Skocz do zawartości

Oskary - Nagrody Akademii Filmowej


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, michael112 napisał:

Nie wiecie czy Canal+ udostępnia potem zapis gali oskarowej na VOD?

Ceremonię rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscary 2021 oraz jej skrót będzie można obejrzeć w CANAL+ online/NC+GO.

Nie martw się obejrzysz, jak wstaniesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth Jam mam pakiet Optymalny. Chodzi mi, czy będzie okienko, jak w poprzednich latach.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora strata, że C+ nie pokazuje czerwonego dywanu bo w tym roku oprócz wywiadów jest to regularny preshow - są np. wszystkie wykonania "as live" piosenek nominowanych do tegorocznych Oscarów (nie będzie już ich na gali), była prezentacja muzeum Akademii itd.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy są tak jak zwykle :). Cała ceremonia nudna i przegadana jak nigdy. Miałem nadzieję, że będzie trochę luzu i dadzą jednak ludziom odetchnąć, ale nie - dalej klimat "In these challenging times"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zwiększają się szanse dla pierwszego Oscara za najlepszy film dla AppleTV+. Bookmacherzy stawiają tylko na dwa tytuły - "Psie Pazury" z Netflixa i "Coda" z ATV+.

Obecne stawki w S2S:

Psie Pazury 1,75

Coda 2,00

Belfast 12,00 

Pozostałe tytuły mają wyższe stawki po 50 i 100 zł.

http://sporwkinie.blogspot.com/2022/03/coda-z-nagroda-gildii-producentow-teraz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję obejrzeć "Codę" w tym tygodniu. Przy okazji zaliczę "Morning Show" i jeszcze ze dwa seriale i będzie Apple TV+ na pół roku ogarnięte ;).

No i oczywiście "Psie pazury", bo nie mogłem się jakoś do nich zebrać.

Na razie obejrzałem cztery nominowane tytuły - "Diunę", "Króla Richarda", "Licorice Pizza" i "Nie patrz w górę" i najlepsza jest dla mnie "Diuna", potem "Nie patrz w górę" i "Król Richard" (choć to IMHO nie są filmy oskarowe), a na końcu "Licorice Pizza" (totalny zawód, może przez oczekiwania bo czytałem te dobre komentarze, a nie te o wychodzeniu z kina ;)).

 

edit:

"Coda" obejrzana. Dobrze spędzony czas, ale francuski pierwowzór sprzed lat moim zdaniem lepszy i bardziej złożony.

Oczywiście znacząca różnicą jest to, że w remake zagrali prawdziwi głuchoniemi aktorzy (i robi to bardzo mocne wrażenie także przez realizację "migania" - cała mimika, te wszystkie dźwięki z tym związane są bardzo uwypuklone), ale fabularnie mamy typowy wygładzony schemat filmu familijnego pod amerykańskiego widza. Francuska wersja była głębsza.

Znowu taki syndrom "Króla Richarda" jak dla mnie ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i "Coda" z główną nagrodą, "Psie pazury" z nagrodą za reżyserię, a mój faworyt "Diuna" głównie kategorie techniczne.
Sama ceremonia nudna
, słaba realizacyjnie, montaże, muzyka itd od czapy. Dużo krindżu.

Kilka dobrych żartów od Amy Schumer, ale śmieszki z COVIDu, mimo, że rok temu połowa ceremonii była w patetycznym stylu o "essential workerks", lekarzach itd trochę dziwaczne.

No ale najważniejszym tematem będzie oczywiście zachowanie Willa Smitha ;).

Niektórzy spodziewali się że Oscary zdominuje temat Ukrainy, ale poświęcono temu minutę.

Ciekawe jak niska będzie oglądalność.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją ocenę tegorocznych Oscarów, to jest ona następująca:

 

- Wielkie gratulacje dla filmu "CODA", jest to zasłużone zwycięstwo.

- Disney po raz kolejny wygrywa Oscara w kategorii "Najlepszy film animowany", mam nadzieję że w przyszłym roku to się zmieni (choć raczej to wątpię ze względu na dominującą pozycje Disneya).

- Oscar dla Billie Eilish i jej brata za piosenkę do najnowszego Bonda też jest zasłużony.

- Will Smith uderzający Chrisa Rocka na scenie przejdzie do historii, nigdy w historii Oscarów nie było bójek i rękoczynów.

 

Z kolei jeśli chodzi o galę, to była ona taka sobie, zwłaszcza z tymi żartami o Złotych Globach czy o Covidzie. Do tego na gali było mało nawiązań do wojny na Ukrainie, co raczej mogłem się tego spodziewać (nieoficjalnie na Oscarach miał przemawiać ukraiński prezydent Wołodymir Zełenski, ale Amerykańska Akademia Filmowa szybko to zdementowała).

 

Natomiast jeśli chodzi o relacjonowanie gali na Canal+, to była ona na zasadzie pitu-pitu, czyli prowadzący przyjdą, powiedzą i tyle (może gdyby zaprosili Tomasza Raczka, to pewnie studio wyglądałoby zupełnie inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że CODA to pierwszy film z najważniejszym Oscarem od usługi streamingowej w historii.

To również pierwszy film, który zadebiutował na Sundance i wygrał Oscara za najlepszy film

Oraz film, który miał 3 nominacje i zgarnął wszystkie.

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spotify napisał:

Warto wspomnieć, że CODA to pierwszy film z najważniejszym Oscarem od usługi streamingowej w historii.

To również pierwszy film, który zadebiutował na Sundance i wygrało Oscara za najlepszy film

Oraz film miał 3 nominacje i zgarnął wszystkie.

 

 

Widziałeś ten film? Warto obejrzeć, bo różne ma recenzje? Z tych filmów, które widziałem moim faworytem były "Psie pazury".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobał i z tych nominowanych jako film - jeden z lepszych (nie widziałem jeszcze Belfast)

Oczywiście niektórzy twierdzą, ze oryginał lepszy ale moim zdaniem - Coda wyszła lepiej 

Bardzo dobrze, że Psie Pazury prawie bez niczego. Z fabryki NF zdecydowanie Tick Tick boom wypadł lepiej i szkoda ze bez niczego w Oscarach. Garfield był bardzo dobry 

 

2 godziny temu, k05 napisał:

Największym przegranym jest chyba Netflix. Co prawda zgarnął Oscara w jednej z najważniejszych kategorii, ale to zaledwie jedna statuetka spośród 27 nominacji. 

Prawie jak co roku 

Ale największym przegranym ogólnie w nominacjach i nagrodach to jest Amazon 

Edytowane przez spotify
Usunięto zaczepkę.
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem francuski "Rozumiemy się bez słów" i bez zachwytów, niezły i tyle. Filmu "CODA" chyba nie było w Cinema City, choć głowy nie dam. Może w końcu uruchomię Apple TV, choć wkurza mnie ich sposób logowania. Zawsze muszą coś kombinować. Ja będę bronił "Psich pazurów" jak niepodległości. :) Dla mnie wybitne kino, na pewno najlepszy film Campion od czasów "Fortepianu". Choćby Cumberbatch zdecydowanie bardziej zasłużył na Oskara niż Will Smith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A jednak! Film "IO" Jerzego Skolimowskiego, tegoroczny kandydat do Oscara, w ścisłej piątce filmów nominowanych w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. 

 

Dzisiaj rano czytałem, że film jest blisko "piątki", ale nominacji nie otrzyma. A tu jednak okazało się inaczej.  

 

Konkurencja jest jednak spora. Powalczy z takimi tytułami jak: "Blisko" Lucasa Dhonta (Belgia), "Na Zachodzie bez zmian" Edwarda Bergera (Niemcy), "Cicha dziewczyna" Colma Baireada (Irlandia) oraz "Argentyna, 1985" Santiago Mitrego (Argentyna), więc na statuetkę raczej nie ma co liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...