Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mając główny Evobox PVR jako multiroom mam HD 3000. Chciałbym go wymienić na inny.. Oczywiście wybieram opcję łączenia przez Wi-fi. Który z tych będzie dobry jako multiroom ??

EVOBOX HD, EVOBOX LITE, czy może jakiś inny jest już  ?? i czym one się różnią

Edytowane przez kubek1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też tak macie na głównym evobox hd jak są 2 multiroomy? 

IMG-20210106-160410.jpg

IMG-20210106-160330.jpg

 

Dalej zanik obrazu i dzwieku na evobox hd co ok 2h gdy podłączony jest do netu. Robię reset razem z usługą multiroom i usunięcie danych. Na początku po konfiguracji z podpiętym internetem po kablu na 3 dekoderach w menu wszystkie opcje związane z multiroom były nieaktywne czyli szara czcionka potem jak chyba aktywowało to można było wejść w te opcje ale są tak jak na obrazkach. Czy tak to ma być? Do czego są te opcje lista priorytetowych urządzeń jak nic tam nie wyświetla?

Edytowane przez Kuczyczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Tak to czyste ( ukryte świadome ) nigdzie nie informujące działanie CePe , jeśli masz głównym dekoder Evobox PVR to dekodery Evobox Lite w usłudze multiroom są z premedytacją wykastrowane z większości ( wszystkich ) usług które są dostępne przy konfiguracji EVOBOX HD + EVOBOX lite . 

Pełna funkcjonalność tylko bez dekodera PVR . Dziwnej polityki CP ciąg dalszy . Przyzwyczajaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Co za szajs! Cieszyłem się z tego nPVR bo poprzedni WifiBox+ zajeżdżał mi dyski, a tu nie musiałem swojego HDD marnować. I się okazuje, że teraz w ogóle nagrywarki nie będzie? Przecież dla mnie to tv staje się całkowicie bezużyteczne, pewnie przez całą umowę tego tunera nawet nie włączę. 

 

Może @Specjalista Cyfrowy Polsat wie czy są jakieś plany to naprawić czy zostaje mi odstąpienie od umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 10:28, pikergda napisał:

Serio? Co za szajs! Cieszyłem się z tego nPVR bo poprzedni WifiBox+ zajeżdżał mi dyski, a tu nie musiałem swojego HDD marnować. I się okazuje, że teraz w ogóle nagrywarki nie będzie? Przecież dla mnie to tv staje się całkowicie bezużyteczne, pewnie przez całą umowę tego tunera nawet nie włączę. 

 

Może @Specjalista Cyfrowy Polsat wie czy są jakieś plany to naprawić czy zostaje mi odstąpienie od umowy?


Witaj. Na wspomnianym dekoderze nie ma możliwości nagrywania materiałów. Nie posiadam informacji na temat ewentualnych zmian w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem ciekawą obserwację u znajomych, którzy mają multiroom CP w konfiguracji Evobox PVR i 2 razy Evobox Lite. Na wszystkich dekoderach jest oprogramowanie Graphyne. Dekoder główny i jeden dodatkowy są podpięte pod to samo WIFI (ta sama sieć), natomiast drugi Lite jest podpięty pod inne WIFI (całkowicie inna sieć - sprawdzałem, dekodery nie mają prawa się "widzieć"). Wszystko u nich działa prawidłowo. Co ciekawe w menu jak sprawdza się status multiroom to na każdym z tych dekoderów wskazuje na to, że jest nieaktywny. Wygląda na to, że u nich dekodery pracują niezależnie. Pytałem i tak samo było na poprzednim oprogramowaniu Evobox Lite. Oczywiście mają system multiroom bez przekładania kart, a Evobox Lite są bez kart - działają pewno na Irdeto. Jestem ciekaw, czy to odosobniony przypadek, że tak to u nich działa, czy po prostu w tej konfiguracji sprzętowej tak to ma działać? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

właśnie szukałem info w kontekście tego co wyżej. Wczoraj odpaliłem zestaw Evobox HD + 2 x Evobox Lite, wszystkie w tej samej sieci WiFi i mimo to opcja multiroom jest nieaktywna i wyszarzona w menu. Wszystkie dekodery działają ok i jest sygnał. Obawiałem się tylko, że jak przyjdzie do synchronizacji to nie będzie kontaktu i będą problemy. Mam nadzieję, że nie.

 

Dodatkowo, z wrażeń to - HD miał od razu najnowszy soft, ale Lite miały ten stary i na tym starym konfiguracja była szybka, wygodna i wpisywanie hasła do wifi wygodne ale po aktualce znów trzeba było wszystko od nowa robić i w tym nowym sfocie to tam jest masakra UI. A sposób wpisywania hasła to jakaś zemsta.

 

Dodatkowo pytałem się na infolinii czy można wyłączyć to, że po włączeniu kanał tv uruchamia się w okienku - to jest straszna porażka i dowiedziałem się, że nie. Ale to infolinia, macie jakąś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam jeden dekoder multiroom Evobox Lite plus dekoder główny  Evobox HD. Dekoder Evobox znajduje się na poddaszu i nie łapie mi tam wi-fi. Przez ostatni rok wystarczyło raz na kilka dni zejść i kabelkiem sieciowym podpiąć się do routera i na parę dni był spokój i dekoder się odblokowywał. W dniu dzisiejszym muszę to robić co kilka godzin (dekoder cały czas się blokuje). Czy jest na to jakaś rada czy pozostaje zabawa i zakup wzmacniacza sygnału lub wiercenie dziury w suficie i ciągnięcie kabla sieciowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery muszą się widzieć w sieci LAN. Problem braku wifi niestety musisz rozwiązać, inaczej będziesz biegał. Jeśli w grę nie wchodzą wspomniane przez ciebie wiercenia to możesz jeszcze zastosować najprostsze i najtańsze PLC na kabel LAN choćby FE do 100Mb. Teraz pełno tego wyprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 11:00, kubus.kul napisał:

Poczyniłem ciekawą obserwację u znajomych, którzy mają multiroom CP w konfiguracji Evobox PVR i 2 razy Evobox Lite. Na wszystkich dekoderach jest oprogramowanie Graphyne. Dekoder główny i jeden dodatkowy są podpięte pod to samo WIFI (ta sama sieć), natomiast drugi Lite jest podpięty pod inne WIFI (całkowicie inna sieć - sprawdzałem, dekodery nie mają prawa się "widzieć"). Wszystko u nich działa prawidłowo. Co ciekawe w menu jak sprawdza się status multiroom to na każdym z tych dekoderów wskazuje na to, że jest nieaktywny. Wygląda na to, że u nich dekodery pracują niezależnie. Pytałem i tak samo było na poprzednim oprogramowaniu Evobox Lite. Oczywiście mają system multiroom bez przekładania kart, a Evobox Lite są bez kart - działają pewno na Irdeto. Jestem ciekaw, czy to odosobniony przypadek, że tak to u nich działa, czy po prostu w tej konfiguracji sprzętowej tak to ma działać? 😅

 

U mnie jest to samo.  Od roku opcja multiroom jest nieaktywna. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...