Jump to content

Recommended Posts

W Niemczech mało kto ma Hot Birda głównie Astra tam ludzie mają ustawioną. Na działalność NTC i nadawanie na kilku satelitach to budżetu nie maja. Starsze osoby z datkami tez się wykruszają.

Nadal nie nauczyli się że większą widownię mają na HB 13. Ehhh

Hot Bird nie jest naszym głównym satelitą, patrząc Geograficznie to właśnie Astra bo idealnie się przecina przez południk 19 E w centrum Polski i sygnał z niej jest mocniejszy niż z 13 E

Edited by michalzgierz1989

Dzisiaj w TV Trwam był wywiad z Prezydentem Andrzejem Dudą, który przeprowadził sam Ojciec Dyrektor.

Nie robiłbym za bardzo afery z tego, że wywiad z prezydentem przeprowadzał o.Rydzyk. Często jest tak, że rozmowy z najważniejszymi osobami w kraju przeprowadzają najważniejsze osoby w danej redakcji. Nie daje się do takich wywiadów pierwszego lepszego dziennikarza "z łapanki".

Akurat jeśli chodzi o TV Trwam to tutaj wiele wywiadów przeprowadzają osoby duchowne. "Rozmowy niedokończone" od zawsze prowadził jeden z zakonników.

Hmm, moim zdaniem to nie powinno dziwić. TV Trwam jest w końcu telewizją religijną.

Bardziej zdziwiło niektórych użytkowników to, że wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą przeprowadził o. Tadeusz Rydzyk razem z o. Piotrem Dettlafem - głównie o Ojca Dyrektora raczej chodziło, w końcu jest osobą dosyć kontrowersyjną.

Edited by Frontowiec

Cóż... Jest on właścicielem tej stacji, więc jakby nie było, też ma prawo przeprowadzać wywiady. :)

Tutaj się zgodzę z tobą. Poza tym o. Rydzyk miał też w TV Trwam swój własny program ''W Naszej Rodzinie'', gdzie także pojawia się na Mszach Świętych realizowanych przez TV Trwam - czy to na poniedziałkowych ''Spotkaniach Rodziny Radia Maryja'' (głównie jest telefonicznie), czy na comiesięcznej czwartkowej Mszy Świętej w Kaliszu.

Ostatnio zauważyłem, że poniedziałkowe felietony ''Myśląc Ojczyzna'' w TV Trwam zaczął prowadzić prof. Krzysztof Bielecki - jeden ze stałych ekspertów ''Sprawy dla Reportera'' TVP1.

Witam. 

Sam sie sobie dziwię, że zadaje to pytanie ale pilnie potrzebuję odpowiedzi. Czy TV Trwam jest w Cyfrowym Polsacie? Na jakim kanale, bo nigdzie nie mogę znaleźć? Czy trzeba tą stacje dodatkowo wyszukać?

Edited by Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już wątkiem o tym kanale. Poza tym, zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

Jest dostępna z satelity Astra, należy ją wyszukać samodzielnie, o ile ma się antenę skierowaną na tego właśnie satelitę. :)

Jak ma CP to chyba logicze że antene na skierowaną na HB a nie Astrę.A do odbioru wystarczy zez na Astrę lub też monoblock założony.

Jak sobie puściłem fragment dzisiejszej "Koronki" na TV Trwam (po prostu przelatywałem po kanałach i się na chwilkę zatrzymałem) to zauważyłem piękną jakość Koronki. Duże zniekształcenia obrazu. Dlaczego? 

Może dlatego, że ''Koronka'' w TV Trwam była realizowana jeszcze w formacie 4/3?

Dzisiaj mija 15 lat od powstania TV Trwam.

Edited by Frontowiec