Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Bartosz10 napisał(a):

że kanały prywatne (tj. TVN) mogą sobie nadawać co chcą, więc skoro tv trwam też jest kanałem prywatnym, to także powinieneś stosować ten pogląd

Bez odniesienia tego do zapisów koncesyjnych o których rozmawiamy można tak stwierdzić, jednak w dyskusji cały czas to odniesienie się przewija. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj @dvbtowiec od dziesięcioleci TV Trwam emituje programy rolnicze i transmituje różne marsze, protesty itp.

Jak wiesz Republika ma zasięg naziemny około 10% więc emisja tego wydarzenia w TV Trwam pomogła moim zdaniem przebić się tam gdzie jest tylko TVP Info.

Edytowane przez Kirk
Nie rób offtopów. To nie temat o Radiu Maryja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja nie twierdzę że nie była dozwolona. Ale sprzeczna z ideą kanału, bo albo to kanał religijny, albo zajmuje się transmisjami z protestów, ale nie wybranych, a wszystkich.

To kanał  religijny- niech Ci będzie. Mamy też ogólnodostępny kanał TVN, który podobno jest rozrywkowy co nie przeszkadzało robić sobie transmisji z pochodu ludzi z koszulkami z napisem "Konstytucja" na piersi. Dla mnie osobiście to z rozrywką niewiele miało wspólnego, bardziej agitacją. Tu jakiejś wtedy wielkiej  bulwersacji nie zauważyłem z twojej strony. Wybrałem inny rodzaj rozrywki.  To są prywatne podmioty, to co transmitują na swoich antenach nie łamiąc koncesji ich sprawa.

 

Edytowane przez white snake
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od kanału religijnego prowadzonego przez zakonników, oczekuję że nie będzie się mieszał w politykę, bo kościół się powinien z dala trzymać od polityki. Oczywiście Trwam może sobie nadawać co chce, to tylko świadectwo wystawia kościołowi. Im więcej polityki w kościele, tym mniej ludzi w kościele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół nie powinien się trzymać z dala od spraw moralnych, temu np. służą programy typu Informacje dnia.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ostatnio sprawy moralne stają się tematem polityki i trudno oczekiwać aby Kościół stał z boku się "nie mieszał" czy jak ktoś woli bezczynnie  się przyglądał. Ja oczekuję od mediów religijnych w tym Trwam, aby też o tym mówiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przeciwnicy Trwam dojdą do wniosku, że transmisja Mszy Św. za ofiary smoleńskie jest angażowaniem się stacji w politykę.

 

Podobny zarzut można odnieść do Papieża, że podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w południe mówi o konfliktach wojennych na świecie i apeluje do polityków o pokój i pojednanie. Czy to nie jest angażowanie się kościoła w politykę? Czy transmisja takiej modlitwy narusza koncesję Trwam? Dajcie spokój z tymi podchodami. 
 

Trwam podobnie jak inne media katolickie (tygodnik "Niedziela" czy "Tygodnik Powszechny") poruszają sprawy wiary, ale również sprawy społeczne. Nie będą już rozpisywał się o podziale kościoła - inne spojrzenie ma Ks. Boniecki z Krakowa, a inne Ojciec Rydzyk z Torunia. 
 

Samo słowo "polityka" pochodzi z j. greckiego i oznacza "sprawy miasta-państwa". Wierni kościoła uczestniczą w życiu państwa i przez swoje działania "mieszają" się w politykę. 
Jeśli są relacje z protestów rolniczych w Trwam, to uznajmy, że pokazują ludzi wiary niezadowolonych z działań władz. Często te protesty zaczynają się od porannej Mszy Polowej. Rolnicy najpierw się modlą, a potem protestują. Zatem Trwam pokazuje ludzi kościoła. Pamiętajmy, że Kościół tworzą nie tylko osoby duchowne, ale też wierni.

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...