Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raport z badania oglądalności TV Trwam. http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2016/01/Raport-z-badania-ogl%C4%85dalno%C5%9Bci-TV-Trwam-2015.pdf

 

9,5 miliona to dużo, ale to raczej nie jest oglądalność danej pozycji programowej w tej stacji.

Często krytykuję polskie badania telemetryczne, ale jeżeli mam porównywać to jednak to jest jeszcze mniej miarodajne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko TV Trwam opublikowała "swoje" badanie dotyczące jej zasięgu, od razu okazało się, że Nielsen znalazł jednak informacje o jej oglądalności w sowim badaniu :)http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51262,Najwyzsza-ogladalnosc-dzienna-TV-Trwam-to-132_3-tys_-widzow

 

Badanie jest prowadzone dla KRRiT. Zastanawiam się - ile ono kosztuje i dlaczego jego wyniki nie są regularnie publikowane na stronie KRRiT, a jedynie dla, że tak to ujmę "kilku leśnych dziadków" z tej instytucji. Z tego co słyszałem to badania telemetryczne są dosyć drogie, wiec czy wykupywanie badania, którego wyniki tylko sporadycznie są publikowane to nie jest sprzeniewierzenie pieniędzy publicznych?

 

I jeszcze jedna uwaga do linkowanego tekstu, z komentarza znanego niektórym Jacka Ściobłowskiego, byłego szefa Puls2, który znajduje się pod tekstem: "To żałosne, że PRESS, podobno branżowy, nie widzi różnicy między SHR (średni udział w rynku) i RCH (czyli zasięgiem). To tylko potwierdza wasz  'obiektywizm' i 'profesjonalizm'." Także podtrzymuję zdanie, że oba badania mają swoje plusy i minusy, choć ja już z dwojga złego wolę to telemetryczne, tyle że w przypadku TVTrwam wyniki są sporadycznie publikowane.

 

PS: Warto zwrócić uwagę, że badania telemetryczne nie uwzględniają oglądalności stacji wśród Polonii na całym świecie. Ale to problem wszystkich polskich stacji dostępnych także poza naszymi granicami.

Edytowane przez pavl6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Firma Nielsen nie działa charytatywnie - dość sporo sobie liczy za pomiar. A TV Trwam nie chce płacić za wgląd do swoich wyników oglądalności. Więc, KRRiT robi łaskę tej prywatnej firmie za nasze (podatników) pieniądze, publikując te dane. Niestety KRRiT musi to robić (monitorować media i płacić jakiejś firmie za wgląd do wyników pomiaru), bo takie ma obowiązki. Zresztą, wszystko jest do wglądu na stronie regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam nie musi płacić i nie płaci z prostej przyczyny. Ma stałych odbiorców, którym nie liczy się czy stację oglądało 10 osób czy 10 milionów.

 

Nie raz widzimy oglądalność, TVP1 10 milionów mecz Polska vs Niemcy, Polsat, Gwiazdy skacza na lodzie, itd. itd. - to tylko dobry PR i pokazanie ludziom CO MAJĄ OGLĄDAĆ, CO JEST SŁUSZNE.

 

TV Trwam ja w ogóle nie oglądam bo nie mam (mam sat), a nawet gdybym miał też bym chyba nie oglądał. Ale Tv Trwam ma swój stały elektorat, stałych widzów co widzimy po wykresach. Im nie liczy się oglądalność, więc nie chcą płacić haraczu dla Nielsena za badania, bo nie są im potrzebne do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile te pomiary są dziś miarodajne....Znacie kogoś z telemetrem ? Ja nie znam takiej osoby, a swojego czasu rozpytywałem wszędzie. Po drugie jak w dobie dostępu do kanałów w sieci czy przez różne usługi GO, Iple, player.pl mierzyć prawidłowo oglądalność? To ma rację bytu w przypadku kanałów mainstreamowych czyli TVP1,2, Polsat czy TVN. W przypadku pozostałych moim zdaniem sens jest praktycznie zerowy. I tak jest też z TRWAM, nikt nie jest w stanie miarodajnie tego ocenić, bo ile babć ma telemetr ? :D Ile jeszcze korzysta jak moja sąsiadka z przekazu z Astry, bo ma antenę z logiem TRWAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, też nie wiem dlaczego KRRiT kupuje badania Nielsena i daje zarabiać prywatnej firmie. Gdzie jest jakiś przepis o takim postępowaniu?

Ustawa o radiofonii i telewizji; rozdział 2; Art.6; pkt.2; u. 5). Wiadomo, że organizowanie tych pomiarów na własną rękę się nie opłaci, dlatego zlecają zewnętrznej firmie (w formie przetargu).

 

Zresztą to nie jest problem. Jest nim upublicznianie przez KRRiT wyników pomiarów oglądalności TV Trwam. Wiadomo, że "Lux Veritatis" nie płaci Nielsenowi. A dzięki KRRiT ma to za darmo na koszt podatników.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pretensje należy mieć do KRRiT. W zasadzie wyświadcza ona właścicielowi Trwamu niedźwiedzią przysługę, bo burzy wyobrażenie o wielomilionowej widowni. Poza tym takie pobieżne dane i tak do niczego się nie przydadzą. Reklamodawców interesuje oglądalność bloków reklamowych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj zobaczyłem w TV Trwam reklamę NBP, która promowała nowy banknot 200 zł. Zazwyczaj w TV Trwam reklamują ''Nasz Dziennik'' i ''Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O TV Trwam nigdy dość dobrego. Więc taka oto ciekawa i godna naśladowania sytuacja:

 

sBxzgkF.jpg

 

Gośćmi byli: szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska i dla przeciwwagi szef gabinetu prezydenta Adam Kwiatkowski.

To jest dobry przykład dla innych mediów, jak należy zapraszać gości. Żadnej kłótni, przerywania. Ciągła zgoda i merytoryczna dyskusja. Najwyższe standardy. Można? Można. Mam nadzieję, że TVP też się teraz do tego zastosuje, będzie zapraszać wyłącznie rządzących, bo jak naśladować to tylko najlepszych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Szkoda, w studiu mieli znacznie lepszą realizację, a tak to biednie wygląda. #dobrazmiana ich dotknęła? Nie mają kasy i sprzedają studio? Czy remont? Pewnie remont.

Ze studia wirtualnego było chyba tylko jedno wydanie, potem o 21:20 już widzę na YouTube, że było normalnie i w kolejnych dniach też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...