Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegółowe Warunki korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta

z dnia 22.12.2014 r.

 

(...)

 

1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodującą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta. Karta działa prawidłowo wyłącznie w Sprzęcie, którego aktualna lista dostępna jest u Autoryzowanych Przedstawicieli, w Biurze Obsługi Klienta. (...)  Do Karty dekodującej stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu.

(...)

4. W trakcie trwania Umowy Abonent, który nie ma wymagalnych długów wynikających z Umowy, może żądać raz na 12 miesięcy obowiązywania Umowy zmiany zasad świadczenia usług przez Dostawcę usług w zakresie Sprzętu własnego Abonenta, o ile będzie to przewidziane w ofercie Dostawcy usług.

5. Żądanie zmiany zasad świadczenia usług, o którym mowa w ust. 4 niniejszego Rozdziału, może polegać na:

1) udostępnieniu Abonentowi używającemu wyłącznie Karty dekodującej Sprzętu. Sprzęt będzie oddany Abonentowi w najem bądź w innej formie prawnej, na zasadach określonych w Umowie, Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji;

(...)

6. W wypadku opisanym w ust. 5 pkt 1 powyżej Abonent zobowiązany jest do odbioru Sprzętu od Autoryzowanego Przedstawiciela.

 

Według mnie, to jest jasne, że Ci, co mają dekodery własne, mogą spać spokojne. W przypadku awarii karty i/lub dekodera dostaniemy sprzęt od nc+.

 

Teraz mam pytanie, bo nie wiem, jak mam to sobie wyobrazić. Dostaję nowy sprzęt i kontynuuje moją umowę? Aktualnie mam kartę z nc+mix w tunerze E2

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mam 2 telewizory sharp, dodam jeszcze made in Japan. Mam ich 10 lat sprzęt super, Pace działa, a sagem złomy jest tylko głos bez obrazu. Wszystkie inne uniwersalne dekodery działają bez problemu. Oni nie bardzo mają mi na co wymienić, bo sprzęt Po N też jest problem .

Nie wierze w takie bajki, jak jest dzwiek po hdmi to i obraz musi ruszyc, kwestia ustawien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej HDCP nie DHCP. Z tego co mi wiadomo nie uzyska się obrazu z dekodera nc+ przez sieć lan. Jeżeli można to chętnie dowiem się jak to zrobić.

Oczywiście miałem na myśli HDCP.  :roll:  Poprawiłem błąd.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tym wyłączeniu 0100 od około 2 lat. Miało być w grudniu - działa, później maj - działa, teraz listopad :) ... i tak co roku :)

 

Brak własnego dekodera = koniec przygody z nc+. Nie wiem, ile osób zrezygnuje całkowicie - ja na pewno. Nie będę płacił za moduł, który nie jest wielostrumieniowy. Mam dekoder FBC, mogę oglądać i nagrywać bez ograniczeń (wszystko w ramach jednego dekodera) i mam być za to karany...

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta jak odejdą od kart 0100(Camel) nawet kosztem kary niech zapomną o płaceniu pełnego pakietu za spore PLN.

Zobaczymy kto postawi na swoim.

 

Biorąc pod uwage że i tak wegetują ilość osób rezygnujących za ich postawieniu na swoim zrobi swoje,krótko na temat,do widzenia i bedzie zero PLN  na ich konto.

 

Kij ma dwa końce.Bez TV premium się przeżyje,oni upadną.

Edytowane przez franko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również trzyma przy nc+ tylko możliwość oglądania na własnym dekoderze. Nawet nie boli mnie tak mocno tracenie kolejnych praw sportowych na rzecz Eleven. Moja umowa kończy się w maju 2018 i warunkiem koniecznym do przedłużenia umowy jest możliwość odbioru na własnym sprzęcie. Jeśli nc+ zabierze tą możliwość to do wyboru mam w mojej lokalizacji Cyfrowy Polsat, UPC, Multimedia i Netię, od której mam już internet. Także żadnych problemów nie będzie. Myślę, że podobnie postąpi duża grupa abonentów, rynek nie lubi próżni i na pewno znajdzie się firma, która tą lukę wypełni.

Myślę że to ostatnie podrygi nc+, uszczelniają platformę przed sprzedażą.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, ale w przypadku kiedy przewaga nc+ w postaci używania własnego sprzętu się skończy to konkurencja stanie się dla mnie bardziej atrakcyjna pod względem ceny i oferty. Jeżeli jednak postanowię nadal używać swojego dekodera to CP daje nieoficjalnie taką możliwość.
Po prostu w moich oczach zginie ostatni argument za trzymaniem się nc+.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Cyfra+ była najlepsza platformą w Europie :/

 

nie wiem dlaczego ale trzymają sie standardów platformy n - chociaż wiedzą jak skończyli + dokladają swój sprzęt po cyfrze co juz budzi strach i niestety sie to sprawdza

 

zostawiając ich sprzet (po cyfrze) jednoczesnie pozbawiając uzycia wlasnego jest dzialaniem na szkode przez kierownictwo nc+, zeby sie to "sprzedalo" to musi byc sprzet m.in. jak w n na te czasy, tymczasem byle jaki Polsat ich prześciga...

 

niestety nie tylko że wszystko wskazuje na wymiane, ale już jest przesądzona na najwyższym szczeblu - nie wiadomo tak naprawde co i w jakim zakresie oraz w jaki sposób - bo reszta informacji jest "nieoficjalna" ale oficjalne jest to że Francuzi juz przygotowali "plan rozwoju" pozyskania klientow i wzmocnienia platformy na 2018 rok - więc o sprzedaży nie myślą

 

ciekawe jak to wyjdzie jeżeli wymienią karty, bo że ktos zakłada że padną nie znaczy że inni ich nie wezmą i będą tak balansować

 

inne firmy stanowią potężną konkurencje jak choćby Orange, bo Ci co nie lubia Polsatu to raczej pójdą gdzie indziej chocby kabel

 

niestety w ostatnich 2 latach przybylo masę firm i już nie mieszcza sie na rynku, naprawdę bardzo jestem ciekawe co nc+ takiego zaoferuje na święta że ludzie ktorzy byli niechętni do nc+ i Ci ktorych pozbawi sie wlasnego sprzetu jak również nie ukrywajmy mieli MAX pakiety bo "dzielili" sie z rodziną Multiroomem wybiorą ich ponownie :)

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że jak ktoś wydał parę tys. na własny dekoder to na pewno będzie szukał jakiejś metody odbioru i wcale nie jest w tym miejscu spalony. Mamy do dyspozycji Cyfrowy Polsat (ogarnięci w temacie wiedzą jak) lub shar...
W obu przypadkach nie jest to dobre rozwiązanie dla nc+.
Pomijam już fakt rozpracowania i upublicznienia metody na Caymana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A ja się dowiedziałem ze swojego źródła że karty Cameleon są nadal wydawane w zależności od wydawanego sprzętu nowym i starym abonentom NC+. Na chwilę obecną nie ma w planach masowej wymiany kart Cameleon ale będą stopniowo wymieniane abonentom. Niestety nie wiadomo co NC+ zrobi z abonentami posiadającymi gołe karty Cameleon oraz co zrobi z ofertami pre-paid w tym nieparowanymi kartami Conax z oferty Smart HD+? Były plany odebrania Cameleonów z ofert abonamentowych i zastapienia od razu Caymanami a odebrane Cameleony miały zostać przesunięte do wydawania dla ofert pre-paid. Karty takie miały by włączony licznik ECM. Jak widać pomysł upadł i obecnie nie znane są nowe zamiary operatora. Jeśli chodzi o masową wymianę kartę operator musi rozpocząć kampanię informacyjną o takiej akcji na kilka miesięcy przed rozpoczęciem a nie nagle i sparaliżować swoich klientów np. masowym blokowaniem kart 0100. Wpierw były zamiary by abonenci z gołymi Calelenami zostali z tymi kartami z właczonym licznikiem ECM by zablokować im możliwość dzielenia uprawnień na splitterach i w inny możliwy sposób a tylko abonentom ze sprzętem NC+ zmienić karty na parowane Caymany. Chodzi o zaspokojenie żądań właścicieli praw autorskich tzn wytwórni filmowych itd., które upominają się o załatanie tej dziury w dystrybucji kanałów z oferty NC+. Jak widać jeśli dojdzie do wymiany tzn. że nadal stawiają swoje żądania i naciskają NC+.

Tak więc jeśli ma być akcja wymiany masowej Camelenonów to czekamy na oficjalny komunikat od NC+.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie są upublicznione, już ktoreś ze źródeł mowi że nc+ ma przygotowaną obowiazkową wymiane starych kart kodowych z dekoderami, podobno m.in. chodzi żeby w ofercie były tylko 2-3 dekoderów licząc z jednym starym wifibox tj. (4K Ultrabox+, wifibox+, BOX+) a wycofać resztę (uwaga nie tak jak wcześniej konsultant mówił wszystkich). Dokładnie tak jak piszesz, nie są znane zamiary operatora wzgledem prepaid bo wymiana będzie dotyczyć tylko ofert abonamentowych (ze wzgledu na dostawców) ani co z Conax (bo informacje ktore wyciekly mowią "stare systemy kodowania") wiec tyle na ten moment jest zgodne, oraz ma to ruszyc z oferta świąteczna. Specjalnie sie popytalem znajomych z nc+.

 

Cameleonow juz nie ma nigdzie w punktach.

Jest nakaz wydawania Caymanów.

 

Czekamy na oficjalną informacje, najpozniej 30 dni przed wymianą.

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21, ktoś Ci strasznych bajek naopowiadał. Cameleony zostały już dawno wycofane z systemu informatycznego i nikt takiej karty nie wyda, nawet pod groźbą kary, bo nie ma takiej możliwości... Zaczynacie nieźle bajać, ale cóż, są wakacje. :sad:

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on dalej straszy.

 

 

Nie ma nie było i nie będzie żadnego wylączenia systemów: Seca czy Conax. Za duże koszty by to były.

 

Nie ma również masowej wymiany dekoderów/kart. Problem dotyczy kilku dekoderow tylko dlatego że chcą sie ich pozbyć.Proszę admina aby uciszył tamego kolegę bo caly czas sieje zamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają wymieniać karty na Caymany i wyłaczać systemy kodowania Conax i Seca to po co sam Cayman jest uzbrojony w tunelowanie Conax i Seca z Nagrą? Wymiana dekoderów to może być tylko po to żeby wywalić u abonentów te co nie prawidłowo działają z kartami Cameleon z licznikiem ECM. To bym zrozumiał. U mnie w punkcie APS sprzedawca nadal wydaje Cameleony z nowymi umowami a jak ktoś ma problem z kartą Cameleon to mu wymienia na nową. Tak więc gdzie to ogólne z góry zakazywanie wydawania kart Cameleon? Chyba że coś mój miejscowy APS NC+ kombinuje niezgodnie z zaleceniami centrali NC+?

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne bajki. Żaden APS nie ma zakazu wydawania kart Cameleon, ponieważ do nowych umów nie ma w systemie możliwości wydania karty Camaleon, nawet gdyby sprzedawca chciał wydać taką kartę i kombinować to jej nie wyda, bo nie ma jak. :crazy:

 

Nieważne, czy jest to APS w Warszawie, Gdańsku czy Pciumiu Dolnym, możliwe jest tylko wydanie takiej karty w przypadku uszkodzenia (i też nie zawsze).

 

A co do rewelacji @nc+ usera o wymianie wszystkich kart to też zalatuje fantazjami z innego świata. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie martwie. Jak zmuszą wszystkich od wymiany kart Cameleon nieparowanych na parowane Caymany i dadzą do tego sparowany dekoder z tą kartą za 0 zł i przez co nie będe mógł rozwiązać umowy z nimi to trudno. Dotrwam do końca umowy a potem wezmę sobie nieparowaną kartę Conax od oferty Smart HD+. Będzie mniej kanałów ale wciąż tak ceniona sobie przez mnie niezależność korzystania ze swojego dekodera z wolnego rynku. Stracą tylko oni z NC+ bo jestem z nimi i aneksuje umowę jeszcze z czasów Cyfry+ czyli przed fuzją z n-ką tylko dlatego że mam nadal od nich nieparowanego Cameleona. Skończy się to to i skończy się moja lojalka względem NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...