Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak a propos oglądania sportu online, to ja niby mam dobrego neta z Vectry, ale i tak miałem buforowanie podczas oglądania PSP w Ipli. Z tego co wiem, na forum więcej osób skarżyło się na taki problem. Dla mnie, na szczęście, Bundesliga nie jest ligą pierwszego wyboru, więc jeśli Viaplay(czy jak to się nazywa) nie kupi LM, to ja podziękuję. Może TVP Sport wykupi sublicencje na mecze Bayernu? :)

@kunkore

Kiedy ma być przetarg na LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest to w jakiej niektórzy żyją bańce :)

Przypominam, że w Polsce najwięcej jest gmin wiejskich. Tam jest naprawdę krucho z internetem. Albo jesteś skazany na przestarzałą neostradę z zawrotną prędkością kilku Mb/s albo internet mobilny. 

To, że wy mieszkacie w mieście i macie dostęp do światłowodów i stabilnego szybkiego internetu nie oznacza, że wszyscy tak mają.

 

Dlatego streaming jako alternatywa? Spoko. Ale jako zamiennik to jest jakiś poroniony pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fizyk123 napisał:

 

Przypominam, że w Polsce najwięcej jest gmin wiejskich. Tam jest naprawdę krucho z internetem. Albo jesteś skazany na przestarzałą neostradę z zawrotną prędkością kilku Mb/s albo internet mobilny. 

 

No to powiedz ty mi , jak się tam zdalne nauczanie odbywa?  :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Rozwija to się ale to jeszcze za wcześnie.

Akurat kilka miesięcy temu sprawdzałem to na sytuacji Dolnego Śląska, gdzie faktycznie są PLANY sieci światłowodowej w dużej ilości wsi ale te plany są na 2022 rok. Więc podejrzewam, że tak jest w większości miejscowości wiejskich.

 

PKS-y też miały jeździć a coś nie pykło :)

 

Więc dla mnie za szybko wyskakują z tym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bugmenot napisał:

@fizyk123 Ty żyjesz w jakieś bańce. Akurat dzięki programowi POPC to na wsiach jest najlepiej z dostępem światłowodowm ;).

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/polska-siec-swiatlowodowa-w-ponad-2-mln-gospodarstw-domowych-sprawdz-na-mapie-zasieg

O co w tej mapce chodzi i na ile to jest wiarygodne?Bo wpisałem swój adres i niby status w realizacji?A pierwsze słyszę by cokolwiek się działa w temacie.Tym bardziej nawet w gminie nigdzie nie widać by coś kopali kładli itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Przemolo napisał:

Możecie sobie żyć w rzeczywistości ze z internetem jest super w Polsce i że Viaplay to dobre rozwiązanie ale ja im nie wróże sukcesu za tą ceną i samą formą internetową .

Ja nie piszę , że jest super. Zrozum , że nadawca się nie patrzy czy w Polsce jest super mega szybkie łącze internetowe w każdym domu.

Netflix , Amazon interesował się czymś takim wchodząc do Polski? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkając w mieście +200k ludzi musze lecieć na radiówce fakt , że 30mb/s ale Orange stwierdziło , że nie opłaca im się dołączyć domu do ich kabla :)  Więc dużo czasu mienie zanim internet zastąpi tv. 

Edytowane przez QYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie do Eleven , że wam popsuł koncepcje oglądania Bundesligi w domach , gdyż nie macie szybkiego łącza , to was wyśmieją.

Ktoś kupił prawa do transmisji wrzuca to w streaming a wy jeszcze macie do tego pretensje.

Czemu Eleven nie hejtujecie , to on was zawiódł. Paranoja jakaś.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, czerstwy napisał:

O co w tej mapce chodzi i na ile to jest wiarygodne?Bo wpisałem swój adres i niby status w realizacji?A pierwsze słyszę by cokolwiek się działa w temacie.Tym bardziej nawet w gminie nigdzie nie widać by coś kopali kładli itp?

To są zaplanowane inwestycje w sieć realizowane przez różnych operatorów - zarówno małych lokalnych jak i Inea, Orange itd.

Jeśli jest w realizacji to prędzej czy później będziesz miał dostęp bo dostali na to pieniądze, wypatruj gdzie kopią :).

 

Naprawdę obszary wiejskie są na dziś w najlepszej sytuacji bo albo mają światłowód, albo mają go w planach dzięki inwestycjom unijnym.

Już w gorszej są duże miasta, gdzie 15-20 lat temu kablówki zrobiły swoje instalacje na koncentryku, Orange ma w miarę dobrą miedź i tam światłowodu nie ma i długo nie będzie. Net co prawda szybki jest po HFC, ew. Neostrada 80 Mbps, ale pewnych rzeczy typu słaby upload się nie przeskoczy w tych technologiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kingofsouth napisał:

Napiszcie do Eleven , że wam popsuł koncepcje oglądania Bundesligi w domach , gdyż nie macie szybkiego łącza , to was wyśmieją.

Ktoś kupił prawa do transmisji wrzuca to w streaming a wy jeszcze macie do tego pretensje.

Czemu Eleven nie hejtujecie , to on was zawiódł. Paranoja jakaś.

 

Większość tutaj raczej twierdzi , że to nie wyjdzie niż hejtuje.  Mi to osobiście obojętne bo nie mam czasu na nic wiecej niż obejrzenie meczu realu ewentualnie jednego z Ligi Angielskiej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy gracz na rynku patrzy na zyski. Aby je zmaksymalizować, wprowadzają coraz to nowsze formy dystrybucji.

 

Gdy wchodził Eleven, zagościł:

1) w internecie (np. na własnej stronie internetowej oraz w aplikacjach typu Play, Player);

2) na satelicie;

3) w kablówkach.

 

Canal+ możemy oglądać:

1) w internecie (np. swoja platforma OTT i Player)

2) na satelicie;

3) w kablówkach

 

Polsaty Sportowe możemy oglądać:

1) w internecie;

2) na satelicie;

3) w kablówkach;

 

W Viasacie na pewno pracują ogarnięci ludzie i wiedzą, że z samym streamingiem zamkną się na wiele odbiorców. Nie wierzę w to, że widząc, że ich konkurencja jest dostępna praktycznie wszędzie, oni zamkną się "w internecie". A jeśli to zrobią to będziemy mieć w końcu odpowiedź, ile ludzi tak naprawdę chcę płacić dodatkowe pieniądze za sport w internecie.

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot to raczej póżniej bo już będzie pewnie blisko z rok jak ktoś niby jeżdził i ogladał słupy i twierdził że z myślą o światłowodach.Od tamtej pory cisza z takim rozmachem to zapewne jeszcze z kilka lat do początku inwestycji?Tylko ja nie jestem jeszcze w najgorszej sytuacji bo mam ok 5 mega są tacy co maja 1-2.Oczywiście mają i duzo wiecej ale to mobilne z limitami a ten raczej nie nadaje się do takiej usługi z raczji dużych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

10 minut temu, TimesSquare napisał:

 

W Viasacie na pewno pracują ogarnięci ludzie i wiedzą, że z samym streamingiem zamkną się na wiele odbiorców. Nie wierzę w to, że widząc, że ich konkurencja jest dostępna praktycznie wszędzie, oni zamkną się "w internecie". A jeśli to zrobią to będziemy mieć w końcu odpowiedź, ile ludzi tak naprawdę chcę płacić dodatkowe pieniądze za sport w internecie.

Co będzie jak powstanie kanał dostępny na satelicie i w kablówkach w takiej samej cenie jaka teraz jest proponowana za streaming?Też wam będzie żle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth A jaka jest cena proponowana za streaming? Z tego co wiem, nie było oficjalnej informacji od Viasat. Zresztą, jak mogą podawać oficjalną cenę, jak start planują dopiero na sierpień 2021. Nawet jeszcze nie wiemy z jakimi prawami wystartują. Chyba nie wierzysz, że z samą Bundesligą, zaproponują tę cenę 34-37zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arkon napisał:

Tak, bo cena 34 zł za samą Bundesligę to absurd. Tak a propos świetnego internetu, to nawet to forum często muli niemiłosiernie przy prędkości 150. :)

Forum muli bo ma beznadziejny serwer i niedługo będzie zmieniony ;). Jest o tym temat w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam więcej pytań.
Widzę, że standardowo forum wyznacza trendy
Nowy kanał najlepiej z wszystkimi prawami , jakie nie mają inne stację + kabel+satelita = cena no jak dla was 15- 20  PLN i skończy się marudzenie.
Dobrze piszę?
 

Ty jakby było do zapłacenia 1000 zł z wszystkimi prawami to i tak byś zapłacił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...