Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Astrze 19.2E wyłączono emisję na 11188 V.

Tym samym TV Trwam i Radio Maryja są dostępne tylko w standardzie DVB-S2 na 11288 V.

Jak widać z poniższej informacji, są plany przejścia na HD.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/radio-maryja-i-tv-trwam-nadaje-na-nowej-czestotliwosci-na-satelicie-astra-w-europie/

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 103 nie jest już produkowana, zatem pozostaje rynek wtórny.  Jeżeli zależy Ci tylko na TV Trwam, to wystarczy dekoder odbierający programy niekodowane (FTA), np. https://www.dmtrade.pl/k47,tv-sat-multimedia-tunery-cyfrowe-tunery-satelitarne.html?fc[82][]=426

@tun1 - nie masz dostępu do tv naziemnej? Tam także masz TV Trwam bezpłatnie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ppm napisał:

Model ax150 nie ma możliwości nagrywania

Jak to nie ma. Cytat z opisu ze strony dystrybutora ...

Cytat

Funkcja PVR umożliwia nagrywanie programów na zewnętrznych nośnikach pamięci

https://univision24.pl/pl/p/TUNER-OPTICUM-HD-AX150/485

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

posiadam CP, antena skierowana na HB + monoblock na Astre. Z uwagi na zmianę częstotliwości,  chciałem zmienić ustawienia u siebie na dekoderach (2xhd5500, 1xhd5000) z 11186(80%sila sygnalu, 30% jakosc) na 11288 i wtedy od razu mam oba parametry 0%. Co może być tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - czy w wyszukiwaniu ręcznym dla 11288 masz poprawnie wprowadzoną polaryzację (pionową) i SR (22000)?

A po drugie ...

7 minut temu, Niszczu napisał:

80%sila sygnalu, 30% jakosc

... to dosyć kiepskie parametry (szczególnie jakość). Prawdopodobnie masz niedokładnie ustawioną antenę i na nowych parametrach sygnał może być za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblok faktycznie jest za duży do anteny o średnicy 70 cm. Bardziej przeznaczony dla 80 ". Swojego czasu montowałem u swoich znajomych anteny o średnicy 60 cm i szło instalować pozycję na Hotbird i Astra 1. Ale stosowałem konwertery pojedyńcze (single) o wąskim promienniku firmy Alps. Uchwyty stosowałem własnej roboty, robione z bednarki. Wyginałem, wierciłem odpowiednie otwory w nich i docinałem w odpowiedniej długości. Co do odbioru, to działało wszystko ok. Co prawda nie było 100% sygnału, lecz ok 80 %. Anteny montowałem od Cyfry 60", oraz po Wizja tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Rok temu było (chyba) identyczne logo ekranowe, ale tylko przez kilka godzin. Teraz wprowadzono je na stałe, na co wskazuje pomniejszone oznaczenia wiekowe i napis "na żywo".
Wyjście rydzykówki z lat 90'/00' zajmie z pewnością bardzo długo (być może prędzej ta telewizja zostanie zlikwidowana), ale przynajmniej miejsce logo wygląda już w miarę dobrze. Można było jeszcze trochę zmniejszyć oznaczenie wiekowe żeby było równo z logiem, ale i tak nie wygląda to najgorzej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu od nowego roku przejście na DVBT2/HEVC więc zmniejszenie loga może być tym powodem. 

 

Pewnie, będzie nadawał w hd i w pełnym oryginalnym ekranie bo obecnie niektóre telewizory przybliżają ekran i nie widać wszystkiego, tylko taki ucięty ekran w 16:9 

 

DVBT/AVC taki stary, że dziwne nadaje ten kodek 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...