Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem w Bok złożyć wypowiedzenie. Babka zaproponowała przedłużenie umowy : pakiet złoty canal plus eleveny sno,net 50 i dekoder z nagrywaniem za 120 zł miesięcznie. Planuję przejść do Netii za 100 zł na miesiąc z tym samym układem. Co proponujecie? Z góry dzięki za szczere podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Bok złożyć wypowiedzenie. Babka zaproponowała przedłużenie umowy : pakiet złoty canal plus eleveny sno,net 50 i dekoder z nagrywaniem za 120 zł miesięcznie. Planuję przejść do Netii za 100 zł na miesiąc z tym samym układem. Co proponujecie? Z góry dzięki za szczere podpowiedzi.

Pakiet złoty jest lipny...No ale masz C+ i Eleveny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa mam pytanie do was jest taka możliwość korzystanie Pakietu Super Film&Sport korzystanie drugiego dekodera HD,  jestem zainteresowany do dekodera HD bo korzystam ten pakiet ale dekodera PVR,  jest taka możliwość korzystanie drugiego dekodera Pozdrawiam.

Edytowane przez jacek056
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Dzwoniono do mnie z DUK i dostałam następującą ofertę: Platyna + 100mb + PRV za 69.90. Biorąc pod uwagę mój patologiczny brak umiejętności negocjacyjnych, myślę, ze jest to całkiem porządna oferta;) Na pewno lepsza od dotychczasowych z lokalnego BOK. Wprawdzie do końca nie wiem, po co mi nagrywarka i internet 100Mb, ale urzekło mnie to dodatkowe zero. Co dwa zera to nie jedno!
 

@Aniela: bez przepychanki wyjaśnię w 2 podpunktach, żeby zamknąć temat :

1. Router wifi z Vectry jest dla osoby, która nie ma swojego routera wifi, nie potrzebuje i nie zna się na zaawansowanych funkcjach internetowych, ma nieduże mieszkanie i chce mieć święty spokój tzn przyjdzie technik i zrobi.

2. Własny router wifi bierze osoba, która używa internetu do bardziej zaawansowanych prac niż przeglądarka i mail, zna się na sieciach, chce mieć większy zasięg oraz dodatkowe możliwości jak usb print serwer, ftp,niezależny voip itp.

 
Największa zagwozdkę miałam z routerem, zostawić własny router z modemem Vectry czy jeden vectrowy modemo-router. Kfm877 wyłuszczył wprawdzie kryteria, którymi warto kierować się przy tego typu werterowskich rozterkach, ale nie łapię się pod żadną opcję. Nie znam się na zaawansowanych funkcjach internetowych, ale jednocześnie mam swój router, i co teraz? Po krótkiej (ale głębokiej) zadumie uznałam, że jednak biorę modem i zostawiam swój router,... co się będzie kurzył? Kto wie, moze dnsy, pnpy, voidy staną się moim nowym hobby?
 
Podsumowując moją burzliwą historię, gdybym przypadkiem nie trafiła na to forum, pewnie nie wiedziałabym o istnieniu czegoś takiego jak DUK, tak że dzięki! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aniela: jeśli Twój własny router pracuje w standardzie G to możesz po wifi zapomnieć o tych 100Mb. Do 100Mb łącza bodajże przysługuje już modem pracujący w dwóch pasmach 2,4 i 5Ghz.

Cenę natomiast za te paczkę masz super. Ja bym jeszcze walczył o sno za 1 zł, ale ciebie może sport nie interesuje...

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a ja myślałam, ze sno to tylko sport, a tu proszę, czuję się zaintrygowana! CHOĆ, jeśli są to erotyki o tematyce sportowej, np football na golasa, to już nie czuję się zaintrygowana;). Poza tym wszystko sobie znajdę w moim super szybkim internecie:P

 

Mój router to tp-link wr841n v9.1 300Mb/s, czyli jest w standardzie N, częstotliwość 2,4 Ghz. Na moje niefachowe oko, TEORETYCZNIE powinien działać, ale z malutkiego researchu forumowego wywnioskowałam, że routery jak życie bywają przewrotne. O i tak........ Ta hybryda routerowa z vectry lepsza? Po prostu obawiam się sytuacji, ze w razie czego będę musiała dzwonić na infolinie, żeby coś zmienić, a raz już dzwoniłam, i prędzej się tam człowiek zmumifikuje ze słuchawką w ręku, niż doczeka porady. Fora lepsze! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracujesz po wifi to jeszcze zajrzyj jaką masz kartę Wlan w komputerze. Poza tym twój router ma porty LAN pracujące w 10/100Mb teoretycznie, więc z prędkością też może być różnie. W każdym bądź razie jeśli Speedtest pokaże ci np 50-60Mb transferu to lepiej pomyśleć o wypożyczeniu sprzętu od operatora. Oczywiście test na kablu sieciowym, bo żaden operator nie uzna reklamacji na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę Broadcom 802.11n  hmmm....gdzieś znalazłam, ze zarówno mój router jak i karta poobcinają tę prędkość. Muszę jeszcze coś poczytać. A jeśli wezmę sam modem i po podpisaniu umowy jednak zmienię zdanie, to vectra bez problemu wymieni mi na ten swój modemoruter?

 

Może jednak od razu wezmę modemorouter;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między otrzymaniem modemu a modemo-routera w usługach Vectry polega na wykupieniu usługi WIFI. Jeśli klient chce wifi dostaje taki sprzęt, jeśli nie chce wifi dostaje sam modem. Usługa kosztuje 5 zł na m-c, a przy przedłużaniu umowy najczęściej rabatują do 0 zł. Przy wyższych prędkościach usługa też jest free.

W sumie lepiej od razu brać modemorouter, ponieważ wymiana sprzętu podczas trwania umowy może się wiązać z opłatami aktywacyjnymi. Najlepiej trafić na Cisco 3928,który ma wyłącznik wifi i mając swój router nie nadajemy 2 razy. No chyba, że masz swój sprzęt, który podoła prędkości to zostaw temat. Router musi być conajmniej N300 i porty gigabitowe a karta w laptopie synchronizować się na conajmniej 144Mb (sprawdzisz to we właściwościach połączenia wifi w centrum sieci i udostępniania).

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącze 100MB/s od Vectry. 

 

Przypadek Nr1. Ruter tplink wr740n -do 150mb/s , karta w laptopie wifi atheros ar9875  - do 150mb/s. Internet po wifi śmiga na speedtest.net tak ok 85Mb/s. Czyli jest ok ale trochę brakuje do tych 100MB :)

 

Przypadek Nr.2. Ruter tplink wr841n -do 300mb/s, karta w laptopie intel centrino 6200 -do 300mb/s. Internet śmiga na speedtest.net tak ok 95Mb/s co widać w podpisie.

 

Podsumowując spokojnie karta 150mb/s pociągnie łącze 100mega po swoim WIFI, Porty gigabitowe są nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę Broadcom 802.11n  hmmm....gdzieś znalazłam, ze zarówno mój router jak i karta poobcinają tę prędkość. Muszę jeszcze coś poczytać. A jeśli wezmę sam modem i po podpisaniu umowy jednak zmienię zdanie, to vectra bez problemu wymieni mi na ten swój modemoruter?

 

Może jednak od razu wezmę modemorouter;)

Zdecydowanie lepiej od razu brać modemo-router.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosy podzielone, ale przewaga za modemo-routerem. A można sobie zażyczyć jakiś konkretny model modemo-routera? Vectra spełnia takie życzenia? ;) Ten wyłącznik wifi wydaje się fajną opcją, zawsze można podpiąć swój router. W sumie gość z DUK ma jeszcze jutro dzwonić, więc mogę zapytać.
W każdym razie, wychodzi na to, że niezależnie od tego, co wezmę, powinno jakoś działać. Dzięki Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie modemo-router:

Mniejsze zużycie prądu, szybsze logowanie do sieci po odłączeniu od zasilania, możliwość podstawowej konfiguracji z panelu na stronie Vectry (nigdzie nie trzeba dzwonić), własne otoczenie sieciowe, udostępnianie plików, drukarek, drukarka sieciowa, dyski sieciowe, itp. możliwość podłączenia 4 urządzeń ( typu komputer, tablet, telefon, urządzenie wielofunkcyjne, telewizor typu Smart) po kablu i do 12 po WiFi.  Zasięg sieci jest taki sam jak standardowego routera z dwoma antenami.

Wszystko co potrzebuje przeciętny użytkownik internetu otrzymasz. Swój router wstaw do szafy, oddaj sąsiadom albo sprzedaj na aukcji bo za 3-4 lata będzie eksponatem muzealnym.

Pisze to użytkownik który przez 10 lat miał swój zaawansowany router z bardzo wieloma możliwościami konfiguracji i był przeciwny sprzętom od Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Rok temu podpisałem umowę w Vectrze i za 68,99 zł miesięcznie mam:

- Pakiet Złoty DTV HD;

- Karta CI;

- Internet 50/5 MB;

- Router Cisco z WiFi;

 

Obecnie dochodzę to wniosku, że ten pakiet TV jest nic nie wart i jestem mocno zainteresowany SuperFilm&Sport. Na stronie Vectry jest tylko jedna promocja o nazwie "WL2016/ 18", która zawiera ten pakiet TV. Rozważam zakup: TV cyfrowa Pakiet SuperFilm&Sport HD / Internet 50Mb za 129,90 zł (dwa pierwsze miesiące za 1 zł). Link do regulaminu: http://www.vectra.pl/repository/vectraFile/12/93/1293/RegulaminKrajowy___WL2016_18.pdf

 

Generalnie nie ukrywam, że cenowo moim zdaniem słaba ta oferta - chciałbym jakiś rabat :) Teraz pytanko do Was czy jest możliwość negocjacji umowy, która się jeszcze nie kończy (dopiero za rok) i z kim oraz w jaki sposób takie negocjacje podjąć aby były owocne? Przypuszczam, że Pani w lokalnym BOK w moim mieście nie będzie zbyt chętna aby ze mną negocjować.

 

Z góry dziękuję za informację.

Edytowane przez sebastian.wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...