Skocz do zawartości

Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA od sezonu 2018/19 w Polsat Box


Lanser123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, mając na uwadze, to co było mówione jakiś czas temu, że każdy będzie zadowolony, czyli zwykły Kowalski, który będzie miał zwykłe kanały PS oraz PSE i PSN oraz ten, który będzie chciał mieć wszystko i za to dodatkowo zapłaci. Nie mówię tu o meczach w otwartym kanale (Polsat bądź Super Polsat), bo do tego są zobligowani. Sądzę, więc, że wybrane mecze też będą na dotychczasowych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarski SRF pokazuje.

O widzisz. 

 

Nie wierzę, że moje życzenie również nie przyszło wam na myśl. 

 

4 mecze tygodniowo. Tu aż się prosi żeby TVP postarała się o 2 mecze, albo żeby Polsat zrobił następujący myk: opchnął środowy mecz do TVP, a wtorkowy dał w otwartym Polsacie ---> i wcale nie musiałby to być hit dnia... i tak wiele osób by to obejrzało. 

 

W ten sposób Polsat mógłby zarobić na sublicencji dla TVP, zarobić na reklamach dla siebie i jeszcze kosić kasę z tych dodatkowych kanałów. Coś czuję w kościach, że spece Zygmunta coś właśnie takiego wykombinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli np Legia, Lech czy Jagiellonia jako mistrz ekstraklasy awansuje do fazy grupowej LM jakimś tam cudem i będzie grać we wtorek to co? Wtedy środowego meczu np z udziałem Realu czy Barcelony nie będzie na otwartym Polsacie bo w środę jeden mecz dać na otwarty kanał czy jak te prawa wyglądają?  

Edytowane przez lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 mecze tygodniowo. Tu aż się prosi żeby TVP postarała się o 2 mecze, albo żeby Polsat zrobił następujący myk: opchnął środowy mecz do TVP, a wtorkowy dał w otwartym Polsacie ---> i wcale nie musiałby to być hit dnia... i tak wiele osób by to obejrzało. 

 

W ten sposób Polsat mógłby zarobić na sublicencji dla TVP, zarobić na reklamach dla siebie i jeszcze kosić kasę z tych dodatkowych kanałów. Coś czuję w kościach, że spece Zygmunta coś właśnie takiego wykombinują.

Ale Ty nie rozumiesz oferty... Masz płacić za dodatkowe premium kanały, a nie oglądać Ligę Mistrzów codziennie za darmo.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo LM nie ma dużej oglądalności...zwyczajnie.Zresztą oferując to u siebie będą w stanie dać mecze tak by jednak najlepsze szły kodowane.Tak ja to widzę.Mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie rozumiesz oferty... Masz płacić za dodatkowe premium kanały, a nie oglądać Ligę Mistrzów codziennie za darmo.  :mrgreen:

Mecze wtorkowe w kanałach premium i serwisowych "Super HD / 4K" (z godz. 19:00 & 21:00)

Mecz wtorkowy trzeciego-czwartego wyboru ---> w Polsacie otwartym (godz. 21:00)

 

Mecze środowe w kanałach premium i serwisowych  "Super HD / 4K" (godz. 19:00 & 21:00)

Mecz środowy u konkurencji ---> na zasadzie sublicencji w TVP (godz. 21:00)

 

Kanały specjalne dla abonentów Cyfrowego Polsatu za dodatkową opłatą albo przy przedłużeniu umowy na... ile to było? 29 miesięcy?   :wink:

Kanały specjalne dla abonentów kablówek, nc+, Orange itd. za jeszcze wyższą dodatkową opłatą niż w Cyfrowym Polsacie. 

 

Moja prognoza (symulacja jak może to wyglądać) ^^ prywatna opinia, nic oficjalnego 

 

Czyt. szykujcie sałatę  :mrgreen:

Cyfrowy Polsat za darmo tego nie puści. W życiu! Każdego solidarnie wydoi w zależności od potrzeb. 

 

Główne źródła finansowania wygranego przetargu na LM:

- TVP (sublicencja)

- otwarty Polsat (kasa z reklam)

- Cyfrowy Polsat (kasa z dodatkowego pakietu premium lub zachęta dla przedłużających umowę na dłuuuuuuuugi okres)

- nc+, Orange, kablówki (dodatkowy pakiet premium w tych platformach. Przewiduję jakąś grubszą cenę)

 

A przecież Polsat nabył jeszcze Ligę Europy  :twisted:  :twisted:  :twisted:

 

PS. Lepiej się mile zaskoczyć niż srogo rozczarować dlatego już teraz namawiam każdego abonenta CP (i nie tylko) do myśli defetystycznych. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić.Cp to olbrzymia platforma,(ponad 4 miliony abo?) i nie sądze by musiał z nc+ się dzielić.To inwestycja,która ma sprawić że częśc abonentów z nc+ przejdzie do CP.A nie odwrotnie.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić.Cp to olbrzymia platforma,(ponad 4 miliony abo?) i nie sądze by musiał z nc+ się dzielić.To inwestycja,która ma sprawić że częśc abonentów z nc+ przejdzie do CP.A nie odwrotnie.

Zgadzam się. 

 

Druga opcja jest taka, że CP całość zostawi u siebie. Może nawet nikomu nie sprzeda sublicencji tylko pokaże jeden mecz w Polsacie (w takiej formie, że pewnie zamiast studia dostaniemy "Świat wg Kiepskich" + skróty w okrojonej wersji dla biedoty) i zrobi z Ligi Mistrzów / Ligi Europy coś w rodzaju wabika na abonentów konkurencji i tych nie przyspawanych żadną umową z nikim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze rynek jest nasycony, CP nie zależy na abonentach nc+. Polsatowo nie zależy na reklamach bo to już nie jest dobry biznes. Liczy się gotowa kasa od abonenta. Kto tego nie rozumie, to niech żyje marzeniami, ale za jakiś czas Polsat ogłosi że LM w parkiecie za 40 zł. Może troszkę mniej.

 

200 tyś abonentów po 40 zł, załatwi sprawę. Dlatego tak to będzie wyglądać.

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo LM nie ma dużej oglądalności...zwyczajnie.Zresztą oferując to u siebie będą w stanie dać mecze tak by jednak najlepsze szły kodowane.Tak ja to widzę.Mogę się mylić.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/751041/polfinal-lm-2018-bayern-real-fantastyczna-ogladalnosc-kurski-chwali-sie-wynikami

 

W ogóle nie ma oglądalności ta LM. Zwłaszcza kiedy gra Robert Lewandowski.  :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 tyś abonentów po 40 zł, załatwi sprawę. Dlatego tak to będzie wyglądać.

 

Tylko, że podobno tyle mieli łącznie abonujących gdy udostępniali kanały na Euro. To pokazuje, że chętnych z samego CP do wykładania dodatkowych pieniędzy nie jest za wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze rynek jest nasycony, CP nie zależy na abonentach nc+. Polsatowo nie zależy na reklamach bo to już nie jest dobry biznes. Liczy się gotowa kasa od abonenta. Kto tego nie rozumie, to niech żyje marzeniami, ale za jakiś czas Polsat ogłosi że LM w parkiecie za 40 zł. Może troszkę mniej.

 

200 tyś abonentów po 40 zł, załatwi sprawę. Dlatego tak to będzie wyglądać.

Fantazjujesz. Zakładając, że na serio wywalili 100 baniek EUR, to raz że są w plecy przy takiej kwocie i liczbie, a dwa to ciekaw jestem kto tyle da za mecze LM i LE co 2-3 tygodnie. Za 5 dych to w mega drogim UPC jest paczka C+ z Ekstraklapą, PL, NBA i filmami. I wiem, że tam ma być coś jeszcze oprócz tych rozgrywek, ale póki co to oni żadnego wabika nie mają, gdyby chcieli tam dać też Ekstraklasę, to koszt treści puszczanych na tych kanałach znacząco rośnie i te wyliczenia o kant wiadomo czego potłuc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...