Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli cytując sam przyznałeś że na ma to słowa o informacji.

Od transmitowania takich wydarzeń są kanały informacyjne, a nie religijne. Czy Trwam na żywo pokazywała także inne protesty, jak protesty kobiet, czy "Marsz miliona serc"? Skoro interesuje się tematyką społeczną, to powinna transmitować na żywo. 
Jak dla mnie to czysta polityka w którą bawi się kanał religijny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TVN na co dzień transmituje na swojej antenie  manifestacje? Tez zrobiono dwa wyjątki, bo uznali to za istotne wydarzenie. Prywatny podmiot decyduje o tym co emituje.  TV Trwam uznał to za istotne wydarzenie. Oczywiście, że Tv trwam może emitować programy informacyjne i publicystyczne.

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN zrobiło wyjątki, gdyż tej misji nie wypełniało TVP Info. Nie pamiętasz już?

A jak już jesteśmy przy TVN, to ma koncesję uniwersalną, a Trwam ma ściśle sprecyzowaną 

Cytat

wyspecjalizowany|edukacyjno-poradniczy i religijny ogólnokrajowy

 

 

Ten dzisiejszy protest był na TVP Info. Każdy widz zainteresowany protestami mógł zmienić kanał i je oglądać. Widz zainteresowany tematami religijnymi dziś otrzymał politykę w kanale religijnym.

5 minut temu, fanbonda napisał(a):

Oczywiście, że Tv trwam moze emitowac programy informacyjne i publicystyczne

Transmisja z protestów nie mieści się w tej definicji.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

TVN zrobiło wyjątki, gdyż tej misji nie wypełniało TVP Info. Nie pamiętasz już?

TVP info nie transmitowało także innych manifestacji np wspomnianych przez Ciebie dotyczących aborcji, a TVN jakoś nie wtedy transmisji nie przeprowadzał.

 

Rozumiem, ze krytycznie oceniasz ten fakt, ale Tv trwam czy jakakolwiek inna nie musi się oglądać czy konkurencja to transmituje czy nie, może zrobić swoją relację dając widzowi także temu co ma Naziemną telewizję Cyfrową wybór. Zaangażowanie polityczne mediów ojca Rydzyka jest powszechnie znane, bardzo krytykowane także w Kosciele. Natomiast tu myślę, ze to nie jest sprawa czarno-biala, bo rolnicy krytykują całą klasę polityczną, walczą ludzie o swój byt. Więc to bardziej wydarzenie społeczne niż polityczne. 

 

2 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

To może niech Trwam zacznie transmitować wszystkie wydarzenia

To samo mozna napisac o TVN, niech pokazują wszystkie manifestację, a nie udają, ze są telewizją rozrywkową.( tak wczoraj przeczytalem w watku dotyczacym tej stacji).Wymóg, zarzut jaki stawiasz, ze pokazuja to co chcą, a nie wszystko jest dość smieszny. Lubisz wytykać brak konsekwencji to dla odmiany dostrzegam tu niekonsekwencję. Prywatny podmiot po prostu emituje to co chce. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanbonda Wyjaśniłem Ci dlaczego TVN pokazał tylko te dwie manifestacje.

Ja bardzo chętnie przyznam Ci rację jak mi wyjaśnisz jaki walor spełniają takie transmisje na Trwam, czy jest to:

  • edukacja
  • poradnictwo
  • religia

 

Jak to sobie wyjaśnimy, to możemy przejść dalej :) A na razie uznaję że kanał bawi się w politykę.

TVN to kanał uniwersalny i może zajmować się każdą tematyką. Poproszę o wyjaśnienie tego w przypadku Trwam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnił Ci @Kirk.

Co do manifestacji to ja Ci wyjasnilem dlaczego twoje tłumaczenie do konca mnie nie przekonuje dlaczego akurat te dwie  przed wyborami pokazywano, a  np. manifestacji w sprawie aborcji, ktore nie były transmitowane w naziemnej telewizji już nie. Cóż TVN jak widać także bawi się w politykę :)

To, ze kanal nie przechodzi obojętnie wobec spraw politycznych nie jest żadnym odkryciem. Tak jest od początku istnienia Radia Maryja czy Telewizji Trwam, Ameryki nie odkryłeś. 

 

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niczego mi nikt nie wyjaśnił :)

To że w miesiącu taka transmisja nie zaburzy ramówki, nie jest odpowiedzią na pytania jaki walor 

 

  • edukacja
  • poradnictwo
  • religia

ma taka transmisja w kanale religijnym.

I chyba się na to nie doczekam.

9 minut temu, fanbonda napisał(a):

To, ze kanal nie przechodzi obojętnie wobec spraw politycznych nie jest żadnym odkryciem.

A jednak powinien przechodzić obojętnie, bo religia nie powinna być mieszana do polityki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

trochę żal że Trwam postanowiła w tym uczestniczyć.

Ty oglądasz Tv Trwam?🤣 Co cię obchodzi, co prywatna stacja transmituje? Mają milczeć jak reżimowe media TVN 24 i TVP, które będą teraz obsmarowywały polskich rolników w głównych serwisach informacyjnych.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prysiu86 Obchodzi mnie o tyle że mieszanie się kościoła w politykę zraża ludzi do kościoła, co obserwujemy na frekwencji na mszach. Właśnie dzięki takim akcjom jak w Trwam ten wizerunek jest coraz bardziej nadszarpnięty. Na marginesie rolników nikt nie musi obsmarowywać, wystarczy rzetelnie pokazać dzisiejsze obrazki "grzecznego" zachowania, same się komentują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

To że w miesiącu taka transmisja nie zaburzy ramówki, nie jest odpowiedzią na pytania jaki walor 

 

  • edukacja
  • poradnictwo
  • religia

ma taka transmisja w kanale religijnym.

I chyba się na to nie doczekam.

Dopóki nie jest to rozpatrywane w kontekście tego, czy stacja naruszyła te 71 proc. emisji w miesiącu, to nie trzeba szukać tych walorów w programie, który stanowi mniejszość ramówki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fanbonda napisał(a):

Tak, tak, ludzie odejdą od kosciola bo Tv trwam pokazala dzisiejszą manifestację.... 

Spłyciłeś moją wypowiedź świadomie, bo nie wierzę że nie zrozumiałeś iż miałem na myśli że ziarnko do ziarka.... 

Powtórzę ostatni raz, jeśli dla stacji katolickiej o charakterze religijnym, którą zarządzają zakonnicy, ważniejsza od modlitwy i mszy Swiętej, jest transmisja z protestów, to dla mnie to dodatkowy sygnał że w kościele dzieje się coś niedobrego. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecpodziwiam, że masz tyle czasu na oglądanie telewizji prywatnych, informacyjnych czy religijnych. Ale to na marginesie, do czego zmierzam. Włodarze telewizji Trwam mogli uznać, że widzowie zainteresują się ważnym wydarzeniem społecznym przez obejrzenie, dostęp do  telewizji niezależnej  od mainstremowych mediów. Patrząc od tej strony kto jest adresatem przekazu tej stacji u mnie to nie wywołuje takiego zdziwienia czy niesmaku jak u ciebie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki związek z tematem wątku ma uwaga do mojej osoby na co mam czas. 

Wracając do meritum. Ja się wcale nie dziwię głosom broniącym, choć jest to o tyle ciekawe że wypowiadają je zazwyczaj Ci którzy najwytrwalej bronią kościoła i spraw religijnych, uważając się za konserwatywnych. Dla mnie to jest znaczące że kanał reliigijny wyżej stawia protesty uliczne nad sprawy wiary i modlitwy i poświęca stałą pozycję programową jak msza na rzecz takich relacji. To może osoby które do kościoła na mszę przychodzą, także na rzutnikach relacje z protestów powinny oglądać :)Co tu więcej komentować. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, ludzie odejdą od kosciola bo Tv trwam pokazala dzisiejszą manifestację.... 
M.in. z tak kontrowersyjnych powodów masę ludzi odeszło od kościoła. Od wiary może nie, ale od kościoła tak, np. w tej grupie jestem ja. Podczas gdy TV TRWAM do tego powołana pokazuje polityczne protesty, to TVP3 pokazuje koronkę. Bajzel medialny.
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast  nie patrzę przez pryzmat tego jak postępują inni w "owczym pędzie" bo telewizja, media pokazują wiarę czy kościół w ten czy inny sposób. Czy też  tego, że sam  Kościół jest zaangażowany mniej czy bardziej  politycznie kosztem stawiania na sprawy religijne. Mam swoje niezależne sumienie. Na wspomniany Kościół nie składa się tylko telewizja Trwam, kontrowersyjne jednostki, grupy ludzi  naznaczone grzechem ale zauważam też dobro i tego jest w nim więcej.

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po fakcie, ale spróbuję pogodzić te dwa poglądy

1. TV trwam posiada wiele programów rolniczych, więc protest rolników mógł wpisać się w zainteresowania tych (rolników), który ogladają programy rolnicze na tym kanale

2. Też nie do końca podoba mi się, że zamiast mszy wyemitowali transmisje z protestu - choć z samą transmisja nie mam problemu, o ile była by transmitowana przed/po mszy

3. Z tego co pamiętam to @dvbtowiec w innych wątkach cały czas twierdził, że kanały prywatne (tj. TVN) mogą sobie nadawać co (i kiedy) chcą, więc skoro tv trwam też jest kanałem prywatnym, to także powinien stosować ten pogląd

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...