Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wysłałem listem poleconym i wszystko ok jest. Proponuję też tak zrobić a nie się bawić w emaile.

Dokładnie, niedawno też wysyłałem poleconym i wszystko się udało. A nawet lepiej niż początkowo zakładałem - efekt moich negocjacji w związku z wypowiedzeniem paręnaście postów wcześniej ;) Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ploty na temat Euro 2016 w Vectrze? Polsatowcy, o ile nie przedłużą umowy, muszą płacić 79 lub 99 zł. Inni operatorzy podobno mają sami ustalać warunki dostępu do kanałów. Wychodzi na to, że za darmo w kablówce się nie zobaczy, bo na satelicie można ściągnąć darmowe kanały niemieckie, czeskie czy angielskie, które pokażą całe Euro. Pozostanie internet i odbiór przez sieć owych zagranicznych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arkon. Ja byłem w Bok żeby złożyć wypowiedzenie i tam żadnych druczkow nie mieli i miła pani powiedziała zeby wysłać poleconym.

To w takim razie nie była miła pani, tylko Cię zwyczajnie oszukała. BOK ma obowiązek przyjąć od Ciebie wypowiedzenie, łaski nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma już ten dekoder ADB4730CDX? Lepszy jest od ADB5830CDX?

 

Czy ktoś może negocjował nową umowę o zbliżonej paczce w Warszawie? Kończy mi się niedługo umowa i wysłałem już do nich pismo z rozwiązaniem. Chciałbym wiedzieć jakie oferty przygotował dla was DUK :) Będę wtedy miał podstawę negocjacyjną :)

 

W tej chwili mam taki pakiet

PLATYNA z PVR + INTERNET 150 Mb/s + SNO = 96zł

 

Za wszelkie info dziękuję

 

Ja mam Platyne z PVR + MR + Net 100 za 72,40zł

Umowa na 12m kończy mi się w lipcu i zastanawiam się co mogę od Vectry wyciągnąć 

Lokalizacja Warszawa-Bielany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki adres mailowy wysłałeś i kiedy to było?

 

na adres  : kontakt@vectra.pl

Ale było to półtora roku temu. Ponieważ umowa kończy mi się w sierpniu zadzwoniłem z zapytaniem czy można wypowiedzenie wysłać mailem. Dostałem odpowiedź że tak ale jeżeli mam podpis elektroniczny  . Więc chyba najlepiej złożyć w BOK w swoim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy skoro dysk jest wyciągany pod dolną pokrywą, można np kupić swój 1TB lub więcej i czy będzie działał,bo 500GB to trochę mało...

Ciekawi mnie dlaczego bez dysku ? mi dziś podłączyli i dysk jest .. Tylko 1 zasadnicze pytanie ! Jak kopiować sobie z tego dysku na kompa ? wyciągniecie dysku narusza plombę :( jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maxi188

Nikt nie ma żadnego pomysłu i mieć nie będzie. Nic z tym nie zrobisz. 

 

Tak jak pisał kfm877. Wypowiedzenie umowy tylko listownie lub wizyta w BOK. Nie ma już możliwości złożenia wypowiedzenia poprzez wysłanie im na e-mail lub przez formularz kontaktowy zeskanowanego własnoręcznie podpisanego wypowiedzenia, poza osobami które dysponują bezpiecznym podpisem elektronicznym. Po którejś zmianie regulaminu zostały wprowadzone te "udoskonalenia". Wcześniej sam wysyłałem zeskanowane wypowiedzenie i nie było problemu.

Poprzez formularz kontaktowy na stronie Vectry lub poprzez wysłanie im zeskanowego pisma można wysłać odsąpienie od umowy ale to coś zupełnie innego. (np. w przypadku zawarcia Umowy poza lokalem Dostawcy Usług lub za pomocą środków porozumiewania się na odległość, przysługuje nam prawo odstąpienia od Umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia.). Kiedyś w zakładce kontakt na stronie Vectry była opcja gdzie można było wybrać "wypowiedzenie umowy". Teraz została już tylko opcja "odstąpienie od umowy".

Edytowane przez Rafiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Lepiej Vectry;  ponieważ jedno urządzenie, mniejszy pobór energii, te sprzęty nie sprawiają żadnych kłopotów, masz możliwość konfiguracji sprzętu ze strony internetowej (zmiana hasła, nazwy sieci, kanału itp.). Domyślnie możesz jednocześnie podłączyć 12 urządzeń (router przydziela do 12 IP jednocześnie).

Ja tak mam od pół roku i jestem pozytywnie zaskoczony. Wcześniej byłem sceptyczny a przez 10 lat miałem swój router. Niestety mój router już okazał się zbyt wolny (max 30 Mbit/s po Wi Fi) więc musiałbym kupować nowy. Z Vectry mam to co potrzeba. Pobór energii spadł mi o połowę (2 urządzenia 25W, jedno urządzenia 11W), zasięg jest taki sam jak mojego poczciwego Linksys'a. Urządzenia podłączone do routera po WiFi widzą się wzajemnie - działa otoczenie sieciowe, tablety, komórki, SMART TV a to wszystko praktycznie bez żadnych ustawień i konfiguracji.

Ponieważ od daaawna zamierzam się na wymianę leciwego routera, zachęcony tym i podobnymi postami, podczas niedawnych renegocjacji wygasającej umowy, oprócz szybszego łącza, niższej ceny i krótszego okresu zobowiązania (pisałem niedawno w wątku) "wycyganiłem" także modemo-router. Pomyślałem sobie: spróbuje, po co wydawać parę stówek, może ten akurat mi wystarczy. Niestety okazało się, że opcje konfiguracji są bardzo ubogie. Np. brak możliwości przekierowania portów (zależy mi na dostępie do mojej sieci z zewnątrz), czy zmiany adresacji IP przydzielanej przez DHCP (przyznaje tylko w zakresie 192.168.0.x). Obecnie przez stronę Vectry można jedynie skonfigurować:

- nazwę sieci wifi (SSID)

- hasło do wifi

- kanał wifi

- tryb pracy bridge / router  

Owszem, zgodzę się: dla znakomitej większości użytkowników w.w. opcje zapewne okażą się  wystarczające, w zasadzie "włącz i używaj". W trybie routera w zasadzie wystarczy jedynie w swoich urządzeniach mobilnych odszukać właściwą sieć wifi, podać hasło, tudzież urz. stacjonarne podłączyć kablem do portów LAN i już możemy korzystać z "rozdzielania" internetu. Jednak dla bardziej wymagających może być zbyt mało. Wróciłem zatem do trybu bridge i własnego routera. Dobrze, że opcję "netu bezprzewodowego" dostałem za darmo, bo szczerze pisząc gdybym miał za to dopłacać 10zł, byłbym z lekka zniesmaczony. Nie wiem tylko co teraz zrobić z wifi w urządzeniu od Vectry (dostałem Cisco EPC 3925), gdyż nie można tego wyłączyć (podobno można w 3928). Mam zatem jeszcze jeden dodatkowy rozsiewacz "śmiecia elektromagnetycznego" i potencjalny "zakłócacz" mojego routera. Może owinę "ciskacza" folią? ;)

 

P.S. Z ciekawości: w jaki sposób określiłeś moc urządzeń? Z danych technicznych/tabliczek znamionowych, czy mierzyłeś miernikiem?

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3925 nie ma przycisku do wl/wył wifi, zadzwoń do nich to ci wyłącza zdalnie.

A jeśli nie chcesz do nich dzwonić, zmień sobie kanał nadawania w cisco żeby nie kolidował z twoim routerem. Przecież równie dobrze możesz korzystać z internetu z Cisco i swojego routera. W tablecie czy telefonie dziecka czy żony nie potrzebujesz zaawansowanych funkcji

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko co teraz zrobić z wifi w urządzeniu od Vectry (dostałem Cisco EPC 3925), gdyż nie można tego wyłączyć (podobno można w 3928).

Użytkuję Cisco EPC3925 w UPC i bez problemu mogę wyłączyć Wi-Fi. Wystarczy wejść na stronę: http://192.168.1.1, zalogować się i zmienić Wireless Network z Enable na Disable. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa podmiany epc 3010 na modemo-ruter z olx? Kupiłbym taki 3928 do testów tylko czy zadziała?

Każdy modem kablowy ma inny Mac więc usługi na modemie, który nie jest wpisany do systemu nie powinny działać w żadnej kablówce (inaczej każdy mógłby sobie "na lewo" kupić modem i się podłączyć). Wątpię żeby Vectra podmieniła Ci ten modem. Nie prościej kupić jakiś router DSL np. TP-Link?

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...