Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda,że KRRITV nie jest tak gorliwa w ściganiu Polsatu, TVP za łamanie przepisów ustawy pomimo licznych protestów wysyłanych do tej instytucji. Co do dyskusji- złe prawo należy zmienić,ale do tego momentu trzeba je respektować i przestrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sposób nie zgodzić się tutaj z Dworakiem, który wyraźnie zaznacza, że jego obowiązuje aktualne prawo polskie i według tego wszystko rozpatruje.

 

złe prawo należy zmienić,ale do tego momentu trzeba je respektować i przestrzegać.

 

Czyli prawo o wydawaniu Żydów na śmierć trzeba było respektować? W filozofii są różne koncepcje postrzegania prawa (a filozofia to sposób postrzegania świata, więc każdy jakąś, świadomie lub nie, wyznaje). Jedną z nich jest uznawanie, że prawo jest obowiązujące z samego faktu bycia prawem. Ja się jednak z tą koncepcją nie zgadzam.

 

Z kontekstu mojej całej wypowiedzi wynika, że odnoszę to tylko do kwestii prawa polskiego.

 

Prawo jest prawem. Nie ma znaczenia, czy jest polskie, rumuńskie, czy francuskie. No, chyba, że ktoś jest relatywistą, dla takiego nie ma obiektywnych prawd - wszystko zależy od okoliczności.

 

Rydzyk nie ma podstaw do stwierdzania, że prawo jest złe, od tego mamy różne instytucje, które niejednokrotnie unieważniały coś co stało w sprzeczności z interesem społecznym itp.

 

Jeżeli prawo jest niezgodne z obiektywnymi normami moralnymi to każdy ma prawo do stwierdzania, że jest złe i sprzeciwiania się mu. Interes społeczny nie zawsze stoi w zgodności z obiektywnymi normami moralnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli prawo o wydawaniu Żydów na śmierć trzeba było respektować? W filozofii są różne koncepcje postrzegania prawa (a filozofia to sposób postrzegania świata, więc każdy jakąś, świadomie lub nie, wyznaje). Jedną z nich jest uznawanie, że prawo jest obowiązujące z samego faktu bycia prawem. Ja się jednak z tą koncepcją nie zgadzam.

Porównanie kompletnie nieadekwatne do sytuacji ojca T. Rydzyka. Niech wykaże sprzeczność prawa wg którego został ukarany z prawem Bożym,a nie prowadzi rozmowę filozoficzno-teologiczną na temat prawa bo nie temu służyło to spotkanie.

To,że ktoś się nie zgadza z prawem, uważa je za niesprawiedliwe itd. nie oznacza,że nie musi się do niego stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli prawo o wydawaniu Żydów na śmierć trzeba było respektować? W filozofii są różne koncepcje postrzegania prawa (a filozofia to sposób postrzegania świata, więc każdy jakąś, świadomie lub nie, wyznaje). Jedną z nich jest uznawanie, że prawo jest obowiązujące z samego faktu bycia prawem. Ja się jednak z tą koncepcją nie zgadzam.

Porównanie kompletnie nieadekwatne do sytuacji ojca T. Rydzyka. Niech wykaże sprzeczność prawa wg którego został ukarany z prawem Bożym,a nie prowadzi rozmowę filozoficzno-teologiczną na temat prawa bo nie temu służyło to spotkanie.

To,że ktoś się nie zgadza z prawem, uważa je za niesprawiedliwe itd. nie oznacza,że nie musi się do niego stosować.

 

 

I o tym mówię, jakiś bełkot o Chazanie i prawie, które to jest niezgodne z prawem Bożym nijak ma się do tego dotyczy Rydzyka. pavl6 natomiast chyba celowo pomija istotę problemu i to o czym mówiłem. Jeśli Rydzyk mówił o prawie, które jest złe, to konkretnie powinien pokazać który paragraf/artykuł/ustawa takie są, a nie zaczyna się gadanie o jakichś męczennikach oraz o tym, że oni kary takiej dostać nie mogą bo nie, żadnych argumentów tylko Chazan i jak to oni mało zarabiają.

Pavl6 chcesz kontynuować dyskusję to konkretnie wskaż to co jest niezgodne, anie piszesz o Żydach co to ich ludzie mieli wydawać kilkadziesiąt lat temu. Rydzykowi nikt Żydów nie kazał wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry człowieku, zamiast przytaczać jakieś pikusiowate argumenty posłuchaj jak padły feralne słowa (odtwórz sobie audio) ....padły pod presją, padły przy przerywaniu wypowiedzi przez Dworaka....tego nie zauważasz. Jak ktoś cię poprawia i wchodzi w zdanie też zachowujesz spójnośc wypowiedzi?

Oto cała ta zadyma, że pismacy w treści wyciągnęli słowa (nawet dość dokładnie) ale pozbawiono je sensu przez obcięcie kontekstu.

A teraz wielce "światły" człeku porównaj te pyskówkę w Sejmie do bredni niejakiego Radka S., . Ten bez presji miał zwidy (kłopoty z pamięcią są wtedy jak pomylimy daty i miejsca) opowiadał o nich wybiórczej i jeszcze klika uważa , ze Mnic się nie stało.

Wielkie "wydarzenie" to przejęzyczenie księdza z małej stacji tv.

Chłopie mierz właściwą miara.

I po drugie. Przeczytaj swój tekst i oceń JAK TY wyartykułowałeś myśli. Czy tekst przejrzysty i jasny......bo mi wygląda, ze bez presji i w spokoju nagryzmoliłeś parę zdań i TEŻ nie widać jedyneczki w IQ autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to samo, Rydzyk mówił pod presją, Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński pod presją, Jarosław Kaczyński mówił expose pod presją. Serio nie ma innego argumentu by obronić tego co mówił dyrektor telewizji? Przecież on wiedział gdzie idzie, nie był sam, miał ze sobą Kochanowicz, myślę nawet, że w samej Trwam są jacyś prawnicy, którzy pomogliby wskazać, które to prawo jest złe. Dwa zdanie rzeczowe i położyłby Dworaka na łopatki, czy to takie trudne? W ten sposób sam Rydzyk daje możliwość by złowieszcze media mainstreamu pisały o nim to co im na rękę.

A swoją drogą, jeden pisze, że oczywiście w kontekście tego co mówił Rydzyk jest logika i zachowana spójność, drugi udowadnia, że słowa te były wypowiedziane pod presją stąd taka nielogiczność. Powinniście się zdecydować co i jak. Niemniej jednak dalej żaden z Was nie potrafi wskazać analogii pomiędzy tym co mówił dyrektor Trwam a karą, która została nałożona na jego telewizję. Czy tak trudno jest ukazać wszystkim tutaj to co według Rydzyka jest prawem złym?

Jeśli już zarzucasz komuś błędy w zapisie tego co chce przekazać to zwróć uwagę na swoje zdania i sposób używania znaków interpunkcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kolega@pikuś nie zauważył w mym poście słowa "też"? Nie uważam się za lidera Mensy , a moje wypowiedzi na ogół spontaniczne i emocjonalne (czasem chaotyczne i z błędami). Tak jak o. R. A Kolega niech sięgnie do historii 1. konkursu na MUX1 może dotrze co to jest złe prawo. To uznaniowość.

TVP szykuje się do emisji spotów o związkach homo jako akcji społecznej. Czy polskie prawo przewiduje wspieranie czegoś, czego OBECNE prawo nie przewiduje?. To właśnie uznaniowość,to właśnie ZŁE PRAWO. A Braun uważa, że jest pionierem zmieniajacym świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji byłby już czas ojcu dyrektorowi, by znów przystąpić do gonitwy za przysłowiowym króliczkiem, skoro KRRiT odgrywa rolę cenzora i prześladowcy, wymienionych w dowolnej kolejności.

 

Kiedy bowiem niegdyś więcej mówiło się na łamach toruńskich mediów o ludziach, którzy wyznaczają standardy naszego dzisiejszego świata, to nerwowość była tak duża, że chwilami aż milo było na to patrzeć. :)

 

Nie chciałbym tworzyć tu jakiejś czarnej propagandy, ale wszystko na to wskazuje, że TV Trwam, RM i Nasz Dziennik, bezpowrotnie utraciły ducha radykalizmu, na co wskazuje choćby pozbycie się z łamów i eteru ludzi, którzy tamtą dawną atmosferę tworzyli.

 

Jakoś mi to nieładnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to już niestety nie to samo, jako że poprzednio skupiano się w mediach toruńskich na krytyce konkretnych środowisk, powszechnie obwinianych o spiskowanie i urabianie rzeczywistości pod swoje potrzeby.

Służyło temu zapraszanie do studia takich osób, jak dr Pająk, dr Krajski, prof. J.R.Nowak, czy w końcu jako publicystyczne tło S.Michalkiewicza.

Niestety teraz, jakby kompletnie zmienił się profil tych mediów (nawet co do sympatii politycznych), więc jako ich obserwator od samego ich początku, jestem zwyczajnie zbity z pantałyku.

 

Ojciec dyrektor poszedł na daleko idący kompromis, czy to możliwe :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv, ja tu nic śmiesznego nie widzę, szczególnie zważywszy na fakt, że autentycznie każde, wypowiedziane słowo poprzez toruńskie media jest ściśle monitorowane i to nie jedynie przez starsze panie i panów.

 

Takie media jak: TV Trwam, RM, Nasz Dziennik, Gazeta Polska itp., są niezwykle skrupulatnie analizowane i zapewniam Cię, że nie tylko przez ich zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubaw po pachy z tym SONDAŻEM :shock:

Niby 30 proc. Polaków, a mnie nikt o zdanie nie pytał. Więc NIE 30 proc. Polaków, ale 30 proc. biorących w badaniu :D

 

Takie są zasady każdego sondażu. Zazwyczaj osoby je przeprowadzające twierdzą, że to się opiera na statystyce i dlatego to jest wiarygodne. Ja jednak do każdego sondażu podchodzę z rezerwą (niezależnie od tego, czy jest robiony na grupie badawczej 2 tysięcy osób dla TV Trwam, czy 700 osób dla TVN).

 

@muza_tv, ja tu nic śmiesznego nie widzę, szczególnie zważywszy na fakt, że autentycznie każde, wypowiedziane słowo poprzez toruńskie media jest ściśle monitorowane i to nie jedynie przez starsze panie i panów.

 

Takie media jak: TV Trwam, RM, Nasz Dziennik, Gazeta Polska itp., są niezwykle skrupulatnie analizowane i zapewniam Cię, że nie tylko przez ich zwolenników.

 

To prawda. Z tego co słyszałem, jak ostatnio były wiceminister edukacji Krzysztof Kawęcki zapytał szefa KRRiT o dyskryminację TV Trwam to ten w odpowiedzi mu podkreślił, że Kawęcki bardzo często występuje w Radiu Maryja i TV Trwam.

 

Być może ten sondaż jest zbyt optymistyczny ale z ostatnich pomiarów oglądalności ntc wynika że Trwam ma 3.54% pod warunkiem że dodamy wszystkie stacje i wychodzi brakującą liczba :D

 

To nie jest takie proste. Konsultowałem tą kwestię z szefem jednej z polskich stacji tv i on powiedział, że w tej pozostałej części oprócz TV Trwam są inne niebrane pod uwagę w badaniu stacje, np. zagraniczne dostępne na terenach przygranicznych i trudno ocenić ile ma wobec tego TV Trwam. Z drugiej strony same badania telemetryczne są moim zdaniem nie do końca wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...