Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kes na TVP Kultura bo ten film urzekł mnie przede wszystkim sceną, w której pojawia się mecz Manchester United - Spurs.

A dlaczego tą scenu meczu urzekł cię ten film?.

 

Ja natomiast obejrzałem wczoraj w kinie ''Listy do M 2'' - film mi się podobał m.in. ze zabawnymi scenami z Karolakiem w roli św. Mikołaja oraz ze świetnych ról Agnieszki Dygant, Piota Adamczyka i Macieja Stuhra. Ocena: +4.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj oglądałem na Stopklatce film Brat 2, film bardzo klimatyczny, świetnie dobra muzyka, w zasadzie to nie wiem która cześć jest lepsza pierwsza czy druga, chociaż większość krytyków uważa, ze pierwsza, Ja nie potrafie wybrać, bo zawsze obydwie części oglądam z przyjemnością.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmusiłem się do obejrzenia "Terminator: Genisys". Zgodnie z moimi oczekiwaniami okazało się, że to taka sama profanacja dzieł Jamesa Camerona co "Terminator III: Bunt Maszyn" i "Termiantor: Ocalenie". 

 

Absolutnie nie polecam. Nawet fanom gatunku.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocalony (CANAL+ Film). Świetny film ukazujący walkę z talibami. Warto obejrzeć. Polecam

Na pewno perfekcyjnie zrealizowany film, ale wszechobecny patos i pokazywanie Amerykanów jako niosących wolność ideałów spowodowały, że to tylko niezła produkcja- 6/10.

Dużo bardziej podobał mi się film obejrzany na kanale Cinemax pt. "Motyl Still Alice". Opowiada on o 50- latce, wykładowczyni uniwersyteckiej, która zapada na Alzheimera. Fantastyczna rola Julianne Moore, ale przede wszystkim pokazanie kolejnych etapów tej przerażającej choroby czyni ten film pięknym i  ważnym. Polecam- 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Moje wakacje w Korei Północnej'' w Fokus TV.

Ciekawy dokument przedstawiający jak ''wygląda'' życie w Korei Pólnocnej. Nie oglądałem samego początku, ale później była pokazywana zorganizowana wycieczka tursytów zagranicznych przez Koreę Północną. Oczywiście pokazano te miejsca, które są odpowiednie i próbowano za wszelką cenę nie dopuścić do pokazania niewygodnych ujęć, ale ekipa próbowała co nie co uchwycić. Ale co ciekawe są też takie miejsca, które są ciekawe i można by w jakiś sposób wprowadzic do np. polskich szkół, np. w szkole były małe drzewka (wiele gatunków), które służyły do rozpoznawania przez dzieci ich nazw i wyglądu, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmusiłem się do obejrzenia "Terminator: Genisys". Zgodnie z moimi oczekiwaniami okazało się, że to taka sama profanacja dzieł Jamesa Camerona co "Terminator III: Bunt Maszyn" i "Termiantor: Ocalenie".

 

Absolutnie nie polecam. Nawet fanom gatunku.

Zawiódł scenariusz.Obsada też nie za dobra.Stary Arnie też śmiesznie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieci (CANAL+ Film), Pani z Przedszkola (CANAL+ 1), Porywy Serc (CANAL+) - Piękny film pokazujący miłość hodowcy do gołębi a szczególnie tego jedynego który wyklul się po śmierci syna.. w głównej roli Jamie Dornan znany m.in. z filmu 50 Twarzy Greya. Polecam!

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miniony piątek "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy".

 

Film nie zapowiadał się na nic więcej, niż kasowy blockbuster. Wygląda na to, że rekordowy. Dlatego nie ma sensu na to narzekać. Problem w tym, że film jest za bardzo wtórny. Schemat fabularny jest praktycznie kalką "Nowej Nadziei". W moim odczuciu jest zbyt mało nowych elementów. Są co prawda nowe ciekawe postacie, ale pełnią one rolę pokoleniowych następców. To po części wina samego reżysera, nie Disneya, który boi się naruszyć świętość swojego idola Lucasa. Film sprawia też wrażenie jedynie wstępu do czegoś większego. Taka baza do eksploatacji kolejnych części, spinoffów i seriali.

 

Najciekawsze rzeczy w filmie są niestety dawkowane. Np. o Luke'u jest więcej w napisach początkowych, niż ma rzeczywisty udział w filmie. A potencjalnie najciekawsza z nowych postaci Poe Dameron, jest ledwie zarysowana na trzecim planie. Słabo poznaliśmy też motywację głównego złego Kylo Rena i jego szefa Snoke'a. Ten niedosyt jest oczywiście celowy, żeby wyciągnąć z widzów więcej kasy przy kontynuacjach.

 

Film ma też plusy. Niezłe tempo opowieści i dopracowane postacie poboczne. To wciąż dobre kino przygodowe, które na pewno przyciągnie do kin miliony (albo miliardy?) widzów. Młodsi będą zachwyceni. Nie brakuje humoru, np. tępota Finn'a, reakcja szturmowców na napady złości Rena, czy nawiązanie do sposobu przemowy Hitlera. Mnie najbardziej podobała się scena lecących Tie'ów na tle zachodzącej gwiazdy. Bardzo dobrze też, że w końcu urealniono trochę fizykę świata przedstawionego. Np. wiadomo skąd Najwyższy Porządek bierze ogromne ilości energii do strzału ze swojej instalacji.

 

Ogólnie to produkcja dla fanów i raczej dla nikogo więcej.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Kevin sam w domu'' na Polsacie - kultowy film świąteczny, który stał się ''świąteczną tradycją'' zaraz po słuchaniu kolęd, prezentów i jedzenia przy wspólnym stole Wigilijnym. Jest to film o małym chłopcu, który zostaje sam w domu i musi stawić czoło złodziejom.

 

''Ryś'' na Polsacie - jest to kontynuacja ''Misia'' i ''Rozmów kontrolowanych'', w którym to Ryszard Ochódzki jest winny mafii duże pieniądze. Dla mnie ''Ryś'' jest zdecydowanie słabą kontynuacją przygód Ryszarda Ochódzkiego, tylko z dwa-trzy razy się pośmiałem. Jedynie mi się podobała rola Janusza Rewińskiego, wcielającego się w postać jąkającego dyrektora banku.

 

''Paczka dla rodaka'' w TV Republika - film dokumentalny o mieszkańcach Szczecina, którzy co roku wysyłają paczki świąteczne kresowiakom mieszkającym na Litwie, w ramach akcji ''Paczka dla rodaka i bohatera na kresach''.

 

''Apartament'' w TVP Info - film dokumentalny, w którym są pokazane prywatne materiały filmowe przedstawiające papieża Jana Pawła II m.in. podczas wycieczek górskich, czy podczas spotkań z ludźmi podczas wypraw. W filmie wypowiada się m.in. Arturo Mari - osobisty fotograf Jana Pawła II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w święta obejrzałem sporo takich klasycznych już świątecznych filmów, a także takie, które lubię i które często oglądałem, tak dla relaksu.

 

Oglądałem: Kevina samego w domu (Polsat), Powrót do przyszłości (TV 4), Powrót do przyszłości 2 (TV 4), Powrót do przyszłości 3 (TV 4), Święta Last Minute (Polsat), Wesołych Świąt (TVP 2 HD), Auta 2 (TVP 1 HD), Vinci (trochę), (TVN), Fred Claus:Brat Świętego Mikołaja (TVN), 80 milionów (TVP 2 HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie święta typowo z CANAL+ ale nie zabrakło Kevina jak i jakiś wiadomości na TVN24..
Jeśli chodzi o tytuły filmowe to: Pingwiny z Madagaskaru, Obrońcy skarbów, Jak dogonić szczęście, Noc w muzeum: Tajemnica grobowca, Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1, Rozgrywka oraz Dzień dobry, kocham Cię.

 

Jak sami widzicie, kino typowo familijne dla całej rodziny w te święta.. Filmy polecam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za mało przemyśleń. "Lubię i oglądam dla relaksu" - to zbyt ogólnikowe określenie. Dokładnie to samo mógłby napisać każdy oglądający tv w ostatnich dniach. Nieistotne ile obejrzałeś, mnie ciekawią tylko twoje wrażenia i ew. rekomendacje.

Ewidencję swoich seansów możesz prowadzić w np. Excelu. Niektórzy robią też spis swojej filmowej płytoteki, jeśli czują taką potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem "WKRĘCENI 2". W sumie zostałem do tego zmuszony... przez żonę. Ten film jak większość polskich komedii z ostatniej dekady jest słaby. Dobrze że trwał tylko półtorej godziny.  Gdzie te piękne czasy Poranku kojota, Kilera czy Chłopaków co nie płaczą :popcorn: Teraz oglądając polskie komedie czuję się tak :sciana: . 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Ofiary wojny'' w TV 4. Akcja dzieje się głównie podczas wojny w Wietnamie. Film opowiada historie żołnierzy, którzy zabierają jedną Wietnamkę i ją przy okazji gwałcą, ale jeden z nich się sprzeciwia i nie robi tego, a potem informuje o tym najważniejsze osoby w armii. Główną rolę dobrego żołnierza zagrał Michael J. Fox, jego chyba już zawsze będę kojarzył z rolą w Powrocie do przyszłości, tym razem zagrał w innych gatunkowo filmie i wypadł moim zdaniem całkiem nieźle. Po obejrzeniu całego filmu miałem takie dziwne uczucie, nie dokońca jestem w stanie opisać jakie. Film skupił moją uwagę, wywarł na mnie wrażenie i chyba o to chodziło, polecam w przyszlości obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...