Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś się przyjrzę Ziemcowi na VOD. Jest on wymieniany jako w miarę obiektywny, ale nie utkwił mi tak w starych czasach w pamięci. Właśnie za stronniczość przez kilka lat TVP INFO miało u mnie bana i nie chciałem uzyskiwać do tej stacji dostępu. Dziwne to jest trochę i bardzo mnie zraziło do TVP, że nie relacjonowali wejścia do redakcji Wprost służb i prokuratorów (w mojej ocenie bezprawnego, bo naruszającego tajemnicę dziennikarską niezależnych mediów) po ujawnione przez ten tygodnik "taśmy". Przypominam sobie właściwie, że wtedy latem 2014 r. nie miałem dostępu do TVP INFO, a TVN24 stale relacjonował tą rozróbę trwającą chyba nawet od rana do wieczora. Wtedy to było wyłamywanie drzwi! :P

Kirk, pamiętasz, czy TVP INFO nadawało relację na żywo z redakcji Wprost? Można wiele zarzucać TVNom, ale ja nie słyszałem, aby TVP INFO to relacjonowało. Mylę się?

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info też relacjonowało wejście służb do redakcji "Wprost", pamiętam że oglądałem na zmianę na 3 kanałach, i wtedy TVP miało nawet lepsze ujęcia i nie przegadywało akcji. Ogólnie to było tak że przed południem dano informację na pilne paski,a sama rozróba trwała gdzieś od około 21 do 23:30. Pamiętam nawet nocną konferencję prasową redaktora Latkowskiego i to też widziałem w TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polsat News było coś tylko pod koniec (zapamiętałem ich relację, jako przysłowiową musztardę po obiedzie). Wiem i jestem pewien, bo skakałem jeszcze pomiędzy TVN24. Niestety nie miałem dostepu do TVP INFO wtedy, a TV ogladałem z doskoku, ale wtedy akurat cały dzień. Pamiętam, że sporo było w redakcji Wprost kamer i dziennikarzy, pod których naporem drzwi puściły na zawiasach do pokoju naczelnego Latkowskiego. Myślałem, że TVP INFO nic nie relacjonowało. Ciekawe.

 

A rozróba trwała cały dzień prawie, bo Latkowski narzekał, że sparaliżowali im precę całej redakcji. To była spora sprawa i początek afery taśmowej. Potem dopiero odkryłem stream TVP INFO w sieci.

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko TVP INFO i relacjonowali całe to zajście. Zresztą żyli tym kilka dni i innego tematu nie było, co jest dla mnie męczące, tak jak teraz nie oglądam TV bo gadają tylko o tym TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie oglądałem TVP INFO, a tu dziś z rana jakiś program "Woronicza 17", który prowadził Krzysztof Ziemiec. I takie coś leci rano w niedzielę, zamiast wieczorem w prime time. Ciekawe było punktowanie zaproszonych polityków i tego co mówią przez tych dwóch chyba politologów. Na pierwszy rzut oka przypomia mi to "Kawę na ławę" Bogdana Rymanowskiego z TVN24, ale na TVP INFO tych dwóch naukowców robiło tak jakby za kowadło, a prowadzący Ziemiec sprawdzał, jako wytrawny dziennikarz-kowal, który polityk jest z lepszej stali? :P

 

EDIT: A może redaktor z politologami odwrotnie robili? Dość szybko wrzucają na VOD: http://vod.tvp.pl/22854359/20122015

 

Najgorsi w takich programach są goście nie chamujący swoich szczęk i atakujący, gdy mówią inni. Starają się zawłaszczyć czas innych i spowodować wrażenie pyskówki. Karą powinno być niezapraszanie do następnych kilku programów, bo wyłączanie mikrofonów jest nie na miejscu. :P

 

Ja go nagrywam zwykle i puszczam sobie w Prime Time :P to taka podróbka Kawy na Ławę, ale też ciekawie się ogląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, "Woronicza 17" to całkiem ciekawy program. Nie mam stałego dostępu do TVN24, więc nie będę porównywał z "Kawą na ławę". Na pewno to, że program prowadzi Krzysztof Ziemiec, który nigdy nie wykazywał zbyt dużej stronniczości, jest sporym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj obejrzałem sobie pod koniec "Minęła dwudziesta". Byli dwaj politolodzy (jeden z nich na pewno) mało mi znani, jakaś kobieta i Jacek Żakowski. Prowadziła oczywiście Karolina Lewicka. Lewicka w roli redaktora jest bardzo mocno złośliwa podobnie zresztą do Żakowskiego. Żakowski odparł podczas programu, żeby go jeden z politologów nie pouczał, bo to jest dziecinne (a nie widziałem żadnego pouczania poza komentowaniem oczywistych nieprawd i nieścisłości podawanych przez Żakowskiego), ale sposób prowadzenia Lewickiej i jej komentarz zawarty w pytaniach to są szczyty stronniczości. Ona celowo podgrzewa atmosferę i to jest dopiero dziecinne. W normalnym życiu nazywa się takie zachowania wazeliniarstwem i brakiem taktu. Drugą jej cechą jest podawanie nieprawdy w swoich tezach poprzedzających pytania.

 

Ludzie oglądają TVP najczęściej, ponieważ TVP ma największy zasięg oddziaływania i nie jest kodowana w przypadku NTC. A Lewicka ma doskonałą świadomość tego i nazywa "dublerem" w czasie najwyższej oglądalności wtedy kandydata na prezydenta, a obecnie prezydenta. Żeby to była jeszcze jakaś prawda, a nie stronnicza interpretacja Lewickiej, to pół biedy. Natomiast Żakowski powinien mieć zakaz wstępu na antenę TVP za szerzenie nieprawd i przeinaczeń. Ewentualnie może być zapraszany, ale w asyście co najmniej jednego przeciwnika komentującego jego kombinowanie. Pytanie, czy rolą i misją TVP ma być szerzenie takich poglądów niezgodnych z prawdą?

 

Przypuszczam, że grube pieniądze poszły na szkolenia tych "dziennikarzy" z manipulacji. Oni nie pokazują rzeczywistości, ale ją sami kreują. Oni to robią nie za swoje prywatne pieniądze, a za środki na przykład z abonamentu niczym na jakimś prywatnym folwarku.

Edytowane przez Homo Satiens
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.info/23412645/od-7-stycznia-tvp-info-tylko-w-granicach-kraju

 

Od 7 stycznia TVP Info tylko w granicach kraju
adom, kaien publikacja: 01.01.2016 aktualizacja: 10:03
 
 
Od 7 stycznia TVP Info tylko na terytorium Polski (fot. TVP Info)
Informujemy, że od 7 stycznia 2016 roku TVP Info będzie dostępne tyko na terytorium Polski. Oglądaj nas w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych i w Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
TVP Info dzięki aplikacji TVP Stream można oglądać na urządzeniach mobilnych (telefony komórkowe i tablety).

Wiecie, o co tu chodzi?

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to pachnie jednak trochę politycznie, tzn. aktualny prezes może pomyślał sobie tak: "podejmę decyzję o zakodowaniu, a do 7 stycznia na pewno już mnie wywalą, więc krzyknę wtedy, że to przez nich".

 

Ciekawe właśnie kto personalnie taką decyzję podjął i czy jest na to jakiś dokument, z datą???

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to kto podjął? ten co tam rządzi. Jeszcze. O ile mi wiadomo, mimo dużego tempa prac, nowych władz tvp jeszcze nie powołano :)

Nie ma się co burzyć, tą decyzję będzie łatwo odwrócić, pytanie czy będzie taka wola.

 

No, nie wiadomo kto o tym zdecydował, bo o tym chyba nie napisali, a to ciekawe czy to sam prezes, czy jakiś redaktor naczelny "TVP Info", bo jeśli to sam prezes, to straci cały mój szacunek, a miałem dla niego szacunek, bo plany miał ciekawe, chociaż i tak ciągle brakowało mi śmielszej internetowej ekspansji, tzn dodania serwisu "TVP Stream" do urządzeń "smart tv" i rozszerzenia go o wszystkie kanały "TVP" (oczywiście część płatnych, na podobnej zasadzie jak to jest zrobione w "Ipli").

 

Teraz to już pewnie w ogóle można o takiej ekspansji zapomnieć, chociaż skoro ten nowy ustrój "mediów narodowych" ma być choć trochę wzorowany na tym co jest w Anglii, to może coś w tym temacie się ruszy???

 

Problem u nas jest według mnie taki, że decyzję o "zakodowaniu anten" podejmuje się bez problemu, ale jeśli ma się podjąć decyzję o rozszerzeniu zasięgu kanałów, to mnoży się wymówki czemu nie da się tego zrobić...

 

Przecież taką rozszerzoną wersję "TVP Stream", gdyby była taka wola podejrzewam można by było uruchomić w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje kanału FTA o nazwie TVP INFO English.

Pomysł w swoim zamyśle jest nawet dobry, ale jego wykonanie jest sprawą dość skomplikowaną, do tego wymagałoby to poważnych środków finansowych. W końcu trzeba by było jakoś stworzyć redakcję anglojęzyczną, a nie chodzi tu o to tylko, by mieć 2 prezenterów którzy mówiliby po angielsku teksty do obrazków i to wszystko. To musiałoby być poważnie rozwinięte, jako wizytówka Polski w świecie. Niektórzy mogliby też zapytać, czy w ogóle jest sens tworzenia takiego kanału, i czy by to kogoś interesowało. Pamiętam że przez kilka lat TVN24 miało serwis w języku angielskim. W zasadzie to gdyby chciano z czymś takim startować, to mogliby najpierw produkować serwisy dla TV Polonia, tak żeby mieć jakieś przygotowanie.

 

Jest jeszcze inna kwestia: gdyby kierownictwo miało wybierać, czy tworzyć stację dla zagranicy, czy wersję HD obecnego TVP Info, zapewne wybrałoby ten drugi wariant. TVP jak dotąd nie emituje swojego kanału informacyjnego w HD, jest w tym nieco w tyle co do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Noworoczny prezent dla Solorza i Waltera - BRAWO TVP !!!

 

Przecież to im najbardziej na tym zależało - skoro sami nie mogą mieć stacji informacyjnej FTA ,to dlaczego TVP ma mieć ?  teraz spadnie oglądalność, a to przecież chodzi  ,wystarczy zobaczyć na jakim transponderze jest TVP Info i kto nim zarządza  .Każde normalne państwo - powtarzam NORMALNE ma bezpłatny kanał informacyjny  ,(nawet Rosjanie, chociaż tam podobno jest reżim i na wskutek embarga ludzie zdychają z głodu ) niestety w Polsce jest zawsze inaczej ,dlatego od wielu lat jesteśmy pośmiewiskiem Europy 

 

Najbardziej jednak powala ten poetycki styl wypowiedzi  - "emisja została ograniczona do terytorium RP " czyli teraz  1 milion dekoderów prywatnych platform obecnych zagranicą  nie łamie prawa ??  .Dlaczego nie napisać wprost - od 7 stycznia TVP Info zostanie zakodowane  ,wielu milionów polaków na obczyźnie  będzie mogło sobie zobaczyć jedynie główne wydanie "Wiadomości" - to będzie jedyny dostępny program informacyjny 

 

Jak rozumiem ta strategiczna decyzja biznesowa była wynikiem słynnych licencji ,czyli teraz pojawią się niewiadomo jak super programy ,które przy emisji FTA by nie mogły zostać pokazane 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk Zobacz na TV Republikę, że jak się chce, to się da coś zrobić. Ludzie w TVP (chyba) znają angielski, a problem z posadzeniem dwóch i gadaniu do obrazków i z gośćmi z zagraniacy jest żaden. Przy TVP INFO English spełniona zostałaby rola edukacyjna i przedstawiająca polski punkt widzenia, o ile ktoś nie kazałby gadać w kółko po angielsku o kolorowych kwietnikach. :P

 

@ania28 Twierdzisz, że na tych dekoderach wywiezionych poza Polskę nie będzie można oglądać TVP INFO? Możesz w skrócie opisać, o co według Ciebie w tym chodzi? Jestem zielony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Noworoczny prezent dla Solorza i Waltera - BRAWO TVP !!!

 

Przecież to im najbardziej na tym zależało - skoro sami nie mogą mieć stacji informacyjnej FTA ,to dlaczego TVP ma mieć ?  teraz spadnie oglądalność, a to przecież chodzi  ,wystarczy zobaczyć na jakim transponderze jest TVP Info i kto nim zarządza 

Oglądalność jest mierzona na terenie Polski i nie uwzględnia odbiorników FTA to niby jak ma spaść oglądalność jeśli TVP INFO nadal będzie dostępne w NTC, kablówkach i platformach satelitarnych? Oglądalność może spaść z powodów zmian personalnych w TVP INFO a nie kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ania28 Twierdzisz, że na tych dekoderach wywiezionych poza Polskę nie będzie można oglądać TVP INFO?

Będzie można oglądać - tylko że to łamie prawo ,prywatne platformy udają że nie widzą problemu a tak naprawdę tylko zacierają ręce ,nawet aktywnie pomagają w tym procederze dostarczając karty pre-paid które można kupić zagranicą na stacji benzynowej  

Oglądalność jest mierzona na terenie Polski i nie uwzględnia odbiorników FTA to niby jak ma spaść oglądalność jeśli TVP INFO nadal będzie dostępne w NTC, kablówkach i platformach satelitarnych? 

Własnie o to chodzi aby było dostępne tylko na prywatnych platformach satelitarnych i kablówkach - tam gdzie są pozostałe konkurencyjne  programy informacyjne  .Chodzi o rynek reklamowy ,zawsze udziały ma większe kanał który jest FTA .Pomimo że nie ma badań reklamodawcy doskonale o tym wiedzą 

Korzyść dla prywatnych nadawców jest jeszcze jedna - chcesz oglądać TVP Info ? to nam zapłać  

 

TVP Info miało ogromną przewagę - było powszechnie dostępne ,czyli miało atut którego nie miał żaden   program informacyjny  prywatnych nadawców

Edytowane przez ania28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzyść dla prywatnych nadawców jest jeszcze jedna - chcesz oglądać TVP Info ? to nam zapłać  

 

 

 

I po co lamentować, przecież zasięg MUX 3 NTC jest na poziomie prawie 100%, więc kto tu mówi o tym żeby od razu płacić firma które oferują usługi telewizyjne.

Teraz gdy TVP Info jest niekodowana, to TVP płaci  NC+ za reemisje z ich transpondera,po zakodowaniu ta opłata zniknie, gdyż stacja będzie w ofercie wyłącznie platform cyfrowych,a nie jako kanał ogólnodostępny.

Edytowane przez wizjaplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7 stycznia kanał będzie oferowany wyłącznie w ofertach NC+ i CP, żadna z tych platform nie może sobie pozwolić na brak tej stacji w ofercie.

TVS płaci za wynajmowane miejsce ponieważ chce być nadawany FTA, a nie być ograniczony wyłącznie do platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...