Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

I na satelicie i w naziemnej TV cyfrowej pojawiła się dodatkowa ścieżka audio (w naziemnej E-AC3 oznaczona jako audiodeskrypcja, na satelicie druga MPEG) oraz napisy teletekstowe (na dość nietypowej stronie - 149).

Napisy są nadawane w tej chwili do filmu "Wyścig po marzenia".

Do tej pory jak pamiętam mieli napisy wtapiane w obraz.

Zmiana nastąpiła gdzieś koło środy 22-09.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To nie tyle jest bulwersujące co zastanawiające. Dlaczego usunięto ten materiał? Kulisy tej decyzji mogłyby się okazać bardzo ciekawe i niekoniecznie dobrze świadczące o tym prywatnym kanale telewizyjnym, które nadaje serwisy informacyjne.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzowie stacji żądają obiektywnej informacji?

Myślę, że wiedzą co oczekiwać od  tego nadawcy.

A sam nadawca nie chciałby raczej stracić  takiej widowni...

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co ciekawe TV Trwam ma chyba najszerszą i najbardziej przejrzystą usługę "catch up TV" spośród bezpłatnych stacji dostępnych w NTC. Szkoda, że tylko na stronie internetowej, a nie w HBB TV i tylko w SD, ale jednak. 3 dni do tyłu, cofa się poprzez przewijanie programu TV i wybranie odpowiedniej archiwalnej audycji. W przeciwieństwie do biblioteki VOD, można obejrzeć wszystko, co było w ciągu tych ostatnich trzech dni emitowane, łącznie z filmami i serialami zagranicznymi. Wiedziałem, że Polsat Go pod względem przewijania stacji jest gorszy od Canal+Online, ale okazuje się, że też od TV Trwam. Co ciekawe, w bibliotece VOD niemal wszystkie materiały, które nie są nagraniem z emisji telewizyjnej, są w HD. Czyli po prostu emisja nie przeszła jeszcze na HD, ale materiały już przygotowują w takiej jakości. Co ciekawe np. na YouTube "Informacje Dnia" wrzucają zgrane z TV czyli w SD, ale już "Pogodę" po "ID" bezpośrednio czyli w HD.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że TV Trwam szykuje już infrastrukturę do nadawania kanału w HD po zmianie standardu na DVB-T2 i stąd te rozbieżności

Edytowane przez Sentence
Zdanie rozpoczynamy wielką literą! (Art. II, pkt 6, ust. i)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi. Mogliby choć w internecie już nadawać w HD, ale być może łatwiej im przekaz do internetu czerpać z tego głównego, który idzie w SD do tv, a jakby mieli przygotowywać oddzielny przekaz w HD do internetu czy kablówek to byłoby przy tym więcej pracy. Choć nie wiem czy w moich domysłach jest choć ziarnko prawdy. Pewne jest, że większość lub wszystkie materiały przygotowują w HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli to zabrzmiało jako polemika. Raczej miało być jako uzupełnienie, po prostu zdarza mi się być drobiazgowym :D.

Wirtualne Media z kolei dzisiaj zwracają uwagę na aplikację TV Trwam w Androidzie, która "przypomina platformy streamingowe". https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-trwam-dvb-t2-hevc-hd-platforma-streamingowa-cach-up-tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6 chyba zainspirowali się naszą dyskusją 😃, bo z tego co wiem to aplikacja TV Trwam na android TV jest od dawna

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-trwam-dvb-t2-hevc-hd-platforma-streamingowa-cach-up-tv

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz10 napisał:
 
 

@pavl6 chyba zainspirowali się naszą dyskusją 😃, bo z tego co wiem to aplikacja TV Trwam na android TV jest od dawna

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-trwam-dvb-t2-hevc-hd-platforma-streamingowa-cach-up-tv

A no właśnie ciekawa zbieżność czasowa. Na aplikację w sumie trafiłem dosyć niedawno. Jeżeli chcę obejrzeć coś z TV Trwam, to zazwyczaj szukam na YouTube, więc nie przyszło mi przez dłuższy czas do głowy, żeby sprawdzać czy jest aplikacja. Jakiś czas temu trafiłem przypadkowo na info, że taka jest i z ciekawości zainstalowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Czy ten kanał kiedykolwiek ruszy z emisją w jakości lepszej niż VHS- SD?

Podczas transmisji mszy św.za pośrednictwem telewizji Trwam można było wywnioskować, że jest realna taka jakość. 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 11:20, lakiman napisał:
 
 

Czy ten kanał kiedykolwiek ruszy z emisją w jakości lepszej niż VHS- SD?

Podczas transmisji mszy św.za pośrednictwem telewizji Trwam można było wywnioskować, że jest realna taka jakość. 

Tak. 28 marca, czyli za równo dwa miesiące.

 

Swoją drogą, zauważyłem właśnie, że na stronie Radia Maryja jest duży baner o tym, że jest przejście na DVB-T2, a po kliknięciu w niego przechodzi się do specjalnej zakładki: https://www.radiomaryja.pl/informacje/dvbt2/
Analogicznej nie ma na stronie TV Trwam, choć trzeba zauważyć, że strona Radia Maryja stanowi w pewien sposób taki główny portal informacyjny "imperium ojca Rydzyka", zresztą nawet materiały TV Trwam na YouTube są wrzucane z konta Radia Maryja. Choć mogliby i na tę mniej popularną stronę TV Trwam wrzucić taką zakładkę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak budowali siedzibę tv trwam i radia Maryja to pewnie nie mieli funduszy na zmianę urządzeń na HD

A z drugiej strony i tak wszystkie platformy satelitarne i kablowe wolą tv w SD bo zajmuje mniej miejsca i jest tańsza więc po co zmieniać na siłę jak były ważniejsze wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...