Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MŁODOŚĆ na HBO. Pseudointelektualny film o banałach, prawie tak zły, jak powieści Paulo Coelho. W dodatku wszystko wyłożone na tacy widzowi od a do z. Gdzie miejsce na niedopowiedzenia? Zero subtelności. Postacie pozbawione głębi, ale to wina raczej dialogów, nie aktorów. Reżyser tego czegoś, chyba masturbuje się przy filmach Felliniego. Rozumiałbym to jeszcze, gdyby to była forma pastiżu, a nie taka zżynka na serio. Żałuję straconego czasu na te brednie, ale uwiodła mnie obsada (szczególnie Paloma Faith). Jedyne co tu można uznać za dobre, to scenę reakcji dwóch głównych postaci na wejście nagiej, młodszej kobiety do basenu. Ale to nie ratuje całej produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

''Pół życia w ciemnościach'' na TVP3 - film dokumentalny o krytyku filmowym Zygmuncie Kałużyńskim, który stał się znany za sprawą duetu, jaki tworzył z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem. Po filmie była rozmowa z autorem dokumentu, który mówił kilka ciekawostek na temat Kałużyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

''Egzekutor'' na Stopklatka TV - trzymający w napięciu film polski o młodym studencie, który oferuje samobójstwa starszym ludziom, gdzie wraz z tym wpada w zasadzkę szemranego biznesmena-gangstera (w tej roli Janusz Gajos), który chce go wykorzystać do zabójstwa najbliższych osób studenta. Ocena: -4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avengers: Czas Ultrona. Nieco słabsza część, ale jest niezła. Pomysł Starka o Ultronie był troszkę... głupi. Fabuła nieco przewidywalna. Jednym z plusów filmu jest walka między Iron Manem a Hulkiem. Oglądając ten film nawet się nie nudziłem. Sporo akcji, oraz w miarę dobrze napisane dialogi.

Ocena 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Job, czyli ostatnia szara komórka na Polsacie - polska komedia o trzech przyjaciołach, którzy mają swoje perypetie (jeden musi nauczyć się języka angielskiego, drugi musi się uczyć do egzaminu (lecz przeszkadza mu szczekający pies sąsiadki), a trzeci musi się nauczyć Prawa Jazdy). W filmie pojawia się wiele aluzji, gdzie także swój występ zaliczył Krzysztof Ibisz, a najlepszą sceną jest ta z ''Reala'' czyli ''Darek otwórz!''. Ocena: +5.

 

Serce na dłoni na Polsacie - o tym filmie zrobiło się głośno za sprawą udziału Dody, która tam tylko w jednej scenie wystąpiła. Jest to film o cynicznym bogaczu, który musi przejść przeszczep serca, gdzie chce do tego wykorzystać młodego chłopaka (niedoszłego samobójcę) do samobójstwa. Ocena: +4.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Jones i ostatnia krucjata.

Jak dla mnie najlepsza część. Dużo humoru, akcji, oraz bardzo dobry duet Harrisona Forda i Seana Connery'a. Najlepsze sceny to autograf Hittlera, scena w sterowcu "Nie miał biletu", gdy Jones i jego ojciec uciekali przed myśliwcem, i ta scena w tunelu z wymianą spojrzeń między pilotem a Jonsem, oraz zdanie "Dobry duchu renowacji, daj nam siłę po libacji"

Zasłużone 6/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hejka 

Byłem w kinie na Wołyniu.

Film jest mocno hardcorowy.
Rozrywanie końmi, nabijanie na widły, podrzynanie gardeł, ucinanie głowy siekierą.

Dzieciaka wsadzili w snopek i podpalili.

Mieli z tego radochę.
To, co w latach 40 działo się na Wołyniu, objawiło się potem w latach 90 na Bałkanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najnowsze dzieło Ron'a Howard'a ''Inferno'' (KINO) film ciekawy, trzymający w napięciu.. chociaż schematowo nawiązujący do ''Anioły i Demony'' oraz ''Kod da Vinci''. ''Legend'' (CANAL+), Typowa gangsterka, chociaż przyznam, że liczyłem na więcej akcji.. ale mimo to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ant-Man

Czyli jeden z ostatnich filmów Marvela. Moim zdaniem obok Avengers, "Iron Mana", oraz "Zimowego żołnierza" najlepszy film Marvela. Praktycznie przez połowę filmu się śmiałem. Świetnie zagrał też Douglas, pomimo podeszłego wieku wciąż trzyma formę. Najbardziej rozbawiły mnie sceny:

 

 

Walka w walizce

Początkowe sceny po pierwszym założeniu kombinezonu

Lokomotywa "Tomek" rozwalająca połowę domu

Scena z czołgiem

Oraz kumple głównego bohatera

 

Momentami miałem wrażenie, że oglądam film komediowy. Mimo tego miło spędziłem czas oglądając ten film. 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno oglądałem Umarłe dusze (Dead souls ) z Magdą Apanowicz.

18 latek odkrywa, że został adoptowany, a do tego odziedziczył farmę, na której kiedyś wydarzyło się coś strasznego.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzogród

Jak dla mnie genialny film, właściwie dla każdego. Relacje pomiędzy Judy Hopp a Nickiem Bajerem jak dla mnie są chyba najlepsze wśród filmów Disney'a.

Polski dubbing w reżyserii Wojciecha Paszkowskiego jest genialny.

Nie mogłem powstrzymać się od śmiechu w scenach z leniwcami i hipsterem. Zwłaszcza leniwce mnie dosłownie powaliły z nóg, najlepszy moment to gdy leniwiec Flash woła "Żanetkę", wtedy mój śmiech zagłuszył cały film.

Ogólnie film z dobrym morałem, historia jest spójna, intryga wciągająca. Pełno nawiązań do Ojca Chrzestnego czy Breaking Bad oraz filmów i seriali kryminalnych.

Zasłużone 5,5/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasteczko Halloween na Polsat Film - jest to jeden z najlepszych filmów w którym Tim Burton pokazał swój mroczny styl, jakim tworzy swoje filmy. Jest to film o kościotrupie, który postanawia zorganizować w Halloweenowym stylu Święta Bożego Narodzenia, porywając jednocześnie Świętego Mikołaja którego zastępuje. Co prawda film nadaje się na Halloween, ale jest to także film świąteczny, więc powinien być również emitowany w polskiej telewizji na Boże Narodzenie. Na dużą uwagę zasługuje także muzyka jaką stworzył (i zaśpiewał) Danny Elfman.

 

Ocena: 10/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

''Ostatni Cesarz'' na Nowa TV - jest to film o losach ostatniego Cesarza Chin Pu Yi, który w czasie II Wojny Światowej był władcą marionetkowego państwa należącego do Japonii, w 1945-1950 roku był więziony w radzieckim łagrze na Syberii, a w latach 50-tych był poddany w Chinach resocjalizacji gdzie zmarł w 1967 roku jako pracownik ogrodu botanicznego. Przepiękny i wręcz smutny film historyczny oparty na faktach. Ocena: 10/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Pitbull - Niebezpieczne Kobiety'' (KINO), Patryk Vega świetnie to wyreżyserował i muszę przyznać, że film mi się bardziej podobał od ''Nowe Porządki''. Kto się waha lub planuje pójść do kina na ten właśnie film to gorąco polecam. ''Czerwony Pająk'' (CANAL+), mrożący krew w żyłach? Hmm, może w jednej scenie. Tak na prawdę, film z małym kopem, a liczyłem na coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"To właśnie miłość": po tylu latach obejrzałem ten film poraz pierwszy. Pomimo, że jest to komedia romantyczna, to świetnie "wprowadza" w klimat świąt. Bardzo dobra obsada, m. inn: Alan Rickman, Hugh Grant, Liam Nesson, Colin Firth, Emma Thompson, czy mało znany wtedy Andrew Lincoln jako Mark (podobała mi się ta postać,zwłaszcza gdy wyznawał miłość żonie przyjaciela). Polecam wszystkim ten film. Znacznie lepszy od Listów do M.

Ocena 5/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...