Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Eleven Sports wchodzi do USA. Nastąpi zmiana kanału One World Sports na Eleven Sports. http://www.multichannel.com/news/sports/one-world-sports-nears-uk-deal/411473

Czyli jednak mają kasę i chcą się dalej rozwijać. Ciekawe jakimi prawami tam zaskoczą? Jak wygląda rynek amerykański i jakie prawa wolne do kupna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale raczej nie wydawaliby takiej kasy jakby mieli jej mało. Moim zdaniem jedyne wyjście to kupno LM. Na ekstraklasę nie ma co się zasadzać. Drogi mój Starsie jak cię lubię tak cię nie rozumiem. Najpierw naśmiewasz się z tych co mówili o upadku 11 a potem sam się do nich dołączasz. Pisałeś kiedyś że 11 będzie jeszcze przynajmniej kilka lat na rynku a teraz co? A co do Bundesligi słyszałem że 11 miał ją w planach już od roku. Chcieli ją mieć i ją mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że gdyby C+ stracił Premier League to jest zamiecione, to podstawa ich oferty. Włoską i francuską po prostu oddali i dobrze zrobili, natomiast o PL niewątpliwie stoczą wielką walkę bo to ich być albo nie. Tu Eleven by musiał pewnie już bardzo dużo przepłacić aby to wyrwać.

 

Co do ligi angielskiej, może być ciekawie :)

 

Kilka miesięcy temu, na konferencji dla operatorów kablowych, mówili, że liga angielska jest w ich zainteresowaniu, ale na razie (ze względu na C+) mogą sobie pozwolić na zakup praw "wokół ligi", czyli m.in. Puchar Anglii (i chyba 2 ligę?) Szczerze mówiąc, po zakupie Bundesligi, jestem ciekawy tej rozgrywki między nadawcami o ligę angielską :P

Moim zdaniem jedyne wyjście to kupno LM.

 

Liga Mistrzów nie gra co tydzień, więc dla Eleven może być to mniej ważniejsze niż liga angielska, która lepiej wzbogaci ramówkę najlepszych lig.

Ale pamiętajmy, że nie można mieć wszystkiego. A po drugie LM w Canal+ to dobra promocja lig dla Eleven u konkurencji :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna strata? No nie wiem... bo tych straconych praw trochę się namnożyło i ma to jednak swoje odzwierciedlenie w ciągłym odpływie abonentów i z tego co ktoś tu pisał nc+ zalicza również coraz to mniejsze przychody. 

 

W sumie to 27 tysięcy abonentów stamtąd uciekło na przestrzeni ostatniego roku. Według mnie to sporo patrząc na ogólną liczbę wszystkich abonentów tej platformy. 

 

Generalnie Canal+ stracił sporo praw głównie na rzecz Eleven:

 

Mieli Golden League, teraz ta Diamond League jest w Polsacie.

Mieli Euroligę, teraz ta Euroliga jest w Polsacie.

Mieli Serie A, teraz ta Serie A jest w Eleven.

Mieli Ligue 1, teraz ta Ligue 1 jest w Eleven.

Mieli La Ligę, teraz ta La Liga jest w Eleven.

Mieli pełnię praw do Europa League, teraz się to rozdrobniło też na Eurosport i TVP. 

Mieli pełnię praw do Ekstraklasy, ale się to skończyło i najpierw musieli się dzielić z Polsatem, a teraz z Eurosportem. 

 

Te pomniejsze prawa też potracili. Mieli mecze reprezentacji Anglii, ale już ich nie mają. Mieli Puchar Ligi Francuskiej też go już nie mają. 

 

Teraz jeszcze im doszły te problemy z transmisją niektórych meczów Premier League. 

 

Zamiast tego wszystkiego mają teraz golf i jeździectwo. Czyli prawa ekskluzywne, ale cieszące się małym zainteresowaniem + szczypiorniaka, którym jeszcze jakiś czas temu gardzili. Czyż nie tak? 

 

Ligue 1, La Liga, Serie A obok angielskiej to były takie flagowe ligi C+. Można powiedzieć, że one były w C+ niemal od zawsze, a tu już ich nie ma, to wszystko sprawia, że Canal+/nc+, że to wszystko spod znaku "+" stało się takie niepewne, chwiejne. Są weekendy w C+ gdzie wieje nudą na odległość. Kiedyś tego nie było... bo gdy angielska z powodu FA Cup nie grała wówczas zawsze pozostawała liga hiszpańska, włoska, francuska. Kiedyś te ligi były takim fundamentem Canal+. Dziś stanowią one fundament Eleven. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Projekt_ALF - utrata praw (a nie ich oddanie) na rzecz E to jedno, odpływ abonentów z nc+ to drugie, ale najbardziej wkurzające jest to, że kosztem większej ilości spotkań w E nastąpiło rozproszenie tych praw po paczkach. I taki sobie kibic jak ja musi trzymać obie paczki - dla LM, PL, PD i F1, które mnie interesują.

 

Za rok kończy mi się umowa na E -  to czas, gdy już wiadomo będzie gdzie wyląduje następny kontrakt na LM, ale pozostałe prawa będą w połowie lub na końcu kontraktów (PL, PD, F1) i trzeba będzie podpisać umowę w ciemno. Ja wiem, że większość osób w tym wątku cieszy się wielką ilością meczów i nikt nie myśli o tym co będzie jutro, czy pojutrze, ale jest spora grupa abonentów (w tym ja), dla których wydawanie kasy nie równa się z wyrzucaniem jej w błoto :) I nie chodzi o te głupie 10-20 zł za E, ale o fakt, że paradoksalnie rozbicie monopolu C+ ma swoje jasne, ale też i ciemne strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TvManiac, ale ja nie piszę o cenie, tylko o kupowaniu kota w worku. Ty przy poprzednim układzie byłeś stratny nieustannie, teraz zyskałeś, u mnie teraz jest ok, ale za chwilę może być inaczej. To, że za paczkę kanałów płacisz grosze i jest tam mnóstwo piłki i F1 to fakt, tu nie ma o czym dyskutować. Problem pojawi się za chwilę u tych, którzy mają przedłużać umowę (i w C+ i w E), bo prawa mogą trafić wszędzie, o tym mówię.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVManiac, może i jest nawet jeszcze więcej warta niż mówisz. Te 10 zł które płacę to śmiech na sali. Będzie Bundesliga, jeszcze niech coś dokupią i nawet 40 będzie można zapłacić rezygnując jednocześnie z paczki C+. Tylko taka opcja (prawie wszystko w Eleven) jest dobra dla mnie. Ja oglądam z zamiłowania wielkiego F1. W kwestii piłki jestem typowy Januszem, włączam tylko na największe hity, spotkania ogórków omijam szerokim łukiem. Czyli dla mnie super, dają F1, z każdej ligi tylko najlepsze meczyki i bajka. Ale dla Was to dramat, bo Wy lubicie też mniej hitowe mecze których by już nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit83 - Ty nie piszesz obiektywnie, tylko szukasz jakiejkolwiek rzeczy żeby się przyp...Jak nie studio, to HD, jak nie HD to znów kota w worku będziesz kupował. A jak ja będę kupował w lutym 2018 nową umowę to też kupuję kota w worku, bo nie wiem, gdzie będzie LM...i tak ciągle, jak się chce to się znajdzie.

 

Ja uważam, że monopol jest zły, bo co z tego, że jest w jednym miejscu jak:

a) jest i tak DROGO (ile teraz więcej płacisz? 5-10 zeta? Albo nawet nie...)

b ) jest MAŁO, bo nie trzeba się starać, bo i tak mamy monopol, więc pokażemy minimun z minimum

 

Mnie wariant z podziałem praw CP, E i nc+ jest ok, bo 11 i CP mam za grosze włącznie z dostępem w sieci (czyli wszędzie, co dla mnie jest strasznie ważne). Na razie tylko nc+ nie da się kupić netowo, ale jest szansa, że dzięki temu, że nie ma monopolu keidyś się to zmieni, tak samo jak możliwością dokupienia samych Sportów w nc+ i byłoby git. Powiedzmy 15 zeta za Polsaty (tak jest!), 15 zeta za Elevena (i tak dziś jest!) i 15 zeta za C+Sporty (tego nie ma!) i koniec mojego narzekania i niech prawa są rozdrobnione....

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TVManiac. Przeczytaj moje trzecie zdanie - ze zrozumieniem. A potem przeczytaj czwarte...

 

Gdzie Ci wyszło, że się czepiam E? Piszę o rozdrobnieniu praw - Ty się teraz z tego cieszysz (i słusznie), ja się teraz z tego cieszę (jest więcej meczów, choć trzeba zapłacić za nie dodatkowo), natomiast mój post tyczy się tego, co będzie za chwilę. To nie jest narzekanie dla narzekania tylko głos w dyskusji o prawach - jesteśmy pod koniec drugiego z trzech sezonów lig, które ma E. Za rok o tej porze kończy mi się umowa z E - jeśli wtedy już będą rozstrzygnięte przetargi na PD, SA i L1 (chyba wszystkie te ligi były kupione na 3 sezony) to nie mam problemu z wyborem i zostaje. Jeśli nie będą - to muszę przedłużać umowę w ciemno i kupuję de facto kota w worku. Prawa do F1 były wieloletnie, więc o nich tu nie mówimy. I nie chodzi tylko o ofertę E, ale też o C+ w kontekście LM.

 

Odpowiadając na pytania:

a ) płacę za paczkę E 19,90 zł (kochana Vectra nie rabatuje wieloletnich klientów, opcje E kupiłem pierwszego dnia jej dostępności)

b ) wg Ciebie monopol powoduje olewanie ilości spotkań, wg mnie - konsoliduje prawa w jednym miejscu i w jednym abonamencie (cena jak zwykle podlega dyskusji, ale nie o tym tu rozmawiamy)

 

Ja wiem, że wiele osób się wścieka o to, że można mieć inne zdanie niż oni :) Tak samo jak wiele osób nie może pojąć, że dla wielu osób (w tym mnie) monopol C+ był WTEDY najlepszy, bo wszystko było w jednym miejscu. Monopol się skończył - mało osób za tym tęskni, bo teraz jest więcej meczów i tylko można się cieszyć. Ale rozdrobnienie praw na kilka stacji to także minus w postaci tego, że nie wiesz gdzie za chwilę trafią ligi, które Cię interesują. Mam spokój na rok i będę oglądał to, co mnie interesuje, ale za rok o tej porze mogę nie wiedzieć nic w temacie lig, które chce oglądać.

 

Jeśli uważasz, że się nieustannie o wszystko przy... to merytoryczna dyskusja właśnie się zakończyła :)

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spirit

Spróbuj powalczyć w Vectrze o cenę 9,90 za rok, ja dostałem taką propozycję. Na szczęście w nc+ można tę opcję mieć za 7,95 w wersji włącz, wyłącz, co biorąc pod uwagę letnie miesiące daje nawet niższą cenę. I dla mnie to jest max jaki za parę meczów La ligi jestem w stanie dać. Przestańcie pisać, że jest warta 30-40 zł, bo to totalna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...