Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nent Group zapewne powalczy o prawa do sportów zimowych. Już kupili i odbili od Eurosportu prawa na Skandynawie. Kto wie czy nie zrobią też np: na Polskę. NHL też widze u nich.

Generalnie to wielkie zaskoczenie, gdzieś ten viasat się kiedyś już pojawiał, ale w tych czasach i przy innych duzych międzynarodowych firmach to akurat bym się nie spodziewał. Niedobrze to dla nas oj niedobrze kolejne pieniązki do wydania. Rozdrobnienie straszne.  DAZN wchodzi, Amazon za rogiem. Kto pierwszy z tradycyjnych zejdzie z rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - może to pomyłka na stronie Ligue 1, ale byłoby to wysoce podejrzane:

https://satkurier.pl/news/197287/eleven-sports-i-canal-z-prawami-do-ligue-1.html

https://www.ligue1.com/international-broadcasters

Jeszcze niedawno nie było Polski w tym wykazie - można sprawdzić w archiwach webowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

PSP, Eleven ?

To kwestia kilku lat , gdy na tych kanałach będą

  • rzutki
  • Badminton

I inne niszowe sporty :D

 

A za kilka lat w Canal+ na wyłączność:

 

● Bierki 

● Wyścigi Wielbłądów

● Wyścigi Kosiarek 

 

Tylko tyle i aż tyle, bo cała piłka z Canal+ trafi również do strimingów. :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Anita Kaźmierska napisał:

Ciekawostka - może to pomyłka na stronie Ligue 1, ale byłoby to wysoce podejrzane:

https://satkurier.pl/news/197287/eleven-sports-i-canal-z-prawami-do-ligue-1.html

https://www.ligue1.com/international-broadcasters

Jeszcze niedawno nie było Polski w tym wykazie - można sprawdzić w archiwach webowych.

Jeszcze lepiej nawet tu podział praw między Eleven i Canal+?Tak tak @SatExpert to już od lat słuchamy tą samą śpiewkę?Ostatnio Eleven miało wszystko wykupić teraz stremingi.Coś czuję że się nie chwala bo jeszcze coś kupili  razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert , ja od samego początku pisałem ,że Eleven nie jest zbawieniem. 90% z tego forum myślała , że ta stacja przejmując prawa jak powstawała będzie miała je dożywotnio. Powoli dzieje się z Eleven to co kiedyś z Canal+. I wasze przebieranie nożkami [beep]e pięścią w stół nic nie zmieni.

Prawa drogie , forumowicze dostali paczkie Eleven za pół darmo i teraz od kilku lat wyceniają ją mimo tego ,że sport się robi coraz droższy a streaming powoli zabija tradycyjną TV.

Edit:

Tak jak @Pawop pisał , gdy CP odetnie kranik to będzie definitywny koniec.  Jak widać po postach ludzie  nie są skłonni płacić więcej.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, że nawet francuska kupiona na spółkę, to oznacza, że cienko z kasą w obu platformach na nowe zakupy. 

Jeszcze we wrześniu któryś z polsatowskich bossów twierdził, że francuska ich nie interesuje, bo się nie opłaca, bo nikt tego nie ogląda.

BTW

Ktoś, coś o plotce, że Polsat podobno nie przedłużył umowy dzierżawy tp. z którego lecą PSP?

Czyżby PSP do odstrzału a Eleven zmieni nazwę, bo coraz częściej słyszy się o możliwości odkupienia ostatniego 1% od Eleven Sports...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpańskiej raczej na pewno nie kupili (zastąpili sobie francuską). To jakiś tajemniczy gracz i pewnie tez serwis streamingowy (obstawiam Amazona)

Spodziewam się, że Eleveny zmienią transponder na ten po PSP i czy znów Polsat rzuci wszystkie siły na LM? A może powalczy tylko o LE i Ligę Konferencji Europy? To byłaby potężna strata - osłabić i Eleven i PSP

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Anita Kaźmierska napisał:

 

Międzynarodowa grupa Eleven ma 1 udział w Eleven Sports Network Sp. z o.o. a nie 1%. Telewizja Polsat ma 6678 udziałów. Oznacza to, że grupa Eleven ma 0,01% udziałów.

 

Jednym słowem, Międzynarodowa grupa Eleven nie ma już nic do gadania. Decyzję podejmują ludzie w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vigoo napisał:

Ty dalej swoje. Bo ja mam super wypasiony internet, to ponabijam się z innych udając, że nie wiem o czym oni piszą...

Już Ci kiedyś napisałem. Nie zachowuj się jak dziecak z przedszkola: "Ojej. Ja mam a Ty nie masz? Hahaha..."

Brawo dla tego pana.

 

Generalnie jeśli chodzi o transmisje sportowe to internet jeszcze długo nie przegoni telewizji. Nie w Polsce.  Nie po to ludzie kupują duże telewizory żeby mecze na laptopie oglądać.Wygody żadnej.  Tv sat można oglądać praktycznie wszędzie a szybki  internet już niekoniecznie. 

 

Jakbym miał płaćić dodatkowo za bundesligę to osobiście jak typowy polski janusz wolałbym kliknąć + w przeglądarce i otworzyć na nowej karcie stronę sport 365 live i obejrzeć to samo za darmo.

Takie jest moje zdanie a gdyby zrobić ankietę to pewnie także zdanie większości. 

 

Sportowo Bundesliga jest równa lidze francuskiej. Przed rozpoczęciem sezonu znamy już mistrza kraju. Żadne wychwalanie świętego Bayernu nic tu nie zmieni. 

  • Popieram 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vigoo napisał:

Jeśli to prawda, że nawet francuska kupiona na spółkę, to oznacza, że cienko z kasą w obu platformach na nowe zakupy. 

Jeszcze we wrześniu któryś z polsatowskich bossów twierdził, że francuska ich nie interesuje, bo się nie opłaca, bo nikt tego nie ogląda.

BTW

Ktoś, coś o plotce, że Polsat podobno nie przedłużył umowy dzierżawy tp. z którego lecą PSP?

Czyżby PSP do odstrzału a Eleven zmieni nazwę, bo coraz częściej słyszy się o możliwości odkupienia ostatniego 1% od Eleven Sports...

Fakt , że ktoś czegoś nie kupuje albo sie dzieli nie oznacza , że nie nie ma pieniędzy . Wszystko lepiej lub mniej musi się spinać w excelu. To biznes a nie akcja charytatywna. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, Bundesliga tylko ze streamingu. 

Już widzę jak się ludzie o to zabijają :D

Do nich chyba nie dotarło, że w Polsce wiele osób nie ma internetu (np. rodzice oglądający tv i sport na kanapie). 

 

Sam mam wielu znajomych, gdzie internet na wsiach to tylko mobilny z limitem danych. 

Już widzę jak to u nich działa :D

 

Streaming nie zastąpi platformy tv 

 

To nie przejdzie. U nas to będzie niewypał. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...