Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.02.2019 o 17:35, Emil.1603 napisał:

Znowu? Ile razy jeszcze będą wałkować ten film do końca kadencji? Poza tym, telewizja kościelna powinna być chyba neutralna politycznie. Znaczy, w normalnym państwie z normalnym podejściem do obu rzeczy. 

 

 A mógłbyś podać przykład takiego kraju, gdzie telewizja jest neutralna politycznie, zwłaszcza TV prywatna :?:

:grin::grin::grin:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

A mnie wciąż nurtuje pytanie dlaczego Ojciec Dyrektor nie przeniesie TV TRWAM i Radia Maryja na Hot Bird, bo przecież ich emisja na Astrze jest mało opłacalna, bo nie ma zysku z reklam, a na HB nie dość że emisja byłaby o wiele tańsza (MPEG-4 jest jak wiadomo bardziej wydajny od MPEG-2 nawet przy mniejszym bitrate), to jeszcze "platformowe telemerty" pozwoliły by na jakiś tam zarobek, ale jak to się mówi: "kto bogatemu zabroni... ". ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałoby to sens, gdyby Trwam nie było naziemnie w MUX-1. A poza granicami kraju (w Europie) to jednak Astra jest popularniejsza. Jakby przenieśli się na HB, mogłoby mniej € spływać z darowizn :) A jeśli chodzi o koszty nadawania - Astra nie jest przypadkiem dużo tańsza od HB ? Czy to jakieś moje urojenia nie poparte rzeczywistością ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim TRWAM ma trochę widzów w Niemczech, a tam jest Astra jednak główną satelitą. W Polsce myślę, że MUX-1 w zupełności wyczerpuje zapotrzebowania. Nie mniej kopia na HotBirdzie mógłaby mieć pewien sens, ale na pewno nie kosztem Astry.

Edytowane przez norbitor2
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Bodaj ostatni polskojęzyczny kanał w DVB-S. Nie wiem czy ktokolwiek z oglądających w Polsce odbiera jeszcze TV Trwam z satelity, nie będąc abonentem PC+ czy CP, ale na pewno ostatnie niedobitki z kraju czy Europy będą musiały wymienić dekodery.

 

Ciekawe czy to presja ze strony Astry, aby zwolnić transponder w DVB-S czy chęć przejścia na HD ze strony nadawcy. Na ten moment teoretycznie jakość powinna być lepsza ze względu na bardziej wydajne kodowanie przy zbliżonym bitrate'cie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 00:05, WebMat napisał:

Ciekawe czy to presja ze strony Astry, aby zwolnić transponder w DVB-S czy chęć przejścia na HD ze strony nadawcy. Na ten moment teoretycznie jakość powinna być lepsza ze względu na bardziej wydajne kodowanie przy zbliżonym bitrate'cie.

Obstawiam że koszta zadecydowały o przejściu na DVB-S2.  Toruń umie liczyć mniej wpłat od ludzi a opłaty za nadawanie nie maleją (opłaty za nadajniki FM Radia Maryja DVB-T TV Trwam ).

 

5 godzin temu, Burito napisał:

Czy znany jest termin wyłączenia nadawania TV TRWAM z parametrów 11,186 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK?

Obstawiam przed końcem  tego miesiąca tak aby sieci kablowe miały czas na zmianę parametrów.

Edytowane przez Marko 345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Burito napisał:

ja odbieram z tych parametrów.

 

Może źle się wyraziłem. Miałem na myśli po prostu osoby, które przez satelitę oglądają tylko i wyłącznie niekodowane kanały na niededykowanym tunerze i nie są klientami żadnej platformy, także prepaid. Myślę, że oni już dawno przerzucili się na DVB-T, gdzie również jest TV Trwam. Z Polski z satelity odbierają Ci oglądający TV Trwam, dla których satelita jest głównym źródłem sygnału (sądzę po sygnaturce, że należysz do tej grupy). A jak wiemy Ci już dawno mają odpowiednie dekodery DVB-S2.

 

Czyli po prostu po tej jakże głębokiej analizie można podsumować, że mogli zrobić taką zmianę, bo 99% polskich odbiorców jest na nią przygotowana. Jeżeli kogoś może to dotknąć, to ewentualnie niektórych wieloletnich polonusów z Niemiec, którzy wpłacają datki z zagranicy.

 

6 godzin temu, Marko 345 napisał:

Obstawiam że koszta zadecydowały o przejściu na DVB-S2.  Toruń umie liczyć mniej wpłat od ludzi a opłaty za nadawanie nie maleją (opłaty za nadajniki FM Radia Maryja DVB-T TV Trwam ).

 

Może się mylę, ale koszty chyba są takie same. Bitrate jest na razie taki sam, chyba że coś się później zmieni. A podejrzewam, że rozliczają się na podstawie tego parametru, a nie ilości zajętych MHz-ów.

 

3 Mbit/s w MPEG4 to dużo jak na kanał SD. Jeśli jakość się z czasem nie obniży, to myślę, że do dwóch lat podbiją rozdzielczość do HD, gdyż pewnie koncesja wymusi jej wprowadzenie w DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niezależny tuner satelitarny oraz DVB-T połączone razem przez co mam dużo więcej stacji telewizyjnych. Nadal kanały FTA z satelity są dość istotnym elementem ponieważ mam dostęp m.in. do Tele5, Polonia1, TVP Polonia, Red Carprt oraz innych muzycznych na które też czasami zaglądam. No i oczywiście Eurosport za darmo z Astry.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@exmartino No tak, fajny dodatek dla odbierających wyłącznie DVB-T. Szczególnie, gdy ktoś ma już gotową instalację satelitarną. Ja z kanałów FTA na satelicie najbardziej sobie cenię kanały niemieckie, ostatnio na 3sat HD leciał najnowszy koncert Black Sabbath oraz dokument o Ozzym. Oni to puszczają w publicznej telewizji! U nas, zapomnij... nawet w płatnych kanałach.

 

A w twoim niezależnym dekoderze można sobie połączyć listę kanałów DVB-T z kanałami z SAT? Czy jest jak w telewizorach Samsunga, że trzeba zmieniać typ listy w menu i są osobne numeracje?

 

Aby trzymać się wątku: dawniej, w pierwszych latach działalności, widzowie tej telewizji, którzy nie mieli kablówki kupowali dekoder z anteną satelitarną i ustawiali ją na Astrę tylko dla Trwamu. Pewnie tacy widzowie po 2014 przeszli na DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 00:37, WebMat napisał:

Może się mylę, ale koszty chyba są takie same. Bitrate jest na razie taki sam, chyba że coś się później zmieni. A podejrzewam, że rozliczają się na podstawie tego parametru, a nie ilości zajętych MHz-ów.

 

3 Mbit/s w MPEG4 to dużo jak na kanał SD. Jeśli jakość się z czasem nie obniży, to myślę, że do dwóch lat podbiją rozdzielczość do HD, gdyż pewnie koncesja wymusi jej wprowadzenie w DVB-T2.

Coraz więcej będzie przełączeń na nowy system DVB-S2 a takie przełączenie transpondera z DVB-S (SR: 27500 , FEC: 5/6) do DVB-S2 (8PSK, SR:27500 , FEC: 3/4) operator zysku­je ok. 19 Mbit/s. Można dodać kilka kanałów przez to na transponderze. Wiadomo też że umowy jedne się kończą a drugie się negocjuje a teraz TV Trwam musi liczyć się z każdą złotówką.

 

W mojej okolicy w ciągu roku zmarło ponad 60 osób starszych a oni co miesiąc wspierali te media. Młodzi nie wysyłają.

Edytowane przez Marko 345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marko 345 Wszystko prawda, jest więcej miejsca na transponderze. Nie wiemy jednak czy na pewno płacą teraz mniej. Przypadek TVP Polonia pokazuje, że podobna zmiana na DVB-S2/MPEG-4 nie wpłynęła na roczne koszty. Tym bardziej, że cena nie dotyczy jedynie pojemności na satelicie, ale kompleksowej usługi związanej z obróbką sygnału, uplinkiem itp.

 

Myślę, że z racji dużej ilości miejsca w przypadku ewentualnych negocjacji Astra prędzej zaoferuje TV Trwam lepsze warunki techniczne za te same pieniądze.

 

Zgadzam się z tym, że TV Trwam musi liczyć się z każdą złotówką. Dla mnie to w ogóle jest nieprawdopodobne, że przez tyle lat udało się im utrzymać. Szczególnie, że przez wiele lat byli odcięci od różnego typu państwowych subwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymuje się przez tyle lat z datków wiernych słuchaczy tego Imperium.

Inwestycje jedne przynoszą zysk do innych trzeba dołożyć nie ma nić za darmo. https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tadeusz-rydzyk-apeluje-o-wieksze-wsparcie-dla-tv-trwam-radio-maryja-i-nasz-dziennik-nie-mamy-dotacji-2-mld-jak-tvp

Szkoda jednego ze w tych mediach jest z każdym rokiem mniej miłości do ludzi jak się to słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podaj jakiś przykład tego "mniej miłości" w TV Trwam? Linki do materiału Video?

 

Ruch z przejściem na DVB-S2 i MPEG-4 jak najbardziej dobry. Sprzęt jest już bardzo tani, mało tego często głowica DVB-S2 jest montowana fabrycznie w wielu TV.

 

Dobrze też, że nadal z Astry - dla wielu Polaków na zachodzie Europy to nadal jedyny sposób na odbiór telewizji z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...