Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy TV Trwam odkryłem na początku 2004 roku. Początkowo program był emitowany od 18:00 do 21:30, resztę czasu wypełniała niebieska plansza z programem dnia (w tle było słychać Radio Maryja). Później program się rozwijał, pojawiły się m.in. program dla USA i Kanady, ''Reportaż dnia'', ''Polski Punkt Widzenia'', filmy dokumentalne o Janie Pawle II oraz religijne filmy fabularne. Także TV Trwam pokazywał wielokrotnie teledyski, najczęściej w wykonaniu np. Eleni.

 

Co ciekawe, początkowo ''Informacje Dnia'' nazywały się jako ''Serwis Informacyjny'', a czołówką były zdjęcia z Warszawy i obecny jingiel ''Wiadomości Radia Maryja''. Pierwsze wydanie ''Serwisu Informacyjnego'' poprowadził Robert Knap, który dzisiaj w TV Trwam jest lektorem ''Informacji Dnia'' oraz także prowadzi programy ''Polski Punkt Widzenia'' i ''Warto zauważyć... w mijającym tygodniu''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zobaczyłem w TV Trwam reklamę PZU, gdzie jestem lekko zszokowany że reklamują się w tej telewizji (dawniej w TV Trwam mocno reklamowali SKOK-i). Główne reklamy TV Trwam to tylko i wyłącznie ''Nasz Dziennik'' oraz ''Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (WSKSiM)''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W Krakowie trwa pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego, a TV Trwam wogóle nie transmituje relacji z pogrzebu. Czyżby o. Rydzyk nie lubił kard. Macharskiego, żeby nie wyemitować jego pogrzebu?.

A ile kanałów jednocześnie ma transmitować to wydarzenie? Wystarczy, że transmisje z ŚDM były dublowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Żeby w tle był słyszany komentarz "trwamowy", a nie "tvpowy"? Ile było zawsze jęków, że dwie czy trzy stacje z NTC transmitowały to samo na raz, a teraz jak ktoś się dostosował do tych zarzutów i nie wszystko dubluje z innymi nadawcami, to są jęki w drugą stronę. TV Trwam nie jest stacją o profilu transmisyjno-modlitewnym, tylko religijno-społecznym o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co. Do tej pory zakładałem, że stacje transmitują wydarzenia dla swoich widzów. Żeby mogli dane wydarzenie zobaczyć. :) Dla mnie jest jasne, że nadawca nie transmituje jednego i tego samego wydarzenia na wszystkich swoich antenach, zwłaszcza jeśli mają taki sam zasięg. Jeśli jednak nadawca ma tylko jedną stację to jest to co najmniej dziwne, że nie transmituje tak ważnego wydarzenia. Tym bardziej, że jak sam zauważyłeś, jest stacją o profilu religijno-społecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Krakowie trwa Konsekracja Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, a TV Trwam w chwili obecnej zamiast transmisji emituje cotygodniowy program ''Wieś. To też Polska'' (TVP1 i TVP Polonia tylko transmitują Konsekrację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie transmisje sporo kosztują, a TV Trwam jako nadawca społeczny i jedyna telewizja chrześcijańska w Polsce nie dysponuje nieograniczonymi środkami finansowymi, szczególnie dużo kosztuje koncesja naziemna i satelitarna. A przypominam, że nie przerywa programów reklamami i jest ich bardzo mało. Nie ma też sensu emitować czegoś, co jest dostępne w innej stacji naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

TV Trwam ostatnio nadawała audycję bez ograniczeń wiekowych na ekranie. I jeżeli dobrze pamiętam, miało to miejsce w poniedziałek 3 lipca b.r. albo podczas audycji "Dziesięć przykazań" o 22:10 albo podczas "Nasz fascynujący wszechświat" o 23:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...