Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zostawmy sprawy biznesowe ludziom z Eleven. Oni sami wiedzą jak jest :P

 

Tak tylko przypomnę. Podobno większość ma Eleveny dla Formuły 1, co zresztą pokazują w miarę najlepsze wyniki tych rozgrywek. Więc jak sami widzicie, jedni płacą za "cały" Eleven, a oglądają tylko Formułę 1, inni płacą za "cały Eleven" ale np. oglądają tylko El Clasico i jakieś tam jeszcze derbowe mecze. Jeśli chodzi o "premium" to bardziej liczy się to, że ktoś zapłaci, niż ogląda. Oczywiście reklamy są dodatkowym źródeł dochodu, ale mam wrażenie, że oni bardziej z żyją ze współpracy zakładów bukmacherskich. Dlatego są m.in. reklamy w trakcie meczów.

 

Dodam też, że w sezonie 2015/2016 największym hitem Ekstraklasy był mecz Lech-Legia z wynikiem 288,5 tys. widzów. Powtarzam. To rekord oglądalności ze wszystkich meczów sezonu, bo niektóre mecze kolejki Ekstraklasy także mają "tylko" raptem po kilkanaście tysięcy. Czy to dobry wynik ponad 20 latach obecności w TV i pompowania milionów w Ekstraklasę? Nie mi to oceniać, ale... czytając Was to oglądalność powinna być na poziomie co najmniej 1 mln. 

 

Ważne, by nadawcy zgadzały się słupki. Jednak biorąc pod uwagę, że podobno Ekstraklasa to wisienka na sportowym torcie Canal+, i wielu klientów ma Canal+ dla Ekstraklasy, to jednak lepsze wyniki miał mecz Legia-Real - 359,2 tys. widzów. :)

 

Aaaaaaale najważniejsze jest to co widzimy na ekranie. Słupki, oglądalności, straty/zyski to nie nasza sprawa, a nadawcy. Jeśli chodzi o kasę, to mnie interesują tylko kolejne rachunki do zapłaty za TV :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jak macie ich kompleksy to sobie włącznie starsa i tam je leczcie.

 

Kto ma kompleksy? Zostało wspomniane, że Eleveny mają słabą oglądalność, z czego zapewne nie są zadowoleni. Oczywiście obrońcy ESN od razu widzą tutaj spisek fanboyów C+ :D

 

 

Ja to nie wiem czemu się tak kłócicie - przecież każdy lubi co innego , fan Juve obejrzy mecz z Crotone a ten co się nie interesuje tego nie obejrzy proste , oglądalności nie ma szałowej bo ten kanał nie jest aż tak dostępny raczej i jak widać duża oglądalnośc jest raczej tam gdzie gra Polski klub w różnych dyscyplinach , tak samo Skoki itd.

Są tacy fani co oglądają wszystko bo ich to jara i fajnie , a drugi obejrzy jeden mecz albo w ogóle , trzeci nie ogląda w ogóle sportu - każdy jest inny .. Pewnie ,że Eleven ma coś albo wiele do poprawy ,np. ta reklama STS wczoraj albo przedwczoraj na pełen ekran,ale się uczą .. Ich zaletą jest to,że starają się pokazać jak najwięcej meczów z danej ligi - tak samo kibic z innego kraju jakby u niego leciała Polska Ekstraklasa mógłby powiedzieć - po co taki gniot pokazują w mojej telewizji ..

Pełna zgoda. Tyle tylko, że ludzie mają taką mentalność, że co mi się podoba to jest ok, a co mi się nie podoba to ma też nie podobać się innym. A wystarczyłoby interesować się swoimi sprawami i każdemu dać wybór nie tworząc na forum niepotrzebnej, 100-stronicowej dyskusji o wyższości meczów Serie A nad Premier League czy na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja dla wielu za friko:

1 - filar - DVB-T

......................................................................

 

Telewizja płatna:

2 - filar - Podstawowe pakiety 

3 - filar - Specjalne pakiety dodatkowe 

4 - filar - Premium 

 

Eleven u większości operatorów jest w 4 filarze, mniej więcej jak Canal+ co wiąże się z większą kasą i co oczywiste wpływa na oglądalność. Także dlatego, że to nowa telewizja.  

 

Tymczasem niektórzy w tym temacie zachowują się tak jakby Eleven miał się bić na oglądalność z Eurosportem/2, który znajduje się między 2, a 3 filarem, a nawet bywa w pierwszym, bo przecież jest coś takiego jak Eurosport DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona się nigdy nie skończy. Dlatego że są ci co chcą mieć Full HD Ii znanych super komentatorów i sepleniącego pana od La Ligi. Ale są też ci co wcześniej mieli mecze La Liga tylko na pirackich Streamach, i nie są wymagający bo znudziło im się oglądanie siatkówki kobiet. Co do oglądalności to nie jest to zaskoczenie, prawa Eleven są dość niszowe, a taki NFL to jest kaprys.Porównajcie sobie F1(Eleven)  i Ekstraklasę (c+). I dlatego taka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja dla wielu za friko:

1 - filar - DVB-T

......................................................................

 

Telewizja płatna:

2 - filar - Podstawowe pakiety

3 - filar - Specjalne pakiety dodatkowe

4 - filar - Premium

 

Eleven u większości operatorów jest w 4 filarze, mniej więcej jak Canal+ co wiąże się z większą kasą i co oczywiste wpływa na oglądalność. Także dlatego, że to nowa telewizja.

 

Tymczasem niektórzy w tym temacie zachowują się tak jakby Eleven miał się bić na oglądalność z Eurosportem/2, który znajduje się między 2, a 3 filarem, a nawet bywa w pierwszym, bo przecież jest coś takiego jak Eurosport DE

Tylko, że tutaj oznajmiono po powstaniu Eleven na forum, że za "piętnastaka", to zjedzą C+. :-D

A tak na marginesie, to każdy płaci za siebie i ogląda co chce. Tylko wk... mnie, że jak napisałem, jakie były szumne zapowiedzi, a jak jest, to jestem fanboyem C+. Podywagować zawsze można, ale niektórzy tu na forum mają kompleks C+. Mnie przykładowo komentarz Wolskiego nie podchodzi, a większość go wielbi. Wypadało by, bym napisał, że są fanboyami C+. :-D Denerwuje mnie, a wręcz nie znoszę Durdy i Milko w C+, tak samo jak Kapicy w Eleven. Kocham słuchać natomiast Grzywacza, Twarożka, Rosołka, Kazka, Trenera Białasa. Uważam, że Smok do komentatorki jest słaby, tak samo jak Święcicki schodzi przy Kapicy do zola.

Może choć Ty Alfie napiszesz, której stacji jestem fanboyem :-P , bo już sam nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie obchodzi czy Eleven zarabia, czy jest w plecy. Ważne że za ok. 11 zł mam miesięczny dostęp do wszystkich meczów ligowych. Mój zysk w porównaniu z Canal+. Ich zysk? Mnie nie obchodzi. Mogą dać stalą cenę 15zł bez rabatów, też wezmę, bo daje mi to pewność, możliwość nagrania. Nie jesteśmy dziećmi by bić się z streamami. Trochę brzmi to jak PPV, ale PPV to głównie jednorazowy event, a tu 3/4 mecze w miesiącu. Dla mnie nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie od razu zahaczyłeś o dwa tematy.

 

1. To, że Cię nie obchodzi sytuacja finansowa Twojego ulubionego nadawcy i cieszysz się, że masz mecze za 11/15 zł dość fajnie pokazuje, jak niektórzy traktują tv - jak tak tanio, to biorę! Problem polega na tym, że ten "model biznesowy", który sobie Eleven założył póki co sprawdza się średnio - rzekłbym, że pokazuje to ilość osób, która wykupiła usługę i oglądalność, ale przecież fanboy'e E/ES/EE mi zaraz powiedzą, że się nie znam :)

 

2. Mniej więcej 2-3 lata temu nc+ podpisywało umowy z dużymi rabatami i był wielki jazgot, że starzy abonenci płacą grubą kasę za 6 lig, a nowi mają to samo czasem nawet za połowę ceny. I jeden z drugim pisali, że takie autocięcia odbiją się na samej platformie i jej zdolności do inwestycji, m.in. do zakupu nowych, czy przedłużenia starych praw. Minęły 2 lata i nc+ straciło 3 ligi... Absolutnie nie wieszczę, że w przypadku paczki Eleven będzie tam samo, ale już raz nasz rynek zweryfikował tę tanią politykę. Poza tym, tak na chłopski rozum - myślisz, że właściciele Eleven rozpisali biznesplan na rok, na trzy, na sześć, czy są filantropami? :) I kolejna sprawa - za chwilę zaczną kończyć się dwuletnie umowy promocyjne na Eleven - ciekawe jak wiele osób przedłuży je na tych samych, lub wyższych warunkach, a ile zrezygnuje :) Myślę, że to będzie kolejna weryfikacja ich kontentu.

 

I tradycyjny dopisek dla "wiedzących wszystko lepiej" - mam paczkę Eleven i oglądam tam mecze i F1 :)

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja dla wielu za friko:

1 - filar - DVB-T

......................................................................

 

Telewizja płatna:

2 - filar - Podstawowe pakiety 

3 - filar - Specjalne pakiety dodatkowe 

4 - filar - Premium 

 

Eleven u większości operatorów jest w 4 filarze, mniej więcej jak Canal+ co wiąże się z większą kasą i co oczywiste wpływa na oglądalność. Także dlatego, że to nowa telewizja.  

 

Tymczasem niektórzy w tym temacie zachowują się tak jakby Eleven miał się bić na oglądalność z Eurosportem/2, który znajduje się między 2, a 3 filarem, a nawet bywa w pierwszym, bo przecież jest coś takiego jak Eurosport DE

No ale ja mam dostęp do 3 kanałów Eleven w ramach 2 filaru i sądzę że tam jest u większości operatorów poza wielką trójką i 2 platformami, w każdej poza nimi można znaleźć je w normalnych pakietach O_o

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że ta dyskusja robi się coraz mniej logiczna.

1. Finanse Eleven powinniśmy mieć gdzieś bo i tak nie będziemy mieli wpływu na to co zrobią będąc w takiej czy innej sytuacji.

2. Oglądalność kanałów Eleven nas nie powinna ruszać bo przecież tego nie zmienimy --> znikną z rynku bo mało osób ogląda? I co możemy z tym zrobić? NIC.

 

To co powinno nas obchodzić i czego powinniśmy wymagać  to:

1. Jakość audiowizualna na najwyższym poziomie (narzekania na obraz i dźwięk będą skoro jest kiepski bo mamy XXI wiek).

2. Szacunek do klientów (blokowanie na TT za pytania odnośnie braku transmisji to zwykłe [beep]two).

3. Podejście do odbiorcy w trakcie transmisji (jak można dawać reklamy na pół boiska w trakcie spotkania? jak można puszczać reklamę po kilkunastu sekundach od wejścia z transmisją na początek meczu kiedy każdy już liczy na jego rozpoczęcie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ bzduuuury. Po pierwsze - jaki petrodolarowy klub? A Barcelona, Real, Manchester United to kluby, które płacą kamieniami za swoje transfery? Chryste Panie, co za chore rozumowanie.

 

Dwa - źle trafiłeś, tyle. W każdej lidze zdarzają się takie mecze, zresztą jakie możesz mieć pojęcie o tym, że liga jest nudna, skoro oglądasz ją raz na 15 lat? Akurat w tym sezonie L1 jest, śmiem twierdzić, tak samo interesująca jak chociażby Premier League. Kilka drużyn walczy o mistrzostwo, są ekipy bijące się o Ligę Europy i walka o utrzymanie też jest ciekawa. Włącz sobie derby Olimpijskie sprzed kilku tygodni albo mecz Lyonu z Monaco. Zresztą oglądalność Ligue1 jest na równym, dobrym poziomie, zresztą Stars.TV to pokazywał :)

Trochę późno ale nie miałem kiedy napisać.

 

Choć nie przepadam za wymienioną przez Ciebie trójką, to jednak te kluby wypracowały sobie przez lata taką markę, że pojawiły się tam pieniądze od tv i sponsorów, natomiast PSG to identyczny przypadek, co Chelsea i Man City - klub, któremu daleko do czołówki (Arsenal i Man Utd były poza zasięgiem dla Chelsea przed 2004 rokiem) został kupiony przez miliardera/ów i nagle najlepsi zawodnicy zapragnęli tam grać. O ile jeszcze w przypadku City i Chelsea była możliwość gry w lidze angielskiej to który z najlepszych zawodników chciałby iść grać do Francji? Słaba liga, kluby się nie liczą w Europie, najlepsi zawodnicy stamtąd wyjeżdżają a nie przyjeżdżają. No i PSG, klub, który powstał w latach '70, przez niecałe 40 lat istnienia i zawsze jednym z najwyższych budżetów w lidze zdobył zaledwie dwa mistrzostwa Francji, jeden PZP i kilka Pucharów Francji (i Ligi) a z jakiegoś powodu jest uznawany za wielki, legendarny klub. Chyba tylko dlatego, że jest z Paryża.

 

Do ligi francuskiej jestem już uprzedzony, w moich początkach z C+ (2000-2001 rok) oglądałem wszystko, co dawali, z francuskiej były to zazwyczaj te hitowe mecze i nie okazywały się one jakimiś świetnymi widowiskami, a jak w końcu postanowiłem obejrzeć pojedynek dwóch najlepszych drużyn, z czego jedna strzela średnio po trzy gole w meczu, to przez 90 minut prawie nic się nie działo.

Aczkolwiek czasami włączę sobie coś z L1 gdy pokazują mecz, który obstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie zrozumiałeś. Bo wcześniej płaciłem kilkadziesiąt złotych za parę meczów w miesiącu (a czasem za jeden). Piszę że dla mnie nie ważne czy zarabiają, jak mają mało zysków, podniosą cenę za kanały do 20zł bez rabatu - też wezmę, bo nadal to zrobi różnicę. Wolę spokojnie pewnie w sposób gwarantowany obejrzeć mecz w telewizji, niż szukać na necie. Eleven nie jest moim ulubionym nadawcą, oglądam tylko weekendowo. Mówisz, że tanio? Kiedyś mając Cyfrę+ specjalnie kupiłem i doładowywałem TNK SD tylko dla nSport+ bo tam leciała Serie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...