Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, cidik napisał:

w komunikacie do mediów napisali, że chcą przejmować dalsze prawa. Czyżby powolny koniec albo zupełna marginalizacja kanałów Eleven i Polsat Sport Premium?

Dlaczego akurat tych kanałów?

5 godzin temu, SatExpert napisał:

Dobra, to teraz czekamy kto nabędzie sublicencję do pokazywania Bundesligi, bo w tym kraju żadne strimingi to nie przejdą i skończy się odsprzedaniem praw komuś normalnemu. :)

Z Polsatem całkiem dobrze układa im się współpraca, więc może jakaś mała sublicencja dla Eleven będzie.

2 godziny temu, Piotr-Piła napisał:

Eleven to pewnie zamienił ligę hiszpańską na portugalską a niemiecką zamieni na austriacką.?

Albo wzorem Eurosportu na pocieszenie kupi prawa do Pucharu Niemiec.

2 godziny temu, TimesSquare napisał:

Musza wejsc do platform satelitarnych. Na samym streamingu nie dadza rady na rynku.

Już SportKlub wszedł na polski rynek przejmując na start prawa do Bundesligi, i jakoś mu nie wyszło, aczkolwiek wtedy jeszcze Bundesliga nie była tak popularna w Polsce. Poza tym musieliby przejąć więcej znaczących praw, jeżeli w ogóle rozważają wprowadzenie kanału linearnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Anita Kaźmierska napisał:

 

A może Szkolnikowski ma na myśli tylko obronę przed skandynawskim najeźdźcą - a niekoniecznie pozostawienie praw tak jak są :D

Nadawca się tym nie pochwalił więc pewnie praw nie zdobył. Szkolnikowski nie wie kto je zdobył. Pewnie za wysoka cena i nie ma chętnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas konferencji przebiło się do CEO NENT Group mojej zapytanie o ewentualne udzielenie sublicencji praw do Bundeligi jakiemuś polskiemu nadawcy. Odpowiedział coś w stylu, że chcą być wyłącznym domem dla Bundesligi, ale oczywiście nigdy nie wykluczają czy też nie odrzucają rozmów z potencjalnymi partnerami. To taka typowa wymijająca odpowiedź, która nic nie wnosi.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy padło pytanie ilu subskrybentów się spodziewają w pierwszym roku działalności - moim zdaniem nie więcej niż 10 tys.

Szału nie ma. Nie wygląda też na to, żeby Viasat przymierzał się do walki o inne prawa, choć niby o tym wspomina. Tylko dlaczego dziś ogłasza już coś co za 9 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vojthas ja wiem czy Bundesliga to ta najważniejsza dla nas liga zagraniczna? Ogląda się Bayern bo Lewandowski, ale poza tym? Więcej Polaków akurat gra w Serie A.  W Polsce jest mnóstwo kibiców Realu, Barcy czy drużyn angielskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wislok napisał:

@Vojthas ja wiem czy Bundesliga to ta najważniejsza dla nas liga zagraniczna? Ogląda się Bayern bo Lewandowski, ale poza tym? Więcej Polaków akurat gra w Serie A.  W Polsce jest mnóstwo kibiców Realu, Barcy czy drużyn angielskich. 

Dokładnie, wydaję mi się, że jest to liga bez której polski widz przeżyje. Ja przynajmniej oglądam tylko Bayern-Borussia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paw98 napisał:

I wszystko jasne - 34 zl/mc za to cudo ?

Powodzenia ?Za taka kasę to minimum oprócz Bundesligi LM i może być ewentualny sukces?Ja w sezonie oglądam Bundesligi ok +- 10 spotkań więc nie zapłacę tyle tym bardziej że mam wolny internet.Dodatkowo interesuje mnie oglądanie na 65 calach a nie laptopach czy innych bzdetach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wislok napisał:

@Vojthas ja wiem czy Bundesliga to ta najważniejsza dla nas liga zagraniczna? Ogląda się Bayern bo Lewandowski, ale poza tym? Więcej Polaków akurat gra w Serie A.  W Polsce jest mnóstwo kibiców Realu, Barcy czy drużyn angielskich. 

Piszę ogólnie. Wydaje mi się, że Lewy + Piątek, Piszczek i paru innych (bez urazy dla nich) przebijają jednak tych z włoskiej. Do tego bliskość geograficzna też pewnie jakiś tam wpływ ma. Ale przyznaję, że zabieram tu głos w roli patrzącego z boku, bo dla mnie męska piłka jest w ogóle mało atrakcyjna, jak już coś, to Real czy reprezentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fillion napisał:

Stanowski na swoim live'a na insta powiedział, że z tego co wie to Ligue 1 kupił canal+, a prawa do la liga zostaną tak jak teraz podzielone pomiędzy canal+ i eleven.

Możesz wrzucić link. Dziwne, że nie udało się obronić Bundesligi.  Wiadomo coś  o PGE Ekstralidze i serie A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vojthas opieram się też na  wynikach oglądalności, które jeszcze do niedawna wrzucał @STARS.TV, z których wynikało ,że Bayern się znakomicie oglądał, ale inne mecze Bundesligi w czołówce się nie znajdowały. Przypominam, że Eleven wszedł z przytupem przejmując La Ligę, Serie A, Ligue1 , a wkrótce F1 czy Bundesligę i ta oferta nie była zbyt atrakcyjna by się utrzymali na rynku i zostali wchłonięci przez Polsat. Tutaj można powiedzieć, że weszli zbyt mocno w polski rynek, ale to też może być sygnał, że te prawa są być może atrakcyjne, być może bardzo ,ale nie na tyle by wyjść na swoje. VIASAT samą Bundesligą moim zdaniem nie wyjdzie na swoje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...