Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak kanał zaczynał, mieli naprawdę sporo własnego kontentu, programów autorskich. Kilka z nich wydawała moja dobra znajoma, wtedy naprawdę TVS to była stacja o regionie. Całkowicie wyparła TVP3 Katowice, która utraciła swój charakter po wprowadzeniu TVP Info.....Tak, więc szkoda, koleżanka już dawno tam nie pracuje, a kanał praktycznie poza informacjami i jeszcze kilkoma programami nie zapodaje nic swojego. Przecież kiedyś prostymi i zapewne niedrogimi programami, z niewielkim wydatkiem np. Konkurencje i rywalizacja ogródków działkowych (nazwy nie pamiętam) to był świetny program.

 

 

Natomiast co do oglądalności to nie wiem czy jest ona ąż tak niska, dlatego, że większość babć, które znam ogląda regularnie programy z DMiT z Zabrza (nagrania) plus Listy Szlagierów. Wielu rodaków w Niemczech jest zachwycona tymi programami (stąd też SMS-y dla Niemców). Ponadto pamiętajcie, że w polskiej tv nie ma w ogóle kontentu dla osób +60-70, a takie granie jak zapodaje TVS jest popularne również poza Śląskiem, bo taka muzyka takim babciom i dziadkom odpowiada ;) Zauważcie, że życzenia, które zapodają na tym kanale często są wysyłane z całej Polski, bo nie ma też w polskiej TV takiego program jak koncert życzeń.....jak np. na początku lat 90....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu śmierdzi albo jest grubymi nićmi szyte. Stacja, która zmieniła rynek muzyki biesiadnej i folkowej w Polsce, mająca fanów w całej Polsce, nagle zaczyna działać na własną niekorzyść, zmieniając pory emisji ulubionych programów. Na stronie Listy Śląskich Szlagierów w zakładce Aktualności jest wyraźnie napisane, że "ktoś działa na niekorzyść stacji...". Stacja najpierw zwalnia dziennikarzy Silesia Informacje teraz oświadcza, że 27 grudnia będzie ostatnie wydanie Listy. Jeżeli faktycznie mają problemy finansowe albo wyniki oglądalności spadły, to sytuacji na pewno nie poprawi zdjęcie dwóch czołowych programów z ramówki. Myślę, że trzeba się pogodzić z zamknięciem TVS po 8 latach działalności. Kto stoi za upadkiem najlepszej stacji regionalnej w Polsce? Co będzie dalej, czy stację wykupi jakiś duży nadawca, np. TVN, który niejednokrotnie zgłaszał swoje zainteresowanie przejęciem stacji? Gdzie można oglądać TVT Rybnik, który będzie kontynuował od nowego roku LŚS? Jestem z centralnej Polski i nie jestem abonentem Jamboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg TVT Rybnik jest tutaj: http://www.telewizjatvt.pl/node/11755. Katowice jeszcze złapie, ale jak ktoś mieszka w innych zakątkach kraju to już LŚS nie obejrzy. Swoją drogą ta stacja ma już w ramówce podobny program, "Lista szlagierów po śląsku". A, i gwoli ścisłości: koncert życzeń nadaje jeszcze TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg TVT Rybnik jest tutaj: http://www.telewizjatvt.pl/node/11755. Katowice jeszcze złapie, ale jak ktoś mieszka w innych zakątkach kraju to już LŚS nie obejrzy. Swoją drogą ta stacja ma już w ramówce podobny program, "Lista szlagierów po śląsku". A, i gwoli ścisłości: koncert życzeń nadaje jeszcze TV Trwam.

 

Ja tego MUXa jeszcze łapie, ale przy złej pogodzie się zrywa, trzeba mieć naprawdę dobry odbiornik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląska muzyka jest bardzo popularna, więc sam program powinien pomyśleć o przenosinach do stacji o nieco większym zasięgu niż TVT, swego czasu TV Disco nadawało Biesiadny Relax i również śląskich wykonawców, TVR też nadaje ale nie są dostępni poza Kablówkami i Netią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To smutne że ta stacja podcina korzenie z których powstała - nawet lubiałem oglądać szlagiery w TVS'ie ale to chyba już się kończy choć szefostwo stacji w niniejszym wywiadzie zapowiada utrzymanie programów śląskich na antenie: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/9126340,telewizja-silesia-ma-byc-stacja-ogolnopolska-tvs-ma-widzow-w-calej-polsce-mowi-arkadiusz-holda,3,id,t,sa.html

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego jest pełny wywiad z Arkadiuszem Hołdą ( nie takie skrócone i poplatane info co podlinkował @Poland) , i w tym wywiadzie prezes jasno określa iż TVS nie zostanie sprzedana, lecz zmieni się profil. Jak są chętni to mogę wrzucić skan dzisiaj wieczorem lub w nocy.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...