Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, darius010 napisał:

Ekstraklasa to nie mecze reprezentacji, ani LM - zresztą ta dobrze nie wypada.  Max 800 tyś widzów.

 

Jeśli weźmie się pod uwagę ze tym meczem będzie spotkanie Wisły z Legią to widzów na pewno będzie zdecydowanie więcej zwłaszcza ze ten mecz odbędzie się w niedziele o godzinie 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rotalplus napisał:

TVP nic na tym nie zarobi - stacje komercyjne mają z tym problem a ostatnio ratują się dzięki... sprzedaży sublucencji TVP. Prezes spełnia swoje fanaberie i tyle. Przecież ładnie to wygląda że ma się takie prawa?

Znowu zapytałbym o źródło, ale szkoda mojego czasu. Zajrzyj sobie do sprawozdań finansowych NC+ czy CP- myślę,że gdyby stacjom się nie opłacało nie nabywali tych praw . Rozumiem,że wszyscy są kamikadze, nie znają się na biznesie i robią za instytucje charytatywne nabywając prawa. 

Nabycie praw przez TVP to przede wszystkim rzecz korzystna dla klubów. 

Cytat

- To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich klubów Ekstraklasy i kibiców. Kilka miesięcy temu zaproponowaliśmy, by nc+ udostępniło Telewizji Polskiej sublicencję na pokazywanie meczu w każdej kolejce już w obecnym sezonie i cieszę się, że obaj nadawcy doszli do porozumienia w tym zakresie - komentuje Marcin Animucki, prezes spółki Ekstraklasa. - Dzięki temu kibice będą mogli regularnie oglądać mecze Lotto Ekstraklasy w telewizji otwartej, równolegle do telewizji płatnej, już wiosną tego roku. To doskonała promocja ligi, która z pewnością przełoży się na wzrost oglądalności rozgrywek i korzyści dla klubów - cieszy się.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ekstraklasa-transmisje-tvp-sezon-2018-2019-ktore-mecze-kiedy-gdzie-ogladac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to da się już sprawdzić. LM jeśli ma 2 mln widzów, to jest święto, zwykle ma mniej: 1,5- 1,8 mln. To co Jagiellonia - Górnik będzie miała ile?

 

2 minuty temu, wislok napisał:

Znowu zapytałbym o źródło, ale szkoda mojego czasu. Zajrzyj sobie do sprawozdań finansowych NC+ czy CP- myślę,że gdyby stacjom się nie opłacało nie nabywali tych praw . Rozumiem,że wszyscy są kamikadze, nie znają się na biznesie i robią za instytucje charytatywne nabywając prawa. 

Nabycie praw przez TVP to przede wszystkim rzecz korzystna dla klubów. 

 

Ekstraklasa w Eurosportcie to też była promocja... co ty tu wklejasz za bełkot. Promocja to jest w UK bo nie ma w TV więc stadiony pełne. To jest żadna promocja.

 

3 minuty temu, Falcon napisał:

Nie wiem o co jest lament - telewizja publiczna to nie jest spółka do zarabiania, chodzi bardziej o misyjność, zarobek jest może na drugim miejscu. Tu nic nie musi się zwracać, to nie jest komercyjny nadawca.

Misja to "frazes" , to slogan dla [beep]ów. TVP ma Ekstraklasa bo Kurski chciał się dowartościować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislokMoże i mają większe pieniądze z sezonu na sezon, ale poziom się nie zwiększa ani trochę.

Tabela jest tak płaska, że można się spodziewać latem powtórki w europejskich pucharach jak w zeszłym roku.

 

Dobrze, że chociaż w siatkówce i piłce ręcznej nasze polskie zespoły się liczą w grze o puchary. W piłce nożnej chyba jeszcze długo się w tej kwestii nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, darius010 napisał:

Kiedy to da się już sprawdzić. LM jeśli ma 2 mln widzów, to jest święto, zwykle ma mniej: 1,5- 1,8 mln. To co Jagiellonia - Górnik będzie miała ile?

 

 

Przeciętnego widza TVP  LM interesuje tylko wtedy jak gra np Lewandowski ,więc wcale się nie zdziwię jak oglądalność meczy Legii ,Wisły ,Lecha  będzie  w granicach 1,5 - 2 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2019 o 17:21, pawlo napisał:

 

Jest mało sportu lub jego nie ma - źle,  jest dużo sportu - też źle, jeszcze gorzej. To chyba dobrze że TVP Sport dalej się rozwija niż miałby tkwić w stagnacji.

Właśnie. Gdy prezes ogłosił wejście TVP Sport do naziemnej wszyscy się śmiali ,że prędzej kaktus wyrośnie.... niż kanał będzie dostępny w naziemnej.Gdy się pojawił ,pojawiły się głosy dlaczego nie w HD.Jest w HD -dlaczego w Mux-VIII.Brak  nowych praw źle ,jest co oglądać źle.Nikomu nie dogodzi.

Idąc tym torem można narzekać ,że za mało teatru ,opery, koncertów,przeglądów a za dużo sportu.

Osobiście do jednego się mogę przyczepić ,że TVP się ściga na wyniki - oglądalność ze stacjami komercyjnymi  a chyba nie o to chodzi w telewizji publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Falcon napisał:

To źle czy dobrze dla widzów?

 

Widz powinien mieć wybór za co chcę płacić. Rozumiem, że LM, rozumiem reprezentacje - taki jest ogólny standard na świecie. Nikt mnie jednak nie przekona do najdroższych rozgrywek w kraju na antenie publicznej.

 

Przypominam, że to nie będzie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy piękne stadiony,duże zainteresownie piłką ale w sierpniu żegnamy się z pucharami.Leją nas nawet z Luksemburga. Może większy zastrzyk  pieniędzy pchnie piłkę klubową do przodu.Ja wolę oglądać naszą ligę niż  Ligę tzw.Mistrzów. Jak zrobili mecze o 21 to oglądam pierwszą połowę i ide spać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, darius010 napisał:

 

Widz powinien mieć wybór za co chcę płacić. Rozumiem, że LM, rozumiem reprezentacje - taki jest ogólny standard na świecie. Nikt mnie jednak nie przekona do najdroższych rozgrywek w kraju na antenie publicznej.

 

Przypominam, że to nie będzie za darmo.

Jeszcze 2-3 lata temu hiszpańska telewizja publiczna pokazywała co kolejkę mecz La Ligi, i to bez udziału najlepszych drużyn, teraz prawa ma inna otwarta telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, darius010 napisał:

Widz powinien mieć wybór za co chcę płacić. Rozumiem, że LM, rozumiem reprezentacje - taki jest ogólny standard na świecie. Nikt mnie jednak nie przekona do najdroższych rozgrywek w kraju na antenie publicznej.

A jeśli ja nie chcę płacić za denne serialiki pokroju Barw Szczęścia to jaki mam wybór? A no żaden. A jeśli nie chcę płacić za Skoki Narciarskie, gdyż mnie nie interesują to coś mogę zrobić? 

 

Przy okazji produkcji serialu TVP "Drogi wolności" mówiło się, że jeden odcinek może kosztować nawet 2 mln złotych, czy w takim razie 1 mln za mecz Ekstraklasy, który może mieć podobną oglądalność to dużo? 

 

Sport to jedna z ważniejszych, w moim odczuciu gałąź dla TVP i bardzo się cieszę, że tak w nią inwestują. TVP Sport to kanał darmowy, dostępny dla każdego i cieszy mnie że ktoś korzystający tylko z naziemnej telewizji może oglądać coraz więcej wartościowych transmisji sportowych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darius010 napisał:

Widz powinien mieć wybór za co chcę płacić. Rozumiem, że LM, rozumiem reprezentacje - taki jest ogólny standard na świecie. Nikt mnie jednak nie przekona do najdroższych rozgrywek w kraju na antenie publicznej.

Właśnie tu jest haczyk, że ci, którzy płacą abonament, robią to na poczet całych mediów publicznych. Nie ma żadnej możliwości, żeby można było sobie wybrać "o, na Ekstraklasę tak, na Wiadomości nie".

W każdej telewizji publicznej w Europie sport odgrywa istotną rolę i tak jest też w TVP, co widać choćby po tym, że postarano się o mecz Ekstraklasy już teraz, a nie dopiero od rundy jesiennej w sezonie 2019/20, choć taka początkowo była umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, FanMMA napisał:

Połowa ludzi tu to jacyś frustraci czy nie wiem jak to nazwać,kupili to kupili fajnie,że to zrobili,ale cebulacy z wielkich telewizji "premium" skamlą tu jak małe pieski na Kurskiego i spółkę :D

 

Strasznie proste myślenie. TVP po prostu marnotrawi nasze pieniądze. Jak chce się ścigać z telewizjami komercyjnymi to po prostu tvp trzeba sprywatyzować.

Prostym przykładem jak należy dbać o pieniądze podatnika są dwie stacje publiczne niemieckie ARD/ZDF. Sport tam jest bardzo promowany, leci od rana do wieczora (już to widze jaki byłby raban gdyby na tvp1 był w weekendy sport od 10 do 20), a jednocześnie nie jest to sport, za który trzeba płacić grube miliony. Nie ma meczów Ligi Mistrzów, nie ma F1, ba nie ma nawet Bundesligi. Prezesi wiedzą, ze prawa sportowe są drogie i nie ścigają się z telewizją SKY Deutschland.

U nas nie ma takiego myślenia, u nas jest myślenie polskie "zastaw a postaw się". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie zaznaczę,że Ekstraklasa sama w przetargu zaoferowała pakiet dla TV otwartej  zawierający jeden mecz w kolejce ( sezony 2019/2020 i 2020/2021) , więc to wolą tej spółki i klubów Ekstraklasy te rozgrywki trafią nie jedynie do telewizji kodowanej. W Niemczech sytuacja jest inna i  ZDF/ARD w ramach zaoferowanego pakietu pokazuje 4 mecze w sezonie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy.Gdyby ten produkt był warty wyłączności to TVP nawet bramek by nie była w stanie pokazać..nc+ odsprzedała coś na czym zwyczajnie klientów nie łapią ..

Ba.Ja się dziwie ze w ogóle ten [beep] ktoś chce pokazywać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Godzinę temu, Kirk napisał:

Nie ma żadnej możliwości, żeby można było sobie wybrać "o, na Ekstraklasę tak, na Wiadomości nie".

 

A szkoda. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadczy o tym ,że to najchętniej śledzone prawa sportowe w NC+ i najwięcej ludzi właśnie dla Ekstraklasy bierze NC+. Transmisje w TVP mają nie podebrać widzów NC+,a poszerzyć bazę odbiorców, z których być może jakaś część zdecyduje się na zakup NC+ na zasadzie " Chcę więcej". To także korzystne dla klubów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że poziom ligi ma tu nieco mniejsze znaczenie, bo Ekstraklasa przyciąga widzów z tego powodu, że jest to nasza narodowa liga. I tak jak wielu kupuje NC+ dla tej ligi, tak teraz można się spodziewać dobrych wyników oglądalności spotkań Ekstraklasy w TVP, właśnie z racji tego, że to nasza własna liga, a nie coś z zagranicy.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...