Skocz do zawartości

Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA od sezonu 2018/19 w Polsat Box


Lanser123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszą dawkować emocje, pewnie do finału będą wypuszczać te informacje a potem ruszą z dużą kampanią w niedługim czasie.  Choć dawno nikt mnie tak nie zaciekawił jak te ich Super HD, co to takiego.

Po prostu kanały bedą miał wiekszy bitrate - jestem ciekawy o ile ;) jezeli mają być naprawde premium to mam nadzieję że nie będą wciskać reklam co chwila.

 

Edit: Piszą że bez reklam ,super ;d

A co do "Super HD" musieli jakoś to nazwać by szary kowalski zrozumiał.

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko będzie na Polsat Premium i na kanałach serwisowych, to nie rozumiem dlaczego nie udostępnią tego w NC+? Myślę, że z czasem się przejadą i pewnie to nastąpi, może nie z początkiem sezonu 2018/19, a rok później. :)

Tego na dziś nie wiemy, ale potwierdzenie tego modelu o którym pisałem na pewno zwiększa szansę na to, że nawet do nc+ to trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Teraz pomyslalem, ze Super jakosc HD, to moze byc taki "Supersampling" jak na konsoli. ;)

Jestem ciekaw, jak to im wyjdzie.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to każdy TV 4K podbija sygnał do tej rozdzielczości- jeżeli dostanie z dekodera sygnał bardzo wysokiej jakości liczę (skoro to ma być super HD) na jakieś  co najmniej 15- 16 Mbps jak do tego TV podbije jakość to faktycznie może być "prawie"4 K ;) , ale to i tak jak dla mnie prowizorka, dziś szanująca platforma w 4K powinna wchodzić skoro nawet TVPiS zaczyna szaleć

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kanały bedą miał wiekszy bitrate - jestem ciekawy o ile ;) jezeli mają być naprawde premium to mam nadzieję że nie będą wciskać reklam co chwila.

 

Edit: Piszą że bez reklam ,super ;d

A co do "Super HD" musieli jakoś to nazwać by szary kowalski zrozumiał.

Na logikę masz rację ale to jest marketing i to by było zbyt proste. A pamiętasz pewnie EL Clasico albo mecz Legia z Lechem przy wykorzystaniu technologii super zoom i kamery 4k i tych fajnych powtórkach bliskich czy  technologie Intel 360 jaka jest w Hiszpanii czy kamery slow motion. Bardziej jestem tego zdania, że UEFA coś doda do realizacji LM a Polsat po prostu sprzedaje to pod chwytem marketingowym.

 

A o nazewnictwie to ci @ezequeil93 napisał Kowalski tego nie zrozumie.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super HD? Czyli pewnie nawet nie 1080p, a jedynie bit rate większy. Obstawiam tak 10-12 Mbps. Na więcej przecież i tak ich nie stać, skoro większość kanałów HD to jakieś 4-7 Mbps.

 

Downscale z UHD do HD jest dobrym rozwiązaniem, bo zapewnia naprawdę lepszą jakość od obrazu zrenderowanego w HD. Wystarczy spojrzeć na konsole, które to stosują i sprawdza się to dobrze. Tylko że tam nie nazywa się tego idiotycznie jako jakieś Super HD.

 

Super HD staje się standardem np. Włoszech - mówi Dariusz Działkowski, członek zarządu Telewizji Polsat i członek zarządu ds. technicznych Cyfrowego Polsatu.

Chyba tylko we Włoszech :lol:

I chyba już z tym skończyli na rzecz UHD ;)

 

 

.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marketing czy nie ale HD z przepustowością 20Mb/s to powrót do korzeni - dzięki czemu te kanały będą nadawały w prawdziwym HD a nie pseudo :P

 

Faktem jest że to prowizorka ale dostosowana do rynku i abonentów CP - widać diagnozę taką mają że operacja wymiany dekoderów na nowy Evo z 4K nastąpi za lat kilka..... 

Bez standardu 4K trochę spada wartość pakietu więc z ceną nie mogą również zaszaleć :)


Super HD? Czyli pewnie nawet nie 1080p, a jedynie bit rate większy. Obstawiam tak 10-12 Mbps. Na więcej przecież i tak ich nie stać, skoro większość kanałów HD to jakieś 4-7 Mbps.

Chyba tylko we Włoszech :lol:
I chyba już z tym skończyli na rzecz UHD ;)

Stać ich bo pojemność na satelicie niewykorzystaną mają a 8-9 Mb/s to już na PS 2 i PS3 mieliśmy na Euro 2016 (zawsze można okroić jakość reszty na czas meczów LM do 3,5MB/s :P

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnęli puste słówka bo wiedza ze ludzie już w 4K oglądają wiec jakośtrzsba halo to podkreślić.Gdyby nc+nie emitowała w 4K to żadnego super HD by nie było.A tak będzie może HD znane ze Sky Sports.Takie jak powinno być.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwości nowej platformy AVP4000 – zgodne z najnowszymi osiągnięciami techniki, algorytmy kodowania, unikalny układ scalony i innowacyjny system kompresji – decydują o najwyższej jakości świadczonych usług oraz jeszcze większej efektywności wykorzystania pasma (widma częstotliwości). Nowe rozwiązanie zagwarantuje zatem jeszcze lepszą jakość obrazu i dźwięku nadawanych przez Cyfrowy Polsat kanałów oraz umożliwi operatorowi poszerzanie oferty programowej. Zaimplementowany system nie tylko wspiera rozwój dotychczasowych usług świadczonych przez Cyfrowy Polsat, ale współpracuje także z najnowszymi standardami telewizji cyfrowej – 3D i Ultra HD - czytamy w komunikacie firmy Vector.

 

- Uruchomiona wraz z firmą Vector platforma AVP4000 firmy Ericsson gwarantuje nam jeszcze wyższą jakość kanałów nadawanych w ramach posiadanej pojemności satelitarnej, co pozwala nam zoptymalizować proces dostarczania usług do widzów i dzięki temu zapewniać abonentom atrakcyjną, wysokiej jakości ofertę programową w korzystnej cenie - powiedział Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych w Cyfrowym Polsacie.

 

- Cyfrowy Polsat, wybierając wielofunkcyjną platformę AVP 4000 firmy Ericsson, zapewniającą znakomite parametry jakościowe transmitowanych programów, otrzymał elastyczne narzędzie do tworzenia nowoczesnej i konkurencyjnej oferty na rynku, dopasowanej do potrzeb swoich abonentów - powiedział Cezary Pawłowski, Business Development Director w firmie Vector.

 

https://satkurier.pl/news/96042/cyfrowy-polsat-zmiany-na-tp-74.html

 

 

 

@Emil1603

O to chodzi. Do nadawania Adventure HD używamy najnowocześniejszego enkodera Ericsson AVP-4000 z rozszerzeniem Premium Quality. Tego samego rozwiązania Cyfrowy Polsat ma używać na jednym z transponderów HD (opisanym jako "programowa poprawa jakości kanałów HD").

 

Przez ostatnie lata wydajność enkoderów znacznie wzrosła, ale nie wszyscy nadawcy wymienili sprzęt na nowszy, zatem porównywanie bitrate 1:1 nie ma uzasadnienia.

https://forum.satkurier.pl/topic/12139-fta-nutatv/page-26?do=findComment&comment=1049708

 

 

Widzicie, avp4000 już nie gwarantuje premium quality contentu. Cofamy się do 2006 i trzeba więcej pasma poświęcić aby  kontent miał quality :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...