Skocz do zawartości

Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA od sezonu 2018/19 w Polsat Box


Lanser123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnij sobie jak było na EURO w fazie grupowej- mecze z godziny 15.00 w PS,ale mecze z prime -time w dodatkowo płatnych kanałach wyłącznie :) Przecież uszczając najlepsze kąski w PS nie zarobią , bo abonenci już te kanały mają,a rynek reklamowy to coraz mniejsze zyski, zarabiają na sprzedaży usług,a nie na reklamach, stąd coraz częściej PPV, kanały Pop-UP.. 80% abonentów i zainteresowanych LM interesuje w dany wieczór konkretne spotkanie tzw. hit , więc jeśli on miałby by być w kanale za 20 zł to nie wykupili by w ogóle tego premium. Nie zależy Polsatowi na jak największej dostępności,a jak największej subskrypcji nowego produktu, by to było możliwe to ten HIT musi być WYŁĄCZNIE tam.  

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość kanałów HD z tp. CP nadaje z bitrate video 3-4 MB/s, to akurat dadzą 18. Pewnie dadzą 6-7 MB/s i będą się chwalić, że ich stacje Polsat Sport Premium dostępne w SUPER HD.

No bez przesady. Polsat Sport 2 i 3 na Euro miały 7-8 mbps. Teraz jeśli nie dadzą co najmniej 12-13 mbps to się totalnie skompromitują tymi gadkami o "SuperHD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Polsat Sport 2 i 3 na Euro miały 7-8 mbps. Teraz jeśli nie dadzą co najmniej 12-13 mbps to się totalnie skompromitują tymi gadkami o "SuperHD".

Dokładnie! Nic dodać, nic ująć. :) Skoro jakość ma być SUPER, to taka musi być, bo inaczej to będzie ich KOMPROMITACJA! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...nowa jakość pokazywania rozgrywek - technologia Super HD"

 

Kłamliwa reklama, sprawa dla UOKiK....

Edytowane przez Mr. Orbita
To nie dotyczy kanałów Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News - ma (podobno) dotyczyć nowych uruchamianych stacji, przenoszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie muszę pozwać :) UOKiK nakłada karę jeśli np. nc+ złoży skargę że Polsat wymyśla bajki o nieistniejącej technologii o nazwie "SUPER HD" i tym samym konsumenci mogą być wprowadzeni w błąd myśląc że jakość u nc+ to jakieś "g.wniane HD" :grin:

  

Nie ma takiego czegoś jak "Super HD" nawet z bitrate 20mb. Niestety, CP za szybko wprowadził na rynek evobox bez 4K i tak pozostanie przez dłuższy czas. Także bym nie liczył na LM w tym roku w 4K w CP. Pozostaje "Super HD"

Dokładnie. Niestety 90 procent użytkowników tego nieogrania i CP (podobnie jak nc+) doi ile może. Ewentualne kary od UOKiK są już po prostu wliczane w koszty.

Co do Evoboxa, to napisałbym, że CP wprowadził go zbyt późno. Jakby zrobili to wcześniej, to Evobox 4K byłby teraz idealnym rozwinięciem. Chociaż z drugiej strony patrząc na profil abonentów CP, to Super HD im wystarczy ;)

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oznaczenia Super HD, to myślę, że takowego nie będzie, ot po prostu zwiększą bitrate, tak przeciez robiono we Włoszech i robił to SKY i nikt im nie zarzucał oszustw. 

Ja wiem, że tego nikt w Europie jeszcze nie robił, ale wydaje mi się ( choć jeśli się mylę, to wyprowadzcie mnie z błędu) że dekodery obsługują rozdzielczość 1080p. To byłby niezły wymyk z całej sytuacji.  Pierwsze kanały z prawdziwym Full HD. Bo na 4K oprócz testów na razie nie ma co liczyć, z moich informacji wynika, że dopiero za ok 2 lata mają zainwestować w sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie muszę pozwać :) UOKiK nakłada karę jeśli np. nc+ złoży skargę że Polsat wymyśla bajki o nieistniejącej technologii o nazwie "SUPER HD" i tym samym konsumenci mogą być wprowadzeni w błąd myśląc że jakość u nc+ to jakieś "g.wniane HD" :grin:

 

 

Jeszcze raz trzeba to zaznaczyć - Polsat tego nie wymyślił! Tylko Sky w 2016 r. wprowadził to we Włoszech. Ile razy można to powtarzać????

https://satkurier.pl/news/151830/wloski-sky-startuje-z-kanalem-w-jakosci-super-hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, to niech będzie "Żyleta HD". Ale wy macie problemy.... :crazy:

Spokojnie, nie napinaj się. Jakbyś uważnie czytał posty to zauważyłbyś, że w większości to żarty z CP i jego terminologii Super HD.

Jak słusznie zauważył @dsd czy andrzejgratis nie ma czegoś takiego. Jest wprowadzanie klientów w błąd.

 

 

Jeszcze raz trzeba to zaznaczyć - Polsat tego nie wymyślił! Tylko Sky w 2016 r. wprowadził to we Włoszech. Ile razy można to powtarzać????

https://satkurier.pl/news/151830/wloski-sky-startuje-z-kanalem-w-jakosci-super-hd.html

To, że Sky czy CP zwiększy nieco bitrate i użyje "kodeka", który sztucznie podbije parametry obrazu nie oznacza, że jest to Super HD. Takie coś po prostu nie istnieje.

 

Ja wiem, że tego nikt w Europie jeszcze nie robił, ale wydaje mi się ( choć jeśli się mylę, to wyprowadzcie mnie z błędu) że dekodery obsługują rozdzielczość 1080p. przęt.

Dekodery obsługują 1080p tylko nadawcy nie chcą z tego korzystać :)

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz trzeba to zaznaczyć - Polsat tego nie wymyślił! Tylko Sky w 2016 r. wprowadził to we Włoszech. Ile razy można to powtarzać????

https://satkurier.pl/news/151830/wloski-sky-startuje-z-kanalem-w-jakosci-super-hd.html

No to jeszcze (i ostatni) raz: CP przedstawia to "Super HD" jako "technologię", sugerując że nowa jakość wynika z jakiejś innowacji w porównaniu z dotychczasowymi standardami HDTV. Ale tak nie jest, resztę podsumował przede mną @tomciu i autor artykułu.

To że włoski Sky już zastosował dwa lata temu ten termin jako chwyt marketingowy, oznacza tylko tyle że CP kradnie pomysły zagranicznych operatorów :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to jeszcze (i ostatni) raz: CP przedstawia to "Super HD" jako "technologię", sugerując że nowa jakość wynika z jakiejś innowacji w porównaniu z dotychczasowymi standardami HDTV. Ale tak nie jest, resztę podsumował przede mną @tomciu i autor artykułu.

To że włoski Sky już zastosował dwa lata temu ten termin jako chwyt marketingowy, oznacza tylko tyle że CP kradnie pomysły zagranicznych operatorów :grin:

 

No jest, bo z tego co tam można po włosku wyczytać to tam innego kodeka użyli oprócz bitare. Ale na pewno dla zwykłego zjadacza chleba pewnie i tak to bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falcon
Ale CP wcale nie podniesie parametrów swoich kanałów HD. Tworzy dwa nowe kanały sportowe (dodatkowo płatne) na których będą mecze Ligi Mistrzów w podobnej jakości co na CanalPlusach (bez 4K)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Niestety 90 procent użytkowników tego nieogrania i CP (podobnie jak nc+) doi ile może. Ewentualne kary od UOKiK są już po prostu wliczane w koszty.

Co do Evoboxa, to napisałbym, że CP wprowadził go zbyt późno. Jakby zrobili to wcześniej, to Evobox 4K byłby teraz idealnym rozwinięciem. Chociaż z drugiej strony patrząc na profil abonentów CP, to Super HD im wystarczy ;)

Piszesz koledze wyżej żeby się na napinał, a to ty drwisz z abonentów CP (nie jestem nim) widzę że jesteś kolejnym abonentem nc+ dumnym jak paw, ze swojej telewizji "premium" która obok premium nie stała, ale żeby nie było, CP też wcale nie jest lepsze. Więc skoncz drwic z innych abonentów, bo ja patrzac na ich profil stwierdzam że wybrali to co im bardziej odpowiadało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert

Źle rozumujesz. Takie nc+ puszczając mecze czy to LM, czy polskiej Ektraklasy z zmiennym bitrate ok. 10-15 Mbit nigdy nie używało takiej terminologii.

Oglądałem dzisiaj uważnie (bardziej niż mecz) przesył sygnału z tego wydarzenia na Polsat Sport HD. Nadawali to w VBR i jakość wahała się od 6 do 12 Mbit. Przyznam szczerze, że jak na standardy CP można to uznać za "Super HD". Rzadko kiedy widać u nich takie parametry. Po prostu dorównali do nc+.

 

@korni007

 

Mam nc+ i CP więc drwię sam z siebie :) Ja tam po prostu piszę to co myślę i za to pisanie już niejedną "nagrodę" na forum dostałem :)

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomciu oni z bitrate kanałów sportowych już jakiś czas temu wyrównali do C+. Czasy bitrate c+ na poziomie 17-18 mbit już dawno minęły. Euro 2016 na Polsat Sport 2-3 miały 11-12 mbit stale. Jeżeli teraz na kanały Premium dadzą ok 18-20 mbit. to będzie to najlepsza jakość HD w Polsce. Tak może być. Nie porównuje oczywiście do 4k, ale jeżeli chodzi o HD to tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomciu oni z bitrate kanałów sportowych już jakiś czas temu wyrównali do C+. Czasy bitrate c+ na poziomie 17-18 mbit już dawno minęły. Euro 2016 na Polsat Sport 2-3 miały 11-12 mbit stale. Jeżeli teraz na kanały Premium dadzą ok 18-20 mbit. to będzie to najlepsza jakość HD w Polsce. Tak może być. Nie porównuje oczywiście do 4k, ale jeżeli chodzi o HD to tak będzie.

No raczej nie. Doskonale wiem, że nc+ znacząco obniżyło loty, ale to jednak dalej półka wyżej niż CP. CP potrafi spiąć się na jakieś szczególne wydarzenie (np. dzisiaj), ale w przekroju sezonu są niżej, bo nc+ oferuje pewną jakość, poniżej której nie schodzi. W

 

Dwa kanały po 18-20 Mbit to 2/3 transpondera. Wątpię aby CP inwestował tyle kasy w dwa kanały HD. UHD może tak, ale nie są na to przygotowani.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomciu: Stawiam, że wkrótce 2/3 jakiegoś transpondera CP zostanie uwolnione (duble SD i może VOD OUT & przeprowadzki kilku kanałów HD) i wtedy będzie miejsce na 2×PSP SHD z stałym bitrate na poziomie ~18 Mb/s. ;)

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...