Skocz do zawartości

Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA od sezonu 2018/19 w Polsat Box


Lanser123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu strzał  w stopę ? Liczy się zysk a bądźmy szczerzy to, że kupili LM nie oznacza, że pozyskają z nc+ 500k abonentów. A na pewno większa szansa jest zarobić na nich oferując im to niż ściągając ich do CP.  O ile można było się łudzić jakby nie było tych 4 serwisów na mecze to dziś już nic nie szkodzi na przeszkodzi aby oferowali wszystkim. Da się sprzedać całą LM bez kanałów Polsatu  a wybrane mecze dla abonentów CP  którzy nie wykupią  LM będą  równocześnie kanałach Polsatu.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We własną oczywiście. Zmarnowanie potencjalnego przepływu abonentów.

Problem polega na tym ile realnie dałoby się przyciągnąć. A patrząc po oglądalności nc+ i i jeśli wziąć pod uwagę, że cześć osób ma obie platformy, część to osoby z kablówek to raczej ta liczba duża by nie była. Pewnie gdyby jak pisałem wyżej realnie dałoby radę przyciągnąć 500k abo z nc+ to by się nie zastanawiali a przy małym ruchu trzeba myśleć o innej formie zarobku. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dla nas abonentów NC+ raczej taka kwota nie będzie.

Jeśli oczywiście zostaną nam udostępnione te kanały.

90 zł to realna cena ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, czy pojawi się w nc+. Gdyby nie było tych 4 dodatkowych serwisów premium, to raczej na pewno nie, a tak to jakaś furtka zostaje. Wydali bodajże 110 mln euro na 3 lata, to daje ponad 150 mln zł za sezon. Do tego dochodzą koszty obsługi tego wszystkiego, tj. studio, wyjazdy dziennikarzy, reklama itd. Myślę, że potrzebny im będzie przychód na poziomie 200 mln zł za sezon czy też rok, gdyby miałoby tam być coś jeszcze oprócz LM i LE, żeby w ogóle się to okazało opłacalne. Tym samym nawet gdyby nie chcieli, to w pewnym momencie mogą być zmuszeni do udostępnienia tego konkurencji, jeśli okaże się, że przypływ abonentów i liczba subskrypcji w CP, Ipli i kablówkach nie pozwala tego pokryć. Bo trzeba znaleźć milion ludzi, którzy zapłacą za to 2 stówki.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boss509

Skąd wiesz o tej kwocie 110mln za 3 lata?

 

Jeśli dobrze pamiętam (poprawcie mnie Panowie) to ncplus kupował za ok 40 mln za 3 lata??

 

Jeśli te 110 mln to prawda - to jestem w 99% pewny, że te dwa kanały pojawią się w ncplus. Nie ma możliwości, żeby w samym Polsacie im się to zbilansowało. Oni na pewno nie będą dokładali do interesu.

 

Przekonali nas wszystkich o tym w trakcie Euro 2016. też wtedy mocno przelicytowali. Zbilansowało im się dzięki właśnie m.in obecności kanałów płatnych na ncplus. Podobno nawet na tym jeszcze wyszli na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze Ci od nc+ pluli nam w twarz że mają ES4 na wyłączność dla siebie że ich operator jest najlepszy itp. a teraz jak się przymilają że może dostaną sublicencję. Teraz to my się będziemy śmiać

 

Niby jak komentarze na forum mają wpłynąć na to czy te kanały będą w nc+ 

(nie będą)

 

Kolejna rzecz. Ja i wielu innych tłumaczyliśmy "wam" że LM na Polsacie Sport nie będzie i mieliśmy racje. To teraz wam powiem, że w kablu będą 2 kanały, serwisowych nie będzie. Tak ja nie było kanałów serwisowych nki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...