Skocz do zawartości

Oskary - Nagrody Akademii Filmowej


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś idę na "Duchy Inisherin", ale na razie całym sercem za "Fabelmanami". "IO" nie oglądałem, ale ja generalnie nie jestem fanem twórczości Skolimowskiego. Też nie widziałem jeszcze dwóch wymienionych przez Ciebie filmów, podobnie jak "W trójkącie". Osobiście dziwię się obecności w kategorii najlepszego filmu "Avatara", "Wszystko, wszędzie, naraz", "Elvisa" i "Na Zachodzie bez zmian". Szczególnie ten pierwszy, to wyjątkowo wtórna produkcja, broniąca się tylko walorami technicznymi i efektami 3D. Przyznaję też, że niemiecki film o I wojnie po prostu mnie znużył, też uważam go za wtórny, a przede wszystkim brakuje mi tam angażujących głównych bohaterów, dobrze naszkicowanych psychologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o główną nagrodę to obejrzałem "Duchy Inisherin", "Tar", "Na zachodzie bez zmian", "Elvis", "Top Gun: Maverick" i "Wszystko, wszędzie, naraz".

Ten ostatni najmniej mi się podobał, ale niestety pewnie wygra - wpasowuje się w trendy i ma duże poparcie krytyków.  No ale mimo wszystko bardziej zasługuje na Oscara niż zeszłoroczny zwycięzca, "Coda".

Z kolei najbardziej podobał(a) mi się "Tar", potem "Na zachodzie bez zmian" i "Duchy Inisherin". "Top Gun: Maverick" jest świetny w swojej blockubsterowo-wspominkowej kategorii, ale to nie jest moim zdaniem film nadający się do głównej nagrody. "Elvis" poza smaczkami typowymi dla Lurhmana niespecjalnie się wg mnie czymkolwiek się broni. Zakochani w Elvisie Amerykanie pewnie inaczej do tego podchodzą.

Reszty nie oglądałem, "W trójkącie" jakoś średnio mnie zainteresowało i poczekam na VOD, "Fabelmanowie" podobnie (tutaj w ogóle polski dystrybutor jest tak "mądry", że wypuści ich do TVOD już po Oskarach, 16.03, zamiast zarobić teraz bo w kinach filmu już i tak praktycznie nie ma od 2-3 tygodni) "Avatar" to zupełnie nie moja bajka i nawet nie próbuje do tego podchodzić, a filmu "Women Talking" Forum Film Poland w ogóle postanowiło nie dawać do kin, a z VOD pewnie czekaja na wyniki i dopiero komuś sprzedadzą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...