Skocz do zawartości

MTV Music 24


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pablo21, Nie ma żadnego downscalingu z HD na SD na tej stacji, nie pisz bzdur, i nie wprowadzaj ludzi w błąd, Viacom nie zapowiadał wersji HD tej stacji,więc nie jest to planowane.

 

Co ma do rzeczy zapowiadanie wersji HD, czy nie? Sygnał obu kanałów mógł być downscalowany, bo chyba mało kto już ma tor emisyjny w SD. ;) Tak, czy siak, "pogorszenie" jakości MTV Music wynika głównie z tego, jak kontrastowe kolory są używane w oprawie i słabości enkodera, który sobie z tym nie radzi. Jak skompresujesz sobie JPG z wysokim ratio to też pierwsze "skiepszczą" się kolory typu czerwony, żółty, itd.

Wbrew temu, co niektórzy tutaj twierdzili, średni bitrate jest na poziomie 3-3,5 Mbps, tak samo jak było wcześniej i tak samo, jak mają inne kanały SD z tego transpondera - np. VH1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kanał robiony na zasadzie ‚żeby coś grało’. Chyba byli tak przekonani o sile swojej marki, że myśleli, że jak dadzą byle co pod marką MTV plus MARGARET I KWIATKOWSKIEGO do promocji to będzie wielki szał i murowany sukces. Do tego podłapali, ze VIVA łapała całkiem nienajgorszy wynik, w związku z tym postanowili zapętlić jej playlistę w paśmie MTV DANCE. Z pewnością oglądalność pofrunie w górę haha.

Edytowane przez rafal6549
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satmaniak2000: taa, a 10 postów temu inna osoba pisała, że na reklamach właśnie obraz jest lepszy :D.

Tak samo z tym rebrandingiem. 3/4 wątku Vivy to narzekanie, że nudy, te same identy, nic się nie dzieje, a teraz się okazuje, że to był najlepszy kanał świata.

A na MTV Music właśnie taneczny remix Milk & Sugar vs. Vaya Con Dios - Hey (Nah Neh Nah) :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21, Nie ma żadnego downscalingu z HD na SD na tej stacji, nie pisz bzdur, i nie wprowadzaj ludzi w błąd, Viacom nie zapowiadał wersji HD tej stacji,więc nie jest to planowane.

@SatExpert, pisał,że miała być wersja HD na satelicie.

 

Co do pasma MTV DANCE, mało oglądałem, ale niedawno zauważyłem, że poleciała piosenka Sylver - Turn the tide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdury piszecie? Jak jakość poleciała w dół? To nie jest tej samej jakości obraz, co przy Vivie. Na reklamach nie ma loga MTV Music i jakość jest dużo gorsza. Nie ma tej ostrości obrazu. Widać, że jest dużo gorzej. 

 Gościu  gdzie Ty masz oczy, oni puszczają reklamy które normalnie są w HD i latają w stacjach HD, tylko, że na MTV Music są w SD dlatego lepiej wyglądają od programów , a oprawa kanału jest robiona w Paincie albo na  rozdzielczość telewizorów kineskopowych dlatego jest taki syf.

 

(jeszcze wszystko zależy od tego czy sobie dobrze obraz ustawiłeś w TV oraz jaką  masz matrycę, MTV MUSIC ma takie kolory, że na różnych matrycach jest to od zielonego po niebieski, więc nie u wszystkich jest tak samo nieczytelnie)

Możesz na ekranie mieć takie logo lub takie:

                                                                               8d1c8d1438868.png

e512b17b1013d.png

Gdyby VIVA miała taką samą jakość oprawy co MTV MUSIC to na samym logo widziałbyś "śnieżenie " a efekt lusterka  był bardzo dobry jak na SD, tak samo krawędzi plansz czy liter

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playlista MTV Dance faktycznie identyczna jak Vivy lecą też klasyki i starsze kawałki, które były na playliście Vivy przez ostatnie ponad dwa lata. Oczywiście ciężko dodać do playlisty jakieś inne starsze klipy dance. Z tym obrazem to coś sknocili, bo oczy mam i widzę że jakość nie jest ta sama nawet na reklamach dodam że mam TV plazmowy LG. Jeszcze we Wtorek kiedy było już MTV Music, ale logo było jeszcze Vivy to obraz był ostry i dobrej jakości wszystko się sknociło po tym przełączeniu loga. Powinni pomniejszyć to logo do rozmiarów loga MTV PL umieścić je w tym samym miejscu co logo MTV PL i zlikwidować te głupie napisy na dole. 

 

PS: Tęsknię za Vivą :( 

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert, pisał,że miała być wersja HD na satelicie.

No właśnie, co z tą wersją HD, która miała, być, ale coś nie wyszło?

 

Tak - miała być - w wielu artykułach w dniu startu MTV Music było napisane, że jest dostępna w HD i SD z tą samą ramówką. Natomiast kilka godzin po starcie czytałem, że miała być wersja HD, ale coś nie wyszło i za kilka dni powinna się pojawić.

 

Więc jeszcze raz pytam - co z tą wersją HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden Nickelodeon (Polska), Nick Jr. i Comedy Central Family nadal są w SD i to kilka lat. Nie mówiąc już o brytyjskim MTV Rocks, który jest w SD (odbiór w Polsce), no i kablowe MTV HITS i DANCE tak samo (Astra). A no i jeszcze VH1. W HD są tylko Comedy Central, Paramount Channel, MTV Polska i drugi Nickelodeon... To trochę więcej, niż jeden kanał pozostał do podwyższenia rozdzielczości.

Edytowane przez Barti
Poprawiono post dla lepszej czytelności podanych w nim informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię belek MTV. Wszystko wepchane w jednej linijce, czasem na MTV MUSIC tego pogrubienia nie ma, więc nie można odróżnić wykonawcy od tytułu. Za mało na MTV MUSIC polskich kawałków. Spodziewałem się większej ilości teledysków polskich wykonawców. Belki z zapu, który wysłałeś, @Mates100065, przypominają mi trochę belki z 4fun.tv z 2015r. zaraz po zmianach (ujednoliceniu kanałów 4fun).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...