Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już od końca lutego zadowolonym abonentem Vectry. :) Mam moduł CI w telewizorze Toshiba i nie wiem, jak wyszukać ponownie kanały, bo np. Boomerang nie odbiera po zmianie na HD. Zauważyłem, że drugi telewizor (LG) sam aktualizuje listę. Chcę wziąć „automatyczne skanowanie”, ale wtedy pyta mnie o częstotliwość początkową i końcową oraz „szukaj krok” - domyślnie ustawione na 8000. Co mam wpisać, żeby znalazł kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie chyba do @kfm877 ;)
W lipcu kończy mi sie dwuletnia umowa. Na umowie widzę, że po okresie obowiązywania cen promocyjnych ceny zostają takie jakie mam obecie czyli:

vip 85 zł

za pvr z dyskiem 35 zł

za drugi pver z dyskiem 15 zł

za muliroom 2.0 - 0,00 zł

Razem 135,00 zł

Da się coś ugrać czy cieszyć się tym co mam?

Pakiet vip nie ma wszystkich elevenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już od końca lutego zadowolonym abonentem Vectry. :) Mam moduł CI w telewizorze Toshiba i nie wiem, jak wyszukać ponownie kanały, bo np. Boomerang nie odbiera po zmianie na HD. Zauważyłem, że drugi telewizor (LG) sam aktualizuje listę. Chcę wziąć „automatyczne skanowanie”, ale wtedy pyta mnie o częstotliwość początkową i końcową oraz „szukaj krok” - domyślnie ustawione na 8000. Co mam wpisać, żeby znalazł kanały?

Jeśli koniecznie musisz wpisać częstotliwości to nie znając dokładnie od którego kanału zaczynają się u Ciebie i na którym kończą multipleksy DVB-C najlepiej wpisać jako początkową 114 MHz a końcową 858 MHz. W menu sprawdź też czy gdzieś nie masz opcji automatycznej aktualizacji programów w innych ustawieniach bo czasem na TV Toshiba da się to też włączyć. Ogólnie ten TV może dość długo wyszukiwać programy, poczekaj aż skończy.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoto + nagrywarka + 100MB + SnO + C+ Select (12 miesięcy) = 111,90zł w opcji na 24 miesiące i DUK twierdzi, że mniej już się nie da. Trochę słabo, bo "z ulicy" taka oferta wychodzi całe 3zł drożej. Naprawdę taka słaba jest teraz oferta Vectry dla przedłużających umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoto + nagrywarka + 100MB + SnO + C+ Select (12 miesięcy) = 111,90zł w opcji na 24 miesiące i DUK twierdzi, że mniej już się nie da. Trochę słabo, bo "z ulicy" taka oferta wychodzi całe 3zł drożej. Naprawdę taka słaba jest teraz oferta Vectry dla przedłużających umowę?

Nie, zobacz na moją ofertę. Przede wszystkim jest pytanie ile masz do końca obecnej umowy. Zazwyczaj im bliżej końca, tym lepsze propozycje. Powodzenia w negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gniazdo Ethernet w dekoderze PVR mogłoby do czegoś posłużyć, czy jest zupełnie nieaktywne?

 

Dekoder posiada chyba wbudowany modem; widziałbym to tak, że podłączę kablem Ethernet dekoder i telewizor i będę miał stabilne połączenie internetowe, bo niestety telewizor często zrywa z Wi-Fi.

 

Próbował ktoś czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port jest nieaktywny. Modem działa tylko na potrzeby usługi vod. Poza tym, nie jest to router tylko dekoder z wbudowanym modemem. Także kabel RJ-45 będzie pasował, ale na tym się skończy ;)

 

Puść sobie LAN po sieci elektrycznej. Wydatek niewielki a pewność jest. Ewentualnie podłącz modem obok tv i wtedy z modemu vectry LAN do telewizora.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest normalne to że po kablu na lapku mam 150 Mb a po wifi na androidzie tylko max 50 ? Mierzyłem speedtest o różnych porach dnia i efekt nieznacznie inny ?

Jeśli masz modem technicolora to u mnie też działa 70 zamiast 300. Po podłączeniu dodatkowego routera na taki z podpisu (jest o nim temat w sąsiednim dziale), prędkość po wifi wzrosła do ok 230-280.

 

Wszystko zależy od wielkości mieszkania, ścian, innych sieci wifi nadających na tym samym kanale, standardu karty sieciowej w urządzeniu odbiorczym itp. Żeby wycisnąć pełne 300, oba urządzenia - router i odbiornik musiałyby mieć pewnie standard AC1700 a nie „tylko” 1200. Żeby wycisnąć takie prędkości po wifi, trzeba byłoby zainwestować z 500zł w router i mieć telefon z wyższej półki (powyżej 2000zł).

 

O wyższych prędkościach nawet nie wspomnę...

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zobacz na moją ofertę. Przede wszystkim jest pytanie ile masz do końca obecnej umowy. Zazwyczaj im bliżej końca, tym lepsze propozycje. Powodzenia w negocjacjach.

 

Umowa kończy się wraz z końcem maja, dzisiaj znowu dzwonili i znowu 111,90zł z informacją, że przy moich "wymogach" [złoto + nagrywarka + 100MB + SnO + C+ Select (12 miesięcy)] nie da się lepiej - oferowali jedynie HBO na miesiąc i 150mb w tej samej cenie.

I rzeczywiście nie zależy mi ani na platynie, ani na szybszym internecie - raczej chciałbym zejść z ceną w okolice stówki. No ale jeśli się nie da, to i tak pewnie podpiszę i wezmę bonusy - ten szybszy internet, a może i eleveny uda się ugrać. Zobaczymy, i tak chciałem podpisać umowę dopiero za miesiąc więc mi się nie śpieszy :)

Edytowane przez marafc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz wypowiedzenie, albo pójdź i rzuć papierami w lokalnym biurze obsługi. Ja ugrałem spore zniżki, choć i tak mnie poniosło i nabrałem tyle wszystkiego, że ostatecznie wyszło i tak dużo.

 

Z tego co pamiętam, złoty z sno i elevenami, nagrywarką i netem 300 był za 84,90. C+ Select za 34,90. Drożej o 8zł od Twojej propozycji ale są Eleveny i szybszy internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...