Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

W osttatnich tygodniach zauważyłem ciekawą praktykę: W TV Trwam zaczęło się premierowo pojawiać coraz więcej dokumentów, programów i seriali które wcześniej można było zobaczyć tylko w TVP. Np. od stycznia nadawany jest w piątki serial "Przygody pana Michała", we wtorki cykl "Wędrowiec Polski" a od dziś stacja zaczyna emisja serialu "Rodzina Połanieckich". Czyżby TV Trwam zaczeła szerszą współpracę z TVP i zaczęła kupować produkcje publicznego nadawcy? 🤔

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Tylko w ciągu najbliższego tygodnia w ramówce TV Trwam można znaleźć seriale „Lalka” (1977), „Przygody Pana Michała” (1969) i „Rodzina Połanieckich” (1978). Przewidziano też emisję filmów i cyklów dokumentalnych TVP „Wyszyński. Wróg nr 1” (2020), „Wyszyński. Zakochany Prymas” (2021) „Polacy w bitwie o Anglię” (2005), „... na bezdrożach tożsamości. Chaco” (2005), „Miłość większa niż strach” (2021) oraz „Wędrowiec polski” (2021).

...

Nadawca publiczny zapewnia, że nie udostępnił kanałowi kojarzonemu z ojcem Tadeuszem Rydzykiem treści za darmo. - W zakresie licencjonowania audycji Telewizja Polska współpracuje z innymi nadawcami, w tym z TV Trwam, na zasadach komercyjnych. Sprzedaż jest prowadzona przez odpowiednią jednostkę handlową TVP. Przedmiotowy zakres umów licencyjnych stanowi tajemnicę handlową – informuje wirtualnemedia_pl Centrum Informacji TVP.

 


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-polska-tv-trwam-filmy-dokumentalne-seriale-lalka-przygody-pana-michala-licencja-tadeusz-rydzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 09:32, bartek2lp2 napisał(a):

Czyżby TV Trwam zaczeła szerszą współpracę z TVP i zaczęła kupować produkcje publicznego nadawcy? 🤔

Każdy kto zapłaci dostanie licencję na emisję. Jak wyżej cytuje kolega, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Inne podmioty także kupują licencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przed chwilą na mszy podczas kazania w TV Trwam padły mniej więcej takie słowa.

Cytat

"Prawda was wyzwoli. Nie prawda Gazety Wyborczej, TVNu, Onetu, tylko prawda...."

 

Jak ludzie słuchający takich słów mają nie głosić później, że te media kłamią, skoro ksiądz na kazaniu mówi że to nie jest prawda. ;)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogarda bije z tego posta. Po pierwsze do kościoła chodzi się dla Boga, dla sakramentów. Po drugie nie znam nikogo kto by wg twoich i nie tylko slepo słuchał kazan ksieży. No coz widze, ze nie tylko Ty, ale i kilka innych osób ma błędne wyobrażenie o katolikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wislok napisał(a):

Po pierwsze do kościoła chodzi się dla Boga, dla sakramentów.

Aha, a na kazaniach wszyscy zatykają uszy. Jeśli to takie nieistotne, to po co ksiądz na kazaniu o tym wspomina wymieniając konkretne media?

 

14 minut temu, wislok napisał(a):

 Po drugie nie znam nikogo kto by wg twoich i nie tylko slepo słuchał kazan ksieży. No coz widze, ze nie tylko Ty, ale i kilka innych osób ma błędne wyobrażenie o katolikach. 

Widocznie za mało wiesz. Jest spora grupa słuchaczy zwłaszcza starszych przyjmujących "na wiarę", z prostego powodu mają duże zaufanie do księży.

Cóż ja znam własną ciotkę, która mówi "TVN nie oglądam, bo oni kłamią" :)

O pogardzie szkoda języka, wypowiedź nastawiona konfrontacyjnie i oparta na przypuszczeniach.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania dlaczego treść kazania była taka, a nie inna to pytaj kaplana. Po drugie świadczą o tym slowa per "biedni ludzie", ktore juz usunąłeś zmieniajac post. Po co skoro wszystko bylo ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie oznacza że ksiądz powinien w ten sposób mówić. Kościół powinien trzymać się z dala od polityki.

Sam przestałem chodzić do swojej macierzystej parafii właśnie ze wzgl. na to że na ambonie często sugerowano mi kogo mam popierać.

Takie wypowiedzi właśnie m.in. zniechęcają młodych do kościoła.

Jedni tak jak ja zmienią parafię, inni przestaną chodzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę regularnie na msze (niedzielę, święta). Nie tylko do swojej parafii, bo w pobliżu mam ogromne krakowskie sanktuaria. Naprawdę nie pamiętam, by któryś z księży odnosił się bezpośrednio do polityki.

Może za młodu przy ogłoszeniach parafialnych, gdy były wybory jeden powiedział, że w kwestii przypomnienia to jeden z obywatelskich " obowiązków" i głosować z własnym sumieniem.

Do tej pory to pamiętam.

Gdy właczam tv Trwam to mam świadomość treści i czego mogę się spodziewać oglądając tą stację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużych miastach nie odczuwa się tego aż tak bardzo. Ale zdarzyło mi się. Natomiast na wsiach to dość powszechne zjawisko. Odwiedzam różne małe miejscowości i często trafiam na kazania z wytycznymi. Bardzo mi się to nie podoba. Ksiądz nie powinien polaryzować i stygmatyzować. A wskazując na złych i dobrych wg jego indywidualnego osądu tak właśnie postępuje.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

W dużych miastach nie odczuwa się tego aż tak bardzo. Ale zdarzyło mi się. Natomiast na wsiach to dość powszechne zjawisko. Odwiedzam różne małe miejscowości i często trafiam na kazania z wytycznymi. Bardzo mi się to nie podoba. Ksiądz nie powinien polaryzować i stygmatyzować. A wskazując na złych i dobrych wg jego indywidualnego osądu tak właśnie postępuje.

Mnie się to nie zdarzyło nigdy. Ach co za przypadek, wsztystkie tego typu wypowiedzi spotykam w duzych miastach ( o czym informują media) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w internecie, raczej mała miejscowość, chyba że przypadkiem zmieniła się w duże miasto.. Zajęło mi to 2 minuty.

https://plus.nowiny24.pl/polityka-na-kazaniu-czyli-wyklad-o-tym-na-kogo-powinien-glosowac-katolik-wierni-wychodzili-z-kosciola/ar/c15-15088757

https://oko.press/ksiadz-na-mszy-koalicja-obywatelska-wroga-bogu-radny-juz-nie-jest-katolikiem

 

Być może w dużych miastach tego się tak nie odczuwa ze wzgl. na dużą liczbę parafii.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie szukasz😂 by co udowodnić? Wszystko zależy od konkretnego kaplana, kaplani rozpolitykowani się wszędzie moga zdarzyć. 

Naprawdę takie oczywistości trzeba tu pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...