Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Cienka czerwona linia". Dzisiaj w TV puszczali. Bardzo dobry film. Jeden z wielu klasyków. Zaś z filmów DVD "Zabójcza broń 4". Moja ulubiona część.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałam na Polsacie film "Bruce Wszechmogący". Był to film o Bruce Nolanie, który pracował w lokalnej stacji telewizyjnej w Buffalo.

 

Też dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;)) oglądałem ten film. Śmiechu co nie miara. :D Na tym filmie byłem też kiedyś w kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mroczny rycerz" na TVN.

Batman, z pomocą porucznika Gordona oraz prokuratora Harveya Denta (Dwie Twarze), występuje przeciwko przerażającemu i nieobliczalnemu Jokerowi, który chce pogrążyć Gotham City w chaosie.

Jest to najlepszy film o jakimkolwiek superbohaterze jaki powstał. Genialny Joker (Heath Ledger, który zmarł niedługo po premierze), nawet sporo humoru ( czego w "BvS" brakowało, oraz bardzo dobra historia.

Moim zdaniem jest to najlepszy film Christophera Nolana. Wraz ze swoim młodszym bratem, Jonathanem Nolanem, który ostatnio stworzył serial Westworld, stworzyli naprawdę dobry scenariusz. Na plus również dobry soundtrack Hansa Zimmera. Jeżeli nie jesteście fanami komiksów o superbohaterach, raczej nie będziecie się nudzić podczas oglądania. Wystarczy tylko podstawowa wiedza o Batmanie, oraz jego wrogach. Polecam ten film każdemu.

Ocena 6/6

Po obejrzeniu filmu mam ochotę na ponowne zagranie w Batman:Arkham Asylum na PS3.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio obejrzałem 2 filmy w telewizji:

 

Dzień świra na Kino Polska - kultowy polski komediodramat w reżyserii Marka Koterskiego z genialną rolą Marka Kondrata. Zaletą tego filmu są najlepsze teksty i kultowe sceny zapamiętane do dnia dzisiejszego, jak np. z politykami kłócącymi się o flagę Polski, wypłatą (777 złotych), nauką języka angielskiego, pasażerami w pociągu, reklamami czy ''Modlitwą Polaka''. Oprócz Marka Kondrata świetna jest jeszcze rola Andrzeja Grabowskiego, wcielającego się w postać sąsiada.

 

Miś na TVP1 - kultowa polska komedia w reżyserii Stanisława Barei, która pomimo 35 lat do dnia dzisiejszego wciąż nie nudzi, a wręcz śmieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colverfield Lane 10

Po wypadku samochodowym młoda kobieta budzi się w piwnicy mężczyzny, który twierdzi, że uratował ją przed atakiem chemicznym.

Rewelacyjny film. Już po pierwszych piętnastu minutach trzyma w napięciu, nie pozwala oderwać wzroku od ekranu telewizora. Prawie do końca filmu nie jesteśmy pewni, czy Howard mówi prawdę. Główna akcja filmu toczy się w bunkrze Howarda, dzięki czemu czuć ten tajemniczy klimat, nutkę niepewności i niedopowiedzenia.

Bardzo dobra rola Johna Goodmana, często trudno jest przewidzieć, co za chwilę zrobi, np. moment, gdy

Zabił Emmeta. Myślałem, że rzuci go do kwasu, a wybrał proste rozwiązanie: kula w łeb

.

Nieco przekombinowana końcówka:

Michelle niszczy ten "statek" jednym mołotowem. Ale ucieczka, i chowanie się przed obcym w kurniku z lekką dawką grozy była klimatyczna

 

Podobno będzie następna część, ale zapewne będzie słabsza od tego filmu.

Ocena: 5/6

 

I na przyszłość nie sugerujcie się ocenami na Filmwebie. Wiele dobrych filmów ma zaniżoną ocenę, a np. Takie filmy jak "Avengers: Czas Ultrona", lub "Pitbull: Nowe porządki", "Avatar" zdecydowanie zbyt zawyższoną.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Haker na Polsacie - film o dwóch przyjaciołach którzy są hakerami, gdzie jeden z nich jest zakochany w dziewczynie ze szkoły, lecz jeszcze dwoma bohaterami filmu interesuje się gangster pracujący dla skorumpowanego oficera CBŚ-u. W tym filmie świetna jest rola epizodyczna Bogusława Lindy, który wciela się w postać palacza podobnego do Lindy oraz scena z łapówką dla policjanta. Ocena: 4/6.

 

Jutro idziemy do kina na TVP Kultura - film o trzech przyjaciołach z czasów przedwojennych, którzy kończąc szkołę chcą zacząć swoje dorosłe życie lecz plany przerywa im wybuch II Wojny Światowej, w której wszyscy zginą oraz nigdy więcej się już nie spotkają. Wspaniała obsada aktorska, zdjęcia oraz dekoracje przypominające okres przedwojenny. Ocena: 5/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ostatnia Rodzina - film biograficzny o rodzinie Beksińskich, którego akcja dzieje się w latach 1977-2005. Świetne role Andrzeja Seweryna oraz Dawida Ogrodnika, gdzie Dawid Ogrodnik moim zdaniem bardzo mocno się wczuł w role Tomasza Beksińskiego. Także w ''Ostatniej Rodzinie'' możemy usłyszeć muzykę m.in. Yazoo oraz Ultravox. Ocena: +5.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film "Zmartwychwstały" z 2016 na HBO 2.
Poncjusz Piłat zleca rzymskiemu centurionowi rozwiązanie zagadki zniknięcia ciała Chrystusa po ukrzyżowaniu.
Jest to na prawdę niezły film. Ciekawe przedstawienie zmartwychwstania Chrystusa, z perspektywy Rzymian,którzy twierdzili, że to Apostołowie ukradli jego ciało. Film przede wszystkim skupia się na fabule i dialogach, niż na wartkiej akcji. Polecam chociaż raz obejrzeć. Film może nie jest do końca dopracowany pod względem historycznym (postacie rozmawiają po angielsku), a niektóre fakty historyczne zostały zmienione.
Ocena: 4,5/6

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Inferno"
Trzecia część przygód Roberta Langdona, w którego wcielił się Tom Hanks. Nie oglądałem poprzednich części "Kod da Vinci", oraz "Anioły i Demony", ponieważ wcześniej czytałem książki Dana Browna (obok Stephena Kinga, mój ulubiony pisarz), lecz nie zakupiłem książki "Inferno" z 2015, więc postanowiłem sobie obejrzeć ekranizację.
Krótki opis:
Robert Langdon budzi się we florenckim szpitalu i za sprawą tajemniczego przedmiotu zostaje celem obławy. Ucieka z pomocą doktor Sienny, podążając śladem wskazówek zawartych w poemacie Dantego.
Jednym z plusów filmu jest sam Tom Hanks. Miałem wrażenie, jakby Lagdon był wyjęty żywcem z książek. Fabuła jest nieco poplątana, nieraz między postaciami nie było czuć tej "chemii", większość bohaterów jest nam obojętna. W scenach akcji kamerzysta trzęsie kamerą, jakby doznał epilepsji. Oprawa muzyczna na plus, zresztą Hans Zimmer to geniusz w swoim fachu.
Piękne ujęcia w Wenecji, oraz dobra, wartka akcja.
Ocena: 4-/6

Edytowane przez Barti
Poprawiono stylistykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą obejrzałem "Lego. Batman Film", który ostatnio zakupiłem na Blu-Ray.
Krótki opis:
Miastu Gotham zagraża Joker, niebezpieczny przestępca. Batman musi nauczyć się współpracy z innymi, by je uratować.
Dla fanów DC Comics, oraz dobrej komedii jest to naprawdę ostra jazda bez trzymanki. Wszystko w tym filmie było dobre: autoironia do postaci Batmana, do
uniwersum filmowego DC Comics, do Warner Bros, oraz mnóstwo odniesień do popkultury. W tym filmie Batman nie próbuje
przez cały film złapać Jokera, w tym filmie Bruce samotnie ogląda komedie romantyczne, walczy z dokuczliwą samotnością, oraz parodiuje samego siebie.
W filmie jest ukazana przedziwna więź między Gackiem a Jokerem, teksty Jokera do Batmana typu "Ja próbuję ratować nasz
związek!", "Ty nawet nie wiesz, jak ja się staram, abyśmy byli największymi arcywrogami" (lub coś w tym stylu), lub
hasło do bat jaskini "Iron Man to lamus", "Batman: Komputer, co w tej chwili robi Alfred? Komputer: Alfred jest na 17 piętrze, czyści fugi w zapasowej łazience 5
sypialni..." rozbawiły mnie do łez. Minusem jest tylko zbyt szyba animacja ruchu oraz sam design Dicka Graysona (Robin, oraz Nightwing).
Ocena: 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Sausage Party" na HBO GO.

Dobrze znam twórczość Setha Rogena oraz Jamesa Franco, więc wiedziałem, jakiego filmu mogę się spodziewać. Ale tym razem ci panowie najwyraźniej uznali, że skoro jest to animacja, to mogą przekroczyć wszelkie granice. Ale, czy to był dobry pomysł?

Film opowiada o tym, że produkty żywnościowe wierzą w to, iż ludzie, którzy je kupują, w ich własnym domu traktują ich "specjalnie", czyli że są ze sobą na dobre i na złe, itp...

Jeżeli podchodzimy do tego filmu z dystansem, możemy się momentami nieźle bawić. Mnie osobiście dobiła gumowa wersja Stephena Hawkinga :D. Na koniec produkty poznają osoby, które je dubbingowały. Jest kilka dobrych scen oraz dialogów, lecz film jest bardzo chaotyczny.

Ocena: 6/10.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...