Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawel Mam dobrany jeden wifibox. Zatem teoretycznie mogę dobrać jeszcze 4 dekodery.
 

Instalacja wyglada tak, skrzynka z rozgaleznikiem w przedpokoju, podłogowo po jednym przewodzie na pokój od rozgałęźnika. 
 

Moja rola, wymyślić instalacje z wykorzystaniem jednego przewodu do anteny, docelowo na dachu, ściany nie są brane pod uwagę.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanie kogoś, kto nigdy nie korzystał z telewizji satelitarnej, talerza, etc. Jest HotBird i Astra - czy w Canal+ trzeba sobie wybrać z jakiej satelity mają lecieć kanały, czy to z góry ktoś ustala? Sorki za laickie pytanie, ale tak jak mówię...nigdy nie miałem do czynienia z talerzem i chciałbybm się dowiedzieć. A może jest w ogóle sposób, żeby mieć kanały na dekoderze i z HB i Astry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie platformy tj. PC+ ( Canal+ )  czy PB ( Polsat ) są nadawane tylko z Hotbird.

Nie ma tak dobrze żeby sobie satelity wybierać.

 

Na Astra 19.2 E to nadają przeważnie niemieckie - francuskie - austriackie platformy satelitarne.

 

Na jednym dekoderze można odbierać z kilku satelit różne programy.

 

No i "nasz" flagowy kanał satelitarny z Astry 19.2E - TV Trwam

 

7fc742c9dd8fd26c.jpg

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelity nie powiesisz w mieszkaniu, chociaż dla dekoracji można  :-D

Zaniki sygnału są jak jest pożądna ulewa, burza. Jest to chwilowe i występuje latem. Zimą mokry śnieg zalegajacy na LNB i talerzu też może spowodować zanik sygnału. Jak już to awarie w Canal+...ostatnia jaką sobie przypominam to był zanik kilku kanałów na chyba kilka godzin gdy w warszawce most się palił, pod którym szły światłowody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie mam Comfort+ , HBO , MR (Pace 500 ma z 10 lat  , Odin Plus) umowa  przechodzi na czas nie określony .Trochę przespałem temat więc kilka pytań.

1. Jak chce dalej MR muszę wymienić PACE na 4K ULTRABOX+ lub WIFI PREMIUMBOX+ i do tego WIFIBOX+ lub BOX+ i to działa przez domową sieć lub bezpośrednio połączone kablem LAN (ale tracę dostęp do internetu ? ) lub przekładanie karty to głównego dekodera w przypadku braku połączenia dekoderów ?

2. Moduł 4k ( nie wiem czy by działał w ODIN niby ma CI+ oczywiście bez 4k ) Wtedy działa wszystko niezależnie   ? Moduł jest wydawany jako MR ?

3. Czy sprzęt  jest wysyłany pocztą czy trzeba go odbierać w salonie PC+ ?

4.  Teraz Comfort+ to Optimum + ?

 5. Co do nowej umowy to chciałbym to co mam czyli  Optimum ,HBO z GO , MR ,  główny dekoder z dyskiem za całość by wyszło ok. 45-50 zł ?

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 22:00, Pawel napisał:

Przy zbiorczej mało prawdopodobne by udostępnili sygnał unicable.

 

@apj
Dodam swoje 3 grosze.

 

Mieszkam w bloku i mam Unicable w mieszkaniu. Kosztowało mnie to około 550 zł z montażem.

 

Deweloper doprowadził do mojego mieszkania 2 przewody koncentryczne, w mieszkaniu mam wyjścia tv w sypialni i salonie. Oczywiście nie ma zgody wspólnoty na szpecenie elewacji talerzami, a ja chciałem korzystać z wszystkiego co oferuje Ultrabox. Mogłem zabrać jeden sygnał z sypialni do salonu i mieć 2 sygnały doprowadzone do dekodera, ale nie było to dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie.

 

Dlatego skontaktowałem się z firmą, która konserwuje instalację RTV w moim budynku i umówiłem się na instalację multiswitcha w obecnej sieci.

 

Kupiłem Multiswitch Unicable II 9734PL Jonahsson w tym sklepie. Trochę przyszłościowo, bo na razie korzystam z jednego wyjścia. Jest też dostępny tańszy multiswitch z jednym wyjściem zamiast dwóch. Dodatkowy zasilacz okazał się zbędny, bo zasilanie z Ultraboxa było u mnie wystarczające (40 m od multiswitcha).

 

Obecnie mam sygnały unicable w obu pokojach. Wg technika, który mi to podłączał, multiswitch tłumi sygnał tv naziemnej o 11dB, której nie używam, więc nie wiem, czy stłumił sygnał do nieużywalności.

 

Także jak ktoś bardzo chce, to uzyska sygnał unicable w bloku, o ile technik będzie skory do pomocy :)

 

 

 

Edytowane przez mrjacob990
Odwołanie do osoby proszącej o pomoc w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janek12

1 Nie tracisz dostępu do internetu, bo niby dlaczego.

2. Nie dostaniesz modułu. Jak chcesz MR niezależny to 2 umowy odpowiednio zrabatowane. 

3. W salonie

4. Nie

5. Pisz w odpowiednim temacie, ale najpierw przeczytaj chociaż kilka ostatnich stron

 

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was korzysta również z internetu od PC+? Jak to wygląda cenowo w przypadku umowy razem z tv satelitarną? Wiem, że internet mają od Play, a jak wygląda temat awaryjności? Posiada z Was ktoś internet bez limitu? Jakie macie doświadczenia z tym związane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mam taki problem, będąc w CP miałem dekoder Evobox PVR podlączony do soundbara JBL za pomocą kabla HDMI, głośność w telewizorze miałem na 20 i mogłem pilotem od dekodera przygłaszać i przyciszać dekoder w skali mi odpowiadającej. Kiedy korzystałem z TV naziemnej nie musiałem przyciszać głośności w TV (była odpowiednia). Po przejściu do C+ i podłączenia dekodera 4K UltraBox do JBL-a jest bardzo cicho, muszę telewizor podgłośnić do 40 i wtedy dekoder mogę ustawić na 50% głośności, ale jak przełączę na TV naziemną lub Netflix to jest taki ryk z telewizora że pies zaczyna wyć.

Poradźcie coś, czy mam jakieś złe ustawienia w deko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2021 o 11:49, radek34 napisał:

A czy ktoś z Was korzysta również z internetu od PC+? Jak to wygląda cenowo w przypadku umowy razem z tv satelitarną? Wiem, że internet mają od Play, a jak wygląda temat awaryjności? Posiada z Was ktoś internet bez limitu? Jakie macie doświadczenia z tym związane? 

Działa jak Play Internet. Od dwóch miesięcy mam kartę z netem i nie mam problemów z łączeniem się lub pobieraniem/wysyłaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co byście poradzili? Brać Canal+ np. od połowy listopada, czy poczekać trochę i załapać się na jakąś świąteczną promocję? W ogóle od kiedy zwyczajowo Canal+ zaczyna robić jakies promocje świąteczne dla nowych klientów? Faktycznie są one zdecydowanie lepsze od tych, które są teraz, czy są sztucznie podnoszone ceny, żeby pokazać jeszcze większe rabaty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...