Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym razie, dysk furczał gdy pojawiły się komunikaty .

Dosłownie przez kilka sekund.

PVR używałem bardzo rzadko i nic w tym czasie nie nagrywałem.

Może coś się aktualizowało w dekoderze.

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój dekoder od bardzo dawna. Takie komunikaty jak "obecnie program nie jest nadawany..." występują bardzo sporadycznie i występowały od samego początku posiadania dekodera (nie kojarzę już dokladnie ale 2018 rok chyba). Wtedy był to nowy dekoder jak i dysk również. Występuje to na tyle rzadko, że jakoś to w sumie nie przeszkadza. Też się zastanawiałem czy to nie dysk ale nawet nie mam jak tego sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie są takie same ale kto wie czy teraz to nie jest kwestia przypadku jaki dostaniemy dysk. Wcześniej udostępniano komplet sprzętu a teraz można miec dekoder bez dysku.A już kompletnie nie mamy wiedzy czy jest nowy czy nie.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 20:58, mikoko napisał:

Przecież one weszły na rynek na przełomie 2020 roku. W lutym go dostałem i miałem komunikaty. Wiec ?

Ja swój mam od czerwca 2018😁 Więc na pewno wtedy dostałem dekoder z nowym dyskiem. Przez dwa lata nie było z nim problemu po za tym, że warczał jak traktor. Teraz to już loteria jaki dysk dostaniemy.

Po wyłączeniu dysku komunikat nie pojawił się ani razu. Przed chwilą włączyłem na próbę i komunikat pojawił się natychmiast 😒 Nagrania z dysku też tną się przy odtwarzaniu gorzej z włączonym przesunięciem czasowym (dysk w tym samym czasie nagrywa w tle program załączony na dekoderze) Praktycznie nie da się ich oglądać. Jak przesunięcie jest wyłączone zacinki występują dużo rzadziej. Więc na 100% ma to związek z padającym dyskiem.

Edytowane przez pepe40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały temat o ultraboxie 4k, żeby nie zadawać zbędnych pytań. 

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

 

1. konwerter: 

IDLB-QUDL42-UNI2L-OPP  Inverto  4 kanały

- Robust SCR2    Opticum   8 kanałów

 

Antenę będę miał Inverto 100 cm (żeby zaoszczędzić nerwów przy ustawianiu).

 

Nie znalazłem Inverto ośmiokanałowego. W przyszłości, jeśli będzie możliwy lepszy dekoder w multiroomie, docelowo będzie 2 dekodery pod multiroom, 

więc przy 4 kanałach inverto będzie tylko po 2 kanały na dekoder. Czy nie obawiać się Opticum czy wybrać Inverto i pożniej przy multiroomie dokupić drugi i założyć dwa na jedną czaszę przez "zeza" czy jak to się nazywa?

 

2. Mam obecnie "dekoder" canal + online na androidzie i działa świetnie. Znalazłem w internecie specyfikacje i zdjęcie tego samego "dekodera", ale z wejściem satelitarnym. Czy warto poczekać na ten dekoder (może zaprezentują go na Wielkanoc przy promocjach) i wstrzymać się z tym ultraboxem, który ma 12 dmips versus 16 dmips w canal + box. Ram taki sam. Poza tym android w canal + boxie.

Strasznie zniechęca mnie, ile lat jest ten ultrabox 4k w ofercie i wstrzymywałem się do byłych świąt, później do "teraz" z nadzieją na coś nowego.

 

Czy może ultrabox 4k jest wystarczająco szybki do zadań, do których jest przeznaczony i czekanie na nowy dekoder jest bezcelowe, bo może wyjdzie w tym roku, może nie, a może wcale (i tak poczekam max do wielkanocnych promocji).

 

3. Docelowo będę miał ten dekoder w sypialni rodziców i martwią mnie wpisy o głośnym dysku w nocy. Czy wyłączając wszelkie VOD, nie będzie mi w nocy nic zaciągało i hałasowało przy jednoczesnym braku nagrywania czegokolwiek w nocy? Chętnie wymieniłbym na ssd, ale niestety znalazłem informacje, że się nie da jako główny dysk. Może komuś się to udało? Może zrezygnować z głównego dysku i go wcale nie podłączać i kupić ssd 500 GB i podłączyć przez usb? Jeśli ma "brzęczeć" po nocach, to wolę zrezygnować z tego jednoczesnego nagrywania 3 kanałów i oglądania czwartego. Czy na tym 500 GB po sformatowaniu będzie mniej to czy załapie się na limit dolny 500GB głównego dysku, czy trzeba dopłacić sporo za wersję 1 terabajt dla pewności. 

 

Edycja:

- żywotność dysku ssd nie gra roli, nawet przy ciągłym zapisie codziennie, bo taki samsung evo to ponad perabajt żywotności i przy ciągłym zapisie, żeby korzystać ze stopklatki, przeżyje wiele lat. Np. samsung qvo 870 sata  1000GB jest poniżej 500 złotych i przejściówka na esata do ultraboxa Delock 84396.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez nkardo
Poprawka opisana we wpisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć dysk SSD jako główny ale przez złącze e-sata w dekoderze. Co do reszty to sam musisz sprawdzić czy ten dekoder będzie Ci odpowiadał. Na pewno jest to najlepszy jak dotychczas dekoder w ofercie. Działa sprawnie i szybko. Najlepiej złóż zamówienie przez internet. Wtedy masz 14 dni na odstąpienie od umowy gdyby Ci nie podpasował. Jeśli chodzi o nowy dekoder to nie ma żadnych informacji kiedy się pojawi. Co do konwertera to radzę na tym elemencie nie oszczędzać. Ktoś tu chyba nawet wczoraj pisał o częstych usterkach konwertera Optimum Robust.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polarnik pKtoś ma ssd podłączony przez esata jako główny dysk?

29 minut temu, polarnik29 napisał:

Możesz podłączyć dysk SSD jako główny ale przez złącze e-sata w dekoderze.

 

Ktoś ma tak podłączone i zapewni, że to działa? Wcześniej był temat poruszany i nie było takiej odpowiedzi. To spory wydatek i w ciemno nie chcę kupić.

 

30 minut temu, polarnik29 napisał:

Co do konwertera to radzę na tym elemencie nie oszczędzać. Ktoś tu chyba nawet wczoraj pisał o częstych usterkach konwertera Optimum Robust.

Inverto unicable II znalazłem tylko z jednym wyjściem unicable, a nie ukrywam, że jedno wyjście legacy nie zaszkodzi, bo docelowo za kilka miesięcy będę miał na pewno jeden multiroom i niewiadomo, czy wprowadzą do oferty dekoder unicable jako dekoder do multiroomu i będę musiał podłączyć do wyjścia legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nkardo napisał:

Przejrzałem cały temat o ultraboxie 4k, żeby nie zadawać zbędnych pytań. 

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

 

1. konwerter: 

IDLB-QUDL42-UNI2L-OPP  Inverto  4 kanały

- Robust SCR2    Opticum   8 kanałów

 

Antenę będę miał Inverto 100 cm (żeby zaoszczędzić nerwów przy ustawianiu).

 

Nie znalazłem Inverto ośmiokanałowego. W przyszłości, jeśli będzie możliwy lepszy dekoder w multiroomie, docelowo będzie 2 dekodery pod multiroom, 

więc przy 4 kanałach inverto będzie tylko po 2 kanały na dekoder. Czy nie obawiać się Opticum czy wybrać Inverto i pożniej przy multiroomie dokupić drugi i założyć dwa na jedną czaszę przez "zeza" czy jak to się nazywa?

 

Konwerter "zezujący" odbierze inną pozycję satelitarną. Nie rozbudujesz konwertera 4 kanałowego kolejnym konwerterem 4 kanałowym. Chyba, że zamontujesz drugą czaszę. Jeśli myślisz o multiroomie i dekodery mają pracować w trybie jednokablowym szukaj konwertera Inverto 24 lub 32 kanałowego.

 

Jeśli dekoder z dyskiem ma stać w sypialni to przygotuj się na odgłosy pracującego dysku talerzowego. No chyba, że będziesz go odłączał na noc.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, polarnik29 napisał:

Ktoś pisał kiedyś, że podłączał SSD. Ale wydaje mi się to słabym pomysłem, bo SSD przy ciągłym zapisie szybko może paść. Dysk talerzowy z dobrymi parametrami będzie też prawie niesłyszalny i też zapewni pełną funkcjonalność. 

to nie jest jakiś mit z tą trwałością dysków ssd? Przecież ssd samsung evo to 1200 terabajtów zapisu i 1600 000 godzin pracy, więc w jaki sposób ma to paść przy takich parametrach? Mam gwarancję na 3 lata i tyle mi wystarczy, a do tych 1200 terabajtów nawet się nie zbliżę przecież. 

 

13 minut temu, Pawel napisał:

 Jeśli myślisz o multiroomie i dekodery mają pracować w trybie jednokablowym szukaj konwertera Inverto 24 lub 32 kanałowego.

 

Niestety są tylko modele bez wyjścia legacy, a jedną wielką niewiadomą jest, czy w najbliższych miesiącach da się ogarnąć multiroom z dwoma dekoderami unicable niestety, więc przynajmniej jedno wyjście legacy jest niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Wymieniłem ostatnio wysłużonego Pace'a na Ultrabox+ (model NCP-3670SF), dokupiłem nowy konwerter Opticam SCR2 Robust Legacy Twin by cieszyć się wszystkim funkcjami dzięki Unicable i niestety zaczęły się problemy ponieważ dekoder permanentnie "gubi "mi sygnał na wszystkich ośmiu częstotliwościach. Gdy wszystko działa siła sygnału jest w okolicach 80%  a jakość w okolicach 75%, następnie sygnał zanika razem z obrazem ...i cykl się powtarza (czasami częściej - kilka razy na minutę, czasami rzadziej - dekoder działa przez kilka godzin lub ma sporadyczną "pikselozę") . Gdy ten sam kabel podłącze do wyjścia Legacy i zmienię ustawienia w dekoderze na pojedynczy kabel mam siłę sygnału na 100%, jakość około 75% a wszystko działa bez problemu bez przerwy.

 

Ponieważ obraz jest więcej wart niż 1000 słów poniżej krótki filmik obrazujący problem: 

 

 

 Czy ktoś może mi pomóc w zlokalizowaniu problemu? Z góry bardzo dziękuję!!! 

Edytowane przez kkooccuurr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meckbar napisał:

Wiosna idzie i słońce Ci szkodzi...   

Poczytaj ten artykuł:  https://satkurier.pl/news/503/wplyw-polozenia-slonca-na-odbior-sygnalu-z-satelitow.html

Obliczenia dla Twojej lokalizacji możesz zrobić TUTAJ

Na nagraniu, prawy górny róg tv, jest widoczna godzina pomiaru, która całkowicie wyklucza zakłócenia przez słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba na forum, która ma problemy z tym konwerterem. @robertokot25 też ma problem z tym wynalazkiem. Jeszcze chyba ostatnio dwie osoby też pisały, że nie działa im poprawnie. Tak się kończy kupowanie najtańszych wynalazków, zamiast dołożyć kilka złotych do normalnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, polarnik29 napisał:

Kolejna osoba na forum, która ma problemy z tym konwerterem. @robertokot25 też ma problem z tym wynalazkiem. Jeszcze chyba ostatnio dwie osoby też pisały, że nie działa im poprawnie. Tak się kończy kupowanie najtańszych wynalazków, zamiast dołożyć kilka złotych do normalnego sprzętu.

Odłączyłem kable od konwertera i podłączyłem ponownie i na wyjściu unicable ruszyło.. zobaczymy na jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polarnik29 napisał:

Kolejna osoba na forum, która ma problemy z tym konwerterem. @robertokot25 też ma problem z tym wynalazkiem. Jeszcze chyba ostatnio dwie osoby też pisały, że nie działa im poprawnie. Tak się kończy kupowanie najtańszych wynalazków, zamiast dołożyć kilka złotych do normalnego sprzętu.

Najtańszych ?Ten konwerter wcale do najtańszych nie należy. Podaj przykład innego konwertera 8 kanałowego z trybem legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...