Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dotychczas byłem klientem kablówki, jednak ciągłe modernizacje i zmiana regulaminu sprawiły, że zacząłem się rozglądać za platformą cyfrową. Mój wybór padł na nc+, jednak jestem "Świeżakiem" w kwestii tv sat, więc zwracam się do Was o pomoc przy wyborze sprzętu.

 

Po pierwsze: nie wiem jaki talerz wybrać - 80, 90, czy może większy? Ponadto, czy sugerować się ceną.

 

Na Alledrogo znalazłem antenę:

 

"Antena SAT 80cm FULLHD BL Blue Line IDEALNA TO WSZYSTKICH PLATFORM CYFROWYCH C+, POLSAT, N, TNK, XXX, FTA I NIE TYLKO ASTRA HOTBIRD I NIE TYLKO"

 

Antena o dobrych parametrach oraz atrakcyjnej cenie.

Lustro oraz konstrukcja anteny wykonane są z blachy stalowej malowanej farbami proszkowymi.

Wymiar lustra anteny 750 x 813 mm

Średnica konwertera 40 mm

Ciężar 4,4 kg

Maksymalna średnica masztu 60 mm

Zysk dla 12 GHz 38,5 dB

Kolorystyka szara

 

Cena: 49 zł.

 

Po drugie - konwerter.

 

Chcę w pełni korzystać z opcji, jaki oferuje nc+ dlatego potrzebuję konwertera quad (2 przewody do dekodera z pvr + 2 do dwóch dekoderów w multiroom). No i tutaj kolejny problem, bo zupełnie nie wiem czym się kierować przy wyborze konwertera. Dodam, że interesują mnie tylko urządzenia o dobrym stosunku ceny do jakości (czyli najlepszy sprzęt, najlepiej za darmo :D ).

 

Bardzo zależy mi na Waszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w rozsądnej cenie, to:

- antena 85-90 cm firmy Famaval (Portugalska) lub Corab (Polska) - ceny 60-80 zł

- konwerter np Inverto Quad Black Premium - ok 70 zł

 

Nie sugeruj się chwytami marketingowymi typu "antena idealna do wszystkich platform", "antena full hd" itp, bo każda 80-90 cm spokojnie odbierze kanały z wszystkich polskich platform, łącznie z HD.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

A czym się kierować wybierając antenę? Chodzi mi o żywotność. Nie chciałbym za 3 lata wymieniać anteny, bo mi cała zardzewieje na balkonie :)

 

I jeszcze jedno pytanie. Opłaca się inwestować w monoblock? Pytam, bo jak już pisałem jestem nieobeznany w świecie tv sat.

Jeśli chodzi o to, jakich programów szukam, to dla mnie liczy się przede wszystkim sport i film, a dla żony muzyka :) Dlatego nie wiem czy w pełni zaspokoję swoje potrzeby na Hotbirdzie, czy też przydałby się też dostęp do Astry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzą się nie przejmuj. Jeśli powłoka anteny nie jest uszkodzona, to powisi znacznie dłużej niż te 3 lata.

 

Co do Astry ... Twój wybór. Na Astrze jest sporo niekodowanych kanałów HD (głównie niemieckie). Lista kanałów FTA jest tu: http://pl.kingofsat.net/freqs.php?&pos= ... ltre=Clear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję wymianę anteny na nowszą i mniejszą. Jestem w Cyfrze + a przyszłości będę migrował do nc+. Posiadam dwa dekodery Pace PVR HD. Chciałbym założyć monoblocka quada.

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... m-lmqp-04h - rozumiem, ten konwerter nada się do moich Pace? W przyszłości np mediaboxy też będą na nim działać?

 

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... -alu-biala - chcę kupić tą antenę. Konwerter będzie kompatybilny z antena i dekoderami Pace?

 

Z takim zestawem obydwa Pace będą działać jednocześnie i będę mógł np. nagrywać mecz na Canal + Sport i oglądać kanały z Astry? Czy jednak są jakieś ograniczenia? Będę wdzięczny za uwagi i porady, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Słuchajcie - ogromna prośba do Was :) Podpisuję umowę z nc+, ale wiem, ze wielkość anteny ma duże znaczenie.

Nie chcę wielkiej, bo nie bardzo mam miejsce, ale znowu nie chcę, zeby przy opadach śniegu coś się krzaczyło.

Prośba - jaka optymalna wielkość wg Was? Aha - sygnał rozbijany jest na dwa dekodery i spliter - to chyba ważne?

Bardzo bedę wdzięczny za podpowiedź :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie umowy, ale dekodery ze względu na to, że w nc+ multiroom jest po kablach - dekodery zostają. HD, bo to ma też znaczenie z tego co wiem - oba/

Ale 80cm nie za mała? Dają w zestawie swoją, ale coś zarobić chcą :D bo znalazłem większe i w dużo lepszej cenie :http://www.wasserman.pl/pl/p/Antena-Sat-czasza-80-cm-cynkowana/1264 i to w dużo lepszej. tylko jak w temacie - nie wiem czy nie będzie za mała.

Dotąd miałem 60cm i przy większym śniegu piksele się pokazują, a teren - idealny, ani drzew, ani budynków. Tylko komin trochę mały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 cm vel popielniczka do stabilnego odbioru HD to za mało - oto problem Twojego odbioru w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Jak wspomniałem, 80 cm (90 jeśli bardzo Ci zależy) to optimum. Ale bawienie się w metrowe anteny do odbioru Hot Birda to przerost formy nad treścią. :mrgreen:

Prawdopodobnie większość użytkowników korzysta z 80 cm i specjalnie nie narzeka. Kluczem jest przede wszystkim dobre ustawienie (kieruj się głównie dobrym odbiorem ze słabego 11.508 V)

Co do producenta to wybierz wedle uznania i opinii w dziale sprzętowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metrowe anteny do odbioru Hot Birda to przerost formy nad treścią

he :) no własnie o to chodzi. Niepotrzebne wyrzucenie pieniędzy i w końcu też większy opór wiatru. Dobra, ale wytłumacz mi tą "popielniczkę" :)

Bo jeszcze zastanawiam się nad kompletem - http://www.wasserman.pl/pl/p/Kompletny-podwojny-zestaw-antenowy-satelitarny-DUO-TWIN/2801 - konwertery tez będą potrzebne, a zestwa wychodzi jednak taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arecki21, rozmiar jakby nie patrzeć w ogóle ma znaczenie. :D

 

90-tka powinna wystarczyć, byle kupić stalową, dobrze pomalowaną, solidnie ją zamocować do muru i precyzyjnie ustawić (według mnie nie na 11,508V, tylko na 11,411H, ale szkoły są w tym względzie różne).

 

ps. Warto kupić konwertery selekcjonowane, będzie z nimi na pewno mniej niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam kilka pytań związanych z tą platformą

1.Co zostaje dołączone przy zamówieniu online do dekodera ?

2.Mam inną platformę i chcę podłączyć do talerza a raczej nc+ czy wystarczy zmiana konwertera ? jak tak to na ile wejść skoro chcę wziąść dekoder z pvr ?

3.Ile średnio czekaliście przy zamówieniu online na sprzęt ?

4.To z innej beczki jaki tv do 1500 zł polecacie z możliwością odtwarzania z pendrive filmów avi mpeg, 32 cale i odświeżanie 100 hz

5.lepsze HDready czy Full HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jaka jest cena standardowa za 2 kanały canal+ hd i canal+ sport hd?

 

dzięki za linka lub info

 

Przejrzyj sobie cenniki na stronie nc+, jest tam info o cenach za OP Silver/Gold/Platinum. Jeżeli chcesz je uruchomić, to najprościej jest zadzwonić do CA, tam poinformują Cie o cenie i możliwości uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...