Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego mówimy, że 90% archiwum Power TV jest w HD, a nie 100% :)

 

Do DVB-T wejdzie pewnie Disco Polo Music i to szybciej, niż mogłoby się komukolwiek wydawać. Cyfrowy Polsat ma nie tylko MUX-4, ale też PEŁNO muxów lokalnych po TV Odra, które uruchomi niebawem i czymś musi wypchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nich niczego nie kupisz. Nawet gdyby chcieli sprzedać to nie mają prawa. Nadawca dostając nawet za darmo teledysk od wytwórni dostaje jedynie prawo do rozpowszechniania go na własnej antenie natomiast nie pozyskuje praw do dalszej dystrybucji tego klipu. Czyli to co ja mam mogę sobie grać w STARS.TV ale nie mogę dać innej tv nawet za wielkie pieniądze. Tyle prawo. Viacom ma ogromną bazę klipów dlatego bo istnieli w czasach gdy te klipy wychodziły i one po prostu do nich spływały. A wytwórnie po kilku latach zapominają o swoich teledyskach i to albo wyparowuje albo leży na zdezelowanej becie o jakości vhs. Najlepiej pokazuje to historia którą opowiedział mi właściciel nieistniejącego już MixMash, facet gromadził bibliotekę przez lata, jeżdził po wytwórniach i zgrywał. Kiedyś odbiera telefon od jakiejś wytwórni i oni go proszą, żeby przegrał im klip który kilka lat wcześniej u nich zgrał bo zaginęła im ostatnia kopia i oni już nie mają. Dlatego stare teledyski wyglądają tak jak wyglądają, wszyscy i wszędzie mieli to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się stars bo ubolewam nad tym że nie widze nigdzie teledysków za czasów świetności MTV2POP I VIVA PLUS I VIVA I MTV w latach kiedy leciała muzyka taka jak KID q - this felling.

A Propo czy zgrywanie klipów na swój użytek jest legalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorzej jest z polskimi teledyskami z lat 70, 80 czy nawet 90 - to jest dopiero tragedia

Warto się cieszyć że na YT chociaz można pooglądac w przyzwoitej jakości teledyski za darmo zagranicznych artystów, bo o polskich to mozna właściwie zapomnieć - nie tak dawno usunięto z konta PM na YT kilkanaście odremasteryzowanych polskich teledysków z nowym dźwiękiem m.in. Z.WODECKIEGO, FILIPINEK czy nawet MAANAMU. Tylko o kłótnie o prawa dla wujków, stryjków i innych pociotek.

 

Okazuje się że z tym jest gorzej niż z polskimi starymi filmami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi POWER TV, Wasze treści remasterowane do HD wyglądają jak jakiś kiepski żart (nie wspominam już o kilkudziesięciu klipach z klasyką klepanych na okrągło, aż do obrzydzenia). STARS.TV nie remasteruje teledysków i nadaje je (porównując z Wami) w bardzo przyzwoitej jakości. O polskiej muzyce, która jest tematem przewodnim w POWER TV nie wypowiadam się, gdyż mnie mdli na samą myśl o niej. Mam też nadzieję, że jak ruszą nowe multipleksy, to żadna stacja z DP się na nim nie znajdzíe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle prawo.Viacom ma ogromną bazę klipów dlatego bo istnieli w czasach gdy te klipy wychodziły i one po prostu do nich spływały. A wytwórnie po kilku latach zapominają o swoich teledyskach i to albo wyparowuje albo leży na zdezelowanej becie o jakości vhs.

Jest też inna droga. Po otrzymaniu zielonego światła od wytwórni zgłoszenie się do Viacomu (mała współpraca) i wyproszenie takiego teledysku. No ale taka współpraca nie byłaby zapewne tania.

 

@Power TV

Która to niemiecka telewizja wykonuje taki słaby remastering klipów do HD? Bo muszę przyznać, że odwalają niezłą fuszerkę. A miałem Niemców za perfekcjonistów w dziedzinie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę niepokojące wrażenie, że wątek zjeżdża na manowce offtopic, wracamy do tematu ;)

 

Jest o Disco Polo Music, więc żeby spiąć ładną klamrą wszystko po powyżej - zagraniczne starsze klipy są trudno osiągalne - to fakt, polskie - jeszcze trudniej, w wielu przypadkach sami artyści ich nie posiadają i jak nie ma ich w archiwach TVP, to nie ma. Ale to wszytko to nadal jest pikuś w porównaniu do Disco Polo - te klipy są totalnie nienamierzalne, w latach .90 produkowano wszystko metodami niemal chałupniczymi, bo branża jak wiadomo była na Disco Polo wypięta pewną częścią ciała. Materiały już w momencie nagrania były niejednokrotnie jakości nędzno-krytycznej, a ponieważ nikomu do głowy nie przyszło, że kiedyś będzie renesans DP (co mnie nie zachwyca, ale stało się, chyba nie mamy tyle polskich kanałów informacyjnych, co prezentujących choć w ułamku ramówki DP), to też nikt nie przejmował się przechowywaniem tego. Czy Polsat ma archiwa DP? Moim zdaniem raczej skromne, bo już wcześniej widząc wzrost popularności DP mogli reagować choćby jednym programem w ramówce czegokolwiek, na klasykę łatwo by ściągnęli widzów, bo to po prostu czas pokolenia, które w tych klimatach dorastało i z tego wynika cały aktualny "boom" (przy dużej zasłudze ZPR, które poznało podstawową zasadę rynku - TV nie schlebia gustom, tylko je kreuje, a że kreować można cokolwiek to zupełnie osobna sprawa :lol2: kwestia zasięgu, a następnie wystarczy przekonać wszystkich, że coś jest trendy-jazzy-cool i... unlimited money activated!).

 

PS: Czy mi się zdaje, czy dźwięk 160 kbit/s? Czyżby właśnie pokazał się kanał muzyczny nadający dźwięk NAJGORZEJ ze wszystkich muzycznych w Polsce? No - gratulacje, w czymś trzeba przodować! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita nie wydaje Ci się! CP prawie wszystkie kanały na TP 12.188 V nadaje z audio 160 KB/s a że włączyli na nim swój kanał music to im chyba nadal wszystko jedno jaki będzie miał dzwięk czy 160 czy 256 kb/s? :-) Bitrate obrazu tego cuda to zaledwie ok 2 mb/s przy kodeku MPEG-2 to nerwica na oczu z fruwającymi pixelami w tle :-( Dlaczego nie poszli w MPEG-4? Dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Mr. Orbita nie będzie zły jak jeszcze pomęczę temat starych teledysków, ale tylko Disco Polo.

bo już wcześniej widząc wzrost popularności DP mogli reagować choćby jednym programem w ramówce czegokolwiek

Nie było programu na głównej antenie wtedy kiedy był potrzebny, ponieważ bano się zaprzepaszczenia wizerunku stacji dla "młodych, wykształconych, z dużych miast" na który wyłożyli kupę kasy. Co do archiwum: Polsat może mieć tego całkiem sporo, ponieważ kiedyś grali dużo DP w kanale "Muzyczny relaks". Na bank mają zarejestrowane festiwale w Ostródzie z lat '90 oraz kilka innych imprez plenerowych, bo pokazywali w Imperium Disco Polo. Kiedyś firma GOLIAT produkowała program Disco Polo Live, więc tam też może coś być. Tyle tylko, że tym nawet z Polsatem się nie podzielą, bo i tak na klasykę z GS ma wyłączność POLO. Ponadto nawet na stacji ZPR nie widziałem sporej części klipów z GS, które kiedyś śmigały w słonecznej stacji. W pewnym wywiadzie dla Super Expressu Tomasz Samborski powiedział, że zgromadził ponad 1000 taśm ze starego DIsco Relaxu. Dlaczego chociażby nagrania ze studia nie lecą na głównej playliście Polo, tylko od święta w DR. Ten rynek, to chyba najbardziej skomplikowany ze wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to stacja kreowała się dla: "młodych, wykształconych, z dużych miast"?? Od początku Polsat był kierowany do mieszkańców prowincji, niemających dostępu do ośrodków kultury, kin itp. To TVN kierowany był do srodowisk wielkomiejskich i wykształciuchów ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom wyniki oglądalności DPM nie muszą być słabe. Takie argumenty, jak popularność Disco Polo, dobra kampania reklamowa, czy wysoka pozycja na liście CP powinny zapewnić w miarę przyzwoite wyniki oglądalności. Na lepsze wyniki oglądalności przy obecnym zasięgu nie ma co liczyć, tym bardziej że oferta DPM nie jest jakoś wyjątkowa. Mogłoby się wydawać, że operatorzy nie będą chcieli dołączyć kolejnego kanału grającego Disco Polo, jednak warto zauważyć, że w wielu ofertach znajduję się kilka kanałów grających hity na czasie, w tym tematyczne MTV, więc dla DPM również znajdzie się miejsce, tym bardziej, że Polsat ma dobre układy z niektórymi operatorami, zwłaszcza z UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, naiwny jesteś czy jak? Cześć Viacom, przekopiujcie nam teledyski ze swojej biblioteki, wytwórnie nie mają nic przeciwko. Wzmocnijcie nas to wykorzystamy jak trzeba ten materiał i nakopiemy Wam w tyłki. Jasne, już wam przegrywamy :)

Kanały muzyczne Viacomu już od dawna albo muzykę mają tylko w nazwie albo nadają tylko świeże gnioty, więc zbytniej konkurencji sobie by nie zrobili. Ale rozumiem, że przestrzeliłem z pomysłem.

 

Poza tym szefie, czy trzeba wyzywać od razu od naiwniaka?..

 

Sorry adminie, już koniec offtopu. Trzymając się tematu to DPM chyba nie ma aż tak bogatej playlisty, jak by się wydawało. Co jak co ale wydaje się, że Polsat nie powinien mieć z tym większych problemów.

@bjmuri jaki bitrate to nie wiem, ale przy dynamicznych scenach obraz lubi się porozpływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom wyniki oglądalności DPM nie muszą być słabe. Takie argumenty, jak popularność Disco Polo, dobra kampania reklamowa, czy wysoka pozycja na liście CP powinny zapewnić w miarę przyzwoite wyniki oglądalności. Na lepsze wyniki oglądalności przy obecnym zasięgu nie ma co liczyć, tym bardziej że oferta DPM nie jest jakoś wyjątkowa. Mogłoby się wydawać, że operatorzy nie będą chcieli dołączyć kolejnego kanału grającego Disco Polo, jednak warto zauważyć, że w wielu ofertach znajduję się kilka kanałów grających hity na czasie, w tym tematyczne MTV, więc dla DPM również znajdzie się miejsce, tym bardziej, że Polsat ma dobre układy z niektórymi operatorami, zwłaszcza z UPC.

 

Nie byłbym taki pewny - P.Romans też ma dość słaby zasięg, bazuje na kontencie serialowym i filmowym dla kobiet ( takie kanały sa chętniej oglądane) a wyniki są słabe mimo nazwy POLSAT i zawartości programowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...