmilionowy tłum, bo to jednak jest pewien fenomen - nie interesuję się (gdybym się interesował, to bym siedział od kilku lat za grosze w Eleven), ale obejrzę sobie połowę wyścigu, bo akurat nic ciekawego nie ma w telewizji :) No kabaret!

Istnieje spory procent ludzi, którzy nie płacą za telewizję więc oglądają to co w danym momencie jest najbardziej interesujące. 

W Polsce jest również mnóstwo ludzi, którzy nie potrafią płacić przez internet. Są to zazwyczaj ludzie starsi, ale też osoby ubogie. Takie osoby nie kupują niczego przez internet, często nawet nie mają internetu, nie wikłają się w żadne abonamenty. Pomijam też tych tzw. januszy, czyli niedzielnych kibiców którzy po prostu oglądają to co w danym momencie ciekawego serwuje im ogólnodostępna telewizja. Zresztą nie tylko ludzie starsi i ubodzy nie wikłają się w abonamenty (trochę pojechałem stereotypem). 

 

F1 ma w Polsce dużą widownię, ale myślę, że trochę przeszacowujecie zainteresowanie Polaków Kubicą i spółką. Ilu tych Polaków żyje na tym padole? 38 milionów? Ile ludzi wykupuje Eleven dla F1? Sam mam wielu znajomych, których coś interesuje ale za to nie płacą, bo wolą oglądać coś na lewo, a ilu jest takich osób, których coś interesuje ale nie do tego stopnia żeby dla tego czegoś wykupować subskrypcję. Ja tak mam np. z NFL. Lubię na to zerknąć, obczaić wynik, obejrzeć raz na tydzień albo miesiąc, albo raz na dwa miesiące i tyle. Myślę, że wiele osób podobnie postrzega F1. 

 

Na tym forum pokutuje często taka opinia: "15-20 zł  na miesiąc ci szkoda? Przecież to tyle co kilka piw". Tak jakby wszystko kręciło się wokół telewizji. Ludzie mają różne zainteresowania, priorytety i telewizja nie jest na pierwszym miejscu, a te 15-20 złotych wydali już dawno temu na coś innego i to po wielokroć. 

 

Mimo wszystko ci ludzie chcą obejrzeć sobie wyścig. Nie są jakimiś zagorzałymi fanami, nie znają się jakoś specjalnie na F1, a teraz dzięki TVP mają możliwość zerknięcia. Choćby do kotleta. Piszecie, że "ale to tylko połowa wyścigu". Fakt, ale gdyby nie transmisja w TVP Sport to obejrzeliby sobie za darmo figę z makiem, a tak mają połowę darmowego wyścigu. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALF, pięknie napisałeś a ja mogę być takim modelowym przykładem :) Interesuję się sportem i wcale nie jestem "niedzielnym" kibicem, ale w życiu jeszcze nie wykupiłem jakiegokolwiek pakietu sportowego. I nie zamierzam - szkoda mi czasu (przed telewizorem) i pieniędzy (bo wiem, że nie wykorzystałbym zbytnio wykupionego pakietu).

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pihał102 napisał:

Wiadomo też, który mecz wybrała TVP w 29.kolejce Ekstraklasy. Będzie to mecz Wisły Kraków z Piastem Gliwicem, który emitować będą: TVP Sport oraz TVP 3.

 

Serio TVP 3? Gdzie tu sens, gdzie logika? Mogę zrozumieć transmisję równoległą na TVP 2 (jeden z głównych kanałów, dostępny z łatwością wszędzie w HD) i TVP Sport (mniejsza oglądalność, trudniej dostępny w HD). Ale TVP 3 w marnej jakości? Po co?

 

Po za tym, czy nie miało być czasem tak, że każdy hit kolejki będzie w TVP 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomo21 napisał:

 

Serio TVP 3? Gdzie tu sens, gdzie logika? Mogę zrozumieć transmisję równoległą na TVP 2 (jeden z głównych kanałów, dostępny z łatwością wszędzie w HD) i TVP Sport (mniejsza oglądalność, trudniej dostępny w HD). Ale TVP 3 w marnej jakości? Po co?

 

Po za tym, czy nie miało być czasem tak, że każdy hit kolejki będzie w TVP 2?

Byle co ma większą oglądalność to geniusze biznesu przenieśli na TVP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...