Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego, że PVR 7000 daje możliwość zrobienia swojej listy kanałów, gdy ta lista kasuję przy przywracaniu ustawień fabrycznych.

 

Taka sytuacja jest w przypadku każdego jednego tunera, nawet niezależnego. Jednak w przypadku tunera niezależnego, w zależności od posiadanego modelu, własnoręcznie ułożoną wcześniej listę kanałów można zapisać na komputerze w postaci pliku, tworząc w ten sposób swego rodzaju kopię zapasową tej listy. Później, po ewentualnym przywróceniu ustawień fabrycznych, możemy taką listę z tego wcześniej utworzonego pliku wgrać ponownie do tunera. :) Przydaje się to zwłaszcza podczas aktualizacji oprogramowania w tunerze niezależnym, gdyż po wgraniu nowej wersji trzeba zazwyczaj wykonać właśnie przywracanie ustawień fabrycznych, bądź tuner zrobi to automatycznie po ponownym uruchomieniu się. Więc wtedy utworzona wcześniej lista kanałów też z tunera zniknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie, ze w kazdym tunerze lista sie skasuje.
Jednak stabilnosc tunerow firmowych CP u mnie (2sztuki poki co) jest tak slaba, ze codziennie musze robic reset do ustawien fabrycznych. W tym przypadku zabawa we wlasne listy kanalow to czysta strata czasu.

Na dzisiaj z wiedza wyniesiona z lektury tego forum I zmagan z pvr 7000 nie wzialbym firmowego tunera, tylko obliczyl czy zakup niezaleznego jest oplacalny wzgledem firmowego z nc+ przy wyzszym abonamencie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać nc+ i wyższy abonament tylko po to, aby "zdobyć" lepszy dekoder dedykowany? Ja bym się nad tym poważnie zastanowił! Tym bardziej, że te dekodery platforma nc+ też nie daje za darmo, tylko każe sobie pewnie zapłacić za aktywację, a nawet może i miesięcznie dodatkowy czynsz najmu!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia fabryczne zawsze kasują listę i jest to normalne. Ustawienia fabryczne na problemy z połączeniem sieciowym? Pierwsze słyszę. Winę raczej upatruję w infrastrukturze sieciowej lub w samej karcie sieciowej tunera.

Juz to wiem I licze sie z tym (infolinia w pomocy technicznej kaze robic reset fabryczny nie ostrzegajac o konsekwencjach I swiezak moze sie zdziwic).

 

Tylko takie lekarstwo na brak polaczenia sieciowego widza na infolinii. Standardowo zaczynaja od sprawdzenia kabli potem ustawienia I na koncu prosza o reset fabryczny (ktory zazwyczaj przywraca siec).

 

Siec w domku jednorodzinnym 1 gigabit, switch, wszystko na kablu kat 5e sprawdzona urzadzeniem certfykiwanym - trzyma jakosc polaczenia. Wszystkie urzadzenia w domu dzialaja, siec jest, w tej samej wtyczce turbodekoder nc+ zawsze mial siec.

Brać nc+ i wyższy abonament tylko po to, aby "zdobyć" lepszy dekoder dedykowany? Ja bym się nad tym poważnie zastanowił! Tym bardziej, że te dekodery platforma nc+ też nie daje za darmo, tylko każe sobie pewnie zapłacić za aktywację, a nawet może i miesięcznie dodatkowy czynsz najmu!

Akurat dekoder nc+ ktory mialem mial chyba z 4 lata, jeszcze z czasow gdy nie bylo dodatkowej oplaty do abo.

 

Tak naprawde to zalezy mi na spokoju w odbiorze, na tym, ze jak zona wlaczy sobie telewizje, to nie bede musial biec I robic resetu bo cos nie dziala a ona sobie nie poradzi.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę się cieszę, że komuś to działa.

U mnie jest tragedia i dramat ze sprzętem. 

Co z tego, że PVR 7000 daje możliwość zrobienia swojej listy kanałów, gdy ta lista kasuję przy przywracaniu ustawień fabrycznych. A przywracanie ustawień fabrycznych to jedyna opcja naprawy braku połączenia sieciowego - co ustawicznie forsuje infolinia CP jak do nich dzwonię z problemem. 

Dekoder nagrywa, pauzuje, dysk wykrywany jest - spoko. Ale walka żeby spróbować obejrzeć coś w HBO GO jest ponad moje siły. 

 

Nie mam tego dekodera,ale tak na zdrowy rozum to ja na Twoim miejscu szukał bym problemów u siebie a nie w dekoderze,coś musi powodować to ustawiczne zawieszanie połączenia.

Wiele osób ma ten dekoder i raczej nie kojarzę by ktoś o czymś takim wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)
Staram się najpierw wyeliminować problemy u siebie i nie bardzo wiem, co jeszcze mógłbym zrobić.
Instalacje w domu są nowe (dom wybudowany na przełomie 2014/2015). Wszelkie kable położone zgodnie ze sztuką, sprawdzone i działają.
Kable antenowe są ok - sygnał jest na dwóch kablach. Instalacja internetowa po lanie 1 gigabit, sprawdzona urządzeniem do certyfikowania okablowania - jest ok.
W tym samym miejscu na tych samych kablach turbodekoder nc+ chodził bez problemów. Wpięty pvr 7000 ma problemy. 
Gdyby mi tylko zależało na oglądaniu programów z anteny to bym na niego nie marudził. Jednak wziąłem najwyższy pakiet CP, gdzie w najlepszym przypadku spadnę z abo na poziom 89 złotych miesięcznie z HBO GO przez cały okres umowy. 
No i kapa - HBO GO nie działa. Tuner nie łączy się netem, jak się połączy HBO GO tnie. Prędkość internetu 8/1 megabitów.
Niektórzy z pomocy na infolinii sugerowali, że jak chcę HBO GO na tunerze Polsatu, to powinienem posiadać również internet od "polsatu". Ktoś inny (wyjątkowo nie słyszałem, żeby czytał manuala podczas rozmowy) sugerował, że PVR 7000 ma problemy z połączeniem po kablu, lepiej może chodzić gdy dokupi się do niego moduł WiFi. I tak kazał iść wymienić tuner na inny.
 
Naprawdę, jeżeli macie jakieś pomysły co mogę sprawdzić po swojej stronie to jestem gotowy. Umowa jest świeża i nijak nie mogę jej zerwać bez zapłacenia kary umownej. Zostały mi 2 lata bez jednego miesiąca z CP.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.To samo się dzieje z różnymi smartami i innymi cudami w telewizorach. Mam Samsunga UE55H6410 połączonego z netem przez wifi. Aplikacja HBO GO czasem chodzi ekstra a czasem się tnie niesamowicie albo nie widzi neta. Telewizor pokazuje, że połączenie z internetem jest stabilne i wszystko OK a np. przeglądarka internetowa z tego smart tv neta nie widzi bo tak sobie umyślała. Producent ciągle coś grzebie w smart tv, są stale jakieś aktualizacje, ale taki ogólny problem z łącznością internetową się często pojawia. Taka natura tych różnych smartów i aplikacji. Raz działają a raz nie. To są bardziej gadżety dla naiwnych a nie użyteczne funkcjonalności. Pewnie podobna zasada jest w sofcie dekodera CP. Może w jakiejś warstwie oprogramowania sieciowego są bugi? Może to naprawią a może nie. HBO GO puść sobie z komputera podłączonego do tv i nie będziesz miał większych problemów. Na wynalazki internetowe w dekoderach i innych ustrojstwach bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa do internetu służy komputer :D Nie rozumiem ludzi którzy kupują dekodery tylko po to aby móc korzystać z internetu  :mrgreen:


Brać nc+ i wyższy abonament tylko po to, aby "zdobyć" lepszy dekoder dedykowany? Ja bym się nad tym poważnie zastanowił! Tym bardziej, że te dekodery platforma nc+ też nie daje za darmo, tylko każe sobie pewnie zapłacić za aktywację, a nawet może i miesięcznie dodatkowy czynsz najmu!

Najlepszym sposobem jest kupienie Modułu CI w CP i dokupienia dekodera wiodącej firmy. Wtedy nie będziemy narzekać i na kanały i na dekoder ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolega podpisał umowę Polsatu z multirum x4, a umowę nc+ ma jeszcze 3 m-ce i na razie ni podłącza polsatu.

Mam do Was pytanie czy może jednak lepiej polsat teraz podłączyc aby odebrał pierwsze aktywacje.

Kiedyś czytałem na forum że jeśli podłączymy sprzęt póżniej to pomaga tylko aktywacja przez konsultanta TCOK, a zwykłe ponowienie sygnału przez ICOK nie działa.

Nie pamiętam w jakim dziale o tym czytałem, dlatego pytam.

Jeśli lepiej teraz podłączyć i uruchomić Polsat teraz to mu to doradzę poniważ planuje zrobić to po wygasnięciu umowy NC+

Polsat wziął teraz korzystając z promocji dla zmieniajacych operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolega podpisał umowę Polsatu z multirum x4, a umowę nc+ ma jeszcze 3 m-ce i na razie ni podłącza polsatu.

Mam do Was pytanie czy może jednak lepiej polsat teraz podłączyc aby odebrał pierwsze aktywacje.

Kiedyś czytałem na forum że jeśli podłączymy sprzęt póżniej to pomaga tylko aktywacja przez konsultanta TCOK, a zwykłe ponowienie sygnału przez ICOK nie działa.

Nie pamiętam w jakim dziale o tym czytałem, dlatego pytam.

Jeśli lepiej teraz podłączyć i uruchomić Polsat teraz to mu to doradzę poniważ planuje zrobić to po wygasnięciu umowy NC+

Polsat wziął teraz korzystając z promocji dla zmieniajacych operatora.

 

Ja zestaw wziąłem ok. 15 września, a dekodery od multiroom aktywowałem bodajże 6 października. Musiałem tylko ponowić uprawnienia przez ICOK i wszystko działa jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Mam pytanie, gdyż waham się nad przejściem z Nc + do CP. Za Cyfrowym Polsatem przemawia oczywiście przystępna cena pakietów, które z darmowymi miesiącami wychodzą naprawdę konkurencyjnie - wobec ofensywy cenowej w N-ce. Z drugiej strony czytam na tym forum , że w CP bywają spore problemy ze sprzętem ( dekodery ) słabym sygnałem i i obsługą klienta - pytam więc jak to widzicie? Czy to problem natury powiedzmy masowej, czy promil i tak nie do uniknięcia kłopotów, który zawsze gdzieś tam występuje na platformach cyfrowych?

Może lepiej dopłacić te 20-30 zeta do droższego pakietu w N-ce i mieć spokój z odbiorem sygnału i sprzętem niż się denerwować i jeździć po APS - ach z dekoderami CP?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez swojadroga
Przeniosłem do właściwego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał jest identyczny, bo obie platformy korzystają z tych samych tp, więc to przyslowiowe "solenie" bzdur i sytuacją, ze ludzie mają anteny ustawione na oko, a potem jęk i płacz.

 

Post na który odpowiadałem został przeniesiony.

Edytowane przez myster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w CP i nc+ działa właściwie podobnie. Jeden i drugi przy źle, na oko ustawionej antenie będzie stwarzał problemy, ale wielu twierdzi, że skoro paski sygnału w dekoderze są zielone i długie, to już wszystko jest ok. Podstawa to prawidłowo ustawiona antena i prawidłowy poziom sygnału w zakresie pracy głowicy dekodera z jak najniższym BER oraz możliwie najwyższym MER. Reszta to osobiste preferencje użytkownika od sprzętu. Dekodery CP i tak pozwalają na większą swobodę w konfiguracji (jak na sprzęt operatora) niż dekodery nc+. Chociażby edytowany listy ulubionych kanałów, konfiguracja DiseqC, ręczne wyszukiwanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają różnice w "dziedzinie" nagrywania i odtwarzania nagrań? Myślę tu tylko o dekoderach PVR. Czy często zdarzy się, że nagrania nie nagrywają się w całości lub przy odtwarzaniu zacinają się??  W turboboxie od nc muszę przyznać, że nie ma żadnych problemów w tym względzie. Wszystko sprawnie się nagrywa i odtwarza, no poza wyjątkiem gdy pada dysk ze starości i zajechania bo i z tym miałem raz do czynienia. Nie było natomiast żadnych problemów z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...