Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

''Supermarket'' na Polsacie - trzymający w napięciu polski thriller o ochroniarzach tytułowego supermarketu, którzy w sposób brutalny chcą wymusić na kliencie winę kradzieży, gdzie jeden z nich doprowadza do jego śmierci. Świetna zarazem rola Mariana Dziędziela w roli szefa ochroniarzy, no i do tego trzymająca w napięciu fabuła. Ocena: 4/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księga dżungli (2016) Disneya.

Obejrzałem ten film ponieważ mam sentyment do animacji z lat 60.-tych. Nie jest to remake filmu animowanego, ale ekranizacja książki (przynajmniej ja mam takie wrażenie, bo książkę czytałem bardzo dawno). Pomimo tego, iż jest to film skierowany głównie do najmłodszych, to pomimo tego nastolatek lub osoba dorosła nie odczuje znudzenia. Oko przykuwa przyroda, oraz komputerowo "wstawione" zwierzęta. Disney naprawdę się postarał o bardzo dobre odwzorowanie zwierząt. Ogólnie historia nie jest tak "naiwna", jak w filmie animowanym. Ani przez chwilę nie oderwałem wzroku od ekranu. Jeżeli dobrze znacie tę historię, to i tak zostaniecie mile zaskoczeni.

Ocena: 4,5/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Uciekający pociąg'' na TVN - trzymający w napięciu amerykański film o 2 więźniach, którzy uciekają z więzienia na Alasce i trafiają do pociągu, w którym nagle umiera maszynista a nikt nie może zapanować nad pędzącym pojazdem. Film wyreżyserował brat rosyjskiego reżysera Nikity Michałkowa, a scenariusz był na podstawie Akiry Kurosawy, gdzie film nie ma tzw. ''happy endu'' (smutno się kończy i bez jakiegoś zakończenia). Ocena: -4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej filmoteki, na nowy rok włączyłem sobie "Historia przemocy" D. Cronenberga z 2005r. Tylko dla koneserów świetnego kina, brak tu efektów specjalnych, ale film pod każdym innym względem to mistrzostwo kina. Na moją ocenę to mocne 8/10 http://www.filmweb.pl/Historia.Przemocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kochanie, chyba cię zabiłem" w Kino Polska. Jest to polska komedia z 2014 roku. Zaskoczył mnie ten film pozytywnie. Było nawet sporo śmiesznych scen. W roli głównej Zbigniew Zamachowski, który ucieka przed policją, a po drodze przytrafiają mu się różne psikusy. Na jego tropie jest para specyficznych policjantów. W tych rolach Arkadiusz Jakubik i Ireneusz Czop. Polecam obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopiec w pasiastej piżamie.

Oglądałem ten film już kilka razy. Nadal jest zaskakujący, a przedstawienie nazistowskich Niemiec wypadło niemal perfekcyjnie. Powoli rosnące napięcie, i to zakończenie...

Holocaust przestrzegany przez młodego chłopca, przyjaźń z rówieśnikiem Żydowskim, lub nienawiść Niemiec do Żydów, to wszystko jest w tym filmie.

Ocena 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopiec w pasiastej piżamie jest kiepski.

Obóz jest śmieszny brak strażników jeden płot  żadnych wieżyczek

Mały Szmul podchodzi sobie na luzaka do  drutów  i gada z aryjczykiem śmiechy smiechy

Ja  oglądałem krótkomerażowy polski horror  Radio

Dwóch radiowców  próbuje zlokalizować ducha

Zostawiam namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio oglądałem filmy "Nienawistna Ósemka" z Samuel L Jackson, "Siedmiu Wspaniałych z Danzel Washington" oraz film "Aż do piekła", który został oparty na prawdziwych zdarzeniach opowiadających o losie dwóch braci.

Wszystkie filmy trzymają w napięciu i kto jeszcze ich nie oglądał to polecam, ponieważ w dzisiejszych czasach jest coraz trudniej o dobry film, a to dobre kino.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poraz kolejny "Skazani na Shawshank" na TVP 2.

Ten film to już klasyka kina. Ma on swój specyficzny klimat, za każdym razem przykuwa moją uwagę, że nie mogę oderwać wzroku od telewizora. Wiele scen z tego filmu zapada w pamięć. Na przykład scena, w której starszy więzień wychodzi na wolność, lecz nie mógł się przystosować do ówczesnych realiów, i popełnia samobójstwo.

Bardzo dobra gra aktorska Morgana Freemana, Tima Robbinsa, oraz Boba Guntona, który grał naczelnika więzienia.

6/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność 2

Moim zdaniem całkiem niezły film, lecz gorszy od pierwszej części, która podniosła wysoko poprzeczkę. Film trzyma w napięciu prawie przez cały film. Ostatnie kilkadziesiąt minut filmu były nastawione na typową akcję, zamiast klimatycznego zakończenia tej historii.

Ocena 4/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non Stop

Liam Nesson jako agent federalny, który musi uratować pasażerów i załogę samolotu opanowanego przez terrorystów.

Od momentu wejścia na pokład samolotu film trzymał w napięciu. Praktycznie każdy pasażer mógłby być terrorystą. Niestety, ale przekombinowana końcówka filmu sprawiła, że te całe napięcie zniknęło.

Świetna rola Liama Nessona, który obecnie jest czołowym aktorem filmów akcji, oraz wciągająca fabuła.

Ocena 4,5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda na Mariensztacie w reżyserii Leonarda Buczkowskiego z 1953 r. Jest to pierwszy polski film kolorowy, opowiadający o losach murarza i murarki, którzy pracują przy budowie nowej, socjalistycznej Warszawy :) Polecam wszystkim go do obejrzenia, prawie codziennie emitowany jest przez SUPER POLSAT i POLSAT FILM w godzinach porannych. Jeśli nie możecie na niego trafić, to zapraszam pod ten link: https:// :censored: 

Edytowane przez Barti
Na forum nie podajemy linków do serwisów oferujących dostęp do treści udostępnianych nielegalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deadpool (CANAL+ VOD) - reżyserii Tim'a Miller'a. Co tu dużo mówić, film o superbohaterze.. sorry to chyba nie ten film :D Były komandos dowiaduję się, że jest chory i tym samym zgadza się na eksperyment w którym nabiera super mocy, przy czym zostaje oszpecony. Kto nie oglądał, polecam ! Za świetne efekty i poczucie humoru 9/10. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Kong. Wyspa czaszki" w kinie.
Kolejny już film o King Kongu. Tym razem jest on z tzw. "Monsters Unvierse", więc za jakiś czas King Kong zmierzy się z Godzillą, co było zapowiedziane w tym filmie po napisach końcowych.
Akcja filmu toczy się w czasach wojnywietnamskiej. Kiedy grupa odkrywców trafia na wyspę zamieszkałą przez Konga, ich misja zmienia się w walkę o przetrwanie.
Efekty specjalne są na naprawdę wysokim poziomie. Zawiodłem się wyglądem dinozaurów, i innych stworzeń, ale sam Kong wyglądał wręcz epicko.
Całkiem nieżle zagrali John C. Reilly, oraz Tom Hiddleston, zwłaszcza ten pierwszy wykreował komiczną postać. James Conrad (Hiddleston) miał nawet podobny ubiór do Nathana Drake'a, z serii Uncharted.
Film to taka mieszanka King Konga z 2005, oraz Jurrasic Park. Jest kilka niedociągnięć, lub nielogicznych momentów, ale jest to tylko typowy film rozrywkowy, więc nie ma sensu je analizować, itp...
Ocena 4/6
Post może jest trochę "chaotyczny", ponieważ film zakończył się jakieś kilkanaście minut temu, więc nadal jestem podekscytowany tym, co obejrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...