Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Mtv napisał:

Czy jeszcze jakiś kanał zniknął oprócz Biznes24? 

Wydaje mi się, że nie ma Polsat HD. Teoretycznie jest EPG i zapisuje się na liście, ale brak emisji. Nie jest to duża strata, bo mamy przecież Polsat SD w ogólnopolskim MUXie i Polsat HD w testowym MUXie Polsatu.

Biznes24 jak startował był przedstawiany jako kanał premium z treściami ekonomicznymi. Był w naziemnej ze względu na wybuch pandemii. Widzowie mieli mieć szerszy dostęp do informacji. Promocja na otwarte okno skończyła się i te 100 osób co oglądało musi wykupić pakiet płatny u operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, swordfish napisał:

Wydaje mi się, że nie ma Polsat HD. Teoretycznie jest EPG i zapisuje się na liście, ale brak emisji. Nie jest to duża strata, bo mamy przecież Polsat SD w ogólnopolskim MUXie i Polsat HD w testowym MUXie Polsatu.

Biznes24 jak startował był przedstawiany jako kanał premium z treściami ekonomicznymi. Był w naziemnej ze względu na wybuch pandemii. Widzowie mieli mieć szerszy dostęp do informacji. Promocja na otwarte okno skończyła się i te 100 osób co oglądało musi wykupić pakiet płatny u operatora. 

 Przecież ten test Polsatu to dno. Jednego dnia działa, innego niekoniecznie, nie ma EPG, u mnie zielony obraz i latające piksele przy zmianie stacji, bywało że nie było dźwięku itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 15:55, Mtv napisał:

Czy jeszcze jakiś kanał zniknął oprócz Biznes24? 

● Biznes24 

● Gold TV

● HOME TV

● TVC

● Ultra TV

😃

 

 

W dniu 12.08.2021 o 15:11, PowerTV napisał:

Usunęliśmy kilka programów o najmniejszej oglądalności

 

No ale Power TV nie poleciał, a jakiejś mega dużej oglądalności to on nie ma. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 18:33, PowerTV napisał:

Super! A na jakiej antenie odbierasz w Lubinie?

Od dwóch lat używam BX-1000-OLYMPIA. Wcześniej odbierałem sygnał tego multipleksu wieczorem. Dzisiaj około 14 też miałem kwadraciki a ekranie. Kłopotem jest, że nie mogę wyszukać MUX-L4 na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jak dobrze, że dobrałem CANAL+ do CP bo bym został bez Biznes24 :D Średnio mi się podoba ta decyzja, ale cóż. Szkoda też Ultra TV, chociaż nie było w 4K.

 

A tak wygląda zestaw kanałów na teraz:

 

236473835_129374119399836_69470552073446

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła decyzja, wyłączenie aż 5 kanałów to bardzo zła decyzja, zasięg był fajny, jak ktoś miał słabą antenę to jego problem, szkoda tych kanałów. Moja mama myślała początkowo że to awaria i wezwała mnie do naprawy anteny, sporo osób oglądało te kanaly i teraz zastanawiają się nad sat. Polsat HD już jest także na innym mux lokalnym we Wrocławiu więc dubel pewnie też zniknie. TVN HD pewnie też wkrótce będą testować na innym mux , więc też pewnie niebawem zniknie i zrobi się malutki ten mux, a był najlepszy bo miał masę ciekawych kanałów. Zobaczymy co będziecie oferować w dvbt2, moze znów będzie ciekawy.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na poprawę sygnału, jednak - w mojej przynajmniej sytuacji - sporo zależy od warunków, tropo etc. i tego ile sygnału z Wysokiej zdoła się przebić i zakłócić odbiór. W czwartek, gdy włączyłem o 1 w nocy by sprawdzić to odbioru nie było, jednak wczoraj ok 20, gdzie dotychczas sygnał już zanikał i był na granicy było 100% jakości (nie trzeba było wyszukiwać ponownie zarówno w AndroidTV jak i nawet na wiekowym dekoderze klasy "wiwa"), nie wiem co było później bo nie miałem jak sprawdzić - będę obserwował sytuację nadal.

1 godzinę temu, pietrek1 napisał:

Polsat HD już jest także na innym mux lokalnym we Wrocławiu

Tylko gdzie konkretnie, gdyż nie mogę w sieci odnaleźć takich informacji - czyżby dorzucili coś FTA na MUX4 poza Polsatem News HD? Zaraz odpalę TV i przeskanuję MUX4, no chyba, że masz na myśli inny MUX po innej stronie Wrocławia niż moja lokalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mathey napisał:

 

Tylko gdzie konkretnie, gdyż nie mogę w sieci odnaleźć takich informacji - czyżby dorzucili coś FTA na MUX4 poza Polsatem News HD? Zaraz odpalę TV i przeskanuję MUX4, no chyba, że masz na myśli inny MUX po innej stronie Wrocławia niż moja lokalizacja.

Masz napisane na tym forum w innym temacie - Kanał 41 (obiekt ten sam czyli SkyTower Wrocław) , nadajnik podobnie jak L4 czyli małej mocy ale u mnie jest 99% sygnał i jakość , moc chyba obecnie nawet lepiej ciut od L4 - obecna transmisja jest testowa, ze stabilnościa jest różnie. BCAST lokalny nadajnik we Wrocławiu jest w DVB-T2 HEVC jako mux lokalny drugi i jest tam m.in. TVRegionalna.

 

Nadaje obecnie 4 kanały: Polsat HD, OkazjeTV, RepublikaTV, TVRegionalna, czasami pojawiają się różne testy.

Dublowanie kanałów w jednej lokalizacji nie ma sensu - znając życie to pewnie Polsat HD i Okazje po pewnym czasie znikną z MUXL4, już TVRegionalna zniknęła i przeniosła się na ten mux testowy. 

 

L4 zwija 5 kanałów, a nowy mux na kanale 41 będzie dodawał, więc docelowo ma być tam ok 10 kanałów, pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietrek1, to jesteś szczęściarzem. U mnie ten test pomimo mocnego sygnału przy zmianie stacji ma latające piksele i zielony obraz, przez kilka dni nie ma głosu, potem wraca. Ten test ma dziwne parametry z którym niektóre odbiorniki sobie nie radzą. Wczoraj wykasowałem te programy  bo dla mnie są bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam kilka instalacji antenowych od strony Zakrzowa i na każdej działa, ale sprawdzałem przed chwilą i jest to faktycznie nadal średnio stabilne czyli czasami są przerwy i brak sygnału mimo tego że jakość i moc jest na 99%, pewnie wkrótce poprawią i dodadzą nowe kanały, trzeba czasu.

 

Co do L4 to po odjęciu aż 5 kanałów z praktycznego punktu widzenia nie ma dużo lepszej jakości na tych co pozostały, moim zdaniem jest bardzo podobnie, a kanałów ubyło bardzo dużo.

Po za tym kto w sezonie ogórkowym, gdzie każdy jest na wakacjach ogląda TV, oglądalność stabilizuje się i zwiększa w sezonie jesiennym czyli będzie poprawiała się od września, teraz jest sezon wakacyjny, więc oglądalność będzie słaba, to normalne, zwalanie na oglądalność podczas, gdy mamy sezon ogórkowy jest niepoważne. Tak jak ktoś już napisał Super TV miała większą oglądalność od Biznes 24 czy tych pozostałych kanałów co zostały usunięte ? :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały zostały wyłączone  z innego powodu... nikt nie chciał płacić za znikomy odbiór... liczby w setnych promila....

 

 

ten mux ogląda co 500setny ludź z tych którzy są w zasięgu... 

 

Info na lokalnym rynku nie ma żadnego... ze takie coś fruwa w powietrzu...

 

Winnicki dogadal się z polsatem i wspólnie będą zapychać miejsce [beep]em aby tylko zapchać miejsce w eterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...