Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stara wersja portalu TVP Info dostępna pod adresem:

http://old.tvp.info/informacje

 

Nowe informacje są zaciągane na bieżąco. Jedyny minus, że trzeba ręcznie dopisywać „old.” do adresu, inaczej przekieruje nas na nową wersję portalu.

 

Znalazłem tę wersję przypadkiem, zanim na nowej wersji uruchomiono kanały RSS. W starej wersji kanały RSS były stworzone do każdego działu poprzez dodanie „?xslt=tvp-info/news/rss.xslt” na końcu adresu.

 

Przykładowe:

http://old.tvp.info/informacje?xslt=tvp-info/news/rss.xslt

http://old.tvp.info/informacje/polska?xslt=tvp-info/news/rss.xslt

http://old.tvp.info/informacje/biznes?xslt=tvp-info/news/rss.xslt

 

Jeśli komuś obecny skromny zasób trzech kanałów RSS portalu TVP Info nie wystarcza, to za pośrednictwem starej wersji dalej może dalej być na bieżąco w wybranych działach. Nie mniej, mój czytnik RSS Paseczek średnio radził sobie z długim czasem wczytywania treści, dopiero po którymś razie mu się udawało wczytać zawartość kanałów. Dlatego po uruchomieniu RSS na nowej wersji portalu TVP Info łącza do kanałów RSS na starej wersji trzymam tylko rezerwowo.

 

Za pomocą dopisywania „?xslt=tvp-info/news/rss.xslt” na końcu adresu można było także ręcznie tworzyć kanały RSS dla starej wersji stron ośrodków regionalnych i pewnie jeszcze innych stron TVP. Ale o tym w temacie TVP Regionalnej.

Edytowane przez Mariusz W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Paweł Kukiz i Rafał A. Ziemkiewicz u Jana Pospieszalskiego będą rozmawiać o tym czy demokracja w Polsce jest zagrożona. Będą także Michał Szczerba(PO), Karolina Wigura(Kultura Liberalna, Fundacja im. Stefana Batorego) i Marek Magierowski( szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, dla mnie wystarczylby Kukiz z Ziemkiewiczem, reszta to marnowanie czasu :)

 

Nie przesadzaj! ;) Niektóre osoby napompowane marketingowo mogłyby zostać zaproszone przez Pospieszalskiego. Ziemkiewicz jako szpikulec chętnie spuszcza powietrze z baloników. Obawiam się tylko, że Pospieszalskiemu może wyjść coś w stylu "Warzywo na żywo", więc lepiej aby dobierał gości ostrożnie. A najlepiej, żeby często robił takie rozmowy, jak ta o Chinach ostatnio. Naukowcy, prawdziwi, a nie malowani eksperci nie zapraszani do tej pory do TV i dłuższy program, bo jest za krótki.

 

 

Jedni będą mówić, że został zaatakowany, a drudzy, że sprowokował to wciskając się w tłum. Ludzie nie mają cierpliwości do mediów i tacy dziennikarze powinni o tym wiedzieć, że sytuacja w kraju jest napięta. Do tego dochodzi egzekwowanie odpowiedzialności zbiorowej przez tłum. Gdyby tam był ktoś z Polsat News albo z TV Republiki do tej pory nieznany, to mogoby być podobnie.

 

Według mnie to była słaba prowokacja, a ten młody dziennikarz dobrze wiedział jak to się skończy. Dzisiaj nikt w Polsce nie jest świętą krową, a już na pewno nie media. A taki bałagan i brak autorytetu potęguję tylko nienawiść wykorzystywaną jako zasłonę dymną prawdziwych problemów, które mało kto w mediach stara się poruszać.

 

Oczywiście zaraz przyjdzie Mr.Chiquita i Widz i będą swoje opowiadali, ale bez podania związków przynyowo-skutkowych i bez analizy rzeczywistości. Ja wiem, że został napadnięty ten dziennikarz, ale sam "szukał guza", aby mieć co pokazać. Materiał powstał, ale "piewcy jedynej prawdy" nie będą akceptowali przyczyn :)

 

TVP INFO dobrze wie, że nic to nie da, a jednak akceptuje takie wyskoki dziennikarzy prowokujących i świadomych reakcji na takie prowokacje. Dziećmi z przedszkola nie są i wiedzą, że może się skończyć sprowokowaną agresją za wieloletnie i stronnicze przedtsawianie infromacji. Oby szybo ktoś zajął się porządkami, bo to nie jest normalne, na co sobie pozwalają pracownicy TVP poza nielicznymi wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie tylko kto tam wszędzie protestuje czy wiecuje ;) Ludzie +60 ;) Młodszych jest gartska....Natomiast co do reportera, no retoryka w mediach oglądanych przez babcie i dziadków podziałała - czyli TVP, TVN są złe....a że babcie są dość bojowe, bo nie mają innego wroga, no to znów wyszło jak wyszło....Śmiałbym się, gdyby okazało się, że reporter w rzeczywistości jest po ich stronie barykady :P

 

Natomiast co do mediów to niestety, ale w najbliższych miesiącach to będzie chleb powszedni, czyli wojna totalna. Jak nie wiem jak Was, ale mnie to naprawdę nudzi ;) Nie odczuwam, żę TK ma większy wpływ na życie obywateli, ponieważ dużo większy wpływ miało OFE, elastyczny czas pracy czy 6-latki, oczywiście wszystko zgodne z konstytucją, ale to w ludzi uderza. Natomiast temat TK to papka, której się już nie da - ja dałem radę 2 dni to oglądać, ale po prostu to już się robi nudne i jak mnie temat zastępczy, a dzieją się ważniejsze rzeczy np. chcą zwiększyć ZUS polskim przedsiębiorcom czy też wrócić do starej procedury karnej. Jednak o tym się nie mówi, bo tylko TK i TK...a telewizje, w tym TVP Info podkręcają atmosferę, a to są błahe rzeczy...a poważne dzieją się w tle tylko o tym nawet nie można przeczytać na głównej żadnej ze stron.....

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej na jej temat? Akurat nie widziałem.

Możesz obejrzeć na stronach TVP w program. Co chciałem napisałem na ten temat.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie wysiliłeś. "Ciekawie" to kopiuj/wklej i można przypisać wszystkiemu. Równie dobrze można było sobie wpis darować. Wybacz, że się czepiam, ale jestem wyczulony. Mamy tu na forum podobny temat filmowy. Większość głównie używa tylko jednego określenia "ciekawy", mało dodając od siebie. :(


Na razie, nie zachęciłeś do sięgnięcia po program na stronie TVP.

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinię na temat wczorajszego programu. Dwie bardzo wyraziste osobowości : Kukiz i Ziemkiewicz, które potrafią ożywić dyskusję, mówią często rzeczy niepoprawne polityczne. Także pozytywnie i merytorycznie wypowiadała się pani Wigura z fundacji Batorego. Ciekawe spostrzeżenia miał Marek Magierowski. Przedstawiciel PO swobodnie mógł wyrażać swoją dezaprobatę wobec rządzących. Program jednak nie był dyskusją prawną itp. bo tym się TVP INFO i inne stacje zajmują na okrągło. Dla mnie by ł ciekawy program, trudno mi powiedzieć czy był dla innych. O szczegółach dyskusji trudno mi mówić, bo wątki "polityczne" lecą do kosza, stąd taka wstrzemięźliwość mojego komentarza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem w TVP Info zaprezentowano fragment programu TV Republika - to chyba pierwszy raz w historii.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic o red. Lisie - generował dalszą dyskusję poza tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten odcinek programu Pospieszalskiego. O dziwo, był ciekawy. Moim zdaniem - najmądrzej gadała K. Wigura. Ona jest też jednym z uczestników programu "To nie tak" w TVP Kultura w środowe wieczory. Wszystkie dotychczasowe wydania: http://vod.tvp.pl/19418500/to-nie-tak .

 

Co do Radfomira Wita i tej przepychanki na wizji podczas miesięcnicy - tu wina leży po obu stronach. Bojowe starsze panie zapomniały o katolickiej miłości bliźniego, a ekipa TVP Info miała pełną świadomość, że nie ma warunków do zrobienia wejścia na żywo. Reporter śmiało mógł połączyć się ze studiem  metrów dalej - nikt by mu nie przeszkadzał w pracy. Przy relacjach na żywo wciskanie się na siłę nie jest dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie oglądałem TVP INFO, a tu dziś z rana jakiś program "Woronicza 17", który prowadził Krzysztof Ziemiec. I takie coś leci rano w niedzielę, zamiast wieczorem w prime time. Ciekawe było punktowanie zaproszonych polityków i tego co mówią przez tych dwóch chyba politologów. Na pierwszy rzut oka przypomia mi to "Kawę na ławę" Bogdana Rymanowskiego z TVN24, ale na TVP INFO tych dwóch naukowców robiło tak jakby za kowadło, a prowadzący Ziemiec sprawdzał, jako wytrawny dziennikarz-kowal, który polityk jest z lepszej stali? :P

 

EDIT: A może redaktor z politologami odwrotnie robili? Dość szybko wrzucają na VOD: http://vod.tvp.pl/22854359/20122015

 

Najgorsi w takich programach są goście nie chamujący swoich szczęk i atakujący, gdy mówią inni. Starają się zawłaszczyć czas innych i spowodować wrażenie pyskówki. Karą powinno być niezapraszanie do następnych kilku programów, bo wyłączanie mikrofonów jest nie na miejscu. :P

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne naprawdę przez długi czas musiałeś nie oglądać tego kanału, bo ten program jest emitowany od ponad 2 lat. Tych politologów wprowadzili gdzieś pół roku temu, żeby mogli komentować wybory, i tak już pozostało. Sam program istotnie jest podobny do "Kawy na ławę", przez pewien czas nawet nakładał się porą emisji z audycją redaktora Rymanowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym programie, coś w necie widziałem, ale miałem dosyć TVP INFO. Jeśli tak dobrze pamiętasz "Woronicza 17", to czy było widać, żeby Ziemiec się uginał pod przykazami z "góry"? Prowdził ten program w ogóle jakoś na poziomie, czy bywał czasem stronniczy? Pewnie musiałbym obejrzeć z połowę odcinków na VOD, aby wyrobić sobie jakieś zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...