Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, QYZ napisał:

Fakt , że ktoś czegoś nie kupuje albo sie dzieli nie oznacza , że nie nie ma pieniędzy . Wszystko lepiej lub mniej musi się spinać w excelu. To biznes a nie akcja charytatywna. 

 

Ten fakt dokładnie to oznacza. Nie mogę sobie pozwolić na samodzielny zakup, to znaczy, że nie mam wystarczających środków a umówmy się, liga francuska nie jest najdroższą ligą świata.

Pisanie o spinaniu w excelu w stosunku do ligi, którą w Polsce ogląda ze 30 osób chyba jest mało trafione. Ta liga nigdy się nie kalkulowała. Wystarczy posłuchać opowieści Smokowskiego.

Akcja charytatywna a może bardziej koło ratunkowe, akcja marketingowa, by przykryć stratę czegoś czymkolwiek. Już widzę te okrągłe zdania: "Straciliśmy Bundesligę, ale w zamian pozyskaliśmy fasynujacą ligę francuską i porywającą ligę portugalską. Cieszcie się..."

To nie przypadek, że info wypływa w tym samym czasie, kiedy ogłoszono wejście nowego gracza na rynek. To nie przypadek, że nagle wszyscy zainteresowali się ligą francuską, której przez ostatnie lata nikt nie chciał nawet powąchać.

Jeśli ten deal się potwierdzi, będzie dla mnie przejawem strachu, że to dopiero początek wojny i wkrótce obie platformy oberwą jeszcze bardziej. 

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, więc przestańmy się bić...

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma słaby internet, wiele osób nie może mieć kablówki , wiele osób nie może zamontować anteny na balkonie.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Czy Eleven, Canal+ się przejmował tym , że nie przedłużając praw wiele osób nie będzie mogło oglądać bo ma słaby internet???Poważny jesteś ? ;)

Edit:

Ty piszesz w imieniu osob ze słabym internetem , a ja nie mogę mieć kablówki bo mam osiedle w szczerym polu na obrzeżach miasta.

Może teraz przeprowadzimy badania jaki procent w Polsce ma problem ze streamingiem i porównamy do procenta ludzi nie mających kablówki?

Taka dyskusja do niczego nie prowadzi.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vigoo napisał:

 

Ten fakt dokładnie to oznacza. Nie mogę sobie pozwolić na samodzielny zakup, to znaczy, że nie mam wystarczających środków a umówmy się, liga francuska nie jest najdroższą ligą świata.

Pisanie o spinaniu w excelu w stosunku do ligi, którą w Polsce ogląda ze 30 osób chyba jest mało trafione. Ta liga nigdy się nie kalkulowała. Wystarczy posłuchać opowieści Smokowskiego.

Akcja charytatywna a może bardziej koło ratunkowe, akcja marketingowa, by przykryć stratę czegoś czymkolwiek. Już widzę te okrągłe zdania: "Straciliśmy Bundesligę, ale w zamian pozyskaliśmy fasynujacą ligę francuską i porywającą ligę portugalską. Cieszcie się..."

To nie przypadek, że info wypływa w tym samym czasie, kiedy ogłoszono wejście nowego gracza na rynek. To nie przypadek, że nagle wszyscy zainteresowali się ligą francuską, której przez ostatnie lata nikt nie chciał nawet powąchać.

Jeśli ten deal się potwierdzi, będzie dla mnie przejawem strachu, że to dopiero początek wojny i wkrótce obie platformy oberwą jeszcze bardziej. 

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, więc przestańmy się bić...

 

Swoją drogą to nie ma jeszcze oficjalnego info . Nic nie jest 1 albo 0. To nie chodzi o sam $. Wiele czynników się kalkuluje na zakup czegoś. Nawet to ile jest wolnego czasu na antenie . C+ by kupiło całe i potem puszczało na minimini bo nie było by miejsca ?  To nie zabawka za 5zl . Nie znamy szczegółów . Nawet nie znamy wyniku wszystkich przetargów.  Więc wychodzenie z teorią że ich nie stać to mocno na wyrost . Odbiegając , moim zdaniem viasat mocno się przejedzie jeśli to będzie sama bundesliga + niszowe treści dla Polskiego widza za podana cenę i to jeszcze przez internet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest co napisałeś , ale być może to ten czas by oswajać się z myślą , że lepiej już nie będzie.

Streaming wchodzi do nas, mimo tego , że się przed nim mocno bronicie.

Odczuwam , że wczoraj niektórzy z was jakby dostali prawym sierpowym.  Tak was to oburzyło ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix moze daje radę, bo oferuje seriale i filmy, które możesz oglądać kiedy TY chcesz.

 

Sport najlepiej ogląda się na żywo, a z tym w polskiej sieci jest różnie z jakością... szczególnie gdy w jednym czasie chce oglądać wielu. Oglądanie sportu gdy net muli to tragedia dzisiaj, gdy i tak większość ogląda przed TV. A co będzie gdy rzucą się na neta :)

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muza_tv napisał:

Oglądanie sportu gdy net muli to tragedia dzisiaj, gdy i tak większość ogląda przed TV. A co będzie gdy rzucą się na neta :)

A co będzie jak burza , śnieg i nie będzie sygnału z satelity? Jak mam oglądać? :P

Znów to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku kablówki dają radę, gdy ciągną sygnał bezpośrednio od nadawcy :)

 

Serio. Nie przekonuj mnie, że sport na żywo lepiej ogląda się w necie niż przed TV. Tu jest Polska - Kowalski ogląda mecz na kanapie, do piwerka itd. Tu jest Polska! Jeszcze nie czasy, gdy ludzie porzucają TV na rzecz online.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kingofsouth napisał:

Na ulice powinieneś wyjść. Zamiast siedzieć na kanapie z piwem ;)

To już mi zalatuje kto jest Polakiem a kto nim nie jest. 

 

Spokojnie. Nie oglądam sportu. Nie mam na to czasu. Jeśli chodzi o mnie, to cały sport mogą sobie kodować i robić tysiące aplikacji :)

Ale jesteśmy na portalu medialnym to trochę trzeba obserwować rynek. Po prostu powtarzam, że w Polsce wciąż ludzie stawiają na tradycyjną telewizję. Owszem, online coraz popularniejszy, ale taki Eleven Sports, mimo rozbudowanej aplikacji online, wciąż najwięcej zysku ciągnie od operatorów płatnej TV a nie ze sprzedaży w sieci. Więc jak ktoś chce płacić miliony za prawa i stawiać TYLKO na net w Polsce, to gratulacje. Żeby za chwilę nie było tak jak z Eleven Sports, po zamieszaniu na rynku, sprzedali się Polsatowi i tak na serio Grupa ES wycofuje się z Polski.

 

Dodatkowo przeciętny widz lubi płacić dobrą cenę. Stąd wyższa oglądalność Bundesligi w ES (u mnie w kabku nawet z piątaka), a nie w Canal+ (gdzie w kablu wołają 30/40 zł). Dodatkowo przeciętny widz płaci sobie kilka złociszy za ES i przy okazji, siedząc wygodnie w fotelu, ogląda różne rozgrywki, a nie lata po aplikacjach w sieci. Telewizor w polskich domach to wciąż duża dostępność rozgrywek i zasięg, co przekłada się na większy wzrost za kupione prawa (reklamy).

 

Taki Polsat chciał zaszaleć z LM. I co? By nie stracić kasy (chociaż i tak nie wiem czy im ten biznes się domyka) musieli Polsat Sport Premium udostępnić Canal+, bo duże kablówki (z wyjątkiem UPC) nie były zainteresowane drogą ofertą. Do tego sprzedaż w Ipli nie jest wysoka, przez co wciskali produkt z abonentem Plusa itd.

 

Fajnie, że masz wykupione wszystkie aplikacje, jakie masz w stopce. Ale ty to nie cały rynek :) We Francji Netflix testuje własny kanał TV, bo ludzie nie chcą online.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, muza_tv napisał:

Fajnie, że masz wykupione wszystkie aplikacje, jakie masz w stopce. Ale ty to nie cały rynek :) We Francji Netflix testuje własny kanał TV, bo ludzie nie chcą online.

 

To nie do końca jest kanał TV, tylko usługa która go przypomina. Ma to podsuwać użytkownikowi treści na które sam by nie wpadł. Ja coś takiego o tym znalazłem, ale raczej nie dlatego że użytkownicy nie chcą online xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...