Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TVN ogólnie nie jest kojarzony ze sportem, ale na taki wynik wpłynęło więcej czynników. Przede wszystkim odpowiednia promocja. Czy TVN w telewizji jakoś zapowiadał i promował tą transmisję? Nawet jeżeli tak, to pojawia się kolejny ważny czynnik, czyli pora meczu. Wiele osób nie miało możliwości oglądania meczu, ponieważ byli jeszcze np. w pracy. Ogólnie jednak uważam, że ten wynik wcale nie jest taki słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ludzie byli w pracy nie miało znaczenia dla wyniku Eurosportu chyba że ogląda go więcej bezrobotnych, co chyba jest mniej prawdopodobne

Widownia, która skacze po kanałach zaczyna od tych ogólnopolskich, więc potencjalne 7 mln Widzów nie mogło przegapić takiego wydarzenia i prędzej czy później by się na nim zatrzymało. Nie ma wyników online a tu mogłoby być zaskoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to robione trochę na kolanie, bo nikt nie spodziewał się przed turniejem sukcesu tenisistki. Jednakże myślę, że zrobiono wszystko, co w tej sytuacji dało się zrobić, aby zdyskontować posiadane prawa transmisyjne. TVN7, TTV czy nawet Metro tym bardziej nie mają sportowego rodowodu, a innymi stacjami ogólnymi o dużym zasięgu grupa Discovery nie dysponuje.

 

Zresztą tutaj starano się złapać kilka srok za ogon. Nie tylko chodzi o samą oglądalność, która i tak w sobotę będzie pewnie dużo wyższa. Trzeba dodać, że jest to przy okazji akcja autopromocyjna Eurosportu w ramach grupy Discovery. Nawet "sztuczne" logo Eurosportu 1 wstawiono w trakcie transmisji w TVN. W ramach relacji w TVN24 Eurosport był także mocno eksponowany poprzez wywiady z dziennikarzami czy fragmenty spotkań.

 

W dniu 8.10.2020 o 23:07, rotalplus napisał:

IO i tak muszą być w otwartej telewizji.

 

O IO pisałem przysłowiowo. Równie dobrze mogą to być ME w lekkiej atletyce.

 

Edit: Jeśli chodzi o oglądalność, to trudno też wskazać jaki był przepływ między Eurosportem 1 a TVN-em. TVN zebrał ludzi przełączających kanały i mógł zachęcić jakąś część, aby przełączyć się na Eurosport 1, jeśli ktoś ma dostępne oba kanały. Ja pierwszy set oglądałem w TVN, zaś drugi w Eurosporcie 1. Co zresztą było błędem, bo w Eurosporcie szybciej ucięto transmisję i nie pokazano wywiadu z zawodniczką ze względu na studio.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tezy, że od sportu są kanały sportowe - tyle, że z bezpłatnych stacji to tylko jedna jest sportową - TVP Sport, która nie należy do właściciela TVN. Z jakichś powodów Discovery nie decyduje się, oprócz tenisa ostatnio, do wrzucania transmisji Eurosportu do swoich bezpłatnych stacji (np. TTV czy Metro). Być może spodziewali się, że wynik będzie taki jak tenisa, czyli dość przeciętny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ipo napisał:

Udziały tenisa na antenie TVN były dość wysokie jak na środek dnia w tygodniu więc o czym Ty piszesz? W sobotę 1,35 mln widzów kiedy TVN ma zwykle max 700 tysięcy. 

Może się za bardzo zasugerowałem sytuacją, kiedy co najmniej w tym pierwszym przypadku więcej widzów oglądało transmisję w stacji tematycznej, kodowanej, niż w ogólnodostępnej. Jeżeli zanotowali, mimo niekorzystnej pory, wyniki z których powinni być bardzo zadowoleni, to na ich miejscu bym dawał więcej transmisji sportowych do głównych anten. Zresztą nie płakałbym, żeby np. zamiast stacji Metro w bezpłatnej NTC nadawał Eurosport 1 (niemiecka wersja jest FTA, co prawda z satelity, ale w Niemczech akurat tą drogą przede wszystkim dystrybuują bezpłatne stacje ogólnodostępne). Po prostu próbuję zrozumieć podejście Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że  TVN w końcu się przełamał i dał wartościowe transmisje sportowe na głównym kanale, nie znaczy, że możemy częściej spodziewać się takich atrakcji. Transmisje sportowe na kanale otwartym są dla nadawcy, zwłaszcza prywatnego opłacalne tylko wtedy, gdy mają uzasadnienie biznesowe, poparte najczęściej szumem medialnym lub popularnością danej dyscypliny sportu. Do tego dochodzi kwestia wartości płatnych kanałów sportowych, o ile dany nadawca takie posiada. Osobiście często spotykałem się z komentarzami o treści: "Po co komu kanały sportowe Polsatu, skoro najlepsze transmisje są na kanale otwartym lub (dostępnym wówczas w DVB-T) PSN". Takie komentarze najczęściej pisali typowi krytycy Polsatu, ale w tym akurat było dużo prawdy, co w końcu niestety dla widzów telewizji naziemnej zauważył Polsat. W przypadku Eurosportów byłoby to samo, gdyby najlepsze kąski były na kanałach otwartych, i żadne tłumaczenie typy "Zarobiliby na reklamach" tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jutro na antenie TVN po Gesslerowej, zamiast filmu Tylko mnie kochaj z Zakościelnym, emisja reportażu Marcina Gutowskiego w Czarno na Białym - Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza. Reportaż był emitowany w ostatni poniedziałek na TVN24 i z racji tego, że temat Kardynała Dziwisza jest grzany po emisji, to nie dziwota że zostanie puszczony szerszej publiczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pierwsze informacje o koncertach sylwestrowych. W tym roku TVN rezygnuje z tradycyjnego koncertu sylwestrowego i zamiast niego proponuje maraton filmowy od godz. 20:00: "Nigdy w życiu!", "Pieniądze to nie wszystko", "American Pie II" i "Świadek koronny". Tak wynika z ramówki podanej przez biuro reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 13:19, swordfish napisał:

Są pierwsze informacje o koncertach sylwestrowych. W tym roku TVN rezygnuje z tradycyjnego koncertu sylwestrowego i zamiast niego proponuje maraton filmowy od godz. 20:00: "Nigdy w życiu!", "Pieniądze to nie wszystko", "American Pie II" i "Świadek koronny". Tak wynika z ramówki podanej przez biuro reklamy.

A jak to będzie zatem wygladać na TVP i na Polsacie??? Też zrezygnują z imprez Sylwestrowych???

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.11.2020 o 20:32, Pawop napisał:
W dniu 14.11.2020 o 20:13, Aleksandra Maria (Natalia) napisał:
A jak to będzie zatem wygladać na TVP i na Polsacie??? Też zrezygnują z imprez Sylwestrowych???

A jak sobie to wyobrażasz? Jest sens robienia bez publiczności?

Kiedyś tak było. Ze 30 lat temu robiono Sylwestra w studiu telewizyjnym, albo od godz. 20:00 do 1:00 emitowano teledyski. Dlaczego zatem TVP nie mogłoby i teraz zrobić podobnie??? Ja wolałabym w Sylwestra posłuchać sobie muzyki i potańczyć z rodziną, niż oglądać jakiś stary film, który widziałam już z 1000 razy ?

3 minuty temu, Aleksandra Maria (Natalia) napisał:

Kiedyś tak było. Robiono Sylwestra w studiu telewizyjnym, albo od godz. 20:00 do 1:00 emitowano teledyski (nawet gdzieś chyba na tym forum ktoś zamieścił fragment nagrania Polsatu z 31. 12.05 roku z teledyskiem), ja natomiast jeszcze pamiętam Sylwestrowy blok na Jedynce z teledyskami np. Madonny. Dlaczego zatem TVP i Polsat nie mogliby i teraz zrobić podobnie??? Ja wolałabym w Sylwestra posłuchać sobie muzyki i potańczyć z rodziną, niż oglądać jakiś stary film, który widziałam już z 1000 razy ?

 

Cóż zawsze pozostaną jeszcze stacje muzyczne ?

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...