Skocz do zawartości

MTV Music 24


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Emil.1603 Ty tak serio? Z takim stażem na forum? ;). Rozdzielczość SD to 720x576. Niektóre kanały zjeżdżają do 704x576, ew. 544x576.

Zrób sobie w Paincie, czy czymkolwiek obrazek o takiej wielkości i sprawdź, jakie ma proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, ja się nie dziwię, że niektóre rzeczy w tym kraju wyglądają, jak wyglądają z takim poziomem myślenia...

Nie ma czegoś takiego jak SD 16:9.

Obraz jest nadawany w rozdzielczości 704x576 (proporcje 4:3) i jest tak właśnie "ściśnięty", żeby się w niej zmieścił. Do kompletu nadaje się flagę WSS, dzięki czemu nowoczesny telewizor 16:9 go rozciąga do swoich proporcji i dlatego obraz wygląda normalnie.

Na starych kineskopowych TV 4:3 bez trybu 16:9, który dodałby pasy na górze i dole, żeby wyrównywać proporcje, MTV Music wygląda tak, jak na screenach od IDTH, bo fizycznie jest tak nadawane. Aspect ratio koryguje dopiero telewizor.

Edytowane przez bgmnt
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu postu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603 Ty tak serio? Z takim stażem na forum? ;). Rozdzielczość SD to 720x576. Niektóre kanały zjeżdżają do 704x576, ew. 544x576.

Zrób sobie w Paincie, czy czymkolwiek obrazek o takiej wielkości i sprawdź, jakie ma proporcje.

Nie zagłębiałem się w rozdzielczości wszystkich kanałów SD nadawanych w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, ja się nie dziwię, że niektóre rzeczy w tym kraju wyglądają, jak wyglądają z takim poziomem myślenia...

Nie ma czegoś takiego jak SD 16:9.

Obraz jest nadawany w rozdzielczości 704x576 (proporcje 4:3) i jest tak właśnie "ściśnięty", żeby się w niej zmieścił. Do kompletu nadaje się flagę WSS, dzięki czemu nowoczesny telewizor 16:9 go rozciąga do swoich proporcji i dlatego obraz wygląda normalnie.

Na starych kineskopowych TV 4:3 bez trybu 16:9, który dodałby pasy na górze i dole, żeby wyrównywać proporcje, MTV Music wygląda tak, jak na screenach od IDTH, bo fizycznie jest tak nadawane. Aspect ratio koryguje dopiero telewizor.

 

Użyłem skrótu myślowego.Pisząc nadaje w 16:9 miałem oczywiście na myśli wysyłanie flagi WSS, czyli nadawanie w trybie anamorficznym. Nie wiem, co ma do tego uwaga odnośnie poziomu myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem pierwszy raz okazję zobaczyć MTV Music na wizji. Jakość oprawy to naprawdę tragedia. Gdy tytuł był za długi i zaczął się przewijać w belce, wszystko się zlało i dostałem oczopląsu. Myślałem też, że przesadzacie z tymi reklamami po 3 klipach, ale jednak nie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję wczoraj oglądać na YouTube urywki programów, identów MTV Europe z lat 1989-1996. Aż się nie chce wierzyć, jak ta stacja obniżyła loty od tamtych czasów. Porównując MTV Europe z tym wynalazkiem, czyli MTV Music to jest po prostu przepaść. W  latach 90-tych MTV było po prostu perfekcyjne robioną stacją muzyczną. Zamiast iść do przodu to Viacom wszystko zniszczył. Szkoda...

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...