Skocz do zawartości

Oskary - Nagrody Akademii Filmowej


Rekomendowane odpowiedzi

Choć patriotycznie trzymam kciuki za polski film, to jednak bywały lepsze polskie filmy, które do skróconej listy nie wchodziły. Film dobry ale nie zasługuje na Oscara. Myślę, że nic nie powstrzyma "Parasite" przed zdobyciem nagrody. Reżyser znany w Hollywood a film nie dość, że głęboki to jeszcze bardzo przystępny. Z wymienionych filmów oglądałem jeszcze "Bol i Blask", jak najbardziej powinien się liczyć w walce o Oscara, nie rozumiem natomiast zachwytów krytyków nad "Atlantics", mnie ten film zupełnie nie podszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uważam "Boże Cialo" za film lepszy od "Parasite", a nawet lepszy od "Green Book" :).

Z tym, że niuanse mogą być trudne do zrozumienia dla zagranicznych krytyków, którzy nie znają naszych krajowych klimatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa na nominację dla "Bożego ciała" wydaje się niewielka, ale nie jest to niemożliwe. O Oscarze oczywiście nikt nie myśli, bo statuetkę zgarnie "Parasite", a w ostateczności "Ból i blask". Wśród nominowanych znajdą się też moim zdaniem  "Nędznicy" i "Atlantyk".

 

Trzymam kciuki za Komasę. "Boże ciało" to jeden z nielicznych filmów tego roku po którego obejrzeniu naszła mnie głębsza refleksja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj po południu poznaliśmy listę nominowanych do tegorocznej gali rozdania Oskarów.

Film Jana Komasy "Boże ciało" jest nominowany do statuetki w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Niestety, ale zapewne w tej kategorii polski obraz zapewne przegra z "Bólem i blaskiem", czy prawdopodobnie "Parasite", jednakże sama nominacja do Oskara polskiego filmu po raz drugi z rzędu jest też sporym sukcesem.

 

Najwięcej nominacji, bowiem aż 11 zdobył obraz Todda Phlllipsa pt. "Joker", po piętach depczą mu "1917" Sama Mendesa, "Irlandczyk" Scorsese, oraz "Pewnego razu... w Hollywood" - każdy z tych trzech filmów zdobył po 10 nominacji.

 

Warto też dodać, że w tym roku wszystkie produkcje Netflixa zdobyły łącznie 24 nominacji do tejże statuetki, zaś Scarlett Johansson zdobyła ażdwie aktorskie nominacje.

 

A oto i lista nominowanych

 

 

FILM
"Irlandczyk"
"Le Mans 66"
"Jojo Rabbit"
"Joker"
"Małe kobietki"
"Historia małżeńska"
"1917"
"Pewnego razu...w Hollywood"
"Parasite"

 

REŻYSER
Martin Scorsese - "Irlandczyk"
Todd Phillips - "Joker"
Sam Mendes - "1917"
Quentin Tarantino - "Pewnego razu... w Hollywood"
Joon-ho Bong – "Parasite"

 

AKTORKA
Cynthia Erivo - "Harriet"
Scarlett Johansson - "Historia małżeńska"
Saoirse Ronan - "Małe kobietki"
Charlize Theron - "Gorący temat"
Renée Zellweger - "Judy"

 

AKTOR
 Antonio Banderas - "Ból i blask"
Leonardo DiCaprio - "Pewnego razu...w Hollywood"
Adam Driver - "Historia małżeńska"
Joaquin Phoenix - "Joker"
Jonathan Pryce - "Dwóch papieży"

 

AKTOR DRUGOPLANOWY
Anthony Hopkins - "Dwóch papieży"
Tom Hanks - "Cóż za piękny dzień"
Al Pacino - "Irlandczyk"
Joe Pesci - "Irlandczyk"
Brad Pitt - "Pewnego razu... w Hollywood"

 

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Kathy Bates - "Richard Jewell"
Laura Dern - "Historia małżeńska"
Scarlett Johansson - "Jojo Rabbit"
Florence Pugh - "Małe kobietki"
Margot Robbie - "Gorący temat"

 

SCENARIUSZ ORYGINALNY
"Na noże"
"Historia małżeńska"
"1917"
"Pewnego razu... w Hollywood"
"Parasite"

 

SCENARIUSZ ADAPTOWANY
"Irlandczyk"
"Jojo Rabbit"
"Joker"
"Małe kobietki"
"Dwóch papieży"

 

ANIMACJA
"Jak wytresować smoka 3"
"Zgubiłam swoje ciało"
"Klaus"
"Praziomek"
"Toy Story 4"

 

FILM MIĘDZYNARODOWY
"Nędznicy"
"Kraina miodu"
"Boże Ciało
"Parasite"
"Ból i blask"

 

DOKUMENT
"Amerykańska fabryka"
"The Cave"
"Krawędź demokracji"
"For Sama"
"Kraina miodu"

 

ZDJĘCIA
"Irlandczyk"
"Joker"
"Lighthouse"
"1917"
"Pewnego razu... w Hollywood"

 

MUZYKA
"Joker"
"Małe kobietki"
"Historia małżeńska"
"1917"
"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie"

 

PIOSENKA
"I Can't Let You Throw Yourself Away" - "Toy Story 4"
"(I'm Gonna) Love Me Again" - "Rocketman"
"I'm Standing With You" - "Przypływ wiary"
"Into The Unknown" - "Kraina lodu 2"
"Stand Up" - "Harriet"

 

EFEKTY SPECJALNE
"Avengers: Koniec gry"
"Irlandczyk"
"Król Lew"
"1917"
"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie"

 

CHARAKTERYZACJA
"Gorący temat"
"Joker"
"Judy"
"Czarownica 2"
"1917"

 

SCENOGRAFIA
"Irlandczyk"
"Jojo Rabbit"
"1917"
"Pewnego razu... w Hollywood"
"Parasite"

 

KOSTIUMY
"Irlandczyk"
"Jojo Rabbit"
"Joker"
"Małe kobietki"
"Pewnego razu w Hollywood"

 

MONTAŻ
"Le Mans '66" 
"Irlandczyk"
"Jojo Rabbit"
"Joker"
"Parasite"

 

DŹWIĘK
"Ad Astra"
"Le Mans '66" 
"Joker"
"1917"
"Pewnego razu... w Hollywood"

 

MONTAŻ DŹWIĘKU
"Le Mans '66" 
"Joker"
"1917"
"Pewnego razu... w Hollywood"
"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie"

 

FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
"Brotherhood"
"Nefta Football Club"
"The Neighbors Window""
"Saria"
"Siostra"

 

KRÓTKOMETRAŻOWY DOKUMENT
"In the Absence"
"Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)"
"Pokonani przez życie"
"St. Louis Superman"
"Walk Run Cha-Cha"

 

KRÓTKOMETRAŻOWA ANIMACJA
"Córka"
"Hair Love"
"Kitbull"
"Memorable"
"Sister"

 

 

 

A jacy są wasi faworyci? Zachęcam do komentowania i typowania zwycięzców

Edytowane przez Solderowy123
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oscary 2020 już za nami. Największym zwycięzcą został południowokoreański "Parasite", który otrzymał 4 statuetki w kategorii Najlepszy Film, Najlepszy Film Zagraniczny, Najlepszy Reżyser i Najlepszy Scenariusz Oryginalny gdzie "Parasite" pokonał m.in. "Boże Ciało" Jana Komasy. "Parasite" jest jednocześnie pierwszym nieanglojęzycznym filmem fabularnym, który w 92-letniej historii Oscarów otrzymał statuetke w kategorii Najlepszy Film.

 

Najlepszymi aktorami zostali Laura Dern ("Historia małżeńska"), Joaquin Phoenix ("Joker"), Brad Pitt ("Pewnego razu w... Hollywood"), i Renee Zellweger ("Judy"), gdzie także statuetki otrzymali niektórzy twórcy filmów "1917", "Joker", "Pewnego razu w... Hollywood" i "Toy Story 4". Największym przegranym Oscarów został Netflix, który z 22 nominacji otrzymał 2 statuetki.

 

Podobnie jak w zeszłym roku nie było na tegorocznych Oscarach stałego prowadzącego, którego zastąpił m.in. James Corden w przebraniu kota (Corden tym przebraniem wygrał wszystko, oby w przyszłym roku został stałym prowadzącym Oscarów). Natomiast jeśli chodzi o występy muzyczne, to w tym roku mieliśmy polski akcent za sprawą Katarzyny Łaski, która wspólnie z Idiną Menzel i 9 zagranicznymi aktorkami dubbingowymi zaśpiewała w języku polskim piosenkę "Into the Unknown" z filmu "Kraina lodu 2".

 

Także na Oscarach niespodziewanie pojawił się Eminem, który zaśpiewał Oscarową piosenkę "Lose Yourself" z filmu "8 mila".

 

W tym roku Oscary 2020 były transmitowane w Polsce w Canal+ i E! Entertainment (czerwony dywan) oraz w takich stacjach radiowych jak "Jedynka", "Trójka", Radio Łódź, Radio Szczecin i RMF FM. Ja tegoroczne Oscary widziałem na ProSieben, które leciały tam w całości po angielsku gdzie także w trakcie przerw reklamowych były emitowane zwiastuny filmów, które były w tym roku nominowane do Oscara.

 

Jestem ciekaw waszych opinii na temat tegorocznych Oscarów.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność (23,6 mln. widzów) najniższa w historii: https://www.latimes.com/entertainment-arts/business/story/2020-02-10/2020-oscars-telecast-draws-23-6-million-viewers-on-abc-an-all-time-low

 

Co do "Parasite" to film mimo rozszerzenia w styczniu dystrybucji w Stanach do ponad 1000 kin, zarabia mniej niż jak był w stu i lawiruje pod koniec drugiej dziesiątki box office.

Ten film nikogo w USA nie interesuje, coś jak kiedyś "Artysta". Z tym, że ładnie wpasowuje się w próby walki Akademii z sygnalizowanymi jej przywarami ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej na poważnie zajęła się sprawą #OscarsSoWhite. Właśnie ogłoszono nowe zasady tego, które obrazy będą mogły walczyć o Oscara w kategorii najlepszy film. Zasady te będą stopniowo wprowadzane od 2022 roku, a całkowicie wejdą w życie przy okazji 96. Ceremonii Oscarowej w 2024 roku

https://www.filmweb.pl/news/Oscary+nie+dla+filmów+bez+kobiet%2C+LGBTQ+i+mniejszości+rasowych-139224

Moim zdaniem jest to gruba przesada. Wkrótce na tej całej ceremonii będzie się liczyć to, że w filmie pojawiają się postaci o odmiennej orientacji seksualnej, aniżeli sama jakość filmu. Na szczęście organizatorzy festiwali w Wenecji czy Cannes jeszcze nie posunęli się do podobnego ruchu. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ( nie chce mi się szukać) ale znalazłem takie coś. Lamborghini na pytanie dlaczego nie robi reklam dla tv odpowiedziało że ich potencjalni klienci nie siedzą w domach przed tv.. 

Prawda to czy nie to jednak coś w tym jest..telewizja wychowuje idiotów ...i to widać dziś jak mało kiedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Oczywiście, że będzie.

Poza relacją jak zwykle w E!, jest też oficjalny przekaz ABC z czerwonego dywanu w Pro7 od 00:30.

C+ chyba w tym roku oszczędziło, bo nie ma tego w ramówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony dywan na E! jest taki nieoficjalny, dużo gadania o ciuchach itd.

Oficjalny startuje 1,5h przed Oskarami i jest robiony przez ABC. I ta transmisja dotychczas zawsze była w C+. W tym roku nie ma, jest "Ja, Tonya" a potem Oskary.

W Pro7 będzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko Google i chociażby w 2015 też był.

"CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce udostępni na żywo 87. galę wręczenia Oscarów. Transmisję w nocy z 22 na 23 lutego poprzedzi półgodzinna relacja z czerwonego dywanu"

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/oscary-2015-gala-tylko-w-canal/klcnnpz

 

2016 podobnie: "Transmisja gali wręczenia Oscarów, relacja z czerwonego dywanu oraz wtorkowy skrót będą dostępne w ramach otwartego okna dla wszystkich abonentów platformy nc+"

https://satkurier.pl/news/124141/canal-w-otwartym-oknie-w-nc-na-oscary-2016.html

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do tego:

5 godzin temu, bgmnt napisał:

Czerwony dywan na E! jest taki nieoficjalny, dużo gadania o ciuchach itd.

Oficjalny startuje 1,5h przed Oskarami i jest robiony przez ABC. I ta transmisja dotychczas zawsze była w C+. W tym roku nie ma, jest "Ja, Tonya" a potem Oskary.

W Pro7 będzie normalnie.

Taka transmisja była tylko podczas dwóch ostatnich edycji. Wcześniej czerwony dywan był pokazywany tylko w ramach tego kilkuminutowego studia oscarowego. Nie dość, że było krótkie to jeszcze w czasie jego trwania spora część była przeznaczona na rozmowy z gośćmi i przewidywaniami odnośnie wyników gali. Taki "czerwony dywan" jak od lat jest dostępny na PRO7 był tylko w dwóch poprzednich latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...